Těžko tady najít nějakou dějovou linku, nebo alespoň příběhový rámec. Celé to spíš působí jako sonda do francouzského podsvětí, kde zároveň každý s každým spolupracuje i soupeří. To se odráží i na postavách, kdy se tu vlastně žádná nedá označit za hlavní. Vzdor tomu se mi to líbilo, protože díky výše zmíněnému divák takřka až do koce tápe v tom, kdo a jestli vůbec někdo přežije, plusem je akční stránka věci a dojde i na několik chuťovek, přičemž rčení "nechat si pro pětní vrtat koleno" tu získalo nový rozměr. 75%(7.3.2018)

• Dever

Soundtrack Bruno Coulais: 1 lean and hungry look ,2 Generique Debut See All 4 ,3 Vers la Lumiere ,4 La Boite D' Allumettes ,5 L' Attente Au Parking ,6 La Photo De Marriage ,7 L' Assassinat De Claude ,8 Les Bons Du Tresor ,9 Le Meurtre Dans L'hotel ,10 L'avocat ,11 L'aquarium ,12 La fouille de l'appartement ,13 Execution Sous La Pluie ,14 Le snif ,15 La visite de Claude ,16 Tirs dans le parking ,17 Le hammam(3.6.2011)

Lepsiu neamericku gangesterku som nikdy nevidel a francuzi dokazali, ze aj oni vedia tocit drsne a realisticke filmy. Benoît Magimel je jeden z najcharizmatickejsich hercov, dokaze sa vyrovnat hocijakemu americkemu hercovi, ale aj ty ostatny boli dobry, hlavne Olivier Marchal (ale aj Alain Figlarz) znamy z filmu Vojna policajtov. Vo filme je viac pribehov, dost postav na to, aby si to clovek mohol pozriet viac krat a riadne pochopit logiku deju, lebo pochybujem, ze niekto na prvy krat pochopil taku zlozitu zapletku. Nemyslim si, ze francuzska kinematografia bude znovu obohatena o taketo majstrovske dielo niekedy v blizskej buducnosti. Takyto film sa vydari iba raz za jedno stvrtrocie a iba neinteligentny uboziak da tomuto filmu to najnizsie hodnotenie, ale to iba preto lebo tomu nerozumie a nikdy nepochopi o co v tomto filme islo...(5.10.2012)

Nad tímhle filmem bych nelámal hůl. Pravda, k postavám divák zrovna nepřilne, ale předpokládám, že zločinecké prostředí je vylíčeno věrohodně. V první půli je třeba se zorientovat v poměrně značném množství postav, v té druhé začne jejich vybíjená (nepostřehl jsem, zda a jak došlo v závěru na maníka zahraného O.Marchalem). A představitel Clauda se místy snaží imitovat Pesciho styl v Mafiánech, což se mu ne tak docela daří.(22.10.2011)

Skvělý film. Mám dojem, že místní uživatelé si v hodnocení prohodili tyto Gangstery a emerické Gangstery s Keitelem & spol. Francouzští gangsteři jsou holt gangsteři, kdežto ti emeričtí jsou pouze trapné karikatury a přesně na ně sedí to, co zde mnoho čsfďáků píše i těchto gangsterech. Zajímalo by mě, kolikrát jsem ve svém komentáři použil slovov gangster.(7.11.2011)