Reklama

Reklama

Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (183)

misterz 

všechny recenze uživatele

Enšpíglov komentár do bodky vystihuje všetko to, čo si o filme myslím aj ja. Dal by som odpad, pretože tu vážne nieje čo hodnotiť, ide len o zmes akýchsi navzájom nesúvisiacich blábolov prežratých od hlavy po päty nudou, ale tak strašnou, že z toho rozbolí hlava. No aspoň to vyslovene neiritovalo. 10/100 ()

BathoryMan 

všechny recenze uživatele

Další z radu filmov,ktoré sa navonok tvária zaujímavo a prevratne ale nakoniec aj tak zistíte že sa jedná o zbytočnosť,ktorá ako celok nejako nedáva zmysel!A to hovorím o niekolkých dejovích líniách,ktoré nakonci aj tak nijako nesúvisia alebo o reálnom a fantasknom svete,ktorý posobil akosi samoúčelovo a nedával v deji žiadny zmysel.A to sa radšej ani nevyjadrujem o primitívnych postavičkách,ktorých chovanie postrádalo akúkolvek logiku!Vyzdvihnuť ale aj tak predsa musím úžasný hudobný doprovod a samozrejme nádhernú Evu Green.Ale bohužial na zaujímavý a pútavý film to nestačí! ()

Reklama

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Kdo čeká drsnou městskou fantasy, bude zklamán. Ta totiž tvoří jen jednu z vrstev příjemně (ale i dosti jednoduše) propleteného příběhu a stejně jako ty ostatní představuje obal k poměrně originálnímu příběhovému sdělení, které však představuje něco zcela jiného, než co by divák, zvyklý na ambicióznější a sofistikovanější látky, čekal. Po bok mistrných mozaik se tak Franklyn už kvůli svému klamnému zevnějšku neřadí a jeho námět by si určitě zasloužil jinak uzpůsobenou realizaci, nicméně zdatně plní úlohu povedeného celovečerního debutu. Že by Gerald McMorrow byl tuctový, se totiž v žádném případě říct nedá. ()

Pidzey 

všechny recenze uživatele

Zajímaví snímek.Zajímavě natočený se zajímavým průběhem,ale ne už moc zajímavým závěrem.Je to škoda,protože celí film spěl k mnohem promakanějšímu konci a určitě by si to zasloužil.Mám rád filmy kde sledujeme příběhy několika postav,které se nakonec spojí v jeden celek,ale tu se to moc nepovedlo,škoda.Co se postav a herců týče tak pro mě byla nejlepší Eva Green.Její postava je slušně propracovaná a Eva dokazuje že je velmi dobrá herečka.Svým výkonem dává na frak ostatním hercům i když ti se taky zas tak neztratili. Na to že je to první počin Geralda McMorrowa tak to nakonec nedopadlo tak zle.Pokud si pán dá bacha na chyby co provedl ve Franklyn tak se v budoucnu můžem těšit na ještě zajímavější snímky. Rozhodoval jsem se jestli udělit 3* nebo 4*,nakonec je to tak nějak mezi tím. Svoje hodnocení beru pocitově,případně nějakým dobrým momentem.Pro pořádek nakonec udělím *** kvůli již zmíněnému závěru. ()

melkor323 

všechny recenze uživatele

Ja viem, že to bolo strašné psycho a do 3/4 človek nevie, čo sa tam deje a čaká, čo majú 3 línie so sebou spoločné.... Avšak tá geniálna esencia Steampunku a New Weirdu z Meanwhile city, to sa iba tak nevidí..... Lebo som velkým fanúšikom New weirdu a takto si predstavujem mesto z pera Chinu Miévila aleebo Jaya Layka....... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)
  • Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)

Reklama

Reklama