Je májový den a život mladé matky (Michelle Williams) v londýnském výškovém domě je dokonalý. Její malý synek má narozeniny, a když ho s otcem vypravuje na velký fotbalový zápas, snad ani nemůže být šťastnější. Zatímco jsou pryč, narazí na Jaspera Blacka, novináře, žijícího v jednom z těch nádherných domů pod jejím oknem. Když se jí v místní hospodě, kde hledala útěchu v pár panácích, začal šarmantní, sympatický Jasper dvořit, nedokázala mu odolat. Tohoto slunného jarního dne je pokušení zpět. Ale o pár minut později může jen s hrůzou sledovat, jak je jejich zakázaná láska přerušena živým televizním zpravodajstvím o explozi, která rozmetala fotbalový stadion. Její dokonalý život skončil. Když se pak pokouší vyrovnat s pocity viny a smutku, odmítá Jasperovy pokusy ji utěšit. Táhne ji to spíše k manželovu šéfovi Terrenci Butcherovi (Matthew Macfadyen), policejnímu důstojníkovi, který má vyšetřování na starosti. Jak o ni oba muži bojují, začíná vycházet najevo skutečná pravda o událostech onoho májového dne. V plamenech je erotikou nabitý, šokující thriller, plný emocí a života. (Magic Box)

Olík

Její manžel a malý syn umírají důsledkem teroristického útoku v momentě, kdy se oddává milostným hrátkám se svým milencem. Režisérka a scénáristka Sharon Maguire se sedm let po zakulacené třicátnici Bridget Jonesové vrací na filmová plátna a opět s ženou jako hlavním motorem dění. Sice neznám knihu Chrise Cleava, která se stala předlohou scénáře, ale celé mi to přijde trochu jako kočkopes. Chvilku romantika, chvilku psychologické drama, do toho boj s teroristy - místy vynikající, místy zmatené a nedotažené. Absolutní jedničku si zaslouží pouze opět vynikající Michelle Williams. ()

mourinho

Film jak stvořený do večerního vysílání nedělního programu TV Barrandov, kde by zřejmě patřil k těm lepším. Jinak to ale není žádná sláva, taková antiteroristická propaganda, která se snaží hrát na city, být strašně smutná, ale výsledný efekt je přinejlepším rozpačitý. ()

josieaddms odpad!

Tak tohle bylo pod úroveň. Nemám ráda Michelle Williams a nemám ráda filmy u kterých se mi chce umřít. Nudou a stupiditou která na mě z filmu dýchá. ()

godspeed

Tak nevím. Krom toho, že těhotná žena je silnější než její dřívější bolest, utrpení a tragická ztráta, jsem se toho moc nedozvěděl. Nakousnuto bylo leccos (nevěra, výčitky svědomí, kontaktování rodiny teroristy, nechutné rozhodování policie nad zastavením zápasů atd.), ale nakonec to dopadlo jako ryze osobní drama, končící "přebudováním" mladé matky. Nicméně téma filmu mělo potenciál vskutku veliký a po půlhodině byl rozehrán výborně. Škoda. Asi to takto mělo být. Obsazení a herecké výkony by si snímek zasloužil lepší. Neherec Evan a nesympatická Williams (té jsem uvěřil pouze zahrání partu kurvičky, matky rozhodně ne) jsou slabý odvárek na vytvoření dramatu. ()

TommyDiamond

Anglická přízemní romance obalena závojem tragédie a utrpení. První půlhodina filmu V plamenech mě docela bavila. Po výbuchu na stadionu se ale vše změnilo. Příběh mě začal nudit a umělé emoce a žal Michalle Williams mě sžíral zevnitř. Celou situaci nezachránil ani Ewan McGregor jako utěšovatel a detektiv v jedné osobě... ()

MyrnaAlec

Ani Ewan není zárukou kvalitního filmu, což bylo zklamání, ačkoli jediné, co fungovalo, byly ty milostné scény. O hysterické matce a morálním vyznění směrem k Usámovi se snad raději nerozepisovat. ()

Miloško

Fiktívny 1.máj a útok na futbalový zápas v Londýne. Traumatický film z nezmyselným čítaním neakého listu adresovanému Usamovi bin Ladinovi. Nebyť peknej M.Williams,tak hodnotenie bude horšie. 3/10 ()

ondrasz

Jednu za McGregora. Velmi nadejne tema, naprosto slatane do beztvare hmoty a okorenene citove vyderacskym psanickem Usamovi.......... :) ()

swinevenca

Nejvíc mě zaráží profil filmu, romantické drama nabité erotikou, plné emocí a života. Za mě psychologický drama s jednou erotickou scénou plné dětského křiku. Chápu, že tvůrci chtěli asi poukázat na ne tak často zobrazovanou stránku terorismu, ale těch flashbacků a ozvěnovýho dětskýho křiku tam bylo moc, film byl kvůli tomu zbytečně roztahanej a pomalej -- v týhle souvislosti bych připomněl český thriller Vlna, kde ze tří dílů byl jeden taky vyplněnej jenom flashbackovým křikem--. Ale něco do sebe ten film přece jen má, jen je to špatně uchopený. ()

spotczek

Škoda, že je to tak spatlané - teroristi a žurnalistika, policie, rodinné, intimní, psychické a vztahové problémy. Michelle Williams v takové těžké pozici hraje dobře. I když je prostě depresivní (ukázkově, jak jí předepisuje přepjatý scénář) od začátku do konce - neustále sama a chce ji jenom pár chlapů... Závěrečná myšlenka, která měla být nejnosnějším sdělením, se mi ale moc líbí: VYMIŇOVAT SI DŮLEŽITÉ ZMĚNY NÁSILÍM JE NEÚČINNÉ! Autorka se nám to snaží vysvětlit hraním na city, na "Usámovi", který nemá šanci proti západním matkám a hluboce zakořeněné kultuře, což zní příliš nadneseně, kýčovitě i propagandisticky (ostatně je to po 11. září populární utěšování). Ale principielně myslím, že v dnešním sporu západu s východem opravdu nejde o politiku, o velké autority, jež máme všichni poslušně následovat, nýbrž "jen" o život, o pohled na to, jak ho žít. A v bojích principů se neuplatní žádné vražedné zbraně, bohužel ani moudrost, jen prostá pudovost se všemi negativy i pozitivy. ()

veverysiak

Ohromne zaujímavé a netradičné spracovanie tragického a možno trochu prifarbeného príbehu súčasnej ženy, jej materinskej lásky, vyčerpanosti z unaveného manželského vzťahu s vyhoreným partnerom, hľadaním chvíľkového rozptýlenia zo stereotypu, jej psychického zrútenia po nezahojiteľnej strate najmilších bytostí a hľadanie východiska na okraji konečnej stanice života, je to možno miestami nudné až nezrozumiteľné, ale má to vnútornú silu, ktorú znásobuje perfektný výkon Michelle, takže 80%. ()

tahir

Skoda a tak putavo ten film zacal, eroticky thriller, ktory po vybuchu presiel do stereotypu a zvlastnych monologov. A hlavna hrdinka, ktora do tej doby na mna posobila extremne sexy sa zmenila na psychopatku pobehuju hore dole po Londyne. A vobec cele je to onicom, strateny cas. ()

Tealc_EU

Je májový den a život mladé matky (Michelle Williamsová) v londýnském výškovém domě je dokonalý. Její malý synek má narozeniny, a když ho s otcem vypravuje na velký fotbalový zápas, snad ani nemůže být šťastnější. Zatímco jsou pryč, narazí na Jaspera Blacka (Ewan McGregor), novináře, žijícího v jednom z těch nádherných domů pod jejím oknem. Když se jí v místní hospodě, kde hledala útěchu v pár panácích, začal šarmantní, sympatický Jasper dvořit, nedokázala mu odolat. Tohoto slunného jarního dne je pokušení zpět. Ale o pár minut později může jen s hrůzou sledovat, jak je jejich zakázaná láska přerušena živým televizním zpravodajstvím o explozi, která rozmetala fotbalový stadion. Její dokonalý život skončil. Když se pak pokouší vyrovnat s pocity viny a smutku, odmítá Jasperovy pokusy ji utěšit. Táhne ji to spíše k manželovu šéfovi Terrenci Butcherovi (Matthew Macfadyen), policejnímu důstojníkovi, který má vyšetřování na starosti. Jak o ni oba muži bojují, začíná vycházet najevo skutečná pravda o událostech onoho májového dne. V plamenech je erotikou nabitý, šokující thriller, plný emocí a života. Zajímavost: Michelle Williams dokázala už v 16 letech proměnit za rok na burze 10 000 dolarů na 110 000, čímž dosáhla historicky čtvrtého nejlepšího výkonu v soutěži makléřů Robbins World Cup Trading Championship. ()