Paříž, 2005, organizovaný zločin. Claude Corti je talentovaným obchodníkem. Ví o všem, co se děje v zóně jeho vlivu. Nikdy o sobě nepochybuje, nikdy neodpouští. Je paranoik a násilník, což mu umožňuje přežít. Franck je řemeslný vrah, na kterého Claude spoléhá. Oba jsou velmi dobří profesionálové, násilní a ambiciózní. Všechno se hodí v nejhorším ze světů, i čas od času trochu slz a mrtvol. Corti ztrácí několik měsíců ve vězení. Dost na to, aby jeho obchod byl zničen. Jednoduše paranoia nebo začátek spiknutí? (oficiální text distributora)

-rooney-

Myslím že zcela chápu reakce a bodování některých uživatelé na csfd. Francouzský film gangsteři nám ukazuje jak to s největší pravděpodobností v opravdovém světě Gangsterů vypadá, člověk se po hodině sledování tohoto filmu pořád nějak nemůže rozhodnout kterej že je to teda alespoň ten trochu hodnej s kterým by mohl sympatizovat jak to u většiny filmu bývá. Tím je právě tento film odlišný, není natočený tak abychom tam našli hlavního hrdinu kterému můžeme po celou dobu držet palce, ale naopak, má nám ukázat pohled na svět o kterém se spořádaní občané moc nedozví. Po prvním zhlédnutí tohoto filmu ve mně zanechal doopravdy zvláštní pocit, jaké to asi musí být žít ve světě, kde člověk nemůže naprosto nikomu věřit, smrt může přijít odkudkoliv, a hlavně kdykoliv. Srovnávat tento snímek s americkými Gangstery od Johna Luessenhop(a), kteří se mě taky mimochodem líbili, nemá cenu, tady se člověku naskytuje naprosto odlišný pohled na věc. Ono představa toho že lidé co se živí trestnou činností, z každého svého lupu darují nějaké procento na charitu, a starají se o svou feťáckou sestru je sice hezká, ale tak trochu se vymyká realitě. Na tento druh filmu musí mít prostě člověk žaludek, vidíme tady to, co většinu lidí pěkně děsí, a taky právě proto si myslím, že tento film ocení právě jen hrstka lidí. Mě osobně jako velkého milovníkova Gangsterek všeho druhu tento film dostal, a musím hodnotit 4mi hvězdami. ()