Tajemství hrobky

• Itálie

L' Inchiesta

• Španělsko

En busca de la tumba de Cristo

The Final Inquiry

• angličtina

The Inquiry

Tajomstvo Kristovej hrobky

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller

Itálie / Španělsko / USA, 2006, 190 min

• Shit

No, tak jediný pozitivum, který jsem na tom po skončení filmu našel, bylo, že sem to přežil a neunudil se k smrti, jelikož se moje stavy během sledování pohybovaly od super ultra nudy, přes ultra nudu, až k nudě, která ale byla jen občas. Dokonce sem několikrát měl tendenci to vypnout, protože sem to už prostě nemoh vydržet a začínal psát závěť, ale potom co sem zjistil, že nemam co odkázat, tak sem toho nechal a radši koukal dal na ty ježíšovy zázraky, na příšernej televizní děj a ještě horší laciný herce, ke kterým se bohužel připojil už i král odpadovejch béčkovejch sraček tady na csfd Dolph Lundgren. Tenhle film beru jako trest, že sem se málo učil a posral zkoušku, příště už to fakt neudělám, jinak bych moh dostat tu 190ti minutovou verzi.(28.1.2009)

Příběh se odohrává v roce 35 n.l. Římský tribun Tito Valerio Tauro odchází do Jeruzalema za doprovodu svého barbarského osobního strážce Brixe, kterého zajal při své vojenské výpravě. Římský císař Tiberius ho totiž pověřil důležitou tajnou misí - má vyšetřit smrt a možné zmrtvých vstání Ježíše Nazaretského. Základní otázka zní: kde je Ježišovo tělo? Scénář: Andrea Porporati Kamera: Giovanni Galasso Hudba: Andrea Morricone(14.5.2011)

Tvůrce zřejmě inspiroval Waltariho román Jeho království, takže samotný příběh (do něhož přidali císaře Tiberia, uvědomujícího si svůj předchozí hanebný život a obávajícího se smrti a hlavně toho co přijde po ní) považuji za více než dobrý, jenže jeho převedení na filmové plátno (i tv obrazovku) je ještě složitější než převést tam Quo vadis (z něhož si mimochodem pro zatraktivnění vypůjčili jisté prvky - tribuna VII. legie Gemina a barbarského obra, tentokrát nikoli z Polska ale z po za Rýna, z Germánie) a aby byl i film více než dobrý, to by si žádalo mnohem více peněz, k tomu nestačí obsadit do hlavní role pěkného a sympatického chlapa (i když to samo udělá taky hodně) a přidat mu k tomu hezké děvče (ač sestra Penelopy Cruz je skutečně kočka) a podtrhnout pěknou hudbou, to chce, charisma herců v ostatních rolích (a sorry ani slavná Ornela ho tam neměla) a dále, aby se autoři zabývali detaily a s jednotlivými scénami a obrazy se doslova vymazlili, takto z toho máme sice koukatelný, ale celkem průměrný (kvazi)historický film z Judeje prvního století s křesťanskou tématikou. PS: který chytrolín zas psal ten obsah, prý největší římský válečník, to by se asi ti ostatní - Caesar, Agrippa, Antonius, Corbulo, Vespasianus,... mohli uchechtat k smrti přečíst si to...(28.2.2015)

• MikO_NR_1909

Pri absencii širšej logiky a rozumu mohlo z toho vzniknúť aspoň historické béčko, ktoré by stavalo na romance a udalostí blízke fanúšikom obdobia. Škoda, lebo ani Max Von Sydow to nezachráni a celé to pôsobí ako pozliepaný celok bez kúska naozajstného remesla. Akurát krehkosť Moníci Cruz je úprimná a na nič sa nehrá.(30.5.2013)

Hodnocení bude pod vlivem toho, že sám jsem křesťan...Nedokonalosti by se určitě našly, ale nenašel jsem nic, co by přímo odporovalo biblickému učení...Překvapivé prostředí a zajímavé role.,,Pro toho, kdo Ježíše neuznává, to bude vždycky nuda, ať už to bude jakýkoliv snímek o křesťanství...Mám rád takové příběhy, kde najdu některé odkazy přímo v Bibli...Pro mne je to svědectví, že i pohané došli lásky a Ježíšovi následníci žijí dodnes...Jako v tamté době, i dnes jsou lidé, kteří jsou proti a raději zamlžují pravdu, aniž by si přiznali, že Ježíš je cesta, pravda a život..."Pro Židy je to kámen úrazu, pro ostatní bláznovství, ale pro povolané, jak pro Židy, tak pro Řeky, je Kristus Boží moc a Boží moudrost" (1.Korintským 1,23 - 24)...Díky za toto filmové svědectví...(11.4.2009)

• - Film sa premietal po dobu jedného týždňa v kinách v Dallase, no prioritne bol určený pre televízny trh. (m.a.t.o.)

• - Film sa nakrúcal osem týždňov v Tunisku a týždeň v Bulharsku. (Mordenroth)

• - Film je remakom rovnomennej snímky z roku 1986. (Mordenroth)