Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Včera jsem tu psal k jednomu filmu, že jsou vztahy dost složitý a natočit o nich dobrý film ještě těžší. Tady se to ale povedlo. Tři generace žen, všechny mají svoje názory, představy a problémy. Lindsay Lohan jich má rozhodně nejvíc a taky díky tomu tu předvádí asi nejvíc. Jane Fonda i Felicity Huffman jsou výborný, ale LIndsay mě hodně mile překvapila. Vztahů je tam nakonec trochu moc a některé ustupují ke konci do pozadí, nebo uplně zmizí, ale rozhodně film stojí za ty dvě hodiny stráveného čau a na konci budete netrpěliví a trochu nejistí, jak to vlastně všechno skončí.(17.9.2008)

Tak tento film mě opravdu překvapil. Čekala jsem další trapnou romantickou komedii s Lindsay, a ono ne. Ani jsem se ze začátku nechtěla dívat, ale během několika mála minut jsem změnila názor, a se zájmem se dodívala. Nevím, proč je tady napsané komedie/romantický, když je to spíš drama. Vtipného tam opravdu nic není. To by mohlo spoustu lidí odradit, a přitom by to byla škoda.(9.1.2010)

Tři ženy, jeden příběh a jejich vlastní pravidla. Asi nebudu jediný, který z trojice jako nejslabší článek vidí Felicity Huffman, která pokud se nepřevléká za chlapa, co se převléká za ženskou (pro neznalé Transamerica) nebo nedrbe sousedky na Whisteria Lane, docela ztrácí za nestárnou Jane Fondou a ďábelsky roztomilou děvou Lindsay Lohan. Ta se tady docela našla, protože její civilní život je také na vlně rebelie. Krom toho jí to hodně sluší... Film samotný je však takový nemastný neslaný. Holky si to celkem dávají jak mohou, ale téma "holky zkažené otčímem, které vlastní matka nevěří a babička se jí teprve snaží poznat" není využito naplno. Krom toho, romantická komedie? Kdo to tam psal? Viděl vůbec ten film?:)(9.1.2010)

Výborný príbeh zničený chabým scenárom a spracovaním. Je fajn, keď je príbeh postavený na nejakom tajomstve podporenom množstvom pochybností, ale tu to bolo asi až prehnané. Prvá polovica filmu bola slabým odvarom, potom sa to síce zaujímavo rozbehlo a zamotalo. Koniec mohol napokon pozdvihnúť film k nadpriemeru, no napokon sa to otočilo na dojemný záver za každú cenu, čo bolo skôr na škodu ako úžitok. Lindsay Lohan ma ale naozaj bavila a tú rozporuplnú tínedžerku, u ktorej nikdy človek nevedel čo od nej čakať, zahrala vynikajúco. Škoda len, že film bol doslova presýtený rôznymi odbočkami a tak to celé spadlo napokon do čírej priemernosti.(4.6.2014)

Tři ženy, tři generace v jednom domě. Babička, volnomyšlenkářka, vždy nad věcí. Frustrovaná dcera, která má z minula nevyřešený vztah k matce, dceru, která se jí vymkla z rukou a druhý manžel ji s ní podvedl. A pak vnučka, nevycválaný spratek, který si nikoho a ničeho, včetně sebe, neváží, všechny kolem sebe uráží a se vším je hned hotová. No, tak to je příběh...(10.1.2010)

• - Loď, která se nacházela přes ulici naproti Georgiina domu, sem byla umístěna, aby během natáčení zakryla sousední dům. (HappySmile)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)

• - Lindsay Lohan (Rachel) obdržela během natáčení od studia výstražný dopis týkající se nedostatku její profesionality. Byla jí v něm vytýkána nezdvořilost, nezodpovědnost a neprofesionalita. Její způsoby byly označeny za chování rozmazleného dítěte, které ohrozilo kvalitu snímku, a pokud by v takovémto chování, které zdržovalo natáčení, pokračovala, hrozilo jí studio žalobou. (HappySmile)