Probuzení tmy

Prebudenie tmy

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• c.tucker

Fakt výkon hodný odvahy, takhle zrušit docela slušnou knižní předlohu. Netočil to náhodou ten slepej režisér Val z Woody Allenovského Hollywood Ending, no moc bych se tomu nedivil, nebýt v titulkách napsáno něco jiného. Přece jen mě na tom nejvíce pobavily permanentně zpomalené záběry na jezdce na bílem koni, asi to byl Martin a vezl nám 11. listopadu hodně sněhu.(3.2.2008)

• johnn333

Děsivá vykradačka různých motivů z filmů napříč žánrovým spektrem. Celý příběh se odehraje jaksi mimochodem, úděsní herci vrhají pouze významné pohledy, které patrně naznačují velkolepý příběh, na který ovšem producenti neměli peníze, režisér talent a se kterým neoperovala ani literární předloha, tradičně parazitující na LOTRovi. Eragon 2? Spíš Bibi Blocksberg 3:Tajemství modrého filtru:)(11.11.2007)

• Deimos

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +hudba -dějově složité, zamotané a prázdné/// Mám rád dětské fantasy. A pokud nejsou příliš infantilní tak je bez problému strávím. Zde by ten zmíněný problém opravdu nebyl. Bohužel je zde něco horšího co všeobecně dělá špatný film, nehledě na to o jaký žánr se jedná. Celé je to totiž takové prázdné, nemasné, neslané, prostě zbytečné. A to k mé smůle jsem se na tenhle film obvzlášť těšil a fandil mu. To teď skončilo. A přitom trailery jsou tak zajímavé. Tenhle film si odnáší spoustu nej:nejubožejší záporák, nejlabší obsazení, nejhorší postavy a mohl bych pokračovat, ale ostatní už to řekli za mě./// Celkem 38%///(17.4.2008)

• bruceman7

Nudný, nezajímavý, nenapínavý film s postavami, které vás prostě nijak neupoutají. A příběh taky o ničem. Nechápu jak tohle může běžet o sobotním primetimu. No naštěstí to není úplně totální trapárna. A taky že dlouhá cesta staletími je ve skutečností (díky bohu) velmi, velmi krátká. Ze soucitu 3/10(22.3.2011)

Jako nenáročná oddechová fantasy podívaná je to docela v pohodě, i když řada motivů je převzatá z kultovních fantasy a sci-fi filmů. Jinak podle mě to nebyla zas taková nuda, jak se většinou píše, ve filmu je dobrá kamera a semtam i napínavé scény (není jich, pravda, mnoho). Navzdory všem negativním kritikám dávám 3* - pro mě jde o slušný průměr.(26.7.2010)

• - Alexander Ludwig si vedle postavy Willa Stantona zahrál také roli svého filmového dvojčete Toma, ačkoli to v závěrečných titulích uvedeno není. (Hromino)

• - Will Stanton (Alexander Ludwig) nosí hodinky značky Casio G-Shock G9000-1V Mudman. (dyfur)

• - Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)