12 podmínek k dědictví

• Česko Poslední dárek (více)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

RigorMortis

S kľudom Angličana a bez štipky sarkazmu dávam tomuto filmu štyri hviezdičky. Máme tu hlbokú myšlienku (čo sa pri mnohých filmoch dnes nevidí) a nenásilnú hru na emócie diváka, ktorá pohne aj s najväčším drsňákom aspoň o centimeter. ()

Le artist nova

Omlouvám se všem, koho se tím dotknu, ale tenhle film na mne pocelou dobu působil jako jedno velké klišé. Bohužel tomuto filmu jsem nevěřil ani "nos mezi očima". ()

Brano

Veľmi pekné natočená dráma o tom, ako sa z rozmaznaného bohatého chlapca stane v priebehu pár mesiacov muž, ktorý pochopí, že peniaze nie sú všetko. Takisto okrem príbehu sa mi páčilo príjemne herecké obsadenie. Miestami to bolo vtipné, potom zas smutné. Rozhodne za pozretie to stojí. Akurát časť točená v džungli bola zbytočná a nudná. ()

Mire

Veľmi pekný príbeh s posolstvom, ktoré by si mala určitá vrstva ľudí vziať k srdcu. Najviac ma asi zaujala Abigail Breslin, talentované vtedy ešte dievčatko podalo krásny výkon a napriek ťažkému osudu jej postava nestrácala zmysel pre humor. ()

Koochy

Téma příběhu vás rychle vtáhne hlouběji pod povrch. Herci tohoto snímku podali dobré výkony, a proto zapadají do prostředí, ve kterých je nalézáme. Je to dojemný snímek s velkým nábojem a konec + retrospektiva za "řadou darů" jsou vážně dobrým zakončením. Film vám vezme dech a je koukatelnej i víc jak jednou. ()

me3x®

Počas záverečných titulkov bolo vymenovaných všetkých dvanásť darov... nuž niektorí asi moc rychlo vypli a preto nedokázali narátať všetky dary... a ono by sa ich tam dalo nájsť podľa mňa ešte aj viac ako dvanásť.... ale to by som už pôsobil moc sentimentálne. A inak prečo hovoriť, že vykradol všetky možné filmy, keď môžeme povedať, že ich krásne zhrnul... možno to nie je na 5*, ale 2* sa mi zdá moc málo oproti tomu čo si 2* naozaj zaslúži, tak to dorovnávam... ()

DooFooS

Zastihl mě v nedbalkách ve správné době a na správném místě. Humorný, rozněžnělý, citlivý a komerčně unifikovaný k tomu, ale v ten den mi to zkrátka nevadilo, naopak. ()

matoon97

Prekvapivo dobrá kamera, perfektné herecké výkony, proste, bol som spokojný. Aj som si zaplakal pri niektorých dojemných situáciách. Malo to zaujímavý dej, a chytilo ma to hneď odzačiatku. Vytáčala ma hlavne postava Jasona, vydno že vybrali dobrého herca. Dojemný filmíček na 4*. 80% ()

MartyMcFly89

Jak film běžel, můj názor na něj byl čím dál tím lepší (od začátku, který mi přišel, i díky předsudkům trapný, až po konec, kdy si člověk přeje, kdy se člověk brání slzám, kdy vidí ten scénář a prvoplánovost, ale nechce o tom přemýšlet) ()

xpaja

Mohla to být dobrá komedie, ale místo toho se slibný začátek vyvinul v předvídatelný slaďák plný klišé, patosu a vykrádání toho co tu už tisíkrát bylo. Nejhorší je ale postava malé Emily, která kolem sebe šíří tolik moudra a životních zkušeností jak kdyby jí táhlo na devadesát. I přesto všechno to ale není špatný film a dokáže udržet pozornost po celou dobu. Dávám ---== 50% ==--- . ()

laple

Vadilo mi to, jak je to šíleně přitažený za uši a jak je to dítě neúměrně chytré a důvtipné na svůj věk. Neuvěřitelné... ()

honzic

Poměrně překvapení. Film, který nevypadal moc nadějně, je poměrně dobře ztvárněný a ač americky patetický, přeci jen stojí za zhlédnutí a zamyšlení. Hodnocení: 80 % ()

srolyma

To se to tak někdy přihodí. Chcete si ukrátit půlhodinku, co zbývá do fotbalu, a tak přepínáte programy, až prostě někde z nouze skončíte. A koukáte a koukáte a koukáte a na nějaký fotbal už si ani nevzpomenete. Přitom to byla taková sladká romantická citovka o tom, jak bohatý floutek zmoudřel a poznal, co jsou pravé životní hodnoty, takže nic, co bych sledoval cíleně. Ale o to víc mi to asi v tu chvíli sedlo a překvapilo. ()

Spilif

Tak tenhle film jsem zhltl na doporučení a nelituju. Nic nového mi nedal ani nepřinesl ale stálo to za to. Normálně uvažující jedinec by si řekl nemohlo by to v životě fungovat podobně. No nejsem naivní a zrovna si odpovídám no nemohlo protože lidi samo o sobě jsou dost s zkažený a doba je taková že hlavně PRACHY :( bohužel... Ale k filmu podstatné a za čtyři hvězdy stojíci je toto hodnocení "Pobavil a NEURAZIL" :-) ()