Upřímná gangsterka, která si nehraje na žádná prázdná gesta a polovičaté scény. Když brutálně zmučit, tak na plno, když otestovat děvku, tak na plno, když nahnat strach čerstvým holkám, tak naplno... Sprosté, brutální, opravdové. B. Magimel má slušné charizma, jemuž bezskrupulózní postavu lehce uvěříte, větší problém jsem měl s Philippe Caubérem, který hrál Claude Cortiho, nebezpečného zločineckého bosse. Do role se zoufale nehodil, některé jeho výstupy byly skoro až směšné. Filmu škodí i občasná zmatenost, přílišná délka a všudypřítomná televizní patina. Mírně nadprůměrné, přesto dostatečně zajímavé na to, aby byla udržena vaše pozornost až do bezútěšného konce. 60%(9.2.2008)

Nad tímhle filmem bych nelámal hůl. Pravda, k postavám divák zrovna nepřilne, ale předpokládám, že zločinecké prostředí je vylíčeno věrohodně. V první půli je třeba se zorientovat v poměrně značném množství postav, v té druhé začne jejich vybíjená (nepostřehl jsem, zda a jak došlo v závěru na maníka zahraného O.Marchalem). A představitel Clauda se místy snaží imitovat Pesciho styl v Mafiánech, což se mu ne tak docela daří.(22.10.2011)

DVD 8 (FR) - Ano, film má spoustu chyb a vad. V prvé řadě zmatečný scénář, kdy vám trvá minimálně třetinu filmu, než se zorientujete a zjistíte, o co vlastně jde. Takže vaše hodnocení je téměř do půlky filmu kolem 50%. Pak se to ale zlomí, vy si na postavy zvyknete, přijdete na to, kdo s kým je, kdo koho podvedl a kdo chce koho odrovnat. No a poté, když už jste v obraze, tak se vám dostane kvalitního krimi se surovou akcí a násilí ve všech možných podobách. Gangsterky jsou obecně můj nejoblíbenější filmový žánr, takže mé hodnocení bude tímto vždy velmi ovlivněno. A co se týče těchto francouzských gangsterů, tak bylo zajímavé vidět organizovaný zločin v jiné, než americké podobě. CZ dabing silně nedoporučuji, před mnoha lety jsem to s ním viděl a to pak ani nedokoukáte. 70%(5.9.2013)

Lepsiu neamericku gangesterku som nikdy nevidel a francuzi dokazali, ze aj oni vedia tocit drsne a realisticke filmy. Benoît Magimel je jeden z najcharizmatickejsich hercov, dokaze sa vyrovnat hocijakemu americkemu hercovi, ale aj ty ostatny boli dobry, hlavne Olivier Marchal (ale aj Alain Figlarz) znamy z filmu Vojna policajtov. Vo filme je viac pribehov, dost postav na to, aby si to clovek mohol pozriet viac krat a riadne pochopit logiku deju, lebo pochybujem, ze niekto na prvy krat pochopil taku zlozitu zapletku. Nemyslim si, ze francuzska kinematografia bude znovu obohatena o taketo majstrovske dielo niekedy v blizskej buducnosti. Takyto film sa vydari iba raz za jedno stvrtrocie a iba neinteligentny uboziak da tomuto filmu to najnizsie hodnotenie, ale to iba preto lebo tomu nerozumie a nikdy nepochopi o co v tomto filme islo...(5.10.2012)

Film jsem si vypůjčil, protože na obalu bylo napsáno "Nejbrutálnější film desetiletí". Nevím jestli si dělali srandu, ale tohlo bylo o brutality vzdáleno jako my od severního pólu. Ale zase to nebylo tak špatné a je to takový průměr. Mohlo to být určitě lepší. A sou tam dobré šukačky, tak jak to má v takových typech filmů být.(3.4.2008)