Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Asi první film, který vlastně nevím, jak hodnotit. Námět měl potenciál, ale děj někdy pokulhával, na druhou stranu však byli výborné scény, sice jen někdy, ale aspoň se projevily tři hlavní herečky jako dobré herečky. Bohužel český dabing to občas kazil - scéna která neměla být vtipná, někdy budila takový dojem. Celkově teda souhlasím s hodnocením takovým, jaký ten film tady má - ještě dodám, že Lindsay Lohan určitě není špatná herečka, jako se to o ní někdy píše... Nepatří k mým oblíbeným, ale mně osobně v nějakých filmech sedí.(9.1.2010)

Tři ženy, tři generace v jednom domě. Babička, volnomyšlenkářka, vždy nad věcí. Frustrovaná dcera, která má z minula nevyřešený vztah k matce, dceru, která se jí vymkla z rukou a druhý manžel ji s ní podvedl. A pak vnučka, nevycválaný spratek, který si nikoho a ničeho, včetně sebe, neváží, všechny kolem sebe uráží a se vším je hned hotová. No, tak to je příběh...(10.1.2010)

No, mě by teda vůbec nevadilo, kdyby mě Lindsay "jen" vykouřila :-). Až tedy na Rachelina otčíma hodně povedený herecký výběr. Lohan je skvělá, i když její role není moc vyvážená, Jane Fonda je výborná, Felicity Huffman se asi bude hodně dlouho zbavovat nálepky Zoufalé manželky, ale coby dcera Jane Fondové dobrý tah, jejich rodinný vztah je nejen po vzhledové stránce uvěřitelný no a Dermot Mulroney mě konečně ve filmu bavil, možná proto, že zde vypadá, jako by po něm hodinu rajtoval parní válec. Tyhle "ženské" snímky mě docela baví, protože jsou v mnoha směrech rozumnější a chytřejší, než obyčejné filmy a dokážou jaksi vnitřně naplnit. Tenhle byl trochu rozkolísaný, prováděl zbytečně velké veletoče a zvraty, ale i přesto mi docela sedl, i když ta jedna hvězdička bude možná jen za Lindsay Lohan.(26.7.2011)

Příjemná romanticko-dramatická americká komedie pod taktovkou režiséra klasiky Pretty Woman, která neurazí a zaujme. Snaha o navázání vztahu mezi generecemi je sice už klišé, ale to nedělá z tohoto snímku něco všedního. Skvělí herci (vlastně spíše herečky - hlavně Jane Fonda) a krásný soundtrack. Celkově jde o lehčí nadprůměr 65%.(9.1.2010)

• Gilmour93

Kterak promiskuitní rozmazlená nána konečně v mormonské komunitě k rodinnému štěstí přišla.. Hořké drama s komediálními prvky na sobotní Nova večer odumírajících mozků a v něm opravdu skvostný, dalo by se říct až autobiografický výkon Pipi dlouhá lajna koksu Lohan. Převeliká škoda, že už není mezi živými otec jediného světlého bodu v hereckém ansámblu tohoto falešně mravokárného snímku. Poté, co by odprásknul vypaseného pedofila Elwese, by se ho při pohledu na zmalovanou veverku Lindsay a F.Huffman dcera zeptala: „A co uděláme tady s těma dvěma, tatínku Henry?“ a on, přežvykujíc tabák v ústech ostře řezané, větrem ošlehané tváře by přimhouřil své blankytné oči a pravil: „Now that you´ve called me by name…“(31.1.2011)

• - Lindsay Lohan původně chtěla, aby její postava šla v úvodní scéně po cestě naboso, ale v době natáčení bylo takové vedero a cesta tak žhavá, že to nebylo možné. (HappySmile)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)

• - Film byl do kin doručen pod krycím názvem Family Law (Rodinné právo). (HappySmile)