Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

djcremo

No mňa nejak toto nedostalo i keď filmy o cestovaní časom, alebo o paralelných svetoch mám rád, ale toto ma vyslovene nudilo. Čakal by som niečo iné od paralelného sveta aj ten náboženský fanatizmus, ale nie až taký prehnaný a všetci do jedného až na jedinú výnimku. Idem si radšej spraviť chuť novou časťou Fringe. ()

ToxicAli

Kombinace dramatu a temné fantasy nedopadla tak špatně, jak jsem původně předpokládal, dokonce mě i trochu překvapila. Dobré vizuální ztvárnění Meanwhile City možná malinko vykrádá Sin City a maska hlavní postavy připomíná Rorschaka, ale to vůbec není na škodu. Spíše trochu zamrzí, že scénář nezůstal jen u imaginárního příběhu a příběhu hledajícího otce, které do sebe výborně zapadají. Druhé dvě linie si jdou vlastní cestou a do celkového konceptu jsou vsazeny dosti uměle a působí tak dojmem, že jsou tam navíc. ()

Eeve

Mne tento počin rozhodne nesadol. Z traileru sa to zdal byť diametrálne odlišný film, aj keď som sa preň rozhodla bez akýchkoľvek očakávaní. Naozaj prvé dieliky skladačky sa začínajú objavovať až po prvej polovici filmu, dovtedy ma to neustále preblikovanie medzi realitami dosť znudilo a začínala som mať v tom dosť veľký chaos. Musíte si to pozrieť aspoň dva razy, aby vám to dávalo aký-taký zmysel. Koniec vyústil podľa mojich očakávaní, hoci posledných 15 min bolo asi tých jediných, ktoré ma na celom filme zaujali. Jediný herec, na ktorého sa dalo pozerať, bol Ryan Phillippe, Eva Green sa mi osobne veľmi nepozdáva, ale túto rolu zvládla veľmi dobre. Vcelku ma tento film naozaj ničím nezaujal, vo svojom žánri je síce niečím nie tak častým a určite má svojich priaznivcov, no pre mňa štandard, teda za 3. ()

Borin.P

Hodně zvláštní podívaná, která má rozhodně navíc. Kdyby byl děj a postavy dotaženější, byl by Franklyn nadprůměrný film. I přesto mě určitým způsobem zaujal a díky tomu, že podobně laděné snímky mám rád, hodnocení je takové jaké je. 75% ()

bonovox

Nebyť slabšej prvej polovice a predvídateľného záveru, bolo by to za 4. Prepojenie bizarných príbehov však určite stojí za pozornosť. ()

spawnxp

No, jsou to vlastně dva filmy, jeden z Meanwhile City s pěkýmj vizuálem ale vlastně bez konce a druhej jakoby z "reálu" kde kdyby nebyla Eva Green tak byl zbytečnej úplně. Určitou atmosféru to má ale rejža to dost překombinoval, škoda... ()

JaguarN

Pro mě velké zklamání. Asi proto, že jsem čekal něco jiného. A kdo by taky nečekal podle textu distributora? :-) Oddělení obou dějových línií je na můj vkus až moc výrazné. Část odehrávající se v současném Londýně na mě působí zdlouhavě a nudně, paralelní svět je daleko zajímavější, ale bohužel se postupně vytrácí. Pořád jsem čekal, kdy se oba světy nějakým efektním způsobem propojí, ale bohužel jsem se nedočkal. Škoda že to nejzajímavější bylo nakonec předloženo pouze jako výplod chorého mozku... Není to nezajímavý film, ale když pomineme originální pojetí, tak je vlastně tak nějak o ničem. Takže 40 %. ()

numan

Sci-fi? Ale kdepáááák. Opráskaná mozaika jako oscarový Crash a mraky jiných podobných. Několik linií se vám postupně propojí do závěrečného uzlu (tentokrát s uhozeným happyendem) a vy máte obdivovat, jak to ten autor (a v tomto případě i režisér v jedné osobě) krásně spočítal a promyslel. Pár vět (hlavně těch antiflanďáckých) tu stojí za to, paralelní Londýn je občas vizuálně zajímavý a Ryan Phillippe už konečně přestává být prototypem blonďatého slaďouše. Ovšem že by to bylo tak hluboké, jak se to tváří.... ()

vendulka7

Prvních tak 60 minut jsem tápala a hledala smysl díla. Děj přeskakoval a já občas nestíhala, u některých postav mi není doteď jasné, co vlastně měly představovat. V poslední půlhodice jsem pochopila. Možná kdybych film viděla podruhé, tak by mi "docvakly" nějaké detaily, ale nějak není chuť. Nicméně pěkně zpracované po vizuální stránce a Ryan Phillippe - není co dodat. ()

pavont

Film, ktory je pre bezneho divaka dost tazko uchopitelny. Sam som mal chut ho po polke vypnut. Nastastie som to neurobil a dockal sa zaujimaveho vyustenia. Predsa lem ak by sa zmenilo par veci v scenari mohlo to byt o dost lepsie. ()

GsPiDeR

Velmi zajímavý děj. Propojení dvou světů, zpočátku spolu nijak nesouvisejících. A přece. Spojení je nalezeno a spousta pocitů z tohoto filmu se Vám může ještě hlouběji zarýt pod kůži. Ze začátku mírně nepřehledné. ()

pan_buh

Užasná a originální blbina. Kolik už tady bylo filmů kde má schizofrenik svůj svět? Kolik už tady bylo filmů kde mě celej film nudí dvě a tady možná až 4 linie aby se nakonec protnuly v jednom okamžiku kterej měl dát smysl všemu tomu nudnýmu balastu co mu předcházel? Dokoukal jsem to jen ze zvědavosti jak moc velká hloupost to se z toho vyklube. ()

Pythonator

Velice originální a snadno nepochopitelný snímek. Neprávem mu pak jdou body dolů, protože to valná část diváctva nerozdýchá a vypíná či odsuzuje předčasně. To je to tu potom samý odpad, který vypovídá akorát tak o kvalitě hodnotícího. Franklyn je film, u něhož je těm inteligentnějším od začátku jasné, že se zde prolínají dva filmy a něco tady do sebe prostě nezapadá. Je jasné, že postupně to zapadnout musí. A že to teda zapadlo pořádně. Vskutku zajímavé vyvrcholení. Jen ta atmosféra vázla a celkově to mohlo mít důkladnější režii. Kromě Evičky Zelené to ve výsledku vlastně nemá moc co nabídnout. ()

jardel24

Franklyn je velmi neobvyklý snímek. Divák je svědkem častých posunů v místě i čase a v první polovině filmu opravdu není snadné se orientovat. Scénář klade obrovské nároky na divákovu pozornost, kterému nezbývá než doufat, že mu v druhé polovině příběhu skládačka zacvakne do sebe. Naštěstí se divák nakonec dočká a je tedy na místě ocenit určitou inovativnost. Stavbu příběhu s několika zdánlivě nesouvisejícími příběhy, které se v závěru protnou už jsme tady měli pochopitelně mnohokrát. V případě Franklyna je vše ale ozvláštněno duševní poruchou jedné z postav, díky které se děj chvílemi přesouvá do vizuálně zajímavého alternativního světa, který jakoby vypadl z nějakého komiksu. Neobvyklým spojujícím prvkem všech minipříběhů je krom jiného téma sebevraždy a to z různých úhlů pohledu. Hlavní myšlenka, kterou si kromě příjeného pocitu z neobvyklého filmu odnáším, je: "Život není jen o těch lidech, které jsme v životě potkali, ale taky o těch, které teprve poznáme." ()

hassik

Franklyn je podle mě hrozně nedoceněný a nemůžu si pomoct od pocitu, že se na něj všichni dívali omezeným pohledem, který plynul z příběhu okolo postavy Jonathana Preesta. Film má podle mého názoru daleko silnější myšlenku, kterou nám celou dobu McMorrow podává po malých doušcích, abychom ji nakonec pochopili sami. Ale je však velmi na očích. Franklyn však jen o víře v Boha. Čtyři dějové linie můžou být na jednoho ale trochu moc, takže hodnocení docela chápu. McMorrow si každopádně jako svůj debut nemohl vymyslet lepší film a očekávám od něj v budoucnu dost, snad mě nezklame. A kdyby nic, tak krásná Eva Green stojí za to, aby se lidi na tento film podívali. ()

Bobstajn

Výborný, bohužel ne příliš známý snímek. Dvě linie příběhu - jedna ze současnosti, vyprávějící osudy tří lidí, kteří spolu (prozatím) nemají nic společného, druhá z paralelní fantasy reality. Odměnou za udržení pozornosti a dějových linek jednotlivých příběhů bude jejich závěrečné propojení a rozuzlení. Od dokonalosti je odtrhávají občasná hluchá nebo natahovaná místa a poslední asi minuta filmu, ta se dala vymyslet lépe. Doufám, že McMorrow bude v tomto duchu pokračovat a neskončí jako Shyamalan. ()

kacenkin

Hodně zvláštní film...moc dlouho jsem sbíral odvahu si jej pustit. Ale teď mohu říci - je dobrej ! Myšlenka, její realizace, její vyznění.... velmi koukatelné.. Kamera, střih, hudba všechno Ok. Výtku mám k zbytečnému natahování a pár nelogickým střihům. Kdo neviděl a může tento mix žánrů, pro toho je shlédnutí povinnost :-) :-) ()

cartyci

Sklamanie .Vyzerá to ,že film bude zaujímavý ale 3/4 film som nechápal, ako som mohol vôbec niečo také pustiť.Koniec to však trochu upravil a vniesol pointu filmu. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill