Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

3 a pol *. Trochu vážna "romantická komédia" s dostatočným množstvom problémov. Nesadli mi. Ani zápletkou ani charaktermi postáv. Rachel nechutne sebavedomá, tomu chalaniskovi nemôžem uveriť ani slovko o nevinnosti dušičky, predstava zvráteného otca mi príde odporná, nuž nemala som sa čoho chytiť. Dlhé, nudné. Žial, proste ma nezaujali, nechce sa mi hľadať niečo pozitívne.(20.8.2009)

Tak tento film mě opravdu překvapil. Čekala jsem další trapnou romantickou komedii s Lindsay, a ono ne. Ani jsem se ze začátku nechtěla dívat, ale během několika mála minut jsem změnila názor, a se zájmem se dodívala. Nevím, proč je tady napsané komedie/romantický, když je to spíš drama. Vtipného tam opravdu nic není. To by mohlo spoustu lidí odradit, a přitom by to byla škoda.(9.1.2010)

Ale vida vida,kdo tu umí natočit i něco jiného,než cukrkandlové love story,které pokaždé končí naprosto povinným happy endem.Garry Marshall na chvíli upustil od svého domovského žánru a natočil absolutně vynikající komediální drama,které mě šokovalo tím,jak dobré a zábavné bylo.Příběh se odehrává v americkém zapadákově(miluju,když se film odehrává v místě,kde zná každý každého)a hlavní hrdinky jsou přísná a nekompromisní babička,její dcera alkoholička a vnučka,která se snaží na sebe strhnout pozornost za každou cenu.Už jenom tento popis napovídá tomu,že se tady budou řešit především rodinné vztahy a staré křivdy,a už to je pro mě jedno z největších plus,protože tento typ filmů budu mít vždy v oblibě.Zajisté v takovémto případě film musí mít dobrý scénář,který samozřejmě tady nechybí.Vynikající scénář,ale není všechno.Naštěstí veterán Marshallova typu,se postaral o to,aby scénář nepřišel vniveč a očividně si dal velmi záležet,jinak si vysokou kvalitu nedokážu vysvětlit.Co mne ale nadchlo totálně destruktivním způsobem,byly absolutně strhující výkony Jane Fondy,Felicity Huffman a Lindsay Lohan(kdyby se míň věnovala večírkům,alkoholu a drogám mohla z ní být prvotřídní herečka,která by určitě jednou i toho Oscara dostala).Při každé jejich hádce nebo obyčejné potyčce jsem byla natolik fascinovaná,že jsem málem zapoměla dýchat.Možná,že tento film chválím až moc,ale prostě a jednoduše mě natolik uchvátil,že toto vychvalování a hodnocení si nemůžu odpustit.U mě plných a zcela zasloužených 100%!(20.11.2009)

• brutale

Komédia / romantický film? Čo takto rodinná dráma o bigotnej starej mame, alkoholičke matke, ktorá sa nenávidí a v mladosti otčimom zneužitej dcére + psychický dopad na vývoj dievčaťa resp. mladej ženy? Snímka poukazuje na narušené rodinné vzťahy, ktoré sa prelínajú tromi generáciami žien s 2% humoru.(31.8.2008)

Čekal jsem vyloženě komedii s mojí oblíbenkyní Lindsay Lohan, ale chyba! Tenhle film má velice daleko od komedie, spíše jde o rodinné drama, které je poměrně zamotané a teprve až ke konci zjistíte, co je pravda a co lež. Tudíž je logické, že mě tenhle film hodně překvapil. Jenom nevím, jestli pozitivně nebo negativně. Měl jsem docela značný problém pochopit chování Lindsay, její chování bylo hodně zmatené, každopádně je fajn vidět Lindsay zahrát i trochu něco jiného než komedii nebo romantiku. Samotný film nestojí ani tak na příběhu nebo úžasné vizuální stránce jako spíš na výborných hereckých výkonech J.F., L.L a F.H. - těchto třech ženských, od kterých se odvíjí i to, že mě tenhle film dokázal zaujmout a považuju ho za dobrý. Dobrý ve smyslu tří hvězdiček.(24.7.2010)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)

• - Když si Georgia (Jane Fonda) přijde promluvit s Rachel (Lindsay Lohan), ta má na hlavě ručník. Lohan se totiž tou dobou připravovala na další roli a měla vlasy přebarvené na černo. Pod ručníkem tudíž můžete vidět kousek černých vlasů. (HappySmile)

• - Lindsay Lohan (Rachel) obdržela během natáčení od studia výstražný dopis týkající se nedostatku její profesionality. Byla jí v něm vytýkána nezdvořilost, nezodpovědnost a neprofesionalita. Její způsoby byly označeny za chování rozmazleného dítěte, které ohrozilo kvalitu snímku, a pokud by v takovémto chování, které zdržovalo natáčení, pokračovala, hrozilo jí studio žalobou. (HappySmile)