Reklama

Reklama

Maraton lásky

  • Velká Británie Run, Fatboy, Run
Trailer 1

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (278)

F.man 

všechny recenze uživatele

Kdo by čekal, že takové herecké obsazení a režie komedionálně znalého Schwimmera může dopadnout tak špatně. Ale upřímně, s tímhle námětém jež je pln klišé a předvýdaných situací toho asi více udělat nešlo. Ani snaha tak dobrých komiků jako je Pegg a Azaria tomu nijak výrazně nepomohla. Vidět, ohodnotit, zapomenout. The only serious relationship I've been in ended in a broken collarbone and a dead meerkat. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Sice to točil David Schwimmer, ale stejně film působí jako typická britská komedie. Asi to bude tím, že anglický rukopis scénáře, nelze jen tak poameričtit. Americké romatnické komedie jsou pro mě úplně něco eklhaft, něco, co mi působí utrpení. Ale angličani umí být patetičtí i bez ohromného nánosu patosu a to z jejich pojetí romantiky dělá snesitelnou záležitost. Ale abych jen nehanil amíky, David Schwimmer také nezaklopýtnul a natočil příjemnou průměrně zábavnou komedii, ze které nejvíce vyniká puchýř. ()

Reklama

Kamca_ 

všechny recenze uživatele

Nejdříve jsem viděla jen ukázky na tenhle film a už při nich jsem se hrozně moc smála. Říkala jsem si, že to musím vidět. Bylo to celkově lepší než jsem čekala. Herecké obsazení se mi moc líbilo a hlavně Dylan Moran! Ten je prostě nejlepší vždycky. A nejvíc mě dostala jeho hláška z celého filmu: "Já nemám budík. Nikdy nikam nemusím." Takže 80% je zde jasných. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Do dneška jsem nepochopil dvě věci. První věc je spíš otázka k zamyšlení která zní: Na co si to tu kurva všichni hrajete?! A věcí druhou je ta, proč má každá komedie zde tak špatný hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale tehle film je prostě skvělej od začátku až po konec a na 90 minut pobavení je to naprosto ideální. Simon Pegg je frajer a to, že tu nějakej choze vyžvejkne blábol typu "ohrané, nevtipné" neni hned důvodem se tím řídit taky. Dam ruku do vohně za to, že se valná většina řídí pocitem druhejch, aby se tu náhodou nějak nepohoršili. Probuďte se z tý noční můry. Jasnejch pět hvězd. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nenáročná oddychovka plná klišé, odehrávající se v mém oblíbeném Londýně a nabízející hned několik velmi dobrých herců.. mezi ně se rozhodně řadí i krásná Thandie Newton, která dokáže hravě rozkmitat tepovou frekvenci i těm, kteří maratón viděli tak akorát z pohodlí kanape.. víc cynismu by neškodilo!! ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Gordon (Dylan Moran) nosí hodinky značky Rolex 520 Perpetual Oyster. (dyfur)
  • Pegg ohroměně zírající na mužné přednosti svého soka je autentický. Ve scéně v šatně měl být Hank Azaria zakrytý sáčkem tělové barvy. Sáček mu ovšem na jeho intimních partiích nedržel. Šlo se tedy do akce „naostro“. (Pumiiix)
  • Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)

Reklama

Reklama