Epizody(16)

Matematický génius Han Tae-woong (Bin Hyeon) stretol ešte ako študent zvláštne dievča a hneď sa skamarátili. Tragická udalosť však ich priateľstvo predčasne ukončila. Stretli sa náhodou o veľa rokov neskôr ako druhotriedny boxer Han Duk-guk a namyslená mladá dáma z high society Kim Bo-ra (Yu-ri Seong), no už sa nepoznali. (aboj)

Lord.Jim

Hlavní hrdina je velkej sympaťák, naproti tomu hlavní hrdinka – ve všech podobách, ve kterých se zde mihne – naprosto nesnesitelná. Po shlédnutí čtyř dílů si dám chvíli pauzu, už na to nemám nervy. Nicméně mě cosi nutí zjistit, jak to dopadne. Některé záběry mi připadaly hrozně legrační – například x-násobná sekvence obrazů pojednávající o vznikajícím a utužujícím se přátelství chlapeckých hrdinů, jinak řečeno: jak se z nepřátelství zrodilo přátelství. Nebo metoda zobrazujících se vzpomínek formou obrazů, doprovázená slovy vzpomínané osoby a detailním záběrem tváře přemýšlejícího. Ale..., nechci jenom pomlouvat, svoje kouzlo to opravdu má, některé dialogy jsou fajn a u tý otřesný holky předpokládám, že se asi změní a že je to jenom póza. Dala bych přednost, kdyby to nebylo tak "nervydrásající", ale toto k asijským filmům patří. P.S. Po shládnutí dalších pěti dílů zjišťuji, že přestože mě to štve, film si mě "nějak podmanil" a ztrácím averzi k hlavní hrdince. Sympatie k hlavnímu hrdinovi mají stále vzrůstající tendenci. Bude následovat i P.P.S. - po shlédnutí celé série. Zvedám hodnocení. ()

ainny

Co jsem si to zase pustila?! Já, která se celý život smutným příběhům vyhýbala. Tohle je Nae meori sogui jiugae mezi seriály. Snad poprvé v životě jsem se bála posledního dílu a celou dobu jsem čekala na zázrak. Je to přece pohádka, ne? :^O Nějak nevím, co bych měla psát dál. Prostě jsem na šrot a ani k tomu nepotřebuju flašku něčeho ostřejšího. Jak Hyeon Bin tak i Seong Yu-ri byli úžasní, takže jsem jim věřila každé slovo a gesto. A nechtěla věřit, že vlastně "jenom" hrají. Děj nedrhnul snad ani na vteřinu. K tomu nádherný soundtrack... No nic, já fakt nemám slov, protože jak mě při sledování bolelo u srdce, to se popsat nedá. Jdu něco vyhodit z topky a zapsat se do fanklubu seriálu... ()

Pirkaf

Začnu slabinama... mno... hmmm... tak samozřejmě by to mohlo být poněkud méně melodramatické a to včetně hudby, ale je to prostě korejský romantický seriál a tak se s tím asi musí počítat.. ;-) Jinak mě ovšem naprosto usadily herecké výkony snad všech herců, kterým věříte každý pohled a každou slzu, a hlavně neuvěřitelně charizmatická ústřední dvojice. Příběh, kvůli kterému jsem na 16 hodin zapomněl na okolní svět. ()

Mikah

Pro mě ten nejkrásnější seriál, jaký jsem kdy viděla. Nebudu zastírat, že to bude možná i díky tomu, že je to zároveň můj první asijský hraný seriál, bylo pro mě tedy něco naprosto nového vidět tak vyšperkovaných a emotivních šestnáct hodin a tehdy jsem si myslela, že je nedokáže nic předčít. Jsem si jista, že doba strávená s tímto seriálem byla kvalitnější, než kdybych zhlédla několik filmů. Překvapivá odhalení a částečně snobské prostředí možná vzdáleně připomenou latinskoamerické telenovely, skutečně ale jen vzdáleně. Opět se ukazuje obdivuhodná schopnost Korejců dokonale skloubit romantiku, smutek a vtip, díky čemuž člověk prožije rozličné emoce a ani na okamžik to nezavání trapností nebo křečovitostí. Čisté city, milý vtip, a přesto v nitru je ten nejhlubší smutek. ()

Ceres

--------------The snow Queen once said to Kay: „Everybody hates me. Nobody wants to be my friend. I only process numbing chill deep down my bones and piercing bitter winds. „But why did you tell me you wanted to by my friend?“ Kay was not able to reply at once. Kay hesitated for a while then he finally said……….“Because of love, because …I love you.“ ----------------------------------- Při sledování tohoto seriálu jsem neměl takový pocit, že by mělo jít o to nejlepší, co lze nalézt v korejských seriálech, takže docela chápu poměrně „umírněné“ hodnocení v některých komentářích. Ale….popravdě příběh, který čerpá z Andersenovy „Snow Queen“, mě totálně dostal. Musím uznat, že lepší příběh asi hned tak rychle neuvidím. Tak nádherně zadaptovat pohádku z pera mistra Andersena, který tvoří nádherné pozadí celého seriálu, bylo pro mě dokonalé blaho. Hlavní obsazení je bezkonkurenční, Bo-ra (Seong Yu-ri) i Tae-Woong (Hyeon Bin) a jejich povahové vlastnosti. Závěr je také naprosto dokonalý, i když je smutný, ale byla to výborná sázka na to, že konec nekončí happyendem, za to si autorů velmi cením. Jedinou vadou na kráse, co bych byl schopen vytknout, by byl soundtrack. Main theme byl sice ok, ale škoda, že nedokázali autoři více nabušit tuhle stránku seriálu, pak by to bylo na 120%. Celkově vzato, i když jsem si nemyslel v průběhu, že by tohle mohla být další z jedna mých srdcovek, tak se tak nakonec stalo. I když moje srdce bylo poměrně hodně zmražené díky okolnostem v real life, tak stejně jako Kayovo, tak i moje srdce nakonec roztálo alespoň tímto seriálem. Je to pár už pár dní, co jsem tento úžasný seriál viděl a nemohu ho vůbec dostat z hlavy, a to už něco znamená. Proto takové hodnocení a tím se ani nedivím, že tu někteří považují tento seriál za nejlepší. ----------------- Kay said: „Gerda. My beloved Gerda. Where have you been all this time?. And where have i been?“ Kay spilled tears as he gazed at Gerda. The ice spears that had been in Kay´s heart and eyes melted as he cried. Finally, Kay could have control over his body again.-------------------- ()

• Ako prezrádza už názov, seriál je adaptáciou "Snehovej kráľovnej" od Hansa Christiana Andersena. (ChArLeNe)
  • KBS Drama Awards:
    Cena za Najlepší pár - Hyun Bin a Sung Yu Ri
    Cena za popularitu (žena) - Sung Yu Ri
    Cena za popularitu (muž) - Hyun Bin. (ChArLeNe)
  • Seriál skladá hold legendárnemu kórejskému boxerovi Kim Deuk Guovi. (ChArLeNe)