Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Babinec, kde se nenajde nic, co by si ženy nevyčítaly i v našich luzích a hájích, akorát že z toho nedělají takovou vědu, protože kdyby se měla uchlastat každá, kterou buzerovala matka nebo nerespektovala dcera, tak to záchytky nepojmou. A tak je třeba to trochu okořenit a čím už, když ne sexuálním zneužíváním, chce se mi ale spíš říct nadužíváním. V případě Lindsay Lohan a jejího "dělal mi to nebo ne, trhám ostny kaktusu" mě ale asi po pátém zvratu přestalo zajímat, jestli byl její otčím spořádaný občan nebo prase - vyrážka by byla z obou. Dík některým pěkným detailům - scénám, větám, gestům - přehlídnu, že jako celek už to tolik nešlape. Na 4* to neni, ale 1* navíc je pro skvělou Jane Fonda za tu patnáctiletou soukromou oběť.(5.1.2008)

Překvapivě dobré vztahové drama babičky, dcery a vnučky, které přes vzájemnou letitou nevraživost musejí čelit nečekané situaci, když rebelantské vnučce Rachel „ujede“, že jí otčím jako malou zneužíval. Přestože tvůrci postupně rozkrývají křivdy a nedorozumění deformující vztahy všech tří hlavních postav, nejvíc prostoru dostává Lindsay Lohan, která v roli Rachel podává překvapivě věrohodný výkon, aniž by se přitom snažila ukrást si nějakou přehnanou exhibicí celý film pro sebe. K tomu připočtěte několik výborných dialogů, řadu zajímavých momentů a jako kulisu maloměsto se všemi jeho charakteristickými klady i zápory.(5.2.2011)

Od tohoto filmu som cakal nieco uplne ine nez som napokon dostal. Zanrove zaradenie (komedia/romanticky) a meno rezisera slubovali nenarocnu teen komediu v style Denniku princeznej ci Pretty Woman no v skutocnosti ide o trpku dramu riesiacu zlozite vztahove problemy (chlast, zneuzivanie, klamstva atd.). Napriek tomu, ze film sa nevyhne obcasnym hluchym miestam ide o vydareny pocin s niekolkymi vynimocnymi scenami. Zopar komedialnych prvkov na odlahcenie taktiez pobavilo ("ona ma nuti jest mydlo, ja to zrat nebudem"). 75%(13.8.2009)

Já teda nevím, ale mě to přišlo hodně dobrý! Lindsay Lohan - řekla bych, že její nejlepší role....minimálně nejlepší v jaký jsem ji kdy viděla, hlavně asi proto, že jí sedla jak ulitá a její postava mě ohromně bavila. Felicity Huffman - pro mě je to skvělá herečka. Někdo psal, že nejslabší článek. To bych neřekla ani trochu. Očividně se ale vyžívá v rolích, kdy nezvládá své děti - proč ne. Ne všechny matky jsou dokonalé. A co se tématu týče - je statisticky dokázáno :-), že ohromné procento zneužívaných holek, stáhne svou obžalobu, protože jim jejich mámy nevěří nebo mají pocit, že by jim tím zkazily život...Takže čím víc filmů jako je tento, tím lépe.(19.1.2010)

Precizne zahrany kousek radoby inteligentni a rozmazlene kurvy v podani L.Lohan me privadi na myslenku ze tu holku to musel naucit sam zivot. Kdyz jsem usedal do pohodlne vyhrate sesle a chystal se skouknout tento, na prvni pohled, komedialne romanticky opus me myslenky zaplavovaly takove chmurne snimky jako napr.Denik B.Jonesove a jine romanticke nakysle sladarny. Nicmene po shlednuti jsem byl rad ze se ony chmurne myslenky vytratili a ja shledl spise nez komedialni romantiku, takove odlehcenejsi drama, na pozadi s jakymsi romantickym nadechem. A to je lepsi nez jsem cekal.(25.12.2007)

• - V čase 1:11:15 vidíme, že má Lilly (Felicity Huffman) kabelku na pravém rameni. V dalším záběru však na rameni žádnou kabelku nemá. V čase 1:11:30 kabelku na rameni opět má. (Iveet)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)

• - Když si Georgia (Jane Fonda) přijde promluvit s Rachel (Lindsay Lohan), ta má na hlavě ručník. Lohan se totiž tou dobou připravovala na další roli a měla vlasy přebarvené na černo. Pod ručníkem tudíž můžete vidět kousek černých vlasů. (HappySmile)