Vlastní pravidla

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

• duklak2

Nechal jsem se ukolébat celkem dobrým hodnocením a těšil se na sobotní večer. Tři ženy mají svá vlastní pravidla. Film trpí nevyužitým potenciálem. Je zbytečně natažený. Herecké výkony jsou průměrné. O hodnocení jsem moc dlouho nepřemýšlel, protože tři hvězdy jsou moc a jedna zase málo, takže za dvě.(9.1.2010)

Asi první film, který vlastně nevím, jak hodnotit. Námět měl potenciál, ale děj někdy pokulhával, na druhou stranu však byli výborné scény, sice jen někdy, ale aspoň se projevily tři hlavní herečky jako dobré herečky. Bohužel český dabing to občas kazil - scéna která neměla být vtipná, někdy budila takový dojem. Celkově teda souhlasím s hodnocením takovým, jaký ten film tady má - ještě dodám, že Lindsay Lohan určitě není špatná herečka, jako se to o ní někdy píše... Nepatří k mým oblíbeným, ale mně osobně v nějakých filmech sedí.(9.1.2010)

Čekal jsem vyloženě komedii s mojí oblíbenkyní Lindsay Lohan, ale chyba! Tenhle film má velice daleko od komedie, spíše jde o rodinné drama, které je poměrně zamotané a teprve až ke konci zjistíte, co je pravda a co lež. Tudíž je logické, že mě tenhle film hodně překvapil. Jenom nevím, jestli pozitivně nebo negativně. Měl jsem docela značný problém pochopit chování Lindsay, její chování bylo hodně zmatené, každopádně je fajn vidět Lindsay zahrát i trochu něco jiného než komedii nebo romantiku. Samotný film nestojí ani tak na příběhu nebo úžasné vizuální stránce jako spíš na výborných hereckých výkonech J.F., L.L a F.H. - těchto třech ženských, od kterých se odvíjí i to, že mě tenhle film dokázal zaujmout a považuju ho za dobrý. Dobrý ve smyslu tří hvězdiček.(24.7.2010)

• berusche

No jo, když já pořád vidím Achmeda (mrtvého teroristu), jak řve: Hello, I am Lindsay Lohan! a to prosím ožralej a v kufru na letišti, když do něj spadne (ona). Vtip. Ta herečka je sice dle mého kus, ale ten film zachránila Jane, protože ta hrát skutečně umí. Navíc mi role naší mladé nekonformní slečny prostě nesedla. Já bych ji ani neoznačila jako nekonformní, ale spíš takovou "lehčí". A tím pádem už mě ten zbytek ani nijak zvlášť netrápil.(31.1.2011)

Překvapivě dobré vztahové drama babičky, dcery a vnučky, které přes vzájemnou letitou nevraživost musejí čelit nečekané situaci, když rebelantské vnučce Rachel „ujede“, že jí otčím jako malou zneužíval. Přestože tvůrci postupně rozkrývají křivdy a nedorozumění deformující vztahy všech tří hlavních postav, nejvíc prostoru dostává Lindsay Lohan, která v roli Rachel podává překvapivě věrohodný výkon, aniž by se přitom snažila ukrást si nějakou přehnanou exhibicí celý film pro sebe. K tomu připočtěte několik výborných dialogů, řadu zajímavých momentů a jako kulisu maloměsto se všemi jeho charakteristickými klady i zápory.(5.2.2011)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)

• - Loď, která se nacházela přes ulici naproti Georgiina domu, sem byla umístěna, aby během natáčení zakryla sousední dům. (HappySmile)

• - Film byl do kin doručen pod krycím názvem Family Law (Rodinné právo). (HappySmile)