Mraky nad L.A.

• USA Right at Your Door (více)

Krátce poté, co nezaměstnaný muzikant Brad vyprovodí polibkem manželku Lexi do práce, dojde v centru Los Angeles k explozi několika teroristických bomb. Přestože rozhlas varuje před toxickým spadem, vydá se Brad svou ženu hledat. Silnice jsou však uzavřeny armádou, a když vidí, jak vojáci bez milosti zastřelí muže, který se pokusil ze zasažené oblasti uniknout, vrátí se vyděšený domů a s pomocí údržbáře Alvara hermeticky utěsní dům. Když se krátce poté objeví Lexi, odmítne ji pustit dovnitř, a to je počátek těžké zkoušky, která připomíná noční můru a nečekaným způsobem zamíchá osudy obou manželů. (oficiální text distributora)

Cortesz

Milé překvapení na to, že jde o televizní film. Začátek byl svižnej, pak to začalo nudit takovým způsobem, že jsem přemýšlel o přetočení, pak jsem to tedy nějakým způsobem vydržel a dočkal se závěru, který měl skvělý zvrat za který dávám hvězdu navíc. Herci obstojní, hudba taktéž, jinak ale obyčejné televizní "asi" katastrofické drama, které bych zařadil do těch lepších. ()

MaxForValue

Nečakajte žiadnu akciu na štýl Smrtiacej epidémie s Freemanom, Spaceym a Russo, ale skôr psychologickú hračku, ktorá kladie oveľa viac dôraz na odpoveď "ako sa budú ľudia správať", než na to "čo sa vlastne stalo." Nie je to vyložene zlý film, ale k lepšiemu hodnoteniu mu chýba práve tá akcia. Hoci, musím priznať, že prvých 15 minút malo všetko to, čo má takýto film mať. Posledných desať minút však bolo trochu nečakanou fackou do tváre divákov. ()

cinema_cz

Podprůměrné katastrofické dílko nezachrání ani pokusy o hitchcockovskou práci se strachem z neznáma, ani drsný závěr. (Leoš Flodr, Ci 09/2008) ()

DanielP.

Zajímavý námět s dobrou kamerou, ale šíleně zpracovaný. Rozhovory naprosto o ničem, hlavní hrdina Brad se chová jako idiot a přítelkyně Lexi je stejně hloupá jako režie sama. 2* za nápad ()

davistercz

Trochu odlišný katastrofický scénář podle Goraka. Ačkoli je to jiná kategorie než, kdyby na město spadl meteorit nebo by se přes nějaké město prohnalo tornádo atd. TAk tohle byla opravdu jiná kategorie, alespon podle mě ale velice vydařená. Začátek je sice trochu o ničem, ale později se všechno a všechno začíná rozjíždět až to potom je to pravé ořechové. Jen škoda, že celý film zahrnoval jen jednu situaci a to jejich dům a ostatní problémy, škoda že jsme nemohli nakouknout do centra nebo do jiných míst, co způsobila ta bomba nebo at to bylo cokoliv.. ()

nubeek

Brilantné prevedenie toho, ako sa dá unudiť divák pozeraním na jedného (až dvoch) ľudí, uzavretých v jednom malom dome. Minimálne 95% filmu sa ťahalo, nekonečne pomaly a niekam ďaleko. Mal som chuť to zastaviť, aj keď som v kútiku duše čakal, malinký zvrat v deji. Ten sa mi naskytol 5 minút pred koncom. Veľmi nedoporučujem pozerať tento film, aj keď jeho poster naozaj divácke oko zláka. (Jedna hviezdička za poster, a druhá za tú červeno-bielu plachtu na konci) ()

MaideN-SK

Pozadie príbehu bolo naozaj mastné, preto ma ten film tak sklamal, pretože to bolo iba pozadie. Napätú atmosf=ru, kú som očakával som naozaj nezažil a vlastne celý film je len o rozhovoroch manželov cez sklo a igelitový sáčok, veľmi ma to sklamalo. Iba predposledných 5 minút bolo dobrých. Kamera roztrasená, čo tiež zhoršovalo sledvoanie a na prostredí, hercoch a vôbec všetkom bolo vidno že tento film nedostal príliš veľký rozpočet. (A ak dostal, tak potom to museli minúť na chlebíčky a plaváreň lebo to naozaj nevyzerá dobre) ()

cernymotyl

Po menším přepracování scénáře by z filmu mohla být slušná rozhlasová hra. Dívat se na obrazovku bylo skoro zbytečné. Stačilo jen poslouchat. Dal bych i dvě hvězdičky, nebýt zpackaného závěru. ()

pájap odpad!

beru lecos. ale takhle praštěnej film jsem dlooooooouho neviděl.a ten konec.když u vás bouchne toxic bomba neschovávejte se anžto venku je to lepší .chi chi chi chi a ještě jednou chi. ()

JanSvoboda

Obal je asi to nejlepší, co tenhle film může nabídnout. Vezmeme-li ukecanou ženskou z rádia a ženskou za dveřmi domu, kterou bohužel manžel nepustí dovnitř, máme skvělý recept na 1,5 hodiny nudy. A pokud k tomu přidáme otřesný závěr, vzniknou slabé 2*. Jedna za svižný začátek, do kterého bych se vážně nechtěl dostat, a druhá za atmosféru a námět. Katastrofické filmy tohoto tématu miluji, takže je škoda, že se z toho scénáře nevytěžilo víc. ()

Dr.Love

Velmi povedený snímek který za to opravdu stojí vidět. Chápu že většina obecenstva by uvítalo větší masakry a větší kvéry to se ale tady nestane. Pointa je bakteriologická válka, tedy nepřítele nevidíte a boj je jen mezi přeživšími a jak víme ty jsou dost často pěkný svině, protože krize nás lidstvo pravidelně nutí ze sebe dostat to nejlepší/nejhorší.  Autor celé této eskapády zamýšlel celé dílko pojmout jako emoční schránku do které vás zavře s charakterem a nechá vás prožít jeho emoce. Super nápad jdeme tím naproti psychologickému horroru což je v celku vítáno, podíváme na psychologickou stránku lockdownu a bacilo války.  Gradující atmosféra s příchodem Alvara a následně pak i Lexi na scénu je dobrá a stres by pravě teď měl vyskočit na plné obrátky jenže se mnou to ani nehlo a to ani jak vidno s ostatním obecenstvem. A tak je to po celou dobu. Místo abych byl stržen jsem vlastně znuděn protože je to průhledné, herecky není špatné ale Brad mi fakt nesedl ač je hrán Brad (Rory Cochrane - CSI Vegas, Miami) dobře. Konec má zvrat ale ten je předpověditelný a to hned několikrát. Fakt se divím že Brad v půlce filmu nesebral svoje koule a nešel s Lexi pryč. Ironocký konec je tedy jen dutou ránou za utrpením pana Brada.  Kdo doufá v probuzení divákových emočních žláz ze kterých chce za každou cenu něco vytřískat je asi Mary McCormack, která se opravdu snaží její každá scéna je nabitá po zuby city a rmoucením a Lexi je tak zahrána na jedničku. Ovšem to už nezmění fakt že film je postaven na jiném základním kamenu a to je Brad. On má ten film táhnout a to se rozhodně nekoná.  Chybou byl velmi vlažný start a přátelsky laděný vztah mezi Alvarem a Bradem mělo mezi nimi dojít k nějakému vyloženě fyzickému rozkolu. A půjdu až tak daleko že řeknu že role Brada byla podceněna a měla být obsazena výraznější osobností.  Tři hvězdy se zdá jako ideální hodnocení. Opravdu hodně mírný nadprůměr. Díky námětu, hereckému nasazení a psychologickému tlaku který je vyvíjen na hlavní postavu viz. bělidlo a ironický konec. Měli mu dát Domestos ten by ho spasil. ()

Sa.sa

Film opravdu nic moc a skoro se na něj nedalo dívat.. Opravdu otravné bylo to neustálé vytáčení a to vše okolo... Jinak ten konec a rozuzlení stálo opravdu za to.... ()

Gugos odpad!

Něco tak trapného a slabého jsem dlouho neviděl....připadá mi to, jak kdyby se tvůrci tohoto filmu mysleli, že lidi jsou úplný paka...nechápu zaco tady má 63%...u mě tak 10% ze slušnosti ....děs ()