poster

Nunui yeowang (TV seriál)

 • Jižní Korea

  눈의 여왕

 • Velká Británie

  The Snow Queen

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 16x60 min

 • Lord.Jim
  ****

  Hlavní hrdina je velkej sympaťák, naproti tomu hlavní hrdinka – ve všech podobách, ve kterých se zde mihne – naprosto nesnesitelná. Po shlédnutí čtyř dílů si dám chvíli pauzu, už na to nemám nervy. Nicméně mě cosi nutí zjistit, jak to dopadne. Některé záběry mi připadaly hrozně legrační – například x-násobná sekvence obrazů pojednávající o vznikajícím a utužujícím se přátelství chlapeckých hrdinů, jinak řečeno: jak se z nepřátelství zrodilo přátelství. Nebo metoda zobrazujících se vzpomínek formou obrazů, doprovázená slovy vzpomínané osoby a detailním záběrem tváře přemýšlejícího. Ale..., nechci jenom pomlouvat, svoje kouzlo to opravdu má, některé dialogy jsou fajn a u tý otřesný holky předpokládám, že se asi změní a že je to jenom póza. Dala bych přednost, kdyby to nebylo tak "nervydrásající", ale toto k asijským filmům patří. P.S. Po shládnutí dalších pěti dílů zjišťuji, že přestože mě to štve, film si mě "nějak podmanil" a ztrácím averzi k hlavní hrdince. Sympatie k hlavnímu hrdinovi mají stále vzrůstající tendenci. Bude následovat i P.P.S. - po shlédnutí celé série. Zvedám hodnocení.(2.6.2010)

 • Naslund
  *****

  Opravdu nádhera. Jen se musí přečkat prvních pár dílů, kde se ještě režisér inspiruje některými prvky telenovel. Myslím tím dost nevhodnou volbu korejské latinskoamerické hudby (z hloubi duše nenávidím "Say hello") a jejího umístění. Zpomalených kamer a nucených rádoby vtipných a dojemných scén bych si asi nevšímal, kdyby nebylo prokleté "Say hello" a jí podobných písní. Naštěstí jsou dialogy a herci tak dobří, že přinutí i režiséra, aby dělal svou práci víc filmově. Dokonce i hudba se k mému potěšení obmění silně k lepšímu. Pak už je to emotivní bomba, co rozcupuje všechny srdce v širokém okolí. Kim Bo-Ru nelze nemilovat a z chlapů... no, kupodivu mi víc sednul sympatickej doktor.(20.2.2009)

 • Fleur6
  ***

  Pre mňa prvá dorama-dráma a ako som očakávala, tak sa zdá, že toto nebude žáner pre mňa. Iróniou je, že viac ma dojali komediálne doramy. Všetky zlomy boli viac-menej predvídateľné a nejak sa mi vôbec nepodarilo vžiť do postáv, hlavná hrdinka mi otravovala život svojou povahou. Bin Heyun je však krásny ako vždy.(20.8.2011)

 • Vavča
  *****

  Co k tomu mám říci? Tohle se prostě musí vidět. Jakmile jsem začal sledovat tuto sérii, stala se z toho závislost, nezajímalo mě nic jiného a naprosto mě to pohltilo. Příběh vás prostě vtáhne, výborné herecké výkony, kterým se nedá nic vytknout. Skvěle obsazená hlavní dvojice, která je magnetem seriálu. Vyníkající Bin Hyeon a hlavně excelentní Yu-Ri Seong. Určitě nejenom já jsem pocítil emoční devastující nálet, který mě zanechal totálně vyždímaného. Tuto sérii asi hned tak něco nepřekoná.(15.3.2009)

 • (mOnkey)
  ****

  Já vím, že jsem zpočátku frflal. Vím, že jsem si stěžoval na telenoveloidní vizuál a nesnesitelnou postavu Bo-rai. Můj názor se ale v průběhu poupravoval a posledních pět šest dílů jsem neskutečně hltal a chtě nechtě musel svůj pohled přehodnotit. Nebývale silná závěrečná katarze se skutečně dostavila. 75%(25.8.2010)

 • - Seriál skladá hold legendárnemu kórejskému boxerovi Kim Deuk Guovi. (ChArLeNe)

 • - KBS Drama Awards:
  Cena za Najlepší pár - Hyun Bin a Sung Yu Ri
  Cena za popularitu (žena) - Sung Yu Ri
  Cena za popularitu (muž) - Hyun Bin. (ChArLeNe)

 • - Ako prezrádza už názov, seriál je adaptáciou "Snehovej kráľovnej" od Hansa Christiana Andersena. (ChArLeNe)