Film jsem si vypůjčil, protože na obalu bylo napsáno "Nejbrutálnější film desetiletí". Nevím jestli si dělali srandu, ale tohlo bylo o brutality vzdáleno jako my od severního pólu. Ale zase to nebylo tak špatné a je to takový průměr. Mohlo to být určitě lepší. A sou tam dobré šukačky, tak jak to má v takových typech filmů být.(3.4.2008)

• Dever

Soundtrack Bruno Coulais: 1 lean and hungry look ,2 Generique Debut See All 4 ,3 Vers la Lumiere ,4 La Boite D' Allumettes ,5 L' Attente Au Parking ,6 La Photo De Marriage ,7 L' Assassinat De Claude ,8 Les Bons Du Tresor ,9 Le Meurtre Dans L'hotel ,10 L'avocat ,11 L'aquarium ,12 La fouille de l'appartement ,13 Execution Sous La Pluie ,14 Le snif ,15 La visite de Claude ,16 Tirs dans le parking ,17 Le hammam(3.6.2011)

Claude (Philippe Caubere) je velmi nelítostný a brutální šéf jednoho pařížského gangu, který se nikoho nebojí a pomocí svých násilnických sklonů vydělává spoustu peněz. Při jedné razii je zatčen a odsouzen k třem letům vězení. Zatímco je ve vězení, pomalu se na jeho místo začíná tlačit jiná skupina gangsterů. Claude se je chystá po propuštění zlikvidovat. Netuší ale, že se na něj chystá spiknutí... Brutální a velmi syrová francouzská gangsterka odpovídá přesně mému vkusu. Nechybí násilí,prostituce,drogy a spousta záporných frajerů. Vše ale na úkor trochu zmateného příběhu. Mě se to ale i přesto dost líbilo. 65%(20.3.2010)

Pre francúzsku kinematografiu mám slabosť a francúzske krimi považujem najlepšie na svete, takže Truands ma už z príncípu nemohol sklamať... Je to drsná gangsterka, v ktorej nechýbajú ani nejaké tie nahotinky a menšie "mučeníčka" (aj keď Ichi the Killer to zrovna nie je). Scenáristi filmu si však toho na ramená zobrali priveľa a počas 107 minút sa pokúsili súbežne rozvinúť príbehy až troch zločineckých skupín, čo sa im príliš nepodarilo, skôr to do deja vnieslo menší chaos a neprehľadnosť, najmä čo sa týka hlavných postáv a ich vzťahov.(27.5.2010)

Upřímná gangsterka, která si nehraje na žádná prázdná gesta a polovičaté scény. Když brutálně zmučit, tak na plno, když otestovat děvku, tak na plno, když nahnat strach čerstvým holkám, tak naplno... Sprosté, brutální, opravdové. B. Magimel má slušné charizma, jemuž bezskrupulózní postavu lehce uvěříte, větší problém jsem měl s Philippe Caubérem, který hrál Claude Cortiho, nebezpečného zločineckého bosse. Do role se zoufale nehodil, některé jeho výstupy byly skoro až směšné. Filmu škodí i občasná zmatenost, přílišná délka a všudypřítomná televizní patina. Mírně nadprůměrné, přesto dostatečně zajímavé na to, aby byla udržena vaše pozornost až do bezútěšného konce. 60%(9.2.2008)