Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Babinec, kde se nenajde nic, co by si ženy nevyčítaly i v našich luzích a hájích, akorát že z toho nedělají takovou vědu, protože kdyby se měla uchlastat každá, kterou buzerovala matka nebo nerespektovala dcera, tak to záchytky nepojmou. A tak je třeba to trochu okořenit a čím už, když ne sexuálním zneužíváním, chce se mi ale spíš říct nadužíváním. V případě Lindsay Lohan a jejího "dělal mi to nebo ne, trhám ostny kaktusu" mě ale asi po pátém zvratu přestalo zajímat, jestli byl její otčím spořádaný občan nebo prase - vyrážka by byla z obou. Dík některým pěkným detailům - scénám, větám, gestům - přehlídnu, že jako celek už to tolik nešlape. Na 4* to neni, ale 1* navíc je pro skvělou Jane Fonda za tu patnáctiletou soukromou oběť.(5.1.2008)

Jak poznamenala Payushka, Lindsay Lohan jako herečka nepředvádí žádný dechberoucí výkon, mnohem více si však cením vychytralosti castingových agentů, kteří ji obsadili do role velkoměstské fifleny, jež pozná středověk nábožensky upjatého maloměsta, a kuráže Lindsay Lohan do této role jít. Na druhou stranu se pak ale nedaří vytvořit skutečně pevnou dramatickou konstrukci, a tak motiv sexuálního obtěžování otčímem vyjde dost naprázdno. Prostě film, který se snaží být lepší, ale nemá dost odvahy na to nebýt jen další příjemnou americkou tragikomedií.(12.1.2010)

Až na ňoumovitého Mormona a zvířecí pacienty místního veterináře mi byly všechny postaveny tak nesympatické, že bych jim s chutí dala pár facek. Téma zneužívání mi přišlo ztvárněné docela zlehčeně, ale jinak z toho Marshall vydoloval co se dalo a výsledkem je průměrná komedie o problémech tří různých generací, kterou ocení spíše ženská část publika.(2.11.2009)

Já teda nevím, ale mě to přišlo hodně dobrý! Lindsay Lohan - řekla bych, že její nejlepší role....minimálně nejlepší v jaký jsem ji kdy viděla, hlavně asi proto, že jí sedla jak ulitá a její postava mě ohromně bavila. Felicity Huffman - pro mě je to skvělá herečka. Někdo psal, že nejslabší článek. To bych neřekla ani trochu. Očividně se ale vyžívá v rolích, kdy nezvládá své děti - proč ne. Ne všechny matky jsou dokonalé. A co se tématu týče - je statisticky dokázáno :-), že ohromné procento zneužívaných holek, stáhne svou obžalobu, protože jim jejich mámy nevěří nebo mají pocit, že by jim tím zkazily život...Takže čím víc filmů jako je tento, tím lépe.(19.1.2010)

Tak tenhle film byl pro mě překvapení, čekala jsem jen americkou komedi maximálně vhodnou k žehlení a ono se z toho vyloupl docela inteligentní film. Obsazení výborné (výhradu bych měla pouze k filmovému partnerovi Felicity Huffman, který mě k ní prostě vůbec nepasoval). Dokonce i Jane Fonda, ta její "přirozená" křečovitost tady ani nevadila, ba možná naopak. Docela silné téma, co se stane a jaký kolotoč událostí to roztočí, když se (sice prolhaná) Rachel svěří , že jí otčím od 12 let sexuálně zneužívá .... Všichni se k tomu musí nějak postavit a ujasnit si své priority ve vztazích.(5.8.2008)

• - Film byl do kin doručen pod krycím názvem Family Law (Rodinné právo). (HappySmile)

• - Režisér Garry Marshall vlastnil práva na tento film deset let předtím, než se mu podařilo najít studio, které by bylo ochotné tento námět natočit. Snímek se tak stal filmem s nejmenším rozpočtem a nejkratším natáčením, na kterém Marshall dělal. (HappySmile)

• - V čase 1:11:15 vidíme, že má Lilly (Felicity Huffman) kabelku na pravém rameni. V dalším záběru však na rameni žádnou kabelku nemá. V čase 1:11:30 kabelku na rameni opět má. (Iveet)