Sakuran

• Japonsko

さくらん

Drama / Historický

Japonsko, 2006, 111 min

Tento film inspirovaný mangou od Moyoco Anno je celý krásně barevný a plný pěkných obrazů. Design kimon mě nadchl, i když o autentičnosti nelze mluvit. Anna Tsuchiya se skvěle hodí do role rebelské kurtizány a vše je podtrženo skvělým ústředním songem od Shiina Ringo. Prostě radost pohledět.(27.1.2010)

• skretik

Vo mne to nevyvolávalo takmer žiadne pocity. Ani tá hudba mi v istých momentoch k tomu vôbec, ale vôbec nešla... Vcelku sklamanie...(11.6.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,247,539(7.8.2010)

Ze začátku jsem trochu pochyboval, ale nakonec spokojenost. Anna Tsuchiya je prostě rebelka každým coulem a v každé své filmové roli to dokazuje. Pohodový film, trošku podobný Gejši se Zhang Ziyi, ovšem bez trapné hollywoodské okázalosti. Takovéto téměř minimalistické pojetí mi vyhovuje rozhodně víc.(20.10.2011)

Cakal som cosi viac, ked uz neuprosny Mark Schilling dal 5 z 5. Trocha som sklamany, nemam rad debutujucich reziserov predtym fotografov, vacsinou ich filmy byvaju ploche (dufam, ze biografia iana curtisa control nebude taka, fakt dufam) pribeh jednoduchy, forma tiez, trocha farbickovo stylizovana, ale inac nic extra, soundtrack mi prisiel v m. antoniete eklektickejsi a kontrastnejsi (anglicky depresivny post punk z 80. rokov versus doba marie terezie) . napriek tomu vsetkemu vysledok celkom ladi a dojima.(24.8.2007)