Miroslav Horníček spolu s pozvaným hostem, (mj. Jan Werich, Lubomír Lipský, Jiří Sovák, Jan Pivec), vytvořili pořad plný inteligentního humoru. V letech 1968 - 69 bylo v televizi odvysíláno celkem 12 dílů. Nástup normalizace však tomuto cyklu nepřál a dalšího pokračování oblíbených Hovorů H se diváci dočkali až v roce 1990. (mibara)

miccio

O tom, jak valem upadá kultura dnešní televizní tvorby, bylo řečeno i psáno mnoho. Ovšem snad nic tomu není větším svědectvím, než Horníčkovy Hovory H. O tom, o kolik inteligence, humoru, a talentu jsme od té doby přišli, je mi až smutné psát. Miroslav Horníček byl nejen geniálním partnerem Jana Wericha na prknech divadla ABC, kde spolu navázali na tradici Osvobozeného divadla, nejen geniálním vypravěčem a skvělým filozofem, glosátorem i spisovatelem, ale především laskavým a moudrým mužem oplývajícím inteligentním a hřejivě lidským humorem. Klidně bych dala hvězdiček šest, bylo-li by to možné. *****! ()

Pucmeloud

Kdyby to šlo, přidám ještě pár hvězdiček navíc! Čistá esence inteligentního humoru a mistrovského vypravěčství. To už se nikdy v televizi opakovat nebude... ()

bouchy02

Nenašel jsem seznam dílů: Zatím nalezeno: Jan Werich; Jan Pivec; Radúz Činčera (Dadština); Milan Lasica a Július Satinský; Jiří Sovák; Lubomír Lipský; Josef Škvorecký; Eduard Hrubeš; Pavel Bobek; Vl. Kotmel; Pavel Landovský. Pro ČT asi tento pořad neexistuje, po 1.1.2000 nebyl reprízován. ()