Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Věřte nebo ne, Harry Potter existoval už před příchodem Joanne Rowlingové. Je to obyčejný chlapec z obyčejné rodiny, jenž žije v obyčejném domě s neobyčejným obyvatelem. Ďábelský troll Torok útočí na rodinu Potterových a je to právě dospívající Harry, kdo ho musí ve fantastické rodinné komedii zastavit… (oficiální text distributora)

Recenze (38)

hladass 

všechny recenze uživatele

Za mě osobně docela zklamání, i když je fakt, že tyhle rodinné fantasy horory moc nemusím... Hercům, hudbě ani maskám, nelze moc co vytýkat, vše jasně směřuje k tomu, aby pobavily i malého (rozuměj malé dítě) diváka... No, ale starší hororový fanda se moc nezasměje a až příliš často se bude nudit a to Troll nemá ani hodinu a půl... A co mi vadilo nejvíce je, že z celého snímku jde cítit silná inspirace Germliny a Nekonečným příběhem... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Rodina Potterovcov sa presťahuje do nového bytu. Ich roztomilá blonďavá dcéra Wendy, ktorá je v predškolskom veku, hneď prvý deň natrafí v pivnici na podivného tvora. Zaútočí na ňu zlý, zákerný škriatok - "Troll". Je to malý, škaredý, chlpatý hnusák. Vďaka jeho magickým schopnostiam sa do nej prevtelí, posadne ju. Potom sa v nevinnej podobe malého dievčatka pustí do krutého vyčínania a realizácie svojho nekalého plánu. Rozpúta pravý trolí teror. ** ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Někdo má ve sklepě bordel, někdo zase trola. Tento vypadá jak Miloš Zeman, kterého zaráz schvátila viróza i hydraulický lis a z činžovního domů plného retardovaných nájemníků si systematicky dělá elfí háječek. Naštěstí je tu Átrej Harry Potter a Rowlingová si už píše poznámky do notesu.. Na svou dobu a rozpočet obstojné masky, jinak divák se nebude bát, spíše rozpačitě smát a největší fantasy je, že vše skončí bez průtahů.. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Do Trolla jsem původně nechtěl jít protože jsem viděl dříve Trolla 2, kterej byl fakt hroznej. Ale nakonec Troll 1 je super béčko na noční promítání Buechlermu chybý režisérkský um ale to si bohatě nahrabe dobrýma efektama který dělá on sám. Film je béčko odehrávající se v jednom baráku, a mě ten film prostě bavil. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

No tak sice tento film nemá z „otravným“ Harry Potterem nic společného, tedy kromě jména hlavního hrdiny, ale jinak taky moc kvality nepobral. Je mi jedno zda tenhle film oslovil Rowlingovou k napsání těch srágor pro děti a našla v něm inspiraci pro svou postavu – její pojmenování. Tenhle kousek mě dokázal oslovit snad jen docela pěknými maskami trollů, které si Buechler dělal sám. Stačilo se jen spřáhnout s rodinou Bandů a světlo světa mohlo spatřit další příšerky. Žádnou pořádnou porci hrůzy a napětí zde nenajdeme, protože celý film byl natočení spíše v „humorném“ pojetí. I tak se však může film opřít o některé herecké výkony, které mu určitě hodně pomohli. Asi nejvíc mě oslovil Phil Fondacaro, jehož finální proměna neměla chybu. 40% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (11)

  • Ve filmu se vyskytuje postava Harryho Pottera ve světě kouzel - jedenáct let předtím, než J. K. Rowling vydala první díl knižní série o kouzelnickém učni. Producent Charles Band tvrdí, že se Rowlingová údajně nechala slyšet, že film viděla a ten ji inspiroval. Rowlingová však popírá, že by Trola viděla před rokem 1997, a uvádí, že jméno jejího hrdiny je odvozeno od Iana Pottera, kterého znala jako dítě, a jejího oblíbeného jména Harry. (L_O_U_S)
  • Film bol natočený za 5 týždňov. (beso74)
  • V pôvodnom námete od Carla Buechlera malo monštrum likvidovať obyvateľov istého obytného domu. Producent Charles Band si prial pre film priaznivešiu prístupnosť od 13 rokov (PG-13) a tak príbeh pozmenil a pridal fantasy prvky. (beso74)

Reklama

Reklama