Reklama

Reklama

Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (183)

klerik 

všechny recenze uživatele

Ryan Phillippe má čuch na zaujímavé flmy. Dark línia v štýle Proyasa (VRANA, SMRTIHLAV) je len korením, ale dobre funguje na udržanie pozornosti, kým divák začne chápať súvislosti medzi ostatnými dejovými líniami... Pár jednoduchých nápadov zručne namixovaných do filmíku, ktorý budí dojem premyslenej artovky... Ja som to zhltol... ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Utápí se to v jednotlivých scénách, v jednotlivých dialozích a tři linie příběhu spolu tak nějak nespolupracujou a jediná jakž takž zábavná je ta s maskovaným Ryanem Phillippem, takže je to takovej mišmaš, kterej zhruba po půl hodině začne dost silně nudít a pak celá ta složitost, která se má na konci vypointovat v geniální zakončení pozbývá funkčnosti a nemá to vůbec žádnej efekt ()

Reklama

Akana 

všechny recenze uživatele

Pro mě velké překvapení (druhým, už ne tak milým, jsou zdejší vlažná hodnocení). Debutující McMorrow (budu ho sledovat) hraje s divákem lišáckou hru na schovávanou, která mě po celou dobu moc bavila a nenechávala mojí zvědavost usnout. Příběh roztříštěný do několika linií je kluzký jako had, souvislosti se obnažují pomalu a rafinovaně a dlouho není jasné, v jakém vztahu je vyšinutá realita Meanwhile City ke skutečnosti. Když se to pak osvětlí vcelku prostým způsobem, neznamená to, že napětí opadá. Až do konce není jasné, kudy se děj bude ubírat a i potom zůstává prostor pro tajemství a přemýšlení. Trochu mi to připomnělo Shymalanova šablonovitá "šokující rozuzlení" , ale tahle hra je zastřenější, méně okázalá a pokud se nás i McMorrow snaží přesvědčit o božích plánech a blahodárnosti víry, dělá to nenásilněji a tudíž pro mě přitažlivěji. 90% ()

Pidzey 

všechny recenze uživatele

Zajímaví snímek.Zajímavě natočený se zajímavým průběhem,ale ne už moc zajímavým závěrem.Je to škoda,protože celí film spěl k mnohem promakanějšímu konci a určitě by si to zasloužil.Mám rád filmy kde sledujeme příběhy několika postav,které se nakonec spojí v jeden celek,ale tu se to moc nepovedlo,škoda.Co se postav a herců týče tak pro mě byla nejlepší Eva Green.Její postava je slušně propracovaná a Eva dokazuje že je velmi dobrá herečka.Svým výkonem dává na frak ostatním hercům i když ti se taky zas tak neztratili. Na to že je to první počin Geralda McMorrowa tak to nakonec nedopadlo tak zle.Pokud si pán dá bacha na chyby co provedl ve Franklyn tak se v budoucnu můžem těšit na ještě zajímavější snímky. Rozhodoval jsem se jestli udělit 3* nebo 4*,nakonec je to tak nějak mezi tím. Svoje hodnocení beru pocitově,případně nějakým dobrým momentem.Pro pořádek nakonec udělím *** kvůli již zmíněnému závěru. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Jako nevim no, většinu času jsem se docela nudil. Zápletka okolo Ryana Phillippeho byla sice dobrá jenže ten zbytek tam vlastně většinu času i navíc a příběh by se bez nich klidně obešel. A proto jsem se většinu času taky hodně nudil a koukat každou druhou scénu, jak se Eva Green snaží zabít a nějakou kluk hledá dávnou kamarádku z dětství, mě fakt nebavilo. Navíc to má hodně pomalý tempo a režie je spíše podprůměrná.Kromě výbornýho Phillippeho, kterej tak trochu vypadá jak Rorschach z Watchmenů, se tady toho moc zkrátka moc pochválit nedá. Možná tak ještě docela dobrá kamera a konec, který měl docela dobrý vyvrcholení. Potenciál to ale mělo o hodně větší. Kdyby se toho zhostil někdo schopnější a zkušenější, tak by to asi bylo o hodně lepší. 50% ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)
  • Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)

Reklama

Reklama