Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paříž, 2005, organizovaný zločin. Claude Corti je talentovaným obchodníkem. Ví o všem, co se děje v zóně jeho vlivu. Nikdy o sobě nepochybuje, nikdy neodpouští. Je paranoik a násilník, což mu umožňuje přežít. Franck je řemeslný vrah, na kterého Claude spoléhá. Oba jsou velmi dobří profesionálové, násilní a ambiciózní. Všechno se hodí v nejhorším ze světů, i čas od času trochu slz a mrtvol. Corti ztrácí několik měsíců ve vězení. Dost na to, aby jeho obchod byl zničen. Jednoduše paranoia nebo začátek spiknutí? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Těžko tady najít nějakou dějovou linku, nebo alespoň příběhový rámec. Celé to spíš působí jako sonda do francouzského podsvětí, kde zároveň každý s každým spolupracuje i soupeří. To se odráží i na postavách, kdy se tu vlastně žádná nedá označit za hlavní. Vzdor tomu se mi to líbilo, protože díky výše zmíněnému divák takřka až do koce tápe v tom, kdo a jestli vůbec někdo přežije, plusem je akční stránka věci a dojde i na několik chuťovek, přičemž rčení "nechat si pro pětní vrtat koleno" tu získalo nový rozměr. 75% ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Pre francúzsku kinematografiu mám slabosť a francúzske krimi považujem najlepšie na svete, takže Truands ma už z príncípu nemohol sklamať... Je to drsná gangsterka, v ktorej nechýbajú ani nejaké tie nahotinky a menšie "mučeníčka" (aj keď Ichi the Killer to zrovna nie je). Scenáristi filmu si však toho na ramená zobrali priveľa a počas 107 minút sa pokúsili súbežne rozvinúť príbehy až troch zločineckých skupín, čo sa im príliš nepodarilo, skôr to do deja vnieslo menší chaos a neprehľadnosť, najmä čo sa týka hlavných postáv a ich vzťahov. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Bruno Coulais: 1 lean and hungry look ,2 Generique Debut See All 4 ,3 Vers la Lumiere ,4 La Boite D' Allumettes ,5 L' Attente Au Parking ,6 La Photo De Marriage ,7 L' Assassinat De Claude ,8 Les Bons Du Tresor ,9 Le Meurtre Dans L'hotel ,10 L'avocat ,11 L'aquarium ,12 La fouille de l'appartement ,13 Execution Sous La Pluie ,14 Le snif ,15 La visite de Claude ,16 Tirs dans le parking ,17 Le hammam ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Tedy pod pojmem 'francouzská gangsterka' si představuju něco úplně jiného, na hony vzdáleného téhle neumětelské chaotické břečce. Dva kameny úrazu: Zaprvé kostrbatý nezáživný scénář, zadruhé nezajímaví, typově většinou naprosto nevhodní herci. Třeba Claude Corti - strejda něco přes metr šedesát, kterého bych si dokázal představit v rádiovce a pršiplášti, jak do sebe v bufáči souká párek, ale ne jako kápa gangsterů (to už byla mnohem uvěřitelnější jeho žena, má oblíbená Béatrice Dalle s monstrózními sanicemi). Nebýt několika málo drsnějších scén, bylo by to trapné podobným způsobem, jako kdyby to točili Češi. Jestli chcete vidět výpravnou a záživnou novodobou francouzskou gangsterku, pusťte si radši dvojfilm o Mesrinovi s Casselem, tohle je ztráta času. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Téměř bezdějové pásmo mučení, vraždění, šukání, chlastání, nadavání. Nevadí mi, když je krimi drsné s několika naturalistickými scénami, ale na každém filmu si nejvíc cením děje, příběhu. U Ničemů na něj autoři asi opravdu zapomněli a spoléhali na to, že diváky přitáhne surovost. Ale vzpomene si někdo měsíc po zhlédnutí o čem to bylo, jakou to mělo myšlenku? Pochybuji. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Paříži a okolí. Poslední scéna, kde je Franck (Benoît Magimel) v africké zemi, je natočena v Dakaru v Senegalu. (bianci)

Reklama

Reklama