Tada, kimi o aišiteru

• Japonsko ただ、君を愛してる (více)

Hlavný hrdina Makoto (Hiroshi Tamaki) prichádza na univirzitu, kde chce študovať angličtinu. Napriek tomu že je hanblivý, nachádza si tu priateľov. Zamiluje sa na prvý pohľad do krásnej Miyuki (Meisa Kuroki) a ani nevie, že tým úbližuje jeho ctiťelke, trochu detskej, trochu bláznivej Shizuru (Aoi Miyazaki), ktorá sa do neho beznádejne zamilovala. Príbeh hovorí o krásnej, čistej, nefalšovanej láske. Ukazuje, že zamilovaný človek je schopný urobiť pre toho druhého čokoľvek... (igirazor)

Lacike

Taká až rozprávkovo naivná romantika medzi párom odohrávajúca sa na univerzite. Obidvaja sú hanbliví a stránia sa druhých. Ona je taká malička a detinská. Všetko si užíva s nadšením. On je úplne mimo čo sa týka žien. Vôbec ich nechápe a to jeho hm? mi miestami už išlo na nervy. Pôsobil jak dement. Takže nakoniec ona pôsobila v ich vzťahu ako tá zrelšia. Pritom to vlastne ani poriadny vzťah nebol. Ona sa síce do neho zamilovala od prvej chvíle, ale on ju bral len ako kamarátku, keďže miloval inú a až postupne sa zamiloval do nej. No a keď sa konečne pobozkali, tak sa ich vzťah nadobro prerušil, pretože aj keď nie sme v Kórey ale v Japonsku, tak v tom musí byť zakopaná nejaká smrteľná choroba. Posledných 20 minút mi už príliš nesedelo. Namiesto toho, aby prežíval s ňou ťažké časy, tak ona radšej nadobro zmizla a následná vysvetlovačka toho, čo sa jej privodilo ma už proste vôbec nedojala. Čo je škoda, lebo do ich vzájomného bozku romantika medzi nimi fungovala dokonale aj keď si to obidvaja poriadne neuvedomovali. Herecky je to tiež dobre. Hiroši Tamaki je ako ňouma dokonalý a Aoi Mijazaki je neskutočne roztomilá. Z ostatných postáv ešte zaujme Meisa Kuroki ako ich kamarátka do ktorej bol na začiatku Hiroši Tamaki zamilovaný. Film má celý čas nádhernú atmosféru, len škoda toho vlažného finále, ktoré kvality filmu zráža. 7/10. ()

Litsarch

Na tento snímek jsem se těšil hodně dlouho a ani v nejmenším nezklamal... Nádherně podaný příběh... Jemný, nežný, čistý a skvěle zahraný hlavně v podání Aoi Miyazaki... Co jsem čekal, to nepřišlo... Co jsem nečekal, to přišlo a dostalo mě to... ()

Beznoh

No rozhodně mi tu chybí nápis "Romantický", protože když vidím někde jenom drama, tak si představuju úplně něco jinýho :-D. Je to moc hezký film o lásce a poblouznění, který určitě zaujme a u spousty lidí vyvolá hodně silné emoce. Mě se to líbilo, ale na můj vkus je to až trošku moc "přeslazený", budu se to asi víc líbit citlivějším typům. Ale vůbec nedokážu pochopit, proč Meisa Kuroki nemá víc úspěšných filmů, které by se mi bez návštěvy Japonska podařily sehnat :-D. ()

GodComplex

Uzasne jak asians dokazi i pres temer tragicky scenar natocit neco tak neskutecne pozitivniho. Vsichni ve filmu jsou sympaticti, atmosfera je magicka, Miyazaki je ultimatne roztomila, Kuroki je beautiful, storyline je prijemna. Na chvili jsem si odskocil z romanticke Koreje omrknout jak podobne snimky jdou japoncum a ocividne uplne stejne skvele, asi je uplne jedno co je to za narodnost, jakmile to ma sikme oci, tak je to nadherne a dokonale. 8/10 ()

Pirkaf

Příjemný, pomalu plynoucí snímek s jako vždy neodolatelnou Miyazaki Aoi (tady má navíc roztomilé červené brýle), který se bohužel klasicky po asijsku zvrhne v pro mě už nekoukatelný uslzený doják. Takže hodnocení průměrné. ()

dawe04

Nevím sakra, jak to ti Japonci dělají, že u jejich smutných dramat pořád řvu. A Heavenly Forest ještě musí mít vynikající scénář, dokonalé obsazení (vykulené xichty Tamakiho z něj dělají adepta na největšího filmového sympaťáka všech dob) a doslova snovou atmosféru. Takže se připravte na hromadu kapesníků a slzný kýbel vedle postele nebo křesla... ()

runner85

Tak toto bolo fakt božské, i keď sa film točí hlavne okolo troch predstaviteľov, máme tu plnú záplavu citov, smútku, radosti a krásnej prírody ... PS čakal som od tohto filmu veľa, ale čo prišlo bolo ešte viac ! Jeden s najlepších filmových zážitkov ... : Aoi Mijazaki hneď si ťa idem pridať do topky, len koho vyhodím ? hm ... ()

hunty

O spojitosti s Renai shashin jsem se dozvěděl až po shlédnutí a byl jsem překvapen jak ten příběh byl podán úplně jinak. Z tohoto dobrá nálada naprosto čišela a naštěstí tam nebyla NY část podána tak razantně. Protknuto krásnými záběry a opět jsem se pro jednou usmíval po celý film. ()

Tyckin

Druhé shlédnutí a musím trochu přehodnotit. Příjemná a především zábavná romantika, Aoi prostě ztvární jakoukoli roli, ačkoli udělat z ní praštěnou brejlatou ošklivku, no styďte se :-) Ale stejně byla roztomilá a jak jasně dokázal závěr filmu, i neskutečně okouzlující a krásná. Meisa je sice nádherná dívka, ale kouzlo Aoi je v jiné sféře. Film má sice občas taková hluchá a nudnější místa, ale jako celek rozhodně obstojí a závěr je povedený, zejména hudba zde konečně přijde ke slovu a výstava pak působí opravdu dojemně. Za specielní a nejlepší momentík celého snímku jednoznačně volím asi nejkrásnější nabídku k sexu jakou jsem kdy viděl a slyšel :-) ()

Aljak

Aj keď sa to pomerne dlho rozbiehalo, napokon sa z toho vyvinul celkom pekný a najmä dojemný film o tenkej hranici medzi Láskou a priateľstvom. Ale aj o tom, že niekedy si uvedomujeme veľa vecí až príliš neskoro. Krásne vyjadrenie toho, že oči nie vždy dokážu odhaliť krásu druhého človeka a vždy je lepšie zapojiť do všetkého aj srdce, aj keď odvaha býva občas dosť zradná a nepredvídateľná. Film to bol vydarený - vrátane skvelej kamery a hudby, a taktiež príbeh sa mi veľmi pozdával, no napriek tomu všetkému niečo k tým 5 hviezdičkám proste chýbalo. Pre mňa zostala jedna vec veľmi nepochopiteľná - vedomý útek pred vlastným šťastím. Prečo vlastne? To nikdy nepochopím... ()

Laputa

Určitě jsem si přál, aby to dopadlo jinak, ale asi toho moc nezmůžu. Krásný a strašně smutný příběh. Velice hezké prostředí. ()

forsythia

Krásný příběh o lásce na smutný způsob. Dýchl na mě zvláštním kouzlem. Možná taky trochu proto, že byl hodně o fotografování, a taky proto, jak kouzelně to bylo zahrané. Ač to byl smutný příběh, usmívám se. Protože toho kouzla a milých, příjemných scén a záběrů tam bylo daleko víc než nějakého dojímání. ()

Los

Na filmu mi vadilo několik věcí...nepochopila jsem jednání Shizuru, nevidím důvod, proč by měla odjíždět a zabránit si setkat se s tím, koho miluje. Stejně tak nechápu, proč je ve filmu její dospění charakterizováno tím, že přestala být originální, učesala se, sundala brýle a oblékla se jako většina lidí...celou dobu jsem se tohoto konce bála...člověk přece nedospěje tímto (a nic jiného v podstatě zmíněno nebylo). Něco asi bylo špatně, konec mě téměř vůbec nedojal, bylo to smutné, ale nějak hluboce mě to nevzalo. Ovšem film má i své lepší stránky, například krásnou přírodu, vcelku pěknou atmosféru a občas je i vtipný...celkově dobře koukatelné, ale nic výjimečného (od japonské tvorby bych čekala větší originalitu než obyčejnou milostnou zápletku, od většiny romantických filmů se odlišuje snad jen smutným koncem). Čtyři hvězdičky s odřenýma ušima. 7/10 ()

terunka003

Japonské, romantické, usměvavé, smutné, fotografické, kamarádské. Po dlouhé době opět asijský film, takže to závěrečné vyvrcholení s fotkami na výstavě u mě opět vyvolalo pár slz. Příjemný snímek o přátelství a lásce, náklonnosti a otevřenosti. A fotky hezké. „..ona pořád jen lže a vymýšlí si..“ ()

Ace.Anita

Pořád nevím, jestli je dobře nebo špatně, když film dává iluzi, že někde existuje alternativní realita, v níž dá kluk před děsně přitažlivou a v pohodě holkou přednost bezprsé podivínce. Každopádně, představa je to pěkná. ()

Fony

Někdy v půlce filmu mi proběhlo hlavou, že tomuhle pěknému a sympatickému, leč naivnímu a lehce rozvleklému snímku nemůžu dát přeci pět hvězdiček, ledaže by druhá polovina byla opravdu něčím výjimečná... Vidíte hodnocení? Zbytek filmu mě dostal a brečel jsem jako malé dítě až do skončení titulků. Krásné a úžasné, tleskám a s klidem odcházím na procházku do lesa. 90% ()

jamalka

Krásný, melancholický film o tom, jak často klameme sami sebe a jak nedovedeme poznat ve svém životě to důležité- většinou to musíme nejprve ztratit. Film je plný nádherných obrazů a vyprávěn s takovým citem, jak to umí jedině Korejci a Japonci. Myšlenka, že každý v sobě nese štěstí pro někoho jiného je sama o sobě krásná, ale ve spojení s vizuálním ztvárněním tohoto filmu dává vzniknout něčemu, co by se dalo nazvat filmovou básní. "Sbohem, sejdeme se někde jinde." ()

lucijelucije

Nádherný film o obyčejných lidech. A obyčejně by to možná znělo dál, kdyby tohle drama nepocházelo z Japonska. Nechápu, jak tato země může umět diváka tahle emotivně vyburcovat. Ošklivé kačátko se zamiluje do svého prince, ale tento princ už má oči pro jinou..Nebo je to v něčem jiném??A úplně jinak?? Nevěřila jsem, že v druhé polovině film nabude velké gradace, jak tady komentoval kolega Fony, ale ono to tak prostě je..Tada, kimi wo aishiteru opravdu graduje a graduje a čím víc se blíží k závěru, tím víc nenechá diváka emocionálně vydechnout..U tohoto filmu mě zaujala především ta myšlenka, působící až přirozeně lehce, ale když ji pořádně uchopíte, tak vás dokáže vtáhnout hoooodně hluboko.. ()