Novinářka Marisa Tomei proměnila city chladnokrevného zabijáka Johna Cusacka ve skutečnou lásku...
Do země, která je rozervaná občanskou válkou, přijíždí Brand Hauser "odstranit" veškerou konkurenci olejářské společnosti, jejíž hlavou je náhodou bývalý viceprezident Spojených států a jejíž moc se právě rozšířila natolik, že zemi prakticky velí. Jeho úkolem je odstranit ropného magnáta Omara Sharifa, uspořádat veletrh, vdát mladou popovou hvězdu, okouzlit jednu novinářku a pak jí zachránit z rukou teroristů. Postupem času se ale v Brandově cestě za úspěchem objeví problémy, oba jsou převlečené právě za něžné pohlaví. Přijíždí totiž do Smaragdového města v utajení jako garde slavné arabské teen-zpěvačky Yonicy. Tahle dračice se nebojí po Brandovi vyjet, ale ten není na malé holčičky. Mnohem víc se mu líbí Marisa Tomei, novinářka, která brzy promění city chladnokrevného zabijáka ve skutečnou lásku. Ta ale jaksi nekoresponduje s primárním cílem... Ke svému terči Omarovi se Brand sice dostane, ale na konec ho nezabije a zachrání Marisu z rukou teroristů, kteří ji unesli. Na zahájení veletrhu nastane chaos, Brand zjistí, kdo mu vlastně dlouhou dobu dával cíle akcí a hlavně to, že Yonica je ve skutečnosti jeho malá, před lety unesená dcera. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Ze začátku jsem byl zaskočen, nevěděl jsem, co si o tom mám myslet, ale postupem času jsem se do toho dostal a multižánrovej film mě pohltil, a i když to ze začátku vypadalo, že ne, tak na tenhle film nezapomenu :-) ()

Yawgmoth

Docela dobrý film, na němž potěší i příjemné obsazení, John Cusack je tradičně velice dobrý, ale Hilary Duff, jakkoli se tváří sebevíc sexy a zlobivě, dostává lekci od Marisy Tomei, která je tou pravou hvězdou filmu. ()

adekcz

ve filmu se oběvuje: absurdita (20%), humor, (10%), vize (5%), akčnost (15%), dramatičnost (15%), sci-fično (15%), dobré her. výkony (30%), originálnost (30%). Dvě poslední položky místy splívají s ostatními, takže nazývat to procetny není moc korektní. Celkově perfektní a zajímavé, zábavné a coolové. 5* ()

BUFUU

Některé myšlenky filmu jsou vydařené, především ta hlavní zesměšňující americký boj "proti" terorismu. Škoda,že debutující režisér se snažil vymýšlet neustále něco originálního a nakonec z toho vznikl guláš vtipných, neutrálních a i trapných situací ()

pride

Fakt je to skutočná zlátanina, ktorá avšak prekvapujúcu funguje. Jediným dôvodom prečo som si to pozrel bola Hilary Duff no jej naivná rola mi vôbec nesadla. Skutočne sa jedná o žáner komédie, aký tak často nevidíte bez akýchkoľvek šablón a vôbec nemáte tušenie čo sa stane za pár minút. Akčné bojové scény s Cusackom sú na dosť vysokej úrovni, čo ma veľmi milo prekvapilo. Akurát amíci popravujúci kopu civilistov mi neprišlo moc vtipné. ()

RobbieM@N

Nadmíru nudný film, k jehož plusům se rozhodně počítá snaha o satiru všeho možného, hlavně protiteroristického tažení Američanů, ale John Cusack i přes trochu charismatu utáhnout takovýhle film nemohl, na výsledku je to vidět. Povinností je tenhle film pouze pro fanoušky Marisy Tomei ()

pekas

Docela jsem se na to těšil, ale výsledek mě zklamal. Komedie mám rád, většinu zúčastněných herců také, ale jako celek film nezafungoval. To je bohužel tak za lepší dvě hvězdy. ()

Cortesz

Pro mě hodně špatný film, který mísí až moc žánrů. Jako komedie to nefunguje, tedy já nevěděl čemu se smát, takže smích se nedostavil, akce byla sem tam docela skvěle nasnímána, ale ke konci byla směšná, hlavním mínusem byl politický podtext, který z filmu byl cítit v každý moment a tyto filmy nejsou pro mě. Po herecké stránce to není také žádná sláva - John Cusack jako obvykle nemastný-neslaný, naprosto nevýrazný, tak jako obvykle a všude, kde se objeví, zbytek ani nestojí za ztrátu slova. Jedna hvězda snad jen za krásnou Hilary Duff, která si snad jediná roli užila, ale nic co by stálo za větší pozornost, zkrátka hrála svým krásným tělem, tím to skončilo. Kapičku mi utkvěla v hlavě solidní hudba, která ovšem film neutáhne. ()

nula87

Je třeba si cenit odvahy takhle píchnout do vosího hnízda a snahy natočit satiru na válku, média, boj o moc. Ale jako celek to moc nefunguje, protože přesto že je tam vidět spousta nápadů, ty se nepodařilo scelit a film se tříští, nepovedeně přeskakuje mezi žánry. Místy je to vtipné, místy jen unylé a nudné. 45% ()

Black3R

Tak takýto divný štýl som ani nečakal :-D Ak by mala takto vyzerať budúcnosť tak sa radšej dobrovoľne odstrelím. ˇuplne uletené ako film Absurdistán. No ale námet bol spracovaný dobre, výsmech z vojny... veď komu záleží na ľuďoch, hlavne že sú zisky :-/ Najviac sa mi páčili 2 zábery ktoré išli rovno po sebe, 1: virtuálny prenos reportérov do oblasti boja, a jednu reportérku zasiahla strela :-D 2: hneď zatým išiel záber "Pimp your ride" a auto malo tuning s raketami. To hovorí za všetko, stupidita :-D.......70% ()

jack_scott

Těžko říct zda je možné natáčet více podobných šíleností, či zda je režisér natolik frajer že i v "normálním" pojetí uspěje.. - každopádně- super prvotina. musím přiznat že takovou slátaninu všech možných gagů a scén jsem dlooouho neviděl. Tempo je skutečně vražedné,celkem by mně zajímalo na čem všichni jeli když to natáčeli :-D ()