Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

zdenur

Film to vůbec není špatný a přináší zajímavé zamyšlení se zajímavou atmosférou, ale na druhou stranu obsahuje docela dost nelogičností a podobných fatalit. Nemluvě o tom, že závěrečná pointa přišla moc brzy, což se odráží na výsledném hodnocení. ()

Gore

Tenhle film mě mile překvapil, kdy od začátku je člověk napnutej, jak to tedy doopravdy je, navíc Christina je zde opravdu krásná a bez obalu (doslova), ale do plného počtu tomu něco schází. ()

j0nathan

Byla živá nebo ne ? Byl Liam Neeson vrah nebo pomáhal mrtvým na druhý břeh ? Já to nepobral, snad se to někde dočtu. :) Solidně natočený "duchařský thriller" a super herecký výkon Liama Neesona, ale něco tomu bohužel chybělo. ()

Martinius

hlavna hrdinka nie je sice este mrtva, ale zivo tiez uz prilis nevyzera. k tomu pridame trochu nasilu vykonstruovanych uvah o tom, kto je mrtvy uz za ziva a kto zivy po smrti, nech filmu nechyba patricny filozoficky podmaz. odcitame zopar logickych preslapov (po autonehode ide telo automaticky najprv do nemocnice na sudnu pitvu, dychanie je aj napriek snahe o gradaciu napatia az prilis zjavny priznak zivota, telo leziace niekolko dni volne v marnici a nie v chladiacom boxe zacne dost rychlo hnit a zapachat...) a dostaneme celkom pozeratelu morbidnu dramu. reziserka sa sjavne snazila vyvolat u divaka napatie, ktore z rozuzleni bude spravne - ci je hlavna hrdinka naozaj ziva a v rukach psychopata, ktory ju chce pochovat za ziva (potom by musela okrem dychania este pocas tych par dni trochu pit, jest, kakat, cikat...) alebo je uz mrtva dusa, ktora sa nedokaze zmierit s vlastnou smrtou. plusom je jednoznacne sexi zombie look christiny ricci a skutocnost, ze reziserka nesetrila zabermi na jej pritazlive nahe telo. v tomto smere sa je urcite na co divat :) ()

jorgus

nuda nuda nuda..hlavne nedokoukano..nechtel jsem ztracet cas po pulhodine..mozna jsem to uspechal ale hrozne me to nudilo:( ()

KOZEL84

Toto je tak zmatené,nelogické a jedna věc odporuje druhé,že ve finále ani nevím co to jako mělo být.Navíc sem u toho usnul tak sem se díval na dvakrát.Jak to mělo být neví nejspíš ani scénárista.Neeson dobrý,ale jinak celkem nuda. ()

R4kosn1k

Dát volno scénaristovi byl špatný nápad! Žádný příběh, děj.. :((, sice pár zvratů a překvapení tam je..., ale celkově nudný film ()

Kjuk

"Tak byla mrtvá nebo ne? A nešlo by to třeba, že půlku filmu byla mrtvá a půlku živá?" To jen tak na úvod ze zdejší diskuze. Já už asi 2 hodiny přemejšlím nad tím, že přesvědčit někoho, že je mrtvej asi fakt není sranda, proto klobouk dolů před Liamem Neesonem. Každopádně by se sem asi hodila známá fráze - doma to nezkoušejte! Mysteriózním kouskům přicházím poslední dobou na chuť a tohle se mi jednoduše líbilo. Dávám 79,95487 % ()

rusty09

Nechce se mi tomu dávat úplně odpad, kvůli těm hercům, kteří v tom hrají, ale jinak věřte, totální blbost. ()

mala_kea

Hezky natočené, dobře zahrané a provrtávající mozek skrz naskrz všemi různými cestičkami a zakoutími. Skvěla namixovaná přesnídavka toho, co by měly novodobé "psycho" horory obsahovat. Ďábelský Liam, půvabná Christina, nekompromisní Justin. To vše a ještě mnohem víc vám After.Life nabídne během krátkých 104 minut. Hra na city tu bohužel nevyšla, ale i tak mi toto "papu" velmi chutnalo a vidět ho podruhé, určitě by se mi žaludek nezvedl. Pokud bude příště něco podobného, přidejte mi k tomu trochu desertu a já vám přidám na hodnocení. "You people....." ()

Rockerman

Na tento film jsem se těšil a jak už to bývá, trošku mě zklamal. Neeson i Ricci jsou skvělí, ale očekával jsem od tohoto filmu více vzruchu, více napětí. Ovšem ten zvrat, když se Anna dozvídá, že vlastně mrtvá není, to je výborný nápad a ten u mě zachránil film před průměrným hodnocením. Škoda, film měl ještě větší ambice, ale i tak je to dílko pro zábavu i pro zamyšlení se nad sebou samým, co se svým životem. Po druhém shlédnutí přidávám pátou hvězdu, protože jsem to domyslel, pochopil a je to velmi silné!!! ()

Heroine

Tak jdu na to. No, co dodat? Liam Neeson opravdu, jak se s ostatními shodnu, je dobrý. Hraje mimořádně působivým způsobem, že mu člověk věří skoro všechno. Na druhou stranu Long byl ve filmu skoro jen tak, a Ricci opravdu ráda nemám. Zvlášť potom (polo)nahou celý film. Film si hraje na něco co není. Divák se nedočká ani originálního nápadu v posmrtném životě, ani hrůzy ve strašidelných scénách, a nakonec ani jasného konce. Zatím co v Šestém smyslu opravdu po napínavém, originálním a strašidelném příběhu následoval konec, který snad nečekal z diváků ani jeden, tady se nedočkáme ničeho. Vysvětlení, proč Anna viděla svého mrtvého učitele se pohnout, proč jí tekla krev z nosu, proč se chovala tak divně, a dokonce ani proč malý Jack pozoroval kuřátka. Ano, jedno pohřbil zaživa, ale proč, když přeci ta těla živá nebyla? A jak je možné, že mohla mrtvola rozbít náčiní v márnici? Jak mohla mrtvola ukrást klíče? No zkrátka, bez pravidel se toho dá vymyslet spousta. Když by se paní Vosloo řídila alespoň jediným pravidlem dobrého filmaře, mohlo to být dobré. Takhle je to jenom zklamání pro diváka. ()

Mortishka

Mám rada mystickú tematiku duchov...takže film na mňa zapôsobil. Skvelý námet, zato spracovanie dosť kolísalo na dne nudy. Slabé chvíľky kde sa oči zatvárali vystriedali aj silné pasáže ktoré prikovali oči na obrazovku. Mrazivo pôsobiaca Christina Ricci poteší nielen mužské oči , Liam Neeson ktorému som skoro do konca filmu verila že má naozaj ten "Dar" . Počas celých tých 104 minút som bola riadne domotaná a koniec ma riadne dorazil . Zlatá stredná cesta pre mňa 3*. ()

lasonic

Neviem, co si mam o tomto filme mysliet... Je putavy, napinavy nie, proste ma zaujal. Hlavne som cakal na zaver nejaku pointu, ktora mi vsetko vysvetli, odovodni spravanie postav, keby to vsetko do seba nejako zapadlo, ale... ()

FilmWave

Nápad na dvacetiminutový kraťas roztažený na celovečerní film. Nedávný "Awake" byl lepší a ani ten nebyl žádný zázrak. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)