Ferda Mravenec

• Česko Ferda a jeho příběhy (více)
TV spot
Animovaný / Dobrodružný / Pohádka / Rodinný
Československo / Velká Británie, 1984, 26x25 min

Ferda mravenec, veselý chlapík s červenou puntíkovanou mašlí kolem krku, který se ničeho nezalekne, už potěšil několik generací malých čtenářů knížek Ondřeje Sekory. Tentokrát se Ferda, brouk Pytlík, Beruška a další staří známí objeví v německém animovaném seriálu. Ferda je kamarád jaksepatří, je chytrý a šikovný, se vším si ví rady a vždycky je ochoten pomoci přátelům i těm, s nimiž se setká poprvé. (oficiální text distributora)

BitlDjus odpad!

Nikdy jsem tuhle pohádku neměl rád. Dementní mravenec Ferda, jeho teplej kámoš brouk Pytlík a do třetice všeho zlého ukňouraná fiflena beruška. Omlouvám se Pane Sekoro, ale tohle není můj šálek kávy. ()

4daPeace

Verdikt: Kromě hlavnich představitelů se mi dodnes vybavuje ten zlý slimák/hlemýžď. Jedna z nejděsivějších postav v dětských seriálech vůbec. ()

MarekT

Jako malý jsem se samozřejmě každé víkendové ráno díval, nicméně... Nevím, proč si berou českou národní klasiku na paškál zrovna Němci, výsledek je pak takový volajaký, stejně jako u Asterixe v Americe. Český dabing se celkem zdařil. ()

Lachtaan

“Práce všeho druhu!” Jedna z těch výjimek, kde jsem po té letité odmlce od posledního sledování velmi vděčný, že si ústřední písničku už příliš nepamatuju. Protože již kdysi mi po nějaké době lezla krkem. ()

Komprimus odpad!

Jako malý jsem po ránu Ferdu nesnášel, děsně jsem se u něj nudil a pokud nikde jinde nic nedávali, byl jsem smutný. ()

Matematicka

V hodnocení tohoto seriálu plně souhlasím s gudaulinem. Co se nám předkládá pod rouškou Sekorovy předlohy, je opravdu hrůza. Poprvé jsem u tohoto seriálu přemýšlela i o hodnocení "odpad". Z dětství samozřejmě mám na tento seriál až nostalgické vzpomínky, ale to pro mě není vše, svým dětem ho rozhodně pouštět nebudu. Zajímavé komentáře: gudaulin, NinadeL. ()

willis odpad!

Neuvěřitelné zprznění Sekorova hrdiny. Český klenot poprvé vycházející v třicátých letech dvacátého století se dostal do rukou bandy neumětelů. Jak kresba tak celkové vyznění nemá s předlohou nic společného. ()

RadimFišer

Není třeba hodnotit. Pro děti je to pětihvězdičková záležitost. Úžasný zpěvák Kája Gott, který dosahuje v tomto seriálu vrcholu. Snad všichni znají znělku, včetně Japonska a Německa. Pro mě obsahuje hluboké poselství. Snažit se pochopit všechno a všechno postavit. Dneska to ale nejde a proto je to pro mě pohádka. ()

peetrejr

Pred nedávnom som mal tú česť vidieť túto rozprávku. Nepáčila sa mi a vôbec nie je pre deti! Plus divné sexistické narážky, ktoré úbohé dietky nemajú šancu ani pochopiť... hrôza. ()

gombarix

Noo, knížky mám velice rád, ale tohle bylo takové jakési divné a amatérsky působící. Neotřelý dabing Marka Ebena. A nejspíš jediné dílo lichtenštejnské produkce, které jsem kdy viděl :D ()

Plechpetr

Asi každý to někdy viděl. Je to nádherný animák a pro české děti to je prostě super. Ovšem nemohl jsem si nevšimnout, toho nádechu Německa. Zejména uniformy rezavých mravenců a jejich morální počiny. Děs běs ! ()

filip289

Už ako malý som neznášal tento seriál, vôbec ma nebavil, bol strašne nezaujímavý a mal pre mňa strašne otravné intro. ()

darthvader77

Stejně jako Pokemony i tohle jsem musel každé ráno sledovat. Takže dávám plný počet, narozdíl od Pokemonů, tohle mě bere i teď. ()