Pre francúzsku kinematografiu mám slabosť a francúzske krimi považujem najlepšie na svete, takže Truands ma už z príncípu nemohol sklamať... Je to drsná gangsterka, v ktorej nechýbajú ani nejaké tie nahotinky a menšie "mučeníčka" (aj keď Ichi the Killer to zrovna nie je). Scenáristi filmu si však toho na ramená zobrali priveľa a počas 107 minút sa pokúsili súbežne rozvinúť príbehy až troch zločineckých skupín, čo sa im príliš nepodarilo, skôr to do deja vnieslo menší chaos a neprehľadnosť, najmä čo sa týka hlavných postáv a ich vzťahov.(27.5.2010)

Nad tímhle filmem bych nelámal hůl. Pravda, k postavám divák zrovna nepřilne, ale předpokládám, že zločinecké prostředí je vylíčeno věrohodně. V první půli je třeba se zorientovat v poměrně značném množství postav, v té druhé začne jejich vybíjená (nepostřehl jsem, zda a jak došlo v závěru na maníka zahraného O.Marchalem). A představitel Clauda se místy snaží imitovat Pesciho styl v Mafiánech, což se mu ne tak docela daří.(22.10.2011)

Upřímná gangsterka, která si nehraje na žádná prázdná gesta a polovičaté scény. Když brutálně zmučit, tak na plno, když otestovat děvku, tak na plno, když nahnat strach čerstvým holkám, tak naplno... Sprosté, brutální, opravdové. B. Magimel má slušné charizma, jemuž bezskrupulózní postavu lehce uvěříte, větší problém jsem měl s Philippe Caubérem, který hrál Claude Cortiho, nebezpečného zločineckého bosse. Do role se zoufale nehodil, některé jeho výstupy byly skoro až směšné. Filmu škodí i občasná zmatenost, přílišná délka a všudypřítomná televizní patina. Mírně nadprůměrné, přesto dostatečně zajímavé na to, aby byla udržena vaše pozornost až do bezútěšného konce. 60%(9.2.2008)

Claude (Philippe Caubere) je velmi nelítostný a brutální šéf jednoho pařížského gangu, který se nikoho nebojí a pomocí svých násilnických sklonů vydělává spoustu peněz. Při jedné razii je zatčen a odsouzen k třem letům vězení. Zatímco je ve vězení, pomalu se na jeho místo začíná tlačit jiná skupina gangsterů. Claude se je chystá po propuštění zlikvidovat. Netuší ale, že se na něj chystá spiknutí... Brutální a velmi syrová francouzská gangsterka odpovídá přesně mému vkusu. Nechybí násilí,prostituce,drogy a spousta záporných frajerů. Vše ale na úkor trochu zmateného příběhu. Mě se to ale i přesto dost líbilo. 65%(20.3.2010)

Těžko tady najít nějakou dějovou linku, nebo alespoň příběhový rámec. Celé to spíš působí jako sonda do francouzského podsvětí, kde zároveň každý s každým spolupracuje i soupeří. To se odráží i na postavách, kdy se tu vlastně žádná nedá označit za hlavní. Vzdor tomu se mi to líbilo, protože díky výše zmíněnému divák takřka až do koce tápe v tom, kdo a jestli vůbec někdo přežije, plusem je akční stránka věci a dojde i na několik chuťovek, přičemž rčení "nechat si pro pětní vrtat koleno" tu získalo nový rozměr. 75%(7.3.2018)