Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Holina

A no tak přestože mi několikrát přeběhl mráz po zádech, což se mi nestává, nemůžu dát více než 3***. Je to totiž celkem o ničem. Komorní drámíčko (všimněte si neužívám slova horor - toto rozhodně není horor), ve kterém exceluje Liam a zdatně mu sekunduje Christina "kozy ven" Ricci. Oddechovka, nic víc... ()

MareT.

V mých očích film vyzdvihává až druhá půlka, kde se vše objasňuje a dává na všechno jiný pohled (byl jsem celkem mile překvapen). Ale co se děje prvních 45 minut je celkem nuda založená na tom, že Ricci nevěřila, že je mrtvá a omílala to stokrát dokola. Motiv s malým klučinou má svoji hloubku a celkově se film vydařil, kdyby zkrátili hysterické výjevy (neustálé nahéé, waaaaaaaw) Ricci. ()

Hanys_

Neeson výborný, polonahá a pak i nahá Ricci taktéž...Jen ten děj byl na můj vkus až moc podivný. Prostě mě to nevtáhlo tak, jak by asi mělo. Konec mi taky nějak dech nevyrazil, ikdyž uznávám, že dojem z filmu notně napravoval...5/10 ()

cab

Z meho skromneho pohledu vcelku nenarocneho divaka musim konstatovat totalni znudeni uz po nekolika minutach stravenych v pritomnosti sympatickeho majitele pohrebniho ustavu Eliota (nejvetsi positivum filmu Liam Neeson), ktery ma schopnost promlouvat s cerstvymi dusemi zemrelych. 35% ()

Orthank

Pani režisérka sa posnažila, no zdá sa, že až príliš. Za každú cenu chce diváka udržať v nevedomosti a nejasnosti, a to až do samotného záveru. V podstate sa jej darí udržať pointu neodhalenú, čím ale vzniká zopár nejasností, ktoré plnia len úlohu zmätenia diváka. Inak sa jedná o podarenú žánrovu záležitosť, ktorú bravúrne držia herecké výkony a šikovne nastavená atmosféra. Voľba Liama Neesona do úlohy "hrobára" vyšla na sto percent. Jeho charakter je neodhadnuteľný. Film však akoby nevedel, čím chce byť. Veľa zaujímavých myšlienok o živote a smrti patrí skôr do filozofickej drámy, čím samozrejme značne utrpela hororová stránka filmu. Pointa je dokonalá a od začiatku perfektne budovaná, avšak pre svoju myšlienkovosť snímku sila jej odhalenia vyšumela do prázdna. Takto nedostanete šok, ale len akési postupné zaostrovanie nejasných kontúr, ktoré tak nejak vyústia do pointy. Balancovanie na hranici drámy a hororu uškodilo celému filmu. Úmysel prinútiť diváka na záver premýšľať bol tak silný, že celý dej sa tomuto cieľu prispôsobuje. Niekedy je problém, keď si tvorcovia vymyslia námet, nastavia si jasné ciele a všetko ostatné už iba bezohľadne prispôsobujú týmto pevným základom. Agnieszka Vosloo nech akokoľvek skúsene zrežírovala, nedokázala zakryť už dopredu nastavené pravidlá. Takto After Life zostal visieť niekde uprostred, kedy zároveň chcela šokovať, ale aj zanechať pochybnosti. A to jednoducho niekdy nefunguje. Napriek tomu, mrazivá atmosféra, podarená pointa, ktorú si pre dobrý zážitok treba ihneď ujasniť a herecké výkony, ťahajú toto "psycho" u mňa pekne vysoko. ()

F.W.Colqhoun

You're dead, Anna. Your opinion doesn't count anymore. Christina Ricci se vrací ke casperovskému pravěku své herecké kariéry v příběhu, v němž se role nebožtíka zhostí sama - průhledně hubená a s výstavními kozami, vyvalenými na pitevním stole k ohmatání nekrofilním novoanglickým publikem. Agnieszka Wojtowicz-Vosloo potenciálně plodný motiv přechodu postavy ze světa živých na druhý břeh, v němž si podávají ruce Poe a Fuchs, bohužel příznačně pohřbívá v první řadě množstvím klišé, jež jsou ve vypráskaném žánrů duchařin pro většinu filmařů neodmyslitelná. Originální předpoklad hrdinky, která čeká ve sklepě pohřebního ústavu na zpracování protestantsky pojatým Kopfrkinglem, zůstává nevytěžen myšlenkově, dramaticky i žánrově. Krovákem do rakve diváckého požitku je ale rutinně, až televizně v původním slova smyslu pojatá produkce. Kamera zabaví jen frekventovaným ohledáváním nahoty hlavní představitelky a pietně nudný klavírní soundtrack uspává silou "hydronia bromidu", jak o spasmolytiku referují české titulky - a Radiohead na konec to nezachrání. Kdyby šlo předpokládat, že se Wojtowicz-Vosloo pokouší v divákovi evokovat vůli k smrti, z níž Neesonův funebrák usvědčuje své "klienty", nešlo by ji vinit ze selhání. V rukou režiséra s výraznějším rukopisem, řekněme takového Sama Raimiho, k jehož Stáhni mě do pekla odkazuje i angažmá Justina Langa v roli proto-snoubence hrdinky, mohlo jít o o třídu lepší film. ()

Abiosis

*CHRISTININE KRÁSNE... OČI* Zaujímavý film s "nečakaným" rozuzlením, ktoré zvádza k rôznym interpretáciám. Tomu sa však je možné vyhnúť najmä tým, že film budete sledovať veľmi pozorne a všímať si rôzne náznaky, a potom vám nie len že nehrozí možná dezinterpretácia, ale ani sa nebudete musieť sám seba pýtať: "Ako je možné, že...?" Christina vo filme odhadzuje všetky zábrany, je samá noha-zadok-prsia, Liam nedostáva veľa priestoru na hranie, jeho postava je systematická a bez emócií - obaja sú však excelentní a sú hlavným plusom filmu. Trochu sa však nedarí vybudovať dostatočnú atmosféru napätia a tajomnosti, ktorá akoby - rovnako ako samotný filmový námet - balansovala niekde na rozmedzí života a smrti. Inými slovami, nemastné-neslané. (Ak budete mať po filme náhodou pochybnosti, prečítajte si IMDb diskusiu.) Verdikt v 1 vete: Skôr vydarené stvárnenie toho, čo vás môže po smrti čakať. 11.09.2010 ()

Mauric

Po dlouhé době velice zdařilá "duchařina". Dobře zrežírované, úžasně zahrané a příjemně hudebně doplněno. Konec jsem čekal krapet zamotanější, přec mi After.Life padnul do noty a svým přesahem zahrál na oblíbenou strunu. PS: Do postav Justina Longa (např. v Drag me to Hell) se začínám dosti vžívat. Ženská argumentace typu "nevím", "nevím" nebo "nevím, vůbec nevíš, jak se cítím" je vskutku vyčerpávající. ()

Petullka.66

Docela zvláštní kousek ten After Life. Celý příběh je asi tak průměrný (avšak zajímavě pojatý), ale konec je dosti vydařený. Celý film jsem byla na pochybách, jak to vlastně dopadne. A samotný konec mě hodně překvapil. Liam Neeson zde hraje podivného, slizkého a divného majitele pohřebního ústavu (brrr, až vám bude běhat mráz po zádech). Za zmínku ještě určitě stojí role malého chlapce, kterého hrál výborný Chandler Canterbury. {Zhlédnuto: 2x.} /Dávám 4 hvězdy z 5!/ ()

tterez

Jediné co bych ocenila, byla ta neobyčejná myšlenka na "nesmíření se se smrtí" a ten zvláštní závěr. Jinak jsem se ale dost nudila a dvakrát málem usnula. Spíš nedoporučuju. ()

TERRORDROME

Bu-bu-bu, Liam Neeson je funebrák čo vidí mŕtvych ľudí a taktiež sa s nimi rozpráva. Treba však povedať že mu z tých držkujúcich mŕtvol začína celkom slušne hrabať. Komu by nezačalo keby mu každý nebožtík tvrdil že nie je mŕtvy a on by ich zakaždým musel pracne presvedčovať. Christina Ricci je taktiež mŕtva a tvrdí mu že nie, z čoho je chvíľami pekne nasratý, ale inak sa mu nechá poslušne pripraviť na pohreb. Ten film má celkom slušný nápad a rozbeh, ale časom sa to všetko rozplizne na úmornú televíznu inscenáciu z márnice kde milá Christina do skapatia ( divákovho ) s Liamom preberá podrobnosti okolo života a smrti a ten postupom času bohužiaľ tára čoraz väčšie a väčšie záhrobné koniny ktoré začínajú diváka smrteľne nudiť a prudiť. V tej chvíli pochopí vyčúraná režisérka Agnieszka že s takouto riedkou náplňou jej obecenstvo pred obrazovkou zaspí a tak do nás začne hustiť náznaky že Christina v skutočnosti nie je mŕtva a Liam je len obyčajný vraždiaci úchyl. Ono to moc filmu nepomáha, ale budiž. Záverečná pointa nie je nejako prekvapivá, ale dosť slušná a ja by som ju v rámci možností pochválil. Takže ako som už povedal - Bu Bu Bu, majte to na pamäti. ()

Drirr

Rozhodně nadprůměrná duchařina. Navíc duchařina trochu jinak s uhrančivým Neesonem a krásnou Christinou Ricci. Film staví na hercích a skvělé atmosféře, kterou zvládla nasměrovat překvapivě jistá ruka debutující režisérky. Nenudil jsem se ani na okamžik. Film překvapivě strašidelný a pro mě i docela silný ve výsledném dojmu. A to oceňuji i proto, že se to obešlo bez hektolitrů krve. ()

angloumene

Po životě se v průběhu rozpadá na stále víc a víc neforemných kousků, které nikdo nelepí zpátky dohromady. Překvapivé je, že i přes podivné finále a to, že film vlastně nedává moc smysl, udrží po celou dobu divákovu pozornost. 3* za hutnou atmosféru a poutavý vizuál. ()

sona123

Film natočila naprosto neznámá režisérka. Je to její debut a vypadá to tak. Divím se, že se jí podařilo do svého filmu získat dva tak slavné herce, jako jsou Neeson a Ricci. Ti hrají standardně (Ricci opět taková, jak ji Bůh stvořil, začínám mít pocit, že nebere jiné role, než ty, ve kterých se má svléct a strávit tak většinu času). Ale co je to platné, když se celkově celé dílo potácí ode zdi ke zdi a samo si neví, co se sebou počít, tak aspoň díky za Christinu. A to z toho mohl tak být zajímavý thriller. Ale thriller musí být v prvé řadě napínavý, a to After.Life rozhodně není. Ano, režisérka se snaží navodit atmosféru, a to od první vteřiny, ale to se nedaří, ani když Christině několikrát změní barvu vlasů (proboha proč???), nebo nedejbože vloží do filmu duchařskou odbočku. Takhle ne, přesto tu potenciál ale je, tak uvidíme, jak s ním naloží v příštím filmu. ()

Pompaj

Zajímavá pointa celého scénáře, kdy né přímo motala, ale vytvářela solidní temnou atmosféru po celý film. Neeson byl fantastický ( jako obvykle). Finále toho všeho bylo skvělé možná i nejlepší z celého filmu. 70% ()

mazadlo

Nabízí se mi říci jen pár slov. Za prvé je to úchvatně natočené a až na některá klišé (zhasínající chodba, panenka v autě apod.) to má nádherné novátorské obrazy, které sedí. Dalším důležitým aspektem snímku je krásná hlavní představitelka, která místy vypadá jako ZOMBIE a místy jako princezna. K Neesonovi nebudu říkat nic...on je zárukou kvality vždy takže jako vždy i tady je úchvatný. Posledním střípkem v mozaice je podivný pokus režisérky zamotat nám hlavu a zblbnout nás na maximum. Ačkoliv to nejdřív vypadá, že to naprosto neukočírovala a ztratila se v bahně, tak se nakonec parádně rozjede a při závěrečných titulcích, kdy zní EXIT MUSIC od Radiohead si několikrát položíte otázku: " Tak jak teda?" Pro mě osobně překvapení a chutˇovka. Mám rád takové filmy. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)