Reklama

Reklama

Maigret


Maigret a Severní hvězda (E54)

(epizoda)
  • Francie Maigret et l'étoile du nord (více)

V hotelu Severní hvězda v pokoji č. 12 se v předvečer Štědrého dne vraždilo. Nadějný hudebník jménem George Bompard byl ubodán k smrti. Případ vyšetřuje komisař Maigret. V pokoji zavražděného najde jednu dámskou punčochu. V hotelu vyslechne dámu, která se ale v žádném případě nejeví jako vrah, pak recepčního Peyrelongueho, který ve svém skromném pokojíku bez oken pěstuje krásný vzrostlý fíkus. Prokouknout slečnu, která se vydává za prostitutku a na recepci se zapsala pod jménem Celine Germainová, není pro Maigreta tak těžké. Všechny hotelové hosty si odvede na stanici a jedno po druhém vyslýchá, každý má své tajemství a každý by mohl být vrah. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední Maigret. Bruno Cremer je pořádně pohublý a nemoc na něm je už vidět, nicméně na výtečném hereckém výkonu mu to pranic neubralo. Samotná epizoda je pak hezky komorní, zápletka tradičně zajímavá s perfektně vykreslenými postavami a výbornými výkony. Velká škoda, že tahle série už nemohla pokračovat. ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi jeden z nejlepších příběhů (klasická detektivka) u dlouhatánské řady, která překvapivě nabývala na kvalitě s vyššími čísly epizod (pozdější datum výroby). Věci mají logiku, Maigret je civilní a klidný, holčina roztomilá a je to jeden z těch případů, kdy policie pomáhá a Maigret soudí. Ona totiž ta motivace pachatele až zas tak nepochopitelná není a chtě nechtě si člověk musí přiznat, že s likvidací oběti souhlasí... ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Maigret, plné ruce práce s úklidem kanceláře, se projevuje jako hodný a chápavý muž. Poměrně dost komorní díl Maigreta, který si vystačí pouze s dvěma druhy prostředí. Velká škoda, že tohle byla poslední práce Bruno Cremera. ()

adaben 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Maigret už bohužel pohublý, ale i tak velmi dobře zvládnutý a sevřený příběh. A francouzští herci opět beze zbytku zajímaví. A Maigretova věta v závěru, že tentokrát už ten vlak stihne, žel až příliš symbolická. Škoda, že tak dlouhý cyklus ještě nemohl mít další pokračování. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Bruno Cremer v době natáčení trpěl rakovinou hrdla. Jeho hlas byl tak slabý, že musel být ve studiu techniky zesílen. Při dokončování natáčení v listopadu 2004 však padlo definitivní rozhodnutí a Bruno Cremera předaboval Vincent Grass. (Snorlax)

Reklama

Reklama