Největší římský válečník - Tauro - tajně cestuje na příkaz svého vladaře do Jeruzálemu, aby vyvrátil zprávy o znovuzrození židovského rabbiho. Vzdor zradě a lsti z každé strany Tauro najde víru, lásku a pravdu, která by mohla rozbít celé impérium! (ČSFD.cz)

drankeryth

Nic moc sa nekona a tema okolo krestanstva mi nie moc symapticka. Bol som zvedavy, co sa bude tocit okolo vlasateho Jezisa. Cele mi to vyznelo dost presladene a nie napinave, ze by ste hltali kazdu minutu s napatymi nervami, ako to dopadne az do konca. V nejakych nepatrnych usekoch sa aj dostalo miesto pre boj s chladnymi zbranami. Boje telo na telo ma nebavili, ale skor nudili, ako to bolo cele odflaknute. Zahral si tu aj Dolph Lundgren, ktory doprevadzal na cestach rimana Taurusa. Spolu im to islo dobre, ale potrebovalo to skor viac akcii, co by tento film troska rozbehol dopredu a nie len preslapoval z jednej nohu na druhu, akou cestou vykrocit vpred. Vyzeralo to skor taka staroveka krimoska, kde bol detektivom ten Riman, ktory vysetroval tu zahadu okolo Jezisa. Moc ma ten film nepotesil a este k tomu aj bol na moj vkus prilis dlhy, ked sa tam nic dokopy nedialo. ()

brumbrum

Hm, velice slabe.. Ani nie akcne, ani nie podla Biblie, i ked sa pokusili cerpat z Evanjelia a Skutkov apostolov - ale ten cely pribeh je jednak vymysleny a jednak dost nudne spracovany. Film vizualne cerpal zo snimkov Zefireliho, a to v nejednej scene, uplne do oci bijuci bol Kristus pred hrobkou Lazara, interier chramu atd. - a aj inych, napr. Gladiator (scena zavrazdenia cisara: zdegenerovany Kaligula v stane s vankusom) atd. V polovici druhej casti som na neradost mojej manzelky dal 1.5x rychlost vo VLC :-D - v pohode sa to dalo pozerat, ibaze clovek minie menej casu. Potom celkom ku koncu sa to trocha poakcnilo. Filmu sa da vytykat lacne spracovanie, neduchovnost a vymyslenost pribehu, kdejake rezijne kixy (ako napr. hlava Pilata pri holeni najprv krvaca a potom v kazdej druhej scene na striedacku nekrvaca) a napokon aj ruzovy romanik tak lacno spraveny. Svaty Peter sa obracia v hrobe, akeho pinguina z neho spravili. No, cojaviem, nerad davam zle hodnotenia duchovno motivovanym filmom, ale predsa len, sledovat Dolpha, ako sekerou besni po stopach Krista, to je trocha silny tabak :o). Ledva-ledva 2*, ze sme dopozerali tych 190 minut, i ked na 1.5x nasobnej rychlosti.. PS: Aktivneho krestana moze iritovat prave to, ze to s Jezisom nemalo dokopy nic spolocneho, cize sa skor asi "historicky" potesia ateisti ;-). ()

cyright

Mnooo, děj a téma jsou pro mě osobně zajímavé a koukatelné. Ale scénář je místy úplně pitomoučký, dialogy k pousmání, což ještě umocňují herci - natahovací na klíček. Ale co už, jednou z nosných idejí filmu je odpuštění, tož já teda jako budu velkorysý, přes negativa se přenesu a vychutnám si to dobré... a dám aj ty třy hvjezdy :) ()

waska

Na televizní film je to celkem slušná práce. Velice kvalitní herecké obsazení i příjemné herecké výkony ( abych řekl pravdu, možná nejlepší Lungrenův film ). A investigativní tribun Titus Valerius Taurus byl velice zajímavý.. Navíc velice podmanivá hudba A. Morriconea. ()

Pavel_Pan

Tento snímek je jako počasí. Herci jsou skvělí, bez mráčku. Scénář děravý, takže do díla občas prší. Inu Pár úplných nonsensů a zjevných pochybení, do očí bijící šablona novozákonních příběhů, které jsou inspirovány samy sebou a rozpočet zřejmě na jeden díl. I přes tyto důvody se jedná o slušný kinematografický kompromis naší malé Evropy. ()

Paranoir

Zo zaciatku trosku nezazivne ale postupne si vas film ziska.Hudba k filmu obcas tiez nie je nic moc.Dej sa ale postupne prehlbuje komplikuje a zrychluje.. Musim povedat ze nakoniec po vzhliadnuti tohto filmu taka akuratna spokojnost. ()

brasek

Filmári zabudli, že popularita príbehov ako bola Xena už nie je v móde a tak servírujú toto chabé dobrodružstvo. Je to snímok na zaplakanie. Jeden stan a 10 rímskych legionárov je celá rímska armáda... ach aká fraška. ()