Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

TETŘEF

Tetřefovo fail roku, protože se dostal zhruba na desatou minutu a pak to odpískal. Vše co tak zbude je zajímavá stylizace Meanwhile City a pachuť... ()

Akana

Pro mě velké překvapení (druhým, už ne tak milým, jsou zdejší vlažná hodnocení). Debutující McMorrow (budu ho sledovat) hraje s divákem lišáckou hru na schovávanou, která mě po celou dobu moc bavila a nenechávala mojí zvědavost usnout. Příběh roztříštěný do několika linií je kluzký jako had, souvislosti se obnažují pomalu a rafinovaně a dlouho není jasné, v jakém vztahu je vyšinutá realita Meanwhile City ke skutečnosti. Když se to pak osvětlí vcelku prostým způsobem, neznamená to, že napětí opadá. Až do konce není jasné, kudy se děj bude ubírat a i potom zůstává prostor pro tajemství a přemýšlení. Trochu mi to připomnělo Shymalanova šablonovitá "šokující rozuzlení" , ale tahle hra je zastřenější, méně okázalá a pokud se nás i McMorrow snaží přesvědčit o božích plánech a blahodárnosti víry, dělá to nenásilněji a tudíž pro mě přitažlivěji. 90% ()

Olík

Asi to bylo zapříčiněno mojí negramotností, ale hned na začátku filmu jsem se ztratil a stálo mě hodně sil nezmáčknout tlačítko „stop“ na ovladači. Až po hodině filmu jsem opět čapl opratě děje do rukou a pochopil, že tento film není vůbec taková hrůza, ba naopak je zajímaví a originální. Škoda jen zbytečných dvou linii příběhu (Milo a Emilia), které měli snad jen vyplnit zbylí čas. ()

drankeryth

Obal DVD vyzera tak hororovo, myslim tie farby pouzite a ten typek v tej maske tiez nevyzera na tom zle:) Ale to zas moc nestaci, aby to tento film vytrhlo z tej biedy. Film sa prelinal v takych dvoch rozlicnych dobach a to konkretne v sucastnosti a v nejakej bizarnej alternative z buducnosti, kde boli ludia obleceni, akoby moda zo zaciatku 20. storocia. Film castou zamerany na tu buducnost mi sedela viacej a aj bola viac zaujimavejsia pre mna, ako ta sucastnost. Dej filmu nebol bohvieco a ani poriadne som to nepochopil o com to vlastne aj bolo. Akcia tam ani nebola poriadna, co by ma nejako oslovila. Dost smiesne vyzerali ti poskokovia toho sefa, ktory mali smiesne klobuky obrovskej velkosti a nevkusne slnecne okuliare, kde ani poriadne slnko nesvietilo. Jedine, co sa mi pacilo bolo to mesto buducnosti, ktore bolo postavene v takom temnom duchu, z ktoreho salala demonicka aura prichadzajuceho strachu zovsadial. Nechapem preco ten muz v maske vlastne nosil tu strasidelnu masku. Ze by chcel uputat pozornost, aby sa ho kazdy bal? Najprv som si myslel, ze to bude nejaky masovy vrah, ked mal tu masku na ksichte. Ale on bol akurat tak chudak, ktoremu by sa zislo nakopat do zadku. Film je dokopy o nicom a celkove resume znie, nie moc pozitivne z mojej strany a tak mu davam len tolko, kolko si len zasluzi podla mna. ()

BOURQUE

Myslím si, že tento film podľa traileru veľa ľudí čakalo. Bohužiaľ veľa z nich, po tom ako videli celý film, boli sklamaný. Ja osobne som bol sklamaný z toho, že tie dva línie mali veľký rozdiel v kvalite. Keď jedna scéna bola dobrá v prvej línie, tak tá druhá zase „zlá“ v druhej línie. Na druhej strane pozitívne hodnotím herecký výkon od E. Green, ktorá potvrdzuje, že má mimoriadnu hereckú schopnosť. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Kolssteyn

Ono je lepší udělat jednu věc pořádně, než dort ve stylu pejska a kočičky. [pozor spoiler]Rozhodně "schizofrenní" filmy [konec spoileru] už nějakou dobu spíše iritují než, že by šokovaly. Tady byl pohřben potenciál dvou zajímavých námětů, jimž na hrob plnými lopatami hlíny mocně přispívaly dva prasečí ksichty (R. Phillippe, S. Riley) nemožných hereckých výkonů. Nezachránila to ani výtečná kamera a krásná postava v dark comicsovém prostředí, která by byla ihned s to, zařadit se po boku legend Darkmana, Batmana a dalších. Holt, někdy mnoho neznamená víc.... ()

alambert

No tak já nevim. Zhruba první hodinu jsem vůbec nechápal, co to má znamenat a měl jsem chuť jít radši spát. Závěrečná rozmotávací půlhodinka byla sice (kromě jedné scénky, která mě zase lehce zmátla) opravdu celkem vydařená, ale...nejsem si jist, jestli to stačí na to, aby mi to vynahradilo tu první část. Zejména ty tajemné monology, které ani pointou nedostaly smysl... Čímž se dostávám k zajímavému paradoxu. Totiž, že můžu rozhodně říct, že film je ve finále lepší, než byste od filmu s hodnocením 57% čekali, ale zároveň bych řekl, že si nemyslím, že by si zasloužil víc... :-P ()

JohnBruk

Zajímavá atmosféra města, idea prapodivné společnosti, která je ovládaná ještě prapodivnějšími náboženstvími. To vše slibovalo velmi zajímavý nájezd do ještě zajímavější zápletky, ale ono ehjhle..On to asi režíroval či psal člověk, který je fascinován psychosondami do psychopostav a schizofrenií. Nejenže se divák nedozví o polovině postav, proč tam vlastně jsou a jaká je jejich motivace či zápletka. To, že tam musely být ukázány všechny druhy sebevražd. Ok. Plyn už jsem věděl předem :) Ale divák je držen v jakési pasti dezinformace a očekávání, které nějak není naplněno. Nakonec se dozví, že hlavní hrdina je celou dobu mimo focus, aby se zjevil ve své celosti až na konci "reálné reality" filmu. Vůbec nevadí, že si celou dobu pleteme jednoho hrdinu s druhým. Aby to bylo ještě zábavnější, tak oba dva hrdinové "dvou realit" trpí stejným syndromem imaginace ala film "Čistá duše", aby byl poté divák překvapen překvapením ala "Ti druzí". Přijde mně, že forma předběhla obsah. Je pravdou, že za ten začátek a uvedení do velmi zajímavého Meanwhile City to stálo...dávám tomu tak 20 % za obsah 80% za vizuál a atmosféru.. ()

Hell_ena

Nemůžu si pomoct, ale hrozně se mi líbí ta atmosféra! Jediné, co bych vytkla, je málo scén z Franklynova světa. Film si musíte pustit několikrát, než si na něj uděláte názor :) ()

anatheman

Sice jsem si tento film pustil pouze kvůli tomu, abych si dalším zářezem doplnil filmografii Evy Green. Neměl jsem tedy moc přehnaná očekávání, ale kupodivu jsem byl nakonec pozitivně překvapen. Asi bych chtěl začít tím, jak je možné, že Franklyn tu má tak nízké hodnocení. Jedná se přeci o dílo, kde se řeší otázky typu vnímání světa (zda je reálný nebo smyšlený), různých psychických stavů a jsou zde načrtnuty 4 na první pohled nesouvisející dějové linie. Takže asi zřejmě jenom chybí to, že na tvůrčích postech nejsou k vidění jména jako Nolan, Wachowští nebo Aronofsky. Sice snímku Franklyn pochopitelně chybí některé aspekty, aby se mohl se vší statečností měřit s díly jmenovaných mistrů. Ale i vzhledem k tomu, že představuje debut G. McMorrowa, se jedná o celkem dobrou podívanou. Zaujalo mě kromě předkládaných témat i to, že všechny ony na první pohled nesouvisející dějové linie ani zpočátku nenudí, byť několikrát vám naskočí nutkavé otázky typu: "Jaký to má všechno navzájem smysl?" Nicméně k závěru se všechno poměrně srozumitelně vyjasňuje a divák může být jedině spokojen. Také se mi líbilo, že i když se mezi těmito liniemi velmi často přeskakuje, je tento styl vyprávění nenásilný a vcelku přehledný a tím pádem nehrozí ztracení nitě. Učarovalo mě i mysteriózně stylizované město Meanwhile City a i hudba, jejíž temné tóny kláves efektně dokreslují atmosféru filmu. Potěšila mě i přítomnost Théodena z LOTRa. No a Evička pochopitelně nezklamala (což ani prakticky nemohla). ()

Skleni

Ako debut je tento film skvelým začiatkom ku možnej sláve. Ale keby to natočil niekto zo stálejšieho okruhu režisérov, tak by to bol veľký prepadák. Hlavný dôvod je počiatočná nesúvislosť dejových línií a slabá scenáristická vložka. No mne najviac vadilo rozdelenie kulís a prostredia. Cirkevný Londýn ma nehorázne upútal. Ale potom prišlo schladenie bežným prostredím a stuhol som. Prišla NUDA!!! Záver filmu ma trochu presvedčil, že tvorcovia vedeli aký má mať film zámer, no prvú hodinu taký dojem nemáte. A možno fakt ani nemali.:-D. No a absencia akejkoľvek hudby či trochu viac a nesúvislo založených prestrihov, je vec prečo dávam 57% ()

ZackSawyer

3 * za atmosféru a za rozpolcenost a tak do jisté míry i nepochopení. Děj sice nemá moc velké vyústění ale ta rozpolcenost světů se mi líbila i nepřeberné množství a nutnost typů víry. ()

Kissak

Tak si říkám Bože co tohle bylo? Docela schýza. Chtělo to větší dějový spád. Pomalý a nudný film. I když ne bez nápadů. ()

Patriot.X

"Chce-li bůh zabránit zlu a nedokáže to, pak není všemohoucí. Dokáže-li mu zabránit, ale nechce, pak je sám zlý. A když nedokáže, ani nechce, proč ho nazývat bohem? Proč se zlé věci stávají dobrým lidem?" ()