Probuzení tmy

Prebudenie tmy

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• t_gon

Sedmý syn, sedmého syna, který je povětšinu času celého filmu vlastně šestý, má zachránit celičký svět před temným jezdcem, kterýžto neumí ani svého oře kočírovat. Načež aby vypadal jako že opravdu drsně, tak se každou chvíli přivalí z husté hmly, udělá dvě otočky (zda to byl záměr či opravdu neschopnost utáhnout otěže, se lze jen dohadovat) zabrblá na 4 důchodce, ochránce našeho hledače, že je silnější než všichni dohromady, ale skope je dokulata až později, protože tma je nejlepší. Mno takže asi tak. Famózní děj, excelentní triky, neskutečně výteční herci… ehm CO? Bullshit jak prase a pokud si chce někdo narazit držku, poškodit rohovky popřípadě udělat mozku pořádnou centrifugu, nechť se zastaví u masochistů, jež Natalie dobře avizuje!(30.12.2007)

• Šmoula

OMG!!! Tak žádná zběsilá fantasmagorická jízda se bohužel nekonala. Akorád nějakej malej pošuk běhal kolem baráku a hledal kamínky, aby si je připnul za páseček.... Nakonec kamínky našel, byl strašně moc rád a já mohl jít do meka, jinak bych asi z tý kokotiny zkolaboval. Ale to jsem to kritizování nějak vzal hopem, takže ještě musím dodat, že měl teda hledat po celým světě, ale zajímavý bylo, že se pořád pohyboval kolem baráku. Aby to nebylo málo, tak byl vybaven hustejma schopnostma, který využil tak maximálně na hraní s nožem. Takže celkové šlo prostě o stupiditu první kategorie a už se zase na nějak fantasy film "moooc teším"!!!(26.10.2007)

• Dever

Soundtrack Christophe Beck: 1. Will's Theme (0:57) ,2. At The Mall (3:31) ,3. Walk To The Party (1:23) ,4. The Rider (5:14) ,5. Seventh Son (2:07) ,6. Will Is The Seeker (5:54) ,7. Church Lady (2:25) ,8. Thomas Stanton (3:28) ,9. Salt Fractal (2:10) ,10. Knife Dance (2:30) ,11. Venting (2:31) ,12. Three Signs (2:42) ,13. Sign of Iron (1:53) ,14. Huntercombe Manor (3:28) ,15. Sign of Water (1:23) ,16. Apocalypse (3:56) ,17. Demise of The Rider (2:02) ,18. Reunited (3:04),(10.5.2011)

• bruceman7

Nudný, nezajímavý, nenapínavý film s postavami, které vás prostě nijak neupoutají. A příběh taky o ničem. Nechápu jak tohle může běžet o sobotním primetimu. No naštěstí to není úplně totální trapárna. A taky že dlouhá cesta staletími je ve skutečností (díky bohu) velmi, velmi krátká. Ze soucitu 3/10(22.3.2011)

Tak dalsi ctrnactiletej smrkac dostal sanci bejt vyvolenej a zachranit svet a zas bekdo neodolal a musel to natocit. Bohuzel. NIcmene zustava fakt, ze deti a stejne stari si v jeho pocinani urcite najdou neco, co se jim zalibi - byt je to vykradenina vseho moznyho, navic postavena na karlikovskym principu jdeme od adepta k adeptovi (od artefaktu ka artefaktu), aby nakonec zustal jen jeden (v tomhle pripade vsechny) a neco se stalo. Skoda jen ty vizaze, ktera pripomina spatnej televizni film, naprosto nemoznyho zaporaka, monstrozni klisovitosti (bez niz ale detskou fantasy nenatocite), pravekejch efektu a vseho ostatniho, co je na tomhle blaticku spatny. NIcmene s navrativsim se pohledem ditete za 50%(24.10.2007)

• - Alexander Ludwig si vedle postavy Willa Stantona zahrál také roli svého filmového dvojčete Toma, ačkoli to v závěrečných titulích uvedeno není. (Hromino)

• - Film je volnou adaptací díla britské spisovatelky Susan Cooper "The Dark Is Rising". (Hromino)

• - Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)