Nunui yeowang (TV seriál)

• Jižní Korea

눈의 여왕

The Snow Queen

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 16x60 min

Hyeong-min Lee

Můj první jihokorejský seriál a zrovna jsem měla štěstí na takový klenot. Sledovat úchvatný, ale smutný příběh krásné Kim Bo-ra a sympatického Han Tae-woonga pro mě bylo velmi intenzivním zážitkem. Troufám si říct, že jsem ještě nic podobného neviděla a těžko ještě někdy uvidím. Zároveň si ale nejsem jistá, jestli ještě v budoucnu budu chtít The Snow Queen znovu vidět. Protože pocity, které ve mně sledování vyvolalo, byly až příliš silné a příliš bolestivé. Jeden z mála filmových zážitků, na který nikdy nezapomenu.(6.12.2011)

Typicky korejské, zamilované, smutné, tmavé, uplakané, emoční × chvílemi otravné. Začátek zajímavý, prostředek nuda, otrava a chuť nedokoukat seriál, poslední 4 díly konečně zaujmuly, prostě by se tento seriál dal shrnout do pár dílů a bylo by to fajn. Ale i tak. Dokoukáte, pustíte si soundtrack a pořád o tom seriálu přemýšlíte. Natočen kamerou stylu mexické telenovely což občas přípomínal. Ale poslední díly se mi opravdu hrozně moc líbily. Tu jejich lásku by jim mohl závidět kde kdo. Bohužel bylo jasné jak to skončí, a i tak to byla krásná romantika. Rozhodně nejkladnější postavou byl profesor matematiky a ty tři borci z boxerské haly. Seung-Ri mi přišla osobně mnohem zajímavější než zmatená Bo-Ra. Rozhodně slečna Bo-Ra měla hodně zajímavé hadříky. "..Sněhová královna žijící v Laponsku.."(2.12.2009)

Co jsem si to zase pustila?! Já, která se celý život smutným příběhům vyhýbala. Tohle je Nae meori sogui jiugae mezi seriály. Snad poprvé v životě jsem se bála posledního dílu a celou dobu jsem čekala na zázrak. Je to přece pohádka, ne? :^O Nějak nevím, co bych měla psát dál. Prostě jsem na šrot a ani k tomu nepotřebuju flašku něčeho ostřejšího. Jak Hyeon Bin tak i Seong Yu-ri byli úžasní, takže jsem jim věřila každé slovo a gesto. A nechtěla věřit, že vlastně "jenom" hrají. Děj nedrhnul snad ani na vteřinu. K tomu nádherný soundtrack... No nic, já fakt nemám slov, protože jak mě při sledování bolelo u srdce, to se popsat nedá. Jdu něco vyhodit z topky a zapsat se do fanklubu seriálu...(24.7.2012)

Pročetl jsem si komentáře, prohlédl hodnocení a plný očekávání se do Nunui pouštěl. Začátek byl super a dost dlouho se mi seriál líbil, pak ale přišla zhruba polovina a já si přál, ať už skončí. Sledovat Nunui před pročtením vyvyšovaných komentářů, tak nejspíš nebudu tolik zklamaný, jelikož jsem díky nim přicházel s velkým očekáváním, které se nenaplnilo. Často se mi stalo, že jsem si klepal na čelo a v duchu říkal: "Co to do háje děláte?" Dokázal jsem některá chování pochopit, ale například u Han Tae-woonga jsem to poměrně často nezvládal. Přišlo mi, že na spoustu věcí reagoval až moc přehnaně a to i na těžkosti, kterými si prošel. Otec od Bo-ry taktéž nezklamal a u konce se musel zachoval jako vůl. Abych nebyl jen u negativ, tak Nunui nabízí poměrně pestré proměny chování a kupodivu pro mě jedny z nejpříjemnějších vedlejších postav. Jako obvykle jsem si užíval příjemný hlas Hyeon Bina, který dokáže příjemně uklidňovat. Nezapomenutelný moment a snad jediný u kterého jsem se zasmál byl vánoční Jingle Bells, který mi ulevil od té nekončící a prohlubující se tragédie.(11.11.2014)

Pre mňa prvá dorama-dráma a ako som očakávala, tak sa zdá, že toto nebude žáner pre mňa. Iróniou je, že viac ma dojali komediálne doramy. Všetky zlomy boli viac-menej predvídateľné a nejak sa mi vôbec nepodarilo vžiť do postáv, hlavná hrdinka mi otravovala život svojou povahou. Bin Heyun je však krásny ako vždy.(20.8.2011)

• - Seriál skladá hold legendárnemu kórejskému boxerovi Kim Deuk Guovi. (ChArLeNe)

• - Ako prezrádza už názov, seriál je adaptáciou "Snehovej kráľovnej" od Hansa Christiana Andersena. (ChArLeNe)

• - KBS Drama Awards:
    Cena za Najlepší pár - Hyun Bin a Sung Yu Ri
    Cena za popularitu (žena) - Sung Yu Ri
    Cena za popularitu (muž) - Hyun Bin. (ChArLeNe)