Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

wellfish6

Gondryho režisérské super nápady a dobře ukočírovaný Jack Black, splňují moji představu o opravdu dobré komedii. Těším se až si znovu vychutnám vymakané vtípky. ()

MIHLIK

Lidi co to tu hodnotíte dyt nato se nedá dívat to je jeden z nejhorších filmů poslední doby po pulhodině sem to vzdal to se fakt nedá. ()

josmart

Jack Black je zvláštní týpek. Hraje jenom v komediích, ale nepřipadá mi ani trošku zábavný. Možná by měl zkusit jiný žánr. Tenhle film šel mimo mně. Byť tam bylo pár zajímavých nápadů, byly bohužel podány tak, že jsem se nudil. Přišlo mi to jako film čerstvého absolventa filmové školy, recesisty, který se potřeboval pořádně vyblbnout. ()

Chlo0opek

Zajímavý nápad, ale jeho potenciál byl využit tak na 50%. Čekal jsem, že z natočených filmů bude vidět rozhodně víc, než jen malé úryvky. Film se tak nějak zmítá mezi špatným a dobrým filmem. ()

Alvin

Co na tom, že ve své podstatě je to ukrutná blbost. Hlavní je pokud se při natáčení filmu dobře bavíte a povede se vám to přenést i na diváka. Aspoň myslím, že o tohle tentokrát Gondrymu šlo. ()

vorel999

Tento film mě velmi mile překvapil, další pěkná komedie s Jackem Black, který svou roli moc pěkně zahrál a přesně tohle můžu říct i o všech ostatních hercích. Naprosto netypický děj filmu, což ho dělá naprosto originálním. Skvělá práce režiséra, který se už celkem předvedl i v režii jiných filmů. Vše by bylo dokonalé, kdyby první třetina filmu nebyla tak nudná, začala to být zábava až po neúmyslném vymazání kazet. Výborné kulisy a vše natočeno laciným stylem, který se pro film hodí. Tuto komedii doporučuji, a proto dávám 70 % ()

gizi

Párkrát jsem se docela zasmál, celkově se bavil, no byla to taková blbina, kterou už nemusím vidět, ale ušlo to. 70% a ještě jen 3*. 28.5.2014. ()

DDX

Pominu-li místy fakt otravného Jacka Blacka tak je celý film vlastně skvělá oslava indie a supernízkonákladového filmmakingu včetně poukázání na copyrightové zoufalství, kterého se dopouští velké distribuční společnosti. Navíc je vše dotaženo do krásného Gondryovského zasněného absurdna, které z filmu tvoří zjednodušenou karikaturu filmového průmyslu. "We can make our own movie" je jedna z nejsebeironičtějších hlášek co kdy v historii filmu zazněla. ()

Kivis

Asi půl hodiny jsem se na to díval a normálně se skoro až styděl. Hranice vtipnosti a trapnosti bývá u filmů teňoučká a každý ji má nastavenou po svém. Já mám trapnost rád (Jay a mlčenlivej Bob, nebo třeba i první Scary Movie je fajn), ale to, co se dělo v první části Prosíme přetočte, to už na mě bylo moc. Jenže pak se hlavní hrdinové dostali do laufu a pomalu se začaly rýsovat první kontury zajímavého a (v rámci žánru) smysluplného příběhu o tom, jak dva outsideři ke slávě přišli a ještě ji zužitkovali k pokusu o šlechetný čin. Co se dlouho tváří jako vyprázdněná pocta jednomu přežitému videonosiči, se nakonec promění ve film o síle a pospolitosti komunity. Gondry se tu vydováděl, jak je jeho zvykem. Rafinovanost a emocionální jízdu jak u Věčného svitu nečekejte. Blíže to má absurdností i výtvarným pojetím k Nauce o snech. Ale na rozdíl od Nauky se Prosíme přetočte nebere zbytečně vážně, takže ve svém žebříčku řadím jednoznačně výš. Hodnocení zaokrouhluji nahoru i z toho důvodu, že ten krátký film natočený se spoustou neherců je sám o sobě kouzelný - alespoň pro staromilce, jakým jsem já. Vřele doporučuji ho po filmu zkouknout (je součástí bonusů na DVD, ale určitě se bude povalovat i někde po netu). Skvěle to dotvoří zážitek z celého snímku. ()

Damnsinead

Skvělý námět, ale to provedení stojí za pendrek. Má to být komedie, tak bych čekala, že se budu smát, ne zívat. 100 minut v háji, proč je to taková nuda? Sice natáčení filmů ve vlastním provedení bylo kreativní, ale to je všechno, co můžu pochválit. Mohli aspoň natočit vlastní verzi Vetřelce nebo Rosemary má děťátko, když už v tomhle nějakým omylem hrály Sigourney Weaver a Mia Farrow. ()

Pattrick

Nevím. Místy to bylo vtipné, často to bylo hluché. Co se týče námětu, je to skvělé, nikdy by mne toto nenapadlo, takhle přetáčet film. :) Celkově jsem od komedie očekával větší legraci, ale zase se to vykompenzovalo se solidním dějem a hraním Blacka.. Takže spíše než komedie, to byla příjemná podívaná v duchu jemného dramatu :D ()