Vinou tragické nehody v dětství se život půvabné Laury proměnil v jeden dlouhý sen. Nebo spíše v noční můru. A ne náhodou se jí přezdívá „spící kráska“. Laura totiž trpí parasomnií, vzácnou spánkovou poruchou, kvůli níž v podstatě téměř neustále spí a probouzí se jen občas a na velmi krátkou dobu. I přesto se ale do její spanilé tváře zamiluje student umění Danny, kterému dívčina krása doslova učaruje. Bohužel ale není sám, kdo si dělá na dívku zálusk. A jeho sok je možná až příliš těžký soupeř. Leží ve vedlejším nemocničním pokoji, jmenuje se Byron Volpe a je to psychopatický masový vrah s nadlidskými hypnotizérskými schopnostmi. A je víc než pravděpodobné, že právě jeho přispěním je Laura stále ve stavu, v jakém je. Dannymu je jasné, že musí něco udělat, cokoli, čím se dívka dostane z moci šílence, kterému se zalíbilo v jejích snech. Ale jak to provést? A je Danny připraven čelit Volpeově nenávistné odvetě? Odpovědi přicházejí s romantickým hororovým thrillerem režiséra a scenáristy Williama Maloneho. (oficiální text distributora)

cariada

Dobrý nápad na horor, dívka co po nehodě neustále spí a občas se na pár minut probudí, jenže mladík jí unese a má s ní spousta starostí, protože dívka není jen Šípková Růženka, ale pořádný magor. K tomu je tu další magor s maskou a roubíkem přivázaný někdě ve špitálu či blázinci, který ví víc než se zdá. Krásná děsivá atmosféra, s pěknou holčinou. ()

Dannysek4U

Priznana haluz s nekolika malo osvezujicima prvkama a dost milym obsazenim. Kdo pristoupi na hru, ze v tom nic nedava smysl, dokouka Parasomnii se zaujetim. ()

kosta73

Maloneho filmotéka se skládá z víceméně ( v nejlepším případě ) průměrných záležitostí, jeho zařazení do skvělého seriálu MASTERS OF HORROR mě vcelku překvapilo. Jeho příspěvek FAIR HAIRED CHILD však nebyl vůbec špatný a totéž se dá říci i o jeho nejnovějším počinu PARASOMNIA. I když hlavně ze startu chvílemi kroutíte hlavou nad vyloženými nelogičnostmi, film se rozběhne v poměrně uspokojivé dílko, se značně krvavým průběhem a vážnou hudbou podmalovaným závěrem. Combs je fajn a s rozstřeleným ksichtem mu to moc sluší. Lepší průměr. ()

ecceHOMMO

Vcelku nenápadný, ale zato divne pútavý film....i keď sa dá polemizovať či ide o horor ako taký...tento snímok má niečo doseba, ale treba tiež povedať že má taktiež aj svoje muchy....**/*** ()

Brain-D

Celý film působý chladně jako špatný sen a vůbec jsem se nemohl naladit na tu atmosféra, která skáče jak kobilka z romantiky do tuhého hororu. Konec se snaží člověka donutit, aby si myslel, že je to nějaké vrcholné dílo, ale to co už nápachalo se nedá změnit. Ani Jeffrey Combs tomu moc nepomohl i když byl výtečný, tak mu nebylo dáno ve filmu moc prostoru. ()

Danny F.

Co? Horor s romantikou? Toto spojení nemůže fungovat a nikdy nefungovalo, nejde totiž k sobě. Spojení psychopata s věčně spící dívkou, dost ujeté. Hororové prvky co se napětí týče, jde srovnat s pohledem na výplatní pásku, tak samo mi stály vlasy hrůzou, mysleno jako slabota:-) Střídání romantiky /zrovna nemusím/ s hororem děsivě nudné. Za tu druhou možnost 40% ()

H.Gordon

Nuda, nuda, nuda. Takhle bych popsala zážitek. Smůla. Avšak hvězdičku jsem dala za né uplně pokažené vizuální scény a za závěr filmu, kde je perfektní hudba montauge and capulets..to si myslím, že se povedlo. Kdyby něco takového ve filmu bylo víc, tak bych mohla dát i hvězdiček 3. ()

klima777

Obskurní, groteskní a místy velmi surrealisticky laděná persifláž temných thrillerů a jejich žánrových příbuzných. Možná je to nevkusné. Možná je to laciné. Některé pop-kulturní odkazy a šablony jsou maličko "podpásové". Jako celek je však třeštění Parasomnie (IMHO) dosti zábavné. Úsměvný hold všem anti-hrdinům a tvárnosti lidského(?) podvědomí. Do tohoto gotického cirkusu klidně občas zavítám. ()

jefff

Hned na začátek musím říct, že tenhle film musí zkrátka tzv "sednout". Dovedu si představit, že pro některé bude film odpad a chápu to. Parasomnie je velice zvláštně natočená a zpracovaná, najdou se v ní chvilky ze kterých jsem byl nadšený a dlouho si je budu pamatovat. Bohužel film obsahuje i dost nudné části, které příběh trošku brzdí - sotva atmosféra vygradovala do nebezkých výšin, přišel střih - nudná scéna - a budovaná atmosféra v háji. Nápad zajímavý, zpracování oroginální, herci průměrní, příběh na kvalitativní houpačce. Na zkouknutí doporučuji! ()

BlackTom

Sakramentsky veľké prekvapenie. Čakal som absolútnu pi*ovinu, ktorú by som tu akurát tak dobre zvozil, ale ono ti to je celkom dobré! Čo celkom dobré, parádne! Originálny nápad, záporák s charizmou jak hovado, nádherné dievča ako predstaviteľka čistého Dobra, Maloneovo obľúbené monštrum z Masters of Horror a totálne nepredvídateľný scenár. Zabudol som na niečo? A jo, sakra, Jeffrey Combs! Čo môže byť lepšie pre hororového fanúška, ako prítomnosť jednej z najväčších ikon žánru? A ešte v tak perfektnej roli, hmm. Toto si ešte dám, ako hovorím, veľmi príjemné prekvapko. ()

AngiS

Strašná houpačka... Chvílema celkem fajn film s dobrym námětem.. a chvílema se to jeví jako naprostá zhovadilost... ()

MareT.

Nečekal jsem, že to bude až tak hloupé a naivní, jak to ve skutečnosti bylo. Už samotný děj je celkem ujetý, zpracování je na úrovní studenstkého filmu, scénář psal asi retardovaný pubescent a některé herecké výkony jsou k smíchu. ()

Mauric

"A při výstřelu jediném, / v tom zmatku chvíle ticha, / nekonečné zlo nejzlejší / přemoženo, dýchá." Úžasné, snové, někdy až dokonale surrealistické, strhující, emocionálně i příběhově neskutečně silné. Film není založen na síle jednotlivostí (jak je dnes v módě), ale působí hlavně jako celek. Při sledování jsem si připadal, jako kdybych prožil pár svých nedávných snů dohromady v dokonalém zpracování s neméně dokonalým ozvučením. Jedno velké filmové pohlazení pro poetickou duši věčného snílka. PS: Ačkoliv bych zde nerad vyzdvihoval jen jednu věc, "Dance of the Knights" od Prokofieva je jedinečná záležitost a vystihuje toto dílo téměř do puntíku. ()

sona123 odpad!

Tak takový blábol jsem už dlouho neviděla! Docela dlouho jsem živila naději, že snad přijde zlom a skutečně půjde o horor...ale takhle vůbec netuším, co tím chtěl básník říct. Možná inspirováno Mlčením jehňátek, vzdáleně snad i Romeem a Julií...Vše postavené na hlavu. Kluk jde navštívit do léčebny kamaráda a zničehonic se jen tak začne promenádovat v pokoji jiného pacienta - holky, která většinu života spí (parasomnia?). Nikomu nevadí, že za ní chodí, do momentu, kdy ji chtějí odvézt někam na pozorování. Celou dobu se objevují ve filmu záblesky - brzy divák pochopí, že se jedná o sny holčiny - a vůbec se nejedná o pěkné obrazy...no, má to souvislost s masovým vrahem mající "kobku" vedle. Je to hypnotizér, takže byť je celou dobu držen v okovech, jakmile potřebuje, zhypnotizuje "půlku" nemocnice a uteče pryč. A pak je to už jen hra zamilovaného páru (jak jinak, klučina a děvče spolu mají pevné pouto, možná proto, že v přítomnosti chlapce najednou děvče čile ožívá, patlá po sobě zmrzlinu a vůbec se spolu náramně baví, takže rychle dožene, co zameškala) a onoho maniaka. Jo, a ať je to cokoliv, horor to určitě není a bát se u toho nedá. ()

Martinius

sympaticke psycho. ak prizmurite oci nad logickymi trhlinami a podaktorymi amatersky posobiacimi hercami, ocitnete sa v bizarnom pribehu, ktory sa vam postupne odvdaci sugestivnou posobivou atmosferou, pripominajucou burtonovske alebo giliamovske panoptikum piktoresknych hroz. tri hviezdicky za jeffreyho combsa, prokofieva a davku sialenstva. ()

Teardown

Marně jsem se zde snažil představit ono spojení hororu a romantiky. Pokud by se snad mělo jednat o něco, jako byl emošlágr Stmívání, beru ibalgin, mokrej hadr na čelo a jdu to zaspat. Až takový pesimismus mě brouzdal hlavinkou. Ale k věci. Velkým tahounem je zde Jeffrey Combs a neméně známý filmový záporák se zvučným jménem Patrick Kilpatrick, kterému ty role zmetků sedí pořád skvěle. Celkově film nenudí a sem tam dokáže i mile překvapit. Takže nebýt pár nedomyšleností a opravdu otřesných efektů, dal bych známku ještě vyšší ()

Raziel_cz

Nějak jsem nepobral, jakým směrem, že se to chtěli tvůrci vlastně vydat, protože na jedné straně by z tohohle byl fajnový horor, na druhé fajnový thriller a koneckonců klidně i dobrý slaďák. Takhle to ale dokonale nenaplnilo ani jeden žánr a zůstalo spíše na půl cesty. ()