Franklyn

• Francie

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

V jedné linii velmi originálně laděný snímek, který však v závěru vše trochu bortí do tradičních myšlenek ... Je to škoda, protože Ryan Phillipe si svoji roli pěkně užívá a celé prostředí, v kterém se pohybuje má punc originality, stylu a zajímavosti. Dejte mu celý film a budu moc moc spokojený, ale závěr to všechno trochu zlidští, ukáže promyšlenost, která zkazí tu originalitu a ten pěkný pocit. pro někoho to bude přesně naopak a závěr bude jen geniální pointou, ale těm to pouze mohu tiše závidět. Evu Green jsem nikdy moc nemusel a tady se to bohužel výrazně nemění stejně jako u ostatních herců kromě Ryana, kteří mě nijak nezaujaly. Je to škoda, protože právě ta originální linie je opravdu silná zbraň snímku, bez kterého bych (snad mě nikdo neukamenuje) o něj nikdo ani nezakopl...(25.4.2009)

• Seti

Jediná zajímavá věc na tomhle filmu byla vizuální stránka a prostředí Meanwhile City, jinak se jednalo o čirou nudu a krystalickou zbytečnost. Finální propojení všech tří příběhů by docela ušlo, pokud by vám ovšem na aktérech nějakým způsobem záleželo. Jejich osudy byly totiž tak strašně letmo a hrubě načrtnuty, že nebylo možno si k nikomu vybudovat jakýkoliv vztah. Popravdě mi bylo totálně jedno, jestli se Eva Green kdykoliv zabije nebo jestli Bernard Hill najde svého syna, hlavně ať už ta šeredná kokotina skončí. Kdyby režisér radši natočil temný thriller ze špinavého gotického města budoucnosti s tajemným mstitelem v hlavní roli, tak by to určitě dopadlo o hodně líp.(24.7.2009)

• swamp

Když jsem se začal dívat, tak jsem si říkal, jak parádně Preest vypadá, jak skvělý je vizuál Meanwhile city a jaká to bude asi jízda.. Chyba lávky - psychologické drama, které se (dle mého názoru) pouze snaží být sofistikované. První půle nedává smysl - a to jen kvůli tomu, aby mohla v druhé půli šokovat. To mi přišlo příliš prvoplánové. A zpracování traumat z války jsem viděl už v lepších provedeních.(12.2.2013)

• UncleG

Psychoidní blábol, ve kterém ani hlavní postavy do konce celýho filmu netuší "vo co tady sakra de". Natož aby to snad tušil nebohý divák. Tohle není "těžko uchopitelná" látka, ve který si hlubavej filmovej pseudomudrc najde svou cestu, tohle je zkrátka neskutečná nesmyslná hovadina, která postrádá děj stejně jako pan McMorrow postrádá jakoukoli vypravěčskou schopnost. Neuvěřitelně nekonečnejch 90 minut rádobyArtu, který se takřka nedají vydržet, dokonale ilustrují filmařskou poučku "máš 25 minut na to, abys diváka vtáhnul do děje". Jenže: jak může být divák vtažen, když ze sledu nesouvisejících bezdějovejch scén s tisícem nezajímavejch postav není možno vykoukat jakoukoli kloudnou myšlenku? Blééééééé! Rád bych tímto tvůrcům vrátil jejich zvratek, kterej ráčili vrhnout do mýho obličeje. Bohužel ale až do Anglie nedobleju ani s tak epesně zvednutým žaludkem.(23.1.2013)

Zajímavý pohled člověka, který utekl před realitou jinam. Ve své podstatě to není nic světoborného, ale podání je nevšední a dává divákovi možnost rozvíjet vlastní scénáře. Konec vás ale vrhne přímo k pochopení, které stejně poslední třetinu víc než tušíte. Nicméně se na to velice dobře kouká a některé momenty jsou nádherné.(24.1.2011)

• - Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)

• - Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)