Paříž, 2005, organizovaný zločin. Claude Corti je talentovaným obchodníkem. Ví o všem, co se děje v zóně jeho vlivu. Nikdy o sobě nepochybuje, nikdy neodpouští. Je paranoik a násilník, což mu umožňuje přežít. Franck je řemeslný vrah, na kterého Claude spoléhá. Oba jsou velmi dobří profesionálové, násilní a ambiciózní. Všechno se hodí v nejhorším ze světů, i čas od času trochu slz a mrtvol. Corti ztrácí několik měsíců ve vězení. Dost na to, aby jeho obchod byl zničen. Jednoduše paranoia nebo začátek spiknutí? (oficiální text distributora)

JASON_X

Tedy pod pojmem 'francouzská gangsterka' si představuju něco úplně jiného, na hony vzdáleného téhle neumětelské chaotické břečce. Dva kameny úrazu: Zaprvé kostrbatý nezáživný scénář, zadruhé nezajímaví, typově většinou naprosto nevhodní herci. Třeba Claude Corti - strejda něco přes metr šedesát, kterého bych si dokázal představit v rádiovce a pršiplášti, jak do sebe v bufáči souká párek, ale ne jako kápa gangsterů (to už byla mnohem uvěřitelnější jeho žena, má oblíbená Béatrice Dalle s monstrózními sanicemi). Nebýt několika málo drsnějších scén, bylo by to trapné podobným způsobem, jako kdyby to točili Češi. Jestli chcete vidět výpravnou a záživnou novodobou francouzskou gangsterku, pusťte si radši dvojfilm o Mesrinovi s Casselem, tohle je ztráta času. ()

kinderman

Nad tímhle filmem bych nelámal hůl. Pravda, k postavám divák zrovna nepřilne, ale předpokládám, že zločinecké prostředí je vylíčeno věrohodně. V první půli je třeba se zorientovat v poměrně značném množství postav, v té druhé začne jejich vybíjená (nepostřehl jsem, zda a jak došlo v závěru na maníka zahraného O.Marchalem). A představitel Clauda se místy snaží imitovat Pesciho styl v Mafiánech, což se mu ne tak docela daří. ()

claudel

Téměř bezdějové pásmo mučení, vraždění, šukání, chlastání, nadavání. Nevadí mi, když je krimi drsné s několika naturalistickými scénami, ale na každém filmu si nejvíc cením děje, příběhu. U Ničemů na něj autoři asi opravdu zapomněli a spoléhali na to, že diváky přitáhne surovost. Ale vzpomene si někdo měsíc po zhlédnutí o čem to bylo, jakou to mělo myšlenku? Pochybuji. ()

hunterDave

V gangsterkách se vyžívám, bohužel ale tohle není ten případ. Nemá to žádný děj, žádný pořádný závěr. Celý film je prakticky o ničem, pár blbců se vždycky sejde a postřílí. Nemůžu ani přijít na žádnou postavu, která by mě zaujala. Ve filmech tohohle typu si většinou najdu někoho, kdo má i přes svou zvrácenost a chladnokrevnost moje sympatie, nepostrádá charisma, intelekt, či zachová v každé situaci klidnou tvář a chladnou hlavu nebo nějakým jiným způsobem vyniká. V gangsterech akorát pokaždé někomu rupne v bedně a všechno posere (parta blbců s velkýma bouchačkama). ()

Angelo987

Lepsiu neamericku gangesterku som nikdy nevidel a francuzi dokazali, ze aj oni vedia tocit drsne a realisticke filmy. Benoît Magimel je jeden z najcharizmatickejsich hercov, dokaze sa vyrovnat hocijakemu americkemu hercovi, ale aj ty ostatny boli dobry, hlavne Olivier Marchal (ale aj Alain Figlarz) znamy z filmu Vojna policajtov. Vo filme je viac pribehov, dost postav na to, aby si to clovek mohol pozriet viac krat a riadne pochopit logiku deju, lebo pochybujem, ze niekto na prvy krat pochopil taku zlozitu zapletku. Nemyslim si, ze francuzska kinematografia bude znovu obohatena o taketo majstrovske dielo niekedy v blizskej buducnosti. Takyto film sa vydari iba raz za jedno stvrtrocie a iba neinteligentny uboziak da tomuto filmu to najnizsie hodnotenie, ale to iba preto lebo tomu nerozumie a nikdy nepochopi o co v tomto filme islo... ()

• Tomer Sisley s úsmevom o príprave na film: „Deväť týždňov som sa intenzívne pripravoval, pretože prirodzene vyzerám ako fľaša Oranginy. Je to pre mňa tlak, nemáte ani potuchy. Neznášam silový tréning. Nevydržím zdvihnúť niečo ťažké, zdvihnúť to toľkokrát, až to bolí, a potom to položiť na to isté miesto. Avšak veľmi pozorne počúvam svoje telo. Nikdy napríklad neberiem lieky proti bolesti, chcem vedieť, kde je moje telo a bolesť mi to hovorí." (Arsenal83)
  • Natáčelo se v Paříži a okolí. Poslední scéna, kde je Franck (Benoît Magimel) v africké zemi, je natočena v Dakaru v Senegalu. (bianci)