poster

Prosíme přetočte

 • USA

  Be Kind Rewind

 • Slovensko

  Prosíme pretočte

 • Slovensko

  Láskavo pretáčaj

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2008, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shadwell
  ***

  Typická absence dramaturga. Následky? 1, Film neustále vybočuje z žánru, potažmo zpřítomňuje cizorodé „psychodramatické“ prvky, které v příběhu s žánrovým vymezením komedie nemají co dělat. Výsledkem je převaha konvenčního negra nad anarchistických tlusťochem a zhovadilé překlápění do vážné roviny, jenž nemá parametry katarze, protože jen vrší malé kolize (napětí) napříč dějem. 2, Tvrdím, že amatérský film má být amatérský a profesionální film profesionální. Tenhle je amatérský, ale tváří se jako diskontinuitní, fragmentarizovaná, stylově heterogenní, víceperspektivní, pásmová apod. kompozice.(22.9.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Jsi nejlepší režisér, co znám. A já jsem nejlepší herec, co znám." Taky chci přetočit všechny světové filmové trháky, ale nemám na to čas a postrádám i stejně švihlého kamaráda. Nicméně tentokrát se to, co původně vypadalo jako zoufale amatérské přetáčení filmu, rychle změnilo v profesionální švédování a z Jerryho s Mikem se staly hvězdy lokálního charakteru. Já jim to přeju, protože pošuků se zmagnetizovaným mozkem a zmatených půjčovačů videokazet není nikdy dost. Za o něco horší považuju skutečnost, že zábavné je pouze to, co se týká onoho originálního švédování filmů a to ostatní je spíše rušivým elementem ze světa, který se bere příliš vážně.(18.4.2016)

 • Djkoma
  ****

  Konečně se Michel Gondry probudil ze svých špatných snů. Po svém minulém filmu, který pro mě osobně zabil právě neskutečným množstvím i špatně čitelných nápadů se Gondry vrací a využívá svého stylu a nápadu k vytvoření, možná časem kultovního, možná švédského, filmu. Jack Black a Mos Def jsou fantastičtí, ale nemají na nápad Gondryho, který se vyžívá ve velkém počtu nápadů, papundeklových kulis, oblečků a šíleností, které pomáhají hlavní dvojici natočit všechny ty filmy, které jim ve videopůjčovně chybí (resp je jeden z nich smazal:)). Pokud jste viděli většinu známých filmů, budete potěšeni a velmi překvapeni s jakou lehkostí Gondry svým dvěma hrdinův pomáhá natáčet všechno od Krotitelů duchů (ano, oni jsou dva, ale krotitelé byli čtyři...to se zvládne, jeden může hrát tři lidi přeci:) až po Robocopa. Nevím, kde by Gondry měl hranice, kdyby nemusel mít "omezenou stopáž", ale docela bych si jeho třeba i krátkometrážní alternativní verze slavných filmů prohlédl. Myslím, že třeba na youtube.com by to byl brzy velký hit, tak snad jednou ... a už žádné přehnané vize Michele.(9.8.2008)

 • Rex Mundi
  ***

  Vyhraneným fanúšikom Jacka Blacka nie som (radšej Mos Def a jeho infantilný výraz ;-), takže som do pozerania išla "načisto". Ale kult-nekult, nevedela som sa akosi vysomáriť z tých dvoch polôh, medzi ktorými film osciloval. Vyzeralo to, že tvorcovia chceli buddy komédiu o dvoch tupcoch (pričom jeden už je zrelý na diagnostikovanie), no zároveň dojímavú sondu do života chudobného predmestia a jeho obyvateľov... Lenže celý čas sa tieto dve polohy bez varovania preklápajú z jednej na druhú a dávajú divákovi znamenie, že sa nevedia rozhodnúť, o čo tu vlastne sakra ide. Samozrejme, nápad "švédovaných" filmov stojí za to, aby naň filmoví fanúšikovia nezabudli a oni určite nezabudnú. Ale celkovo mám z toho všetkého veľmi ambivalentný pocit.(18.8.2008)

 • Sobis87
  *****

  Příběh o dvou kamarádech, co se snaží zachránit malou videopůjčovnu tím, že vymazané kazety přetáčejí svými verzemi slavných filmů, a to za použití všech možných i nemožných prostředků, tak od takové synopse jsem si sliboval neuvěřitelně vtipnou zábavu. Film začal, minuty ubíhaly a mně došlo, že francouzský podivín Gondry nám nachystal něco trochu jiného. Jen párkrát jsem se hlasitě zasmál, ale takový ten přitrouble spokojený úsměv, tak ten mi z tváře nezmizel ani na minutu. Komici Jack Black a Mos Def se tentokrát upsali něčemu trochu jinému, než je čistá komedie. Prosíme přetočte je totiž něco jako Gondryho milostné vyznání - vyznání lásky k filmovému médiu. Takové vyznání, které nám například připravil už Martin Scorsese s Letcem, Quentin Tarantino s Kill Bill, Peter Jackson s King Kongem, Tim Burton s Ed Woodem (ten je Prosíme přetočte asi nejbližší), Kerry Conran se Světem zítřka nebo Steven Spielberg se čtvrtým dobrodružstvím Indiana Jonese. Tito uznávaní tvůrci projevovali svou lásku k filmu spíše v náznacích, prostřednictvím formy vyprávění a celkovým zpracováním, zato Gondry zobrazuje už samotné kouzlo tvoření filmů, zapálení pro věc a odhodlání jejich tvůrců. Když jsem viděl, jak některé scény ze slavných filmů opět ožívaly pod rukama nadšenců v improvizovaných podmínkách, srdce mi poskočilo. V tu chvíli jsem dokonale chápal, proč Gondry tento námět nevyužil pro natočení ztřeštěné komedie, na kterou se pohrnou davy a místo toho stvořil tuhle filmovou reflexi se srdcem. Ono se Prosíme přetočte dá taky chápat jako jakýsi manifest nezávislých filmařů. Varovně zvedá prst nad tím, že se s filmovým médiem čím dál tím víc zachází jako se spotřebním zbožím. Zamysleme se - nezávislí filmaři jako Jim Jarmusch nebo Lars von Trier, tak tito tvůrci nikdy nesklouzli do komečních vod, i když měli možnost a místo toho se stále drží svých nízkorozpočtových "malých" filmů, které z nich boháče neudělají. Ale proč? Jednoduše protože Hollywood (velká komerční mašinérie) bere film hlavně jako byznys, zato nezávislí tvůrci ho považují za umění a točí, protože je to naplňuje a baví - rádi tvoří. Tak to přece chodí - buď něco děláte pro peníze nebo to děláte, protože vás to baví...anebo jste někdo jako Michael Bay a dělat obojí naráz. Že se mi tyhle všechny věci prohnaly hlavou při sledování Prosíme přetočte, to je ten hlavní důvod, proč si tohohle filmu tak moc vážím. Spoustu lidí asi moc neohromí a asi jim bude připadat i nudný, ale já jsem naprosto spokojený. Miluji film a rád se dívám na film, který mi dokazuje, že nejsem jediný.(1.7.2008)

 • - "Zošvédované" - filmy, ktorá boli vymazané a natočené znovu. Režisér Michel Gondry "zošvédoval" trailer, v ktorom vystupuje on sám. (Mihail123)

 • - Na oficiálnej stránke filmu sa môžu návštevníci zúčastniť v zošvédovaní (spočíva v pridaní vlastnej tváre na obal filmu). (Mihail123)

 • - Při první scéně ve videopůjčovně je v TV klip "Ma Maison" od francouzské skupiny Oui Oui. Natáčel ho Michel Gondry, který v kapele působil jako bubeník. (wow.ar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace