Vlastní pravidla

Georgia Rule

Rebelka proti svojej vôli

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 113 min

Na Lindsay Lohan mám názor, že kdyby konečně zanechala drog, chlastu, nočních jízd po městě v podroušeném stavu a začala se věnovat své herecké kariéře, protože talent bezpochyby má, tak by z ní jednou byla velmi dobrá herečka, obsazovaná do kvalitnějších vícerozpočtových filmů. Po shlédnutí této romantické komedie na téma babička, matka a dcera a všichni se vzájemně nenávidí, které jsme už viděli několikrát někde v lepším, někde v horším provedení, jsem byl mile potěšen a i když jsem nečekal žádný zázrak, tak se mi to velice líbilo. Zkrátka se jedná o obyčejný oddychový filmeček, kterému by místo současných 110 minut neškodilo sestříhání na nějakých 90, protože ke konci už to místy začalo nudit. Ale i tak musím dát čtyři hvězdičky, také za výkon Jane Fondy, která babičku Lindsay zahrála skvěle.(25.9.2007)

3 a pol *. Trochu vážna "romantická komédia" s dostatočným množstvom problémov. Nesadli mi. Ani zápletkou ani charaktermi postáv. Rachel nechutne sebavedomá, tomu chalaniskovi nemôžem uveriť ani slovko o nevinnosti dušičky, predstava zvráteného otca mi príde odporná, nuž nemala som sa čoho chytiť. Dlhé, nudné. Žial, proste ma nezaujali, nechce sa mi hľadať niečo pozitívne.(20.8.2009)

Čekal jsem vyloženě komedii s mojí oblíbenkyní Lindsay Lohan, ale chyba! Tenhle film má velice daleko od komedie, spíše jde o rodinné drama, které je poměrně zamotané a teprve až ke konci zjistíte, co je pravda a co lež. Tudíž je logické, že mě tenhle film hodně překvapil. Jenom nevím, jestli pozitivně nebo negativně. Měl jsem docela značný problém pochopit chování Lindsay, její chování bylo hodně zmatené, každopádně je fajn vidět Lindsay zahrát i trochu něco jiného než komedii nebo romantiku. Samotný film nestojí ani tak na příběhu nebo úžasné vizuální stránce jako spíš na výborných hereckých výkonech J.F., L.L a F.H. - těchto třech ženských, od kterých se odvíjí i to, že mě tenhle film dokázal zaujmout a považuju ho za dobrý. Dobrý ve smyslu tří hvězdiček.(24.7.2010)

• misterz

Chcel som si síce pri filme oddýchnuť a vypnúť, ale zas nie až tak moc. Dalo mi veľkú námahu nezaspať, prípadne si od nudy neobhrýzť nechty až na kosť. Problémy, ktoré sa tu riešili boli síce zaujímavé, ale spôsob riešenia mi prišiel naivný a infantilný. Navyše sa hlavným postavám svojim konaním a charaktermi podarilo vo mne navodiť efekt nechutenstva a absolútnej apatie. Ku koncu mi už bolo jedno ako to dopadne, len nech to už konečne skončí. 35/100(30.4.2015)

No, mě by teda vůbec nevadilo, kdyby mě Lindsay "jen" vykouřila :-). Až tedy na Rachelina otčíma hodně povedený herecký výběr. Lohan je skvělá, i když její role není moc vyvážená, Jane Fonda je výborná, Felicity Huffman se asi bude hodně dlouho zbavovat nálepky Zoufalé manželky, ale coby dcera Jane Fondové dobrý tah, jejich rodinný vztah je nejen po vzhledové stránce uvěřitelný no a Dermot Mulroney mě konečně ve filmu bavil, možná proto, že zde vypadá, jako by po něm hodinu rajtoval parní válec. Tyhle "ženské" snímky mě docela baví, protože jsou v mnoha směrech rozumnější a chytřejší, než obyčejné filmy a dokážou jaksi vnitřně naplnit. Tenhle byl trochu rozkolísaný, prováděl zbytečně velké veletoče a zvraty, ale i přesto mi docela sedl, i když ta jedna hvězdička bude možná jen za Lindsay Lohan.(26.7.2011)

• - Lindsay Lohan (Rachel) obdržela během natáčení od studia výstražný dopis týkající se nedostatku její profesionality. Byla jí v něm vytýkána nezdvořilost, nezodpovědnost a neprofesionalita. Její způsoby byly označeny za chování rozmazleného dítěte, které ohrozilo kvalitu snímku, a pokud by v takovémto chování, které zdržovalo natáčení, pokračovala, hrozilo jí studio žalobou. (HappySmile)

• - Lindsay Lohan původně chtěla, aby její postava šla v úvodní scéně po cestě naboso, ale v době natáčení bylo takové vedero a cesta tak žhavá, že to nebylo možné. (HappySmile)

• - Felicity Huffman se tak vžila do své role Lilly, že při hádce s Carym Elwesem (Arnold) doopravdy rozbila přední sklo auta. (HappySmile)