Franklyn

• Francie

Dark World

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 2008, 94 min

Franklyn nejdříve vypadal na zajímavý temný snímek, posléze začal nudit a nakonec se z něj vyklubal docela dobrý psychothriller. Resumé - Evě Green by mohli dávat i normálnější role, totéž platí o "Madisonu Twatterovi". Kdo viděl Skins, pochopí :-)(16.1.2011)

Na debut slušné - a myslím si, že tento režisér nás ještě může překvapit. Přesto tomu schází určitá kompaktnost, vize a dopracovanost, takže bych se nebál, že tu máme nového génia.(4.5.2009)

V jedné linii velmi originálně laděný snímek, který však v závěru vše trochu bortí do tradičních myšlenek ... Je to škoda, protože Ryan Phillipe si svoji roli pěkně užívá a celé prostředí, v kterém se pohybuje má punc originality, stylu a zajímavosti. Dejte mu celý film a budu moc moc spokojený, ale závěr to všechno trochu zlidští, ukáže promyšlenost, která zkazí tu originalitu a ten pěkný pocit. pro někoho to bude přesně naopak a závěr bude jen geniální pointou, ale těm to pouze mohu tiše závidět. Evu Green jsem nikdy moc nemusel a tady se to bohužel výrazně nemění stejně jako u ostatních herců kromě Ryana, kteří mě nijak nezaujaly. Je to škoda, protože právě ta originální linie je opravdu silná zbraň snímku, bez kterého bych (snad mě nikdo neukamenuje) o něj nikdo ani nezakopl...(25.4.2009)

Až na ty náboženský kecy docela dobré. I když církev podle návodu k použití pračky mě dostala :-) Jestli se nepletu, nejsou tu dvě dějové linie, ale tři, vlastně čtyři (otec hledá syna, dcera sebe samu, kluk svoji lásku, tajemný mstitel z paralelního světa zloducha...). Střídají se poměrně rychle, reálie a exteriéry jsou využity dokonale, mysteriózno trošku pokulhává, ale když se to pak splete dohromady, dá to dohromady zajímavé vyznění, které nutí k přemýšlení a úvahám. Film je postavený spíše na vnitřním herectví (to expresivní je zde jenom v excesech dcery, jež se snaží upoutat pozornost matky), na atmosféře a náladě, což takové filmy můžu, když to funguje, a tady to prostě funguje. A role imaginárních postav, ať je to Sally, pastor / uklízeč, to mne rovněž hodně potěšilo. Dokonce to dává i jiný rozměr těm kecům o náboženství.(7.5.2009)

Rozhodne hodne zajimavy a originalni. Mame tu dve linie. Prvni se odehrava v podivnym meste, ktery vypada jak neco mezi temnou sci-fi budoucnosti, historickym Londynem a trochou fantazie Tima Burtona, v nemz kazdej musi mit nejakou viru. A jedinej neverici se vydava na cestu za pomstou. Je tu sice primocarej pribeh, ta maska hlavniho hrdiny ala Rorschach je spis jen na efekt, ale je to vysoce zajimavy a napinavy. Pak tu je druha, civilni linie. V ni se mota trochu neprehledne nekolik postav, jeden resi rozchod, druhej hleda syna a pak tu je zmalovana vysilujici Eva Green. No a stridave sledujem jednu nebo druhou linii, pricemz je bohuzel vic casu venovano ty civilni a ta ma obcas hluchy mista. No a tohle vse se zacne nekdy po polovine filmu pomalu proplejtat, zacne to do sebe zapadat a pomalicku davat smysl, i kdyz to vyzaduje docela pozornost, aby se v tom clovek neztratil. Zaver je sice povedenej, problem ale je, ze pak ta fantasy linie vyzniva jako pouze na efekt, bez nejakyho vetsiho smyslu. Ale urcite to stoji za skouknuti.(10.5.2009)

• - Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)

• - Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)