Probuzení tmy

Prebudenie tmy

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• Skejpr

Takový divný. Ze začátku jsem uchcával nad vizuálem, ke konci se to ale zvrtlo v orgie, navíc s mimořádně mizerným scénářem a hudbou vykrádající Matrix. Jedno se ale filmu musí nechat - Alexander Ludwig má budoucnost. Z jeho proslovu na konci mi přeběhl mráz po zádech a na malilinkatý moment jsem si řekl, že bych docela rád viděl druhý díl (předpokládám, že to měla být ??logie :)(1.2.2008)

Žánr dětské fantasy nedokázal naplno uspokojit moc diváků a veškerá zášť tak nutně musela vygradovat. Will Stanton a spol. se tak stali obětními beránky, i když u mě dokázali Dávní vzhledem k nulovým (až záporným) očekáváním překvapivě zabodovat. Nedočkáme se sice draka nebo létání, ale nechybějí hlášky, sympatičtí průvodci po nově objeveném světě a hlavně dostatečně kouzelná atmosféra. Není to fantasy taková, jakou by její fanoušci chtěli, ale tahle upřímná rodinnost je mi o poznání příjemnější než například falešná velkolepost z Narnie.(16.11.2009)

Byl jednou jeden páteční večer a já zas neměl co na práci, a tak jsem usedl před TV a jen tak přepínal kanály. Najednou jsem narazil na právě začínající fantasy "Probuzení tmy", která podle dvouřádkového popisku vypadala celkem lákavě. A tak jsem se na to podíval, bez znalosti hodnocení čsfd, bez toho abych vůbec věděl o co půjde. A líbilo se mi to. Prostě příjemná rodinná fantasy. Příběh je celkem zajímavý, má to spád, postavy jsou sympatické a celkem slušně zahrané, efekty sice neohromí, ale ani vyloženě neurazí. Samozřejmě, na vrcholy žánru to nemá ani omylem, ale to je snad důvod k zatracování? Podle mě ne. Přiznám se, že když jsem pak viděl to hodnocení tady na čsfd, tak jsem snad myslel, že jsme viděli jiný film. 35% si to opravdu nezaslouží. Není to top, ale lepší průměr určitě. Váhal jsem mezi 3 a 4*, nakonec když vidím tu demenci tady, přikláním se ke čtyřem. /viděno v TV: 70% a 4*/(20.3.2011)

• Dever

Soundtrack Christophe Beck: 1. Will's Theme (0:57) ,2. At The Mall (3:31) ,3. Walk To The Party (1:23) ,4. The Rider (5:14) ,5. Seventh Son (2:07) ,6. Will Is The Seeker (5:54) ,7. Church Lady (2:25) ,8. Thomas Stanton (3:28) ,9. Salt Fractal (2:10) ,10. Knife Dance (2:30) ,11. Venting (2:31) ,12. Three Signs (2:42) ,13. Sign of Iron (1:53) ,14. Huntercombe Manor (3:28) ,15. Sign of Water (1:23) ,16. Apocalypse (3:56) ,17. Demise of The Rider (2:02) ,18. Reunited (3:04),(10.5.2011)

• kaylin

Dětské fantasy, které se svezlo na vlně Harry Potterů, ale vystačilo si s malým rozpočtem. Je to spíš rodinný film, než cokoli jiného, a i když to vypadá, že by se mohlo jednat o pokračování, je to první a jediný film tohoto jména. Není to něco, co vás nadchne, ale myslím, že od filmu většinou ani nebudete nic čekat. Prostě něco, co se dá naprosto v klidu pustit o víkendu. Úspěšně tím zabijete čas. Nic jiného nejspíš ani nedostanete.(4.4.2014)

• - Film je volnou adaptací díla britské spisovatelky Susan Cooper "The Dark Is Rising". (Hromino)

• - Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)

• - Alexander Ludwig si vedle postavy Willa Stantona zahrál také roli svého filmového dvojčete Toma, ačkoli to v závěrečných titulích uvedeno není. (Hromino)