12 podmínek k dědictví

• Česko Poslední dárek (více)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

JHappy

Romantické filmy moc rád nemám a tedy ani od tohoto filmu jsme mnoho neočekával. Ale nastalo velké překvapení a film se mi velice líbil příběhem, nápadem, i hereckým obsazením. ()

MiniRecenze

Ach ty ženské,opět jsem dostal tip na film od ženského pohlaví...... Opět se nám naskýtá pohled na bohatě ofrklé američaný,kteří se těší na obrovské dědictví,ale jak to tak bývá, šanci dostane jen jeden a musí projít zkouškou života...No,upřímně řečeno nedokážu si představit,že bych se tento film pustil s celou rodinou,možná se to spíš hodí pro večery s "drahou"polovičkou.Zápletka je to co známe z jiných filmů.Ale velké překvapení je hercích,kteří svoji roli zvládli docela dobře.Jednou z dalších špatných zpráv je samotná délka a vy se přistihnete jak si nervozně pohybujete v křesle.113 minut a scénaristi se ve Vás snaží vyvolat stále nějaké emoce sřídáním dobrého ze smutným.Opět tady platí pořekadlo :jedno a dost! EMOCE!!! ()

Merenre

Celkem sympatický filmek, člověk od toho nic zvláštního nečeká a přesně to taky dostane, takže žádné zklamání ani nadšení. Dobrá je hlavně první půlka, pak už se to zvrhává v takový klasický americký patetický doják. ()

nikinikiniki

Krásný Drew Fuller, který je na samém počátku příšerně rozmazlený spratek, kterému jde především o sebe a o prachy. Nakonec dle očekávání se z něj stane velmi fajn týpek, kterému už nejde pouze o svou maličkost, nýbrž i o ostatní. Hezký film, možná i poučný, co Vás vtáhne do děje a protože je Drew sympaťák, budete mu fandit od začátku až do konce, aby všechny podmínky od svého otce, zmáknul! :) ()

SuzieS

Ikdyz ten film vidim az 13 let po jeho vytvoreni, moc se mi libil. Mega charismaticky a sympaticky hlavni herec, velmi originalni scenar, opravdu mile natocene :) ()

Perunwit

Poloha ležícího střelce s ratolestmi u okna do světa, nedělní odpoledne. Těsně před začátkem 12ti darů ze mě u znechuceného kličkování reklamami vypadlo: "Ku**a, ja mam chuť chuť na nějakej "normální" film!! " Ten jsme nakonec dostali a sedl do nálady, jak pověstne motýle, na rozkvetle kytke. Romantické ladění s vidinou tragédie nevadilo, naopak: dodalo snímku punc pravdivosti. ()

PTuranyi

Príjemný rodinný film o hodnotách, ktoré si  musí Jason, ktorý si žije ako vo vatičke, osvojiť, aby získal dedičstvo. Bohatstvo, ktoré získa je samozrejme láska, priateľstvo a empatia. Nejaký ten miliónik sa samozrejme hodí. Scenár je výborne napísaný a nikde nič nedrhne. Šťastný koniec nie je až taký priamočiary a lacný. Celý film však prekypuje pozitívnou energiou a hoci dôjde aj na smutné scény, vždy majú dobrý koniec. 70% ()

Texas

Zato, že Sajbel s absolútnou ignoranciou vykradol snáď všetky filmy v ktorých hlavný hrdina hľadá tie správne životné hodnoty by sa naňho nemohol nikto hnevať, až na hlavných predstaviteľov, ktorý tým pádom pobehujú od jednej stokrát videnej scény k druhej v absolútne tupom scenári vypočítanom čisto na efekt. Horšie je, že to spravil bez trochy vkusu a ešte pridal scény, ktoré pôsobia ako z iného filmu- napríklad únos hlavného hrdinu drogovými priekupníkmi... A aj keď obsadil typovo správnych hercov / rozmaznaný pracháč, životom tažko skúšaná matka, čestný právnik /, nezlepší vám to pocit z filmu pri ktorom od desiatej minúty viete čo sa dalej stane a ako to nakoniec skončí. Nakoniec mi to celé pripadalo, akoby sa ma niekto snažil presvedčiť, že Star wars je reálnym dokumentom o mimozemských civilizáciách a hobiti skutočne žijú niekde v južnej amerike. ()

Woyczek

Jo, je to moralita, hraje na city, ale co - nejsem profesionální kritik, takže si můžu dovolit, aby se mi takový film líbil. Postava malé holčičky mi přišla trochu ustřelená, ale co zas tak moc nevadila. Jediná připomínka, kterou mám je část v džungli, kdy se změnily kulisy, ale ne prostředí. Nebo si opravdu myslíte, že vesničani v Ekvádoru v džungli chodí v čistě bílých naškrobených košilích a v kobce bude vymeteno a žádná obtížní havěť? To je ale jen malá nedokonalost na moc krásném filmu. ()

SpeedyL

Jedná se o příběh, který nepřináší žádnou novou myšlenku, ale působí velice sympaticky a mile. Herecké obsazení je velice dobré a obzvláště mám rád "malou velkou" Abigail Breslin. Nicméně jedna věc mi na filmu hodně vadila, a to sled scén. Jednotlivé scény totiž působí poněkud "odcizeně". Záležitost, kdy se zbohatlík letmo seznámí s maminou od nemocné holčičky a během pár scén je do něho zamilovaná až po uši... No, něco mi mezitím chybělo. Celkově má scénář dost chyb a s psychologií postav se také moc nezabývá. Tedy až na hlavní postavu. Zde se vývoj ubírá od rozhazovačného zbohatlíka po uvědomělého muže investora... No, ale jak už jsem uváděl na začátku, nic nového pod sluncem, ale "koukatelné" to je - 73%. ()

ewus

Dojemny film s velmi peknou myslienkou. Strasne sympaticky hlavny herec a jeho zmena k priam dokonalemu tomu este pridava ale predsa len to nie je na 5 hviezdiciek. Po druhom zhliadnuti mi to pride ako pozliepanych par kuskov, ktore dokopy maju vyustit vo velke finale ale obcas to na seba nenadvazuje moc plynule...Nahody su az prilis velke a v podstate ide o rozpravku, v ktorej sa vsak mala pricezna nedocka stastneho konca, co filmu dava akysi zvlastny nadych. Neviem celkom co si z toho ma clovek odniest, snad poznanie, ze nespravodlivost tu vzdy bola, je a aj bude, no na druhej strane predsa existuje aj stastie a laska, ktore ju musia prekonat. ()

Ajka13

Nádherný film. Možná jsem sentimentální, ale pro mě se jednalo o jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. Navíc, námět podle mě docela originální - rozmazlený, zbohatlický frajírek, který se musí změnit, aby získal dědictví prostřednictvím úkolů zadaných mrtvým dědečkem. Do toho ještě zamotaný příběh malé Emily, který mě dohnal k slzám. Tahle holčička byla dokonalá. Škoda, že neměla "Happy end". Na druhou stranu, pak by ten konec nebyl takovej jakej byl. ()

Mudrlant

Prvni pulhodina vypadala ze to bude pekne natoceny klasicky film o napraveni fracka. Kazdou dalsi minutou se ten film ritil do zadnich partii cloveka s vymesovacim ustrojim. Mozna dobre na nedelni odpoledne pro nenarocne matky s odrostlymi detmi. ()