Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

hororwatch

Je pravda, že jsem od toho moc nečekal, ikdyž na zdejší hodnocení moc nedávám, tady je vidět většinové průměrné hodnocení a to už něco znamená. Tenhle film má dobrý herce, začátek a zajímavou a celkem i originální myšlenku. Jenže puls scénáře drží tak do půlky, pak nastává těžkej stereotyp až do konce a nic ho zpět k životu nepřivede. Nic vás neurazí, nic vás nenadchne a tak když se dostaneme k závěrečným titulkům, tak jen pokrčíte rameny a budete mít co dělat, abyste udrželi o tomto filmu jakoukoliv vzpomínku v hlavě. ()

burton

No tak dobře. Je to moje parketa. Ale....nemá to šťávu. Nemá to ani kousek onoho tajemného a zvláštního náboje, který mi způsobí mrazení. Liam Neeson je dobrý, ale až teprv ke konci (pozor bojler!), když ho strašný právník chytne pod krkem. Mimochodem, přízvisko "strašný" nepatří povaze postavy, ale herci, který je opravdu strašný. Moje milá a oblíbená Christina je namoduši pěkná mrtvola, tentokrát jak postavou v spektáklu, tak herecky. Chjo.....dobře, jdu hledat jiné, mrazivě dýchající děje. Ale...mrkněte se na to, musíte přece rozšířit své divácké obzory a co člověk, to názor a není mrtvola, jako mrtvola. ()

Voj.ta

Námět dobrej, herci dobrý, atmosféra dobrá, ale scénář příšernej. To neskutečně stupidní chování postav mi vadilo tak, že jsem to několikrát skoro vypnul (a docela lituju, že jsem to neudělal). Místama jsem ten děj nemohl brát o nic vážněji než video dvanáctiletýho youtubera, kterej ostatnim radí jak balit holky. Dávam 2* a to jsem ještě hodně velkorysej. ()

GOREGASM

Originální námět, odvážné zpracování, povedená atmosféra, křehkointimně nahaťoučká Christina a funebrácká dvoumetrová skála, Liam Neeson, k tomu. A světe div se, ono to vyznívá tak nějak, a nelekněte se toho slova, nekoherentně. No prostě to nedrží pohromadě a sám jsem ani na konci nebyl moudrý z toho, jak dvojznačně nebo nejednoznačně to chtěla Agniezska nechat své diváky strávit. 60% ()

Harts

nádherné, skvělý námět a při tomto dramatu jsem skoro ani nedýchal a jen jsem kroutil hlavou nad úžasným zpracováním. ()

Skleni

Vedel by som obkecať tento zásadný titul v oblasti thrilleru a drámy, ale myslím, že je to zbytočné. Najmä z dôvodu, že nič neobjasní tu atmosféru a to samotné tápanie v každom okamihu. Tvorcovia nás až do konca nechávajú v slepých uličkách čo sa týka úmrtia (života) Anny. Krásne okamihy ako dialógy s Annou v márnici či samotný záver ma dostali no boli zatienené tupou kamerou v oblasti nehodi či hudby, ktorá mi prišla nemiestna a občasnými nelogickými obrazmi ako vyrvanie si srdca a pod... to som nepochopil... ale tak je to začiatok... niečo výnimočného... 81% ()

Al44...

Velmi dobrá atmosféra filmu a pěkně pojatý "netradiční" námět na mě opravdu zapůsobil. Je jasné, že tu dochází k několika nelogičnostem v příběhu, ale celý film jako celek funguje a to především díky majitelovi pohřebního ústavu. Dobré je pohrávání si s divákem, který chvílemi neví na čem je a jak to všechno dopadne. ()

darkreider

Veľmi hutný a morbídne ponurý film. Atmosféra pohrebného ústavu a démonický Neeson kraľujú. 90 percent filmu je ponechaných na divákovej fantázii a teda nič nie je prinesené na podnose a nad všetkým si musí divák urobiť názor. To nie je na škodu, ale aspoň niečo nám mohli povedať na rovinu. Takto sa diváci rozdelia na dve polovice a to tých, ktorý vidia v Liamovi psychopata a tých, ktorý v ňom vidia Chárona, ktorý nám chce to najlepšie. A jasnú odpoveď Vám nedá nikto. Nad všetkým treba dumať, všetko je len decentne nastrelené. Napríklad scéna v reštaurácii sa na prvý pohľad zdá ako hlúpa, umelo vytvorená hádka, aby bolo z čoho variť. Keď si ale všimneme prázdnu krabičku nejakých liekov, môžeme všeličo dedukovať. Je to naozaj fajnový kúsok a myslím, že hlavne vďaka dokonalému Neesonovi, ale poslednú hviezdu nedám, lebo sa sakra neviem rozhodnúť, ako to teda bolo. A mám pocit, že by som potreboval viac informácií, ktoré mi tu chýbajú. ()

foundation

After.Life je dalsi prirastok medzi v poslednej dobe velmi oblubene filmy ktore sa daju oznacit ako NEJEDNOZNACNE. Prave ona nejednoznacnost tymto druhom filmu dava urcite body navyse ktore by inak nemali sancu ziskat pretoze sa v tomto konkretnom pripade prakticky jedna o tuctovku v zanri s velkym mnozstvom klisovitych scen. V podstate to ale cele drzi pokope a zbytocne sa to nenatahuje nezmyslami. Liam Neeson velmi dobry ale nic navyse nepridal. Ricci a Long ziadna slava ale v ramci podobnych filmov sa to da nazvat herectvom. Mal som dost problem dostat sa do deja tak aby ma to aspon na chvilu pohltilo a najhorsie bolo ze mi vlastne bolo jedno co Neeson s Annou urobi. Ziadny vztah k postave sa u mna teda nevytvoril. Koniec ako cez kopirak. Niekedy uprostred som mal jasno v tom co bude nasledovat. Je to velmi tazke s podobnymi filmami ale tentoraz odmietam ist vyssie iba pre tu spominanu nejednoznacnost celeho snimku ktora to povedzme ze trochu zachranila od este horsieho ohodnotenia. Velmi priemerne predstavenie v niektorych scenach vyslovene hlupe spravanie sa postav a minimalne v jednej scene sa to cele postavilo na hlavu. Je to niekde okolo 60 percent. Druhy krat to rozhodne pozerat nebudem. Aj tie 3 sa mi zdaju cim dalej tym viac na tento film az prilis. ()

Gabretta

Pohřebák Liama Neesona byl perfektní, Christina Ricci se jako mrtvola snad už narodila - nebýt jich dvou, asi by to bylo k nekoukání. ()

LyBerion

Místy si film hodně protiřečí a chování postav i vesměs reakce na některé situace jsou zarážející, ale to je jediné větší mínus co mi tu vadilo. After.Life má příjemné tempo a decentní duchařskou atmosféru, přičemž stíhate zvažovat fakta, která děj nabízí a následně z nich vyvozujete hned několik závěrů. 65% má After.Life zasloužených a potvrzuji, že je koukatelný. ()

PEZ

Oda na telo Christini Ricci. Inak miestami dost mraziva zalezitost, s presvedcivo chladnym Liamom Neesonom a neustale obnazenou Christinou, ktora mu statocne sekunduje. Skoda, ze postava Justina Longa bola tak plocha a ze sa reziserka obcas nevyhla zanrovym klise. Zaujimavy napad s koncom, ktory nie je sokujuci, ale aspon nie je zly. Jednohubka za 6/10. ()

Dimo

Páni, to zas bylo přehnané očekávání... v čem je problém? V marné snaze budovat atmosféru tajemna, dramatičnosti a napínavosti. Christina Ricci je sice hezká, dost často se ukáže bez podprdy, ale hrát neumí. Nebo ji "hraj jako blbá kráva" přikázal scénář. Plazí se po domě tak hlučně, jak jen může, pomalinku, polehoučku ji vždycky dojde pan hrobník, něco blbého jí řekne, na něco se zeptá a Christina odpoví "já nevím". Punc pitomosti dodává hudba, která se objevuje v dramatických a napínavých (rozuměj pseudodramatických a pseudonapínavých) částech. Nefunguje, zbytek atmosféry pohřbí. Střih je místy též podivný a od nejhoršího hodnocení zachraňuje pouze myšlenka filmu, která ovšem zůstala kdesi na půl cesty totálně zahlušená tím vším blbým kolem. Ve výsledku ->blbost<-, kterou jsem měl vážně velký problém dokoukat. ()

UniqueNett

Rozjíždělo se to hodně dobře, ale moje očekávání se nesplnilo. Film mě celkově zklamal a navíc nesnáším tyhle konce! Christina Ricci byla ovšem dobrá volba, jako Anně jí to sedlo. Za mě 55% ()

pepa3rd

Solidní duchařská podívaná, která skvěle udržuje atmosféru nejistoty a mistrně balancuje na hraně mezi oběma možnými vysvětleními. Je obrovská škoda, že tak tragicky selže v samém závěru právě u pointy a šokující "odhalení" tak způsobí jen zmatek a další nejistotu mezi jedním a druhým vysvětlením. 60 % ()

emdvojka

Zaujímavý film zo zaujímavým a prekvapujúcim záverom, ktorý sa počas príbehu občas naznačí, ale neskôr opäť ubije ďalšou "reálnou" scénou. Napokon však je všetko inak ako to vyzerá a doslova Vás poteší že snímok Po živote nieje o smrti, ale o živote :-) ()

vera27

Tak teda doufám, že se člověk po životě takhle netrápí. Tenhle film nás o tom, ať chceme nebo ne, nutí zapřemýšlet. Jinak průměrné hrorové drama se skvělou Christinou Ricci a klidným Liamem Neesonem. ()

Pekisan

Velmi zaujmava tema spociatku aj prijmene ducharsky spracovana a so zdravou porciou neistoty sa to snazi tahat az dokonca. Bohuzial cela ta teoria posmrtneho zivota ma take velke trhliny, ze to casom zacina byt priam smrtelne frustrujuce. Potesil ma koniec, tak isto ako Christina Ricci. Ta tu hra podobnu rolu aku si strihla v Black snake moan. Cely film je polo/naha a polosialena co je velmi prijemna kombinacia pre moje zadane mlade oci. ()

Zabzab

Napinave, chvilemi me az mrazilo, celou dobu jsem vahala, zda Liam Neeson ma predstavovat "Charona" nebo psychopata. Ovsem Christina Ricci mi byla velice nesympaticka, az odpudiva, a to mi osobne bohuzel zkazilo dojem z celeho filmu. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)