poster

Nunui yeowang (TV seriál)

 • Jižní Korea

  눈의 여왕

 • Velká Británie

  The Snow Queen

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 16x60 min

 • Naslund
  *****

  Opravdu nádhera. Jen se musí přečkat prvních pár dílů, kde se ještě režisér inspiruje některými prvky telenovel. Myslím tím dost nevhodnou volbu korejské latinskoamerické hudby (z hloubi duše nenávidím "Say hello") a jejího umístění. Zpomalených kamer a nucených rádoby vtipných a dojemných scén bych si asi nevšímal, kdyby nebylo prokleté "Say hello" a jí podobných písní. Naštěstí jsou dialogy a herci tak dobří, že přinutí i režiséra, aby dělal svou práci víc filmově. Dokonce i hudba se k mému potěšení obmění silně k lepšímu. Pak už je to emotivní bomba, co rozcupuje všechny srdce v širokém okolí. Kim Bo-Ru nelze nemilovat a z chlapů... no, kupodivu mi víc sednul sympatickej doktor.(20.2.2009)

 • Lord.Jim
  ****

  Hlavní hrdina je velkej sympaťák, naproti tomu hlavní hrdinka – ve všech podobách, ve kterých se zde mihne – naprosto nesnesitelná. Po shlédnutí čtyř dílů si dám chvíli pauzu, už na to nemám nervy. Nicméně mě cosi nutí zjistit, jak to dopadne. Některé záběry mi připadaly hrozně legrační – například x-násobná sekvence obrazů pojednávající o vznikajícím a utužujícím se přátelství chlapeckých hrdinů, jinak řečeno: jak se z nepřátelství zrodilo přátelství. Nebo metoda zobrazujících se vzpomínek formou obrazů, doprovázená slovy vzpomínané osoby a detailním záběrem tváře přemýšlejícího. Ale..., nechci jenom pomlouvat, svoje kouzlo to opravdu má, některé dialogy jsou fajn a u tý otřesný holky předpokládám, že se asi změní a že je to jenom póza. Dala bych přednost, kdyby to nebylo tak "nervydrásající", ale toto k asijským filmům patří. P.S. Po shládnutí dalších pěti dílů zjišťuji, že přestože mě to štve, film si mě "nějak podmanil" a ztrácím averzi k hlavní hrdince. Sympatie k hlavnímu hrdinovi mají stále vzrůstající tendenci. Bude následovat i P.P.S. - po shlédnutí celé série. Zvedám hodnocení.(2.6.2010)

 • molotov
  *****

  Mám takový neodbytný pocit, že lepší seriál už neuvidím. Možná je to trochu unáhlené, protože to je můj první korejský seriál. Bin Hyeon je naprosto neuvěřitelný. To nejlepší je ale nádherný příběh, který mě dokázal na šestnáct hodin zarvat do sedačky a nepustit. Jako by v tu chvíli nic jiného nebylo. Tolik emocí jako tvůrci tohoto seriálu ze mě ještě nikdo nikdy nedostal a já jim za to děkuju.(12.7.2007)

 • Ceres
  *****

  --------------The snow Queen once said to Kay: „Everybody hates me. Nobody wants to be my friend. I only process numbing chill deep down my bones and piercing bitter winds. „But why did you tell me you wanted to by my friend?“ Kay was not able to reply at once. Kay hesitated for a while then he finally said……….“Because of love, because …I love you.“ ----------------------------------- Při sledování tohoto seriálu jsem neměl takový pocit, že by mělo jít o to nejlepší, co lze nalézt v korejských seriálech, takže docela chápu poměrně „umírněné“ hodnocení v některých komentářích. Ale….popravdě příběh, který čerpá z Andersenovy „Snow Queen“, mě totálně dostal. Musím uznat, že lepší příběh asi hned tak rychle neuvidím. Tak nádherně zadaptovat pohádku z pera mistra Andersena, který tvoří nádherné pozadí celého seriálu, bylo pro mě dokonalé blaho. Hlavní obsazení je bezkonkurenční, Bo-ra (Seong Yu-ri) i Tae-Woong (Hyeon Bin) a jejich povahové vlastnosti. Závěr je také naprosto dokonalý, i když je smutný, ale byla to výborná sázka na to, že konec nekončí happyendem, za to si autorů velmi cením. Jedinou vadou na kráse, co bych byl schopen vytknout, by byl soundtrack. Main theme byl sice ok, ale škoda, že nedokázali autoři více nabušit tuhle stránku seriálu, pak by to bylo na 120%. Celkově vzato, i když jsem si nemyslel v průběhu, že by tohle mohla být další z jedna mých srdcovek, tak se tak nakonec stalo. I když moje srdce bylo poměrně hodně zmražené díky okolnostem v real life, tak stejně jako Kayovo, tak i moje srdce nakonec roztálo alespoň tímto seriálem. Je to pár už pár dní, co jsem tento úžasný seriál viděl a nemohu ho vůbec dostat z hlavy, a to už něco znamená. Proto takové hodnocení a tím se ani nedivím, že tu někteří považují tento seriál za nejlepší. ----------------- Kay said: „Gerda. My beloved Gerda. Where have you been all this time?. And where have i been?“ Kay spilled tears as he gazed at Gerda. The ice spears that had been in Kay´s heart and eyes melted as he cried. Finally, Kay could have control over his body again.--------------------(1.11.2010)

 • Vavča
  *****

  Co k tomu mám říci? Tohle se prostě musí vidět. Jakmile jsem začal sledovat tuto sérii, stala se z toho závislost, nezajímalo mě nic jiného a naprosto mě to pohltilo. Příběh vás prostě vtáhne, výborné herecké výkony, kterým se nedá nic vytknout. Skvěle obsazená hlavní dvojice, která je magnetem seriálu. Vyníkající Bin Hyeon a hlavně excelentní Yu-Ri Seong. Určitě nejenom já jsem pocítil emoční devastující nálet, který mě zanechal totálně vyždímaného. Tuto sérii asi hned tak něco nepřekoná.(15.3.2009)

 • - KBS Drama Awards:
  Cena za Najlepší pár - Hyun Bin a Sung Yu Ri
  Cena za popularitu (žena) - Sung Yu Ri
  Cena za popularitu (muž) - Hyun Bin. (ChArLeNe)

 • - Seriál skladá hold legendárnemu kórejskému boxerovi Kim Deuk Guovi. (ChArLeNe)

 • - Ako prezrádza už názov, seriál je adaptáciou "Snehovej kráľovnej" od Hansa Christiana Andersena. (ChArLeNe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace