Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Babinec, kde se nenajde nic, co by si ženy nevyčítaly i v našich luzích a hájích, akorát že z toho nedělají takovou vědu, protože kdyby se měla uchlastat každá, kterou buzerovala matka nebo nerespektovala dcera, tak to záchytky nepojmou. A tak je třeba to trochu okořenit a čím už, když ne sexuálním zneužíváním, chce se mi ale spíš říct nadužíváním. V případě Lindsay Lohan a jejího "dělal mi to nebo ne, trhám ostny kaktusu" mě ale asi po pátém zvratu přestalo zajímat, jestli byl její otčím spořádaný občan nebo prase - vyrážka by byla z obou. Dík některým pěkným detailům - scénám, větám, gestům - přehlídnu, že jako celek už to tolik nešlape. Na 4* to neni, ale 1* navíc je pro skvělou Jane Fonda za tu patnáctiletou soukromou oběť.(5.1.2008)

Musim říct, že mě to mile překvapilo, čekala sem další pubertální film, který bude nevyzrálý a trapný. Ale tohle bylo příjemné a rodinné pokoukání, které mělo závažné téma a i na pár méně výrazných momentů to byl celkem slušný film, který ničim neurazí, možná ani nenadchne... Ale Lindsay Lohan konečně předvedla hraní a ne jen svý prsa, Felicity Huffman jako opilá to hrála skvěle a Jane Fonda? Taková rázná babička, která vypadá pořád skvěle... všechny ty vztahy byly velice přirozené a nakonec tam prostě nejsilnější byla láska matky k dceři a to 2v1. Na pár vedlejších míst tyhle tři silné články dost ovlivnily celý můj pohled na film. A musim říct, že to nebylo k zahození... :) Lindsay mi udělala radost !(9.1.2010)

Tak perfektně rozladěný film a tak božsky úchylná Lindsay, že nemůžu dát méně než 4 hvězdičky!(18.4.2011)

ja som milo prekvapený . herecke trio predvádza hotový koncert na ženské utrpenie v laske či už medzi sebou alebo tej k mužom. Lindsey konecne dospela a môžem povedať HERECKA lindsey lohan je v tomto filme úžasna(9.11.2007)

Výborné drama, kdy se vám nesympatické postavy ukáží, vy si je oblíbíte, zamilujete a pochopíte(9.1.2010)

• - Lindsay Lohan (Rachel) obdržela během natáčení od studia výstražný dopis týkající se nedostatku její profesionality. Byla jí v něm vytýkána nezdvořilost, nezodpovědnost a neprofesionalita. Její způsoby byly označeny za chování rozmazleného dítěte, které ohrozilo kvalitu snímku, a pokud by v takovémto chování, které zdržovalo natáčení, pokračovala, hrozilo jí studio žalobou. (HappySmile)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)

• - Režisér Garry Marshall vlastnil práva na tento film deset let předtím, než se mu podařilo najít studio, které by bylo ochotné tento námět natočit. Snímek se tak stal filmem s nejmenším rozpočtem a nejkratším natáčením, na kterém Marshall dělal. (HappySmile)