Nunui yeowang (TV seriál)

• Jižní Korea

눈의 여왕

The Snow Queen

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 16x60 min

Pro mě ten nejkrásnější seriál, jaký jsem kdy viděla. Nebudu zastírat, že to bude možná i díky tomu, že je to zároveň můj první asijský hraný seriál, bylo pro mě tedy něco naprosto nového vidět tak vyšperkovaných a emotivních šestnáct hodin a tehdy jsem si myslela, že je nedokáže nic předčít. Jsem si jista, že doba strávená s tímto seriálem byla kvalitnější, než kdybych zhlédla několik filmů. Překvapivá odhalení a částečně snobské prostředí možná vzdáleně připomenou latinskoamerické telenovely, skutečně ale jen vzdáleně. Opět se ukazuje obdivuhodná schopnost Korejců dokonale skloubit romantiku, smutek a vtip, díky čemuž člověk prožije rozličné emoce a ani na okamžik to nezavání trapností nebo křečovitostí. Čisté city, milý vtip, a přesto v nitru je ten nejhlubší smutek.(6.5.2009)

Tento seriál je úžasný a podľa mňa posunul kvalitu seriálu daleko za hranicu, kde bol doteraz. Nedá sa ani hovoriť o ňom inak ako v superlatívoch, pretože je po všetkých stránkach prakticky dokonalý. Má krásny príbeh o vzťahu dvoch veľmi zaujímavých mladých ľudí a je aj perfektne spracovaný s množstvom nečakaných veľmi pekných situácií a iných nádherných scén. A poteší aj každého, koho aspoň trochu zaujíma matematika. Veľmi veľkú pochvalu musím vyjadriť hereckým výkonom, ktoré podľa mňa nemajú absolútne žiadnu konkurenciu. Ani vedľajším postavám sa nedá nič vytknúť, ale hlavné duo ma úplne dostalo. Bin Hyeon aj Yu-Ri Seong nemajú žiadnu chybu. Ich každé slovo, pohľad, slza alebo akákoľvek emócia už ani nemôže byť dôveryhodnejšia. A v tom ich podporujú aj veľmi inteligentné dialógy. Najväčšiu pozornosť si zaslúži hlavne Kim Bo-Ra, ktorá sa svojim výkonom postarala o množstvo nezabudnuteľných scén. Nikdy nezabudnem na jej prechádzku pri mori, kde od Han Tae-Woonga žiadala topánky, na jej radosť z prvého snehu, na jej hru basketbalu a mnohé iné. Nedá sa nespomenúť ani nádherná hudba, ktorú predstavuje mnoho krásnych piesní a tiež je tu aj výborná vizuálna stránka. Súhlasím tu prakticky so všetkými komentármi, ktoré v ničom nezveličujú. Ako každý seriál, aj tento sa musel vyvíjať a tak aj ked´ sa mi už od začiatku veľmi páčil, ale o nejakom nadšení sa ešte hovoriť nedalo. Od štvrtého dielu ma ale maximálne pohltil a už som nemohol myslieť na nič iné. Povedal som si, že každý deň len jeden diel a tak sa na dobu sledovania tohto seriálu môj čas rozdelil na čas, ked´ Snow Queen pozerám a čas, ked´ na Snow Queen myslím a teším na daľší diel. Je milý, zábavný, ale hlavne emocionálne veľmi silný. A o poslednom diely môžem povedať, že nič silnejšie som nikdy nevidel. Nikdy by ma nenapadlo, že mňa, fanúšika skôr akčných seriálov tak veľmi dostane romantický seriál, ale aspoň vidno, že Ázia je po tejto stránke na úplne inej úrovni ako USA. V čase, ked´ som si myslel, že sa už úplne poznám prišlo niekoľko zásadných diel, ktoré ma veľmi ovplyvnili. Najprv to bol Tiger a drak, potom Fontána a teraz Snow Queen, ktorý otvoril daľšiu časť môjho srdca, ktorá bola doteraz zatvorená. Niečo takéto tu ešte nikdy nebolo a ani neverím, že by ešte mohol vzniknúť takto kvalitný seriál. Budem sa z neho ešte dlho spamätávať. 100%(25.9.2009)

Můj první jihokorejský seriál a zrovna jsem měla štěstí na takový klenot. Sledovat úchvatný, ale smutný příběh krásné Kim Bo-ra a sympatického Han Tae-woonga pro mě bylo velmi intenzivním zážitkem. Troufám si říct, že jsem ještě nic podobného neviděla a těžko ještě někdy uvidím. Zároveň si ale nejsem jistá, jestli ještě v budoucnu budu chtít The Snow Queen znovu vidět. Protože pocity, které ve mně sledování vyvolalo, byly až příliš silné a příliš bolestivé. Jeden z mála filmových zážitků, na který nikdy nezapomenu.(6.12.2011)

Podle místních komentářů to musí bejt pecka, tak jsem se na to těšila, a plna očekávání jsem se do toho pustila. Mé očekávání zamrzlo asi u 5. dílu, ale já pokračovala dál. Nelituji toho, ale ani nejsem kdovíjak nadšená a poctěná, že jsem tohle dorama zhlédla. U posledního dílu mi prolétlo hlavou, že vlastně její brácha umřít musel, jen aby z toho bylo ještě větší drama a aby v tom bylo ještě více utrpení. Nemůžu si pomoc, ale s hlavními hrdiny jsem se nesžila, do děje se jim mě podařilo vtáhnout asi 2x, jinak jsem na to koukala jako někdo, koho se to naprosto netýká, což je u dorama tohoto typu špatně, řekla bych. Neměl by tady člověk plakat a smát se s nimi? Ano, občas jsem s nimi smála, ale nedojali mě v zamýšlenou chvíli ani jednou. Hudba mi chytlavá nepřišla, přišla mi stejná jako v Coffee Princi, ne, ještě víc byla podobná Full Housu a ještě, ještě víc, Love to Kill. Možná jsem se na to až moc těšila, ale hlavně také nemám ráda hrdinky, které neustále křičí a mlatí všechny kolem sebe. P.S.: pokud nesnášíte jehly a dělá se vám při pohledu na ně špatně (obzvláště když ji někomu zapichují do paže), tak si dejte pozor u posledního dílu, je to tam vidět docela detailně ;-) Mně je to jedno, ale kamarádka se u toho málem složila... citlivka :-D Přeloženo.(9.3.2010)

Co k tomu mám říci? Tohle se prostě musí vidět. Jakmile jsem začal sledovat tuto sérii, stala se z toho závislost, nezajímalo mě nic jiného a naprosto mě to pohltilo. Příběh vás prostě vtáhne, výborné herecké výkony, kterým se nedá nic vytknout. Skvěle obsazená hlavní dvojice, která je magnetem seriálu. Vyníkající Bin Hyeon a hlavně excelentní Yu-Ri Seong. Určitě nejenom já jsem pocítil emoční devastující nálet, který mě zanechal totálně vyždímaného. Tuto sérii asi hned tak něco nepřekoná.(15.3.2009)

• - Seriál skladá hold legendárnemu kórejskému boxerovi Kim Deuk Guovi. (ChArLeNe)

• - KBS Drama Awards:
    Cena za Najlepší pár - Hyun Bin a Sung Yu Ri
    Cena za popularitu (žena) - Sung Yu Ri
    Cena za popularitu (muž) - Hyun Bin. (ChArLeNe)

• - Ako prezrádza už názov, seriál je adaptáciou "Snehovej kráľovnej" od Hansa Christiana Andersena. (ChArLeNe)