poster

Nunui yeowang (TV seriál)

 • Jižní Korea

  눈의 여왕

 • Velká Británie

  The Snow Queen

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 16x60 min

Režie:

Hyeong-min Lee
 • Lord.Jim
  ****

  Hlavní hrdina je velkej sympaťák, naproti tomu hlavní hrdinka – ve všech podobách, ve kterých se zde mihne – naprosto nesnesitelná. Po shlédnutí čtyř dílů si dám chvíli pauzu, už na to nemám nervy. Nicméně mě cosi nutí zjistit, jak to dopadne. Některé záběry mi připadaly hrozně legrační – například x-násobná sekvence obrazů pojednávající o vznikajícím a utužujícím se přátelství chlapeckých hrdinů, jinak řečeno: jak se z nepřátelství zrodilo přátelství. Nebo metoda zobrazujících se vzpomínek formou obrazů, doprovázená slovy vzpomínané osoby a detailním záběrem tváře přemýšlejícího. Ale..., nechci jenom pomlouvat, svoje kouzlo to opravdu má, některé dialogy jsou fajn a u tý otřesný holky předpokládám, že se asi změní a že je to jenom póza. Dala bych přednost, kdyby to nebylo tak "nervydrásající", ale toto k asijským filmům patří. P.S. Po shládnutí dalších pěti dílů zjišťuji, že přestože mě to štve, film si mě "nějak podmanil" a ztrácím averzi k hlavní hrdince. Sympatie k hlavnímu hrdinovi mají stále vzrůstající tendenci. Bude následovat i P.P.S. - po shlédnutí celé série. Zvedám hodnocení.(2.6.2010)

 • molotov
  *****

  Mám takový neodbytný pocit, že lepší seriál už neuvidím. Možná je to trochu unáhlené, protože to je můj první korejský seriál. Bin Hyeon je naprosto neuvěřitelný. To nejlepší je ale nádherný příběh, který mě dokázal na šestnáct hodin zarvat do sedačky a nepustit. Jako by v tu chvíli nic jiného nebylo. Tolik emocí jako tvůrci tohoto seriálu ze mě ještě nikdo nikdy nedostal a já jim za to děkuju.(12.7.2007)

 • sniper18
  *****

  Tento seriál je úžasný a podľa mňa posunul kvalitu seriálu daleko za hranicu, kde bol doteraz. Nedá sa ani hovoriť o ňom inak ako v superlatívoch, pretože je po všetkých stránkach prakticky dokonalý. Má krásny príbeh o vzťahu dvoch veľmi zaujímavých mladých ľudí a je aj perfektne spracovaný s množstvom nečakaných veľmi pekných situácií a iných nádherných scén. A poteší aj každého, koho aspoň trochu zaujíma matematika. Veľmi veľkú pochvalu musím vyjadriť hereckým výkonom, ktoré podľa mňa nemajú absolútne žiadnu konkurenciu. Ani vedľajším postavám sa nedá nič vytknúť, ale hlavné duo ma úplne dostalo. Bin Hyeon aj Yu-Ri Seong nemajú žiadnu chybu. Ich každé slovo, pohľad, slza alebo akákoľvek emócia už ani nemôže byť dôveryhodnejšia. A v tom ich podporujú aj veľmi inteligentné dialógy. Najväčšiu pozornosť si zaslúži hlavne Kim Bo-Ra, ktorá sa svojim výkonom postarala o množstvo nezabudnuteľných scén. Nikdy nezabudnem na jej prechádzku pri mori, kde od Han Tae-Woonga žiadala topánky, na jej radosť z prvého snehu, na jej hru basketbalu a mnohé iné. Nedá sa nespomenúť ani nádherná hudba, ktorú predstavuje mnoho krásnych piesní a tiež je tu aj výborná vizuálna stránka. Súhlasím tu prakticky so všetkými komentármi, ktoré v ničom nezveličujú. Ako každý seriál, aj tento sa musel vyvíjať a tak aj ked´ sa mi už od začiatku veľmi páčil, ale o nejakom nadšení sa ešte hovoriť nedalo. Od štvrtého dielu ma ale maximálne pohltil a už som nemohol myslieť na nič iné. Povedal som si, že každý deň len jeden diel a tak sa na dobu sledovania tohto seriálu môj čas rozdelil na čas, ked´ Snow Queen pozerám a čas, ked´ na Snow Queen myslím a teším na daľší diel. Je milý, zábavný, ale hlavne emocionálne veľmi silný. A o poslednom diely môžem povedať, že nič silnejšie som nikdy nevidel. Nikdy by ma nenapadlo, že mňa, fanúšika skôr akčných seriálov tak veľmi dostane romantický seriál, ale aspoň vidno, že Ázia je po tejto stránke na úplne inej úrovni ako USA. V čase, ked´ som si myslel, že sa už úplne poznám prišlo niekoľko zásadných diel, ktoré ma veľmi ovplyvnili. Najprv to bol Tiger a drak, potom Fontána a teraz Snow Queen, ktorý otvoril daľšiu časť môjho srdca, ktorá bola doteraz zatvorená. Niečo takéto tu ešte nikdy nebolo a ani neverím, že by ešte mohol vzniknúť takto kvalitný seriál. Budem sa z neho ešte dlho spamätávať. 100%(25.9.2009)

 • Zíza
  ***

  Podle místních komentářů to musí bejt pecka, tak jsem se na to těšila, a plna očekávání jsem se do toho pustila. Mé očekávání zamrzlo asi u 5. dílu, ale já pokračovala dál. Nelituji toho, ale ani nejsem kdovíjak nadšená a poctěná, že jsem tohle dorama zhlédla. U posledního dílu mi prolétlo hlavou, že vlastně její brácha umřít musel, jen aby z toho bylo ještě větší drama a aby v tom bylo ještě více utrpení. Nemůžu si pomoc, ale s hlavními hrdiny jsem se nesžila, do děje se jim mě podařilo vtáhnout asi 2x, jinak jsem na to koukala jako někdo, koho se to naprosto netýká, což je u dorama tohoto typu špatně, řekla bych. Neměl by tady člověk plakat a smát se s nimi? Ano, občas jsem s nimi smála, ale nedojali mě v zamýšlenou chvíli ani jednou. Hudba mi chytlavá nepřišla, přišla mi stejná jako v Coffee Princi, ne, ještě víc byla podobná Full Housu a ještě, ještě víc, Love to Kill. Možná jsem se na to až moc těšila, ale hlavně také nemám ráda hrdinky, které neustále křičí a mlatí všechny kolem sebe. P.S.: pokud nesnášíte jehly a dělá se vám při pohledu na ně špatně (obzvláště když ji někomu zapichují do paže), tak si dejte pozor u posledního dílu, je to tam vidět docela detailně ;-) Mně je to jedno, ale kamarádka se u toho málem složila... citlivka :-D Přeloženo.(9.3.2010)

 • hunty
  ****

  Překrásný seriál, který bude asi mou vstupenkou do korejských doramat, jediné co mu musím vytknout je hudební motiv, který se na konci už opravdu moc nutil a kazil svojí všudypřítomností, ale naopak musím vyzdvihnout herecké výkony (prostě Asie) a krásu Seong Yu-ri : )(21.9.2009)

 • - Seriál skladá hold legendárnemu kórejskému boxerovi Kim Deuk Guovi. (ChArLeNe)

 • - KBS Drama Awards:
  Cena za Najlepší pár - Hyun Bin a Sung Yu Ri
  Cena za popularitu (žena) - Sung Yu Ri
  Cena za popularitu (muž) - Hyun Bin. (ChArLeNe)

 • - Ako prezrádza už názov, seriál je adaptáciou "Snehovej kráľovnej" od Hansa Christiana Andersena. (ChArLeNe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace