Reklama

Reklama

Probuzení tmy

  • USA The Seeker: The Dark Is Rising (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Will Stanton, nejmladší ze šesti bratrů, se s otcem, profesorem fyziky, matkou a malou sestrou Gwen nedávno přistěhoval z Ameriky do Anglie. Jako nejmladší z chlapců je terčem nejrůznějších vtípků svých bratrů, kteří si ho zrovna dobírají, že může oči nechat na hezké dívce ve školním autobusu – Maggie Barnesové. Rodina Stantonových dostává pozvání, aby o Vánocích přišla do sídla slečny Greythorneové na punč. Pozvánku předává slečnin společník a šofér Herriman. Na Vánoce přijíždí domů i bratr Max, student, a Will musí nakonec spát na půdě. A brzy nato se začnou dít podivné věci... Dva venkované – pan Dawson a starý George – předpovědí bouři a neklidné dny. V noci skutečně sněží. Will dostane jako dárek k narozeninám kožený pásek od bratra Stephena, který slouží v armádě, a jde koupit vánoční dárek pro Gwen. Je ale zatčen dvěma policisty, kteří tvrdí, že nákup nezaplatil. Podaří se mu dostat ven, na obloze se kupí výhrůžná hejna ptáků. Will pochopí, že se s ním něco podivného děje... Na návštěvě u slečny Greythorneové zajde do parku, kde spatří strašidelně vypadajícího jezdce. Brzy za ním přijde sama slečna Greythorneová, Merriman a oba venkované, aby mu sdělili, že patří – stejně jako oni – k Dávným. Je  prý Strážcem šesti znamení světla. Před tisíci lety svedlo světlo vítěznou bitvu s tmou, představovanou podivným jezdcem v kápi, teď se ale tma opět pokouší ovládnout svět. Moc světla je ukryta v šesti znameních. Pět z nich je hmotných –z kamene, bronzu, železa, dřeva a vody. Šesté je ale v nitru; snad v nitru duše? Víc mu Merriman nesdělí. Will, vyvolený Strážce, musí do pěti dnů všech šest znamení najít, jinak svět propadne zlu a pohltí ho temnota... A brzy se o tom Will přesvědčí: když si vymkne kotník a matka zavolá lékaře, přijde místo něho jezdec, který se dokáže proměnit v libovolnou osobu. Will pochopí, že nastal čas bojovat o znamení. Je mu sice divné, že Merriman hovořil, že je vyvolený „sedmý syn sedmého syna“ – a on se narodil jako šestý, matka mu ale se slzami v očích vypráví, že se narodil jako dvojče několik minut po Tomovi, který se ale brzy nato nevysvětlitelně ztratil a nikdo ho už nikdy nenašel... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (157)

Lima 

všechny recenze uživatele

CIA má pro výslechy na Guantanámu novou zbraň. Už ne elektrické šoky, stereotypní kapání vody na vyholenou část hlavy, či soustavné odpírání spánku, ale pravidelné promítání tohoto paskvilu, který je diváckým utrpením každého fanouška žánru fantasy (a nejen jeho). Jediná pozitiva: chlapcovi pomocníci - sympaťáci George a Dawson, roztomilé koťátko a že to je tak krátký. Negativa: všechno ostatní. Tak nudné a zbytečné, že to neobstojí ani v „guilty-pleasure“ ranku. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Zpomalené záběry na koně, ale Velká pardubická to není. Agresivní havrani, ale Ptáci to nejsou. Temnota, která pohlcuje všechny naštvané a bojácné, ale Hvězdné války to nejsou, milý princi. Co je to? Probuzení tmy, trapná fantasy, která zdiskreditovala cestování v čase, zpomalovačky, jednoho mladého herce a celou kategorii "áčkových" filmů pro kina. Mělo to být jednoznačné direct-to-dvd a ne blábol nasazený do víc kin než Zodiac. 25% ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Totální trip utopený v modrých barvách. Can I fly? Ne, dneska pojedeme z kopce, chlapče. Nechyběly jenom peníze, chybělo všechno. David L. Cunningham stříhá s ochotou kombajnu s přídavným spalováním, příběh nabírá spirálu asi jako když spláchnete na záchodě a zbytečnost veškerého dění je až neuvěřitelná. Těžko říct jestli je otravnější "votrslík" Alexander Ludwig, přemoudřelý Ian McShane nebo... ne, vyhrává Christopher Eccleston, který vždycky přijede na koni, prohlásí, že už zítra teda všem nakope zadky a nakonec přijde o všechny koule. Doslova. Jaj... Uwe Boll bude mít brzy ve své polstrované cele společnost. (30%) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,794,452Tržby Celosvetovo $31,400,740Tržby za predaj DVD v USA $10,481,621 //počet predaných kusov 542,323║ Keby takýchto fantasy filmov už nebolo dosť a hlavne keď su v takejto mizernej televíznej úrovni, kde dosť experimentálna kamera je trošku vedľa, hlavne keď sa pri každom strihu pootočí o 90stupňov, či dole hlavu??, taktiež obrazový filter nič moc nepomôže, príbeh fádny, herci ochotnícky, význam takéhoto filmu fakt nulový. /15%/ ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nie je to samozrejme až také peklo, ako vám budú niektorí tvrdiť. Áno, bolo to lacnejšie ako Jakubiskova Báthoryčka. Áno, Jazdec so svojím prístupom vyhráva cenu za najdebilnejšieho záporáka uplynulých rokov (každých 10 minút pricvála na koni, požiada toho chalana a partiu penzistov, aby mu dali znamenie, oni povedia nie, on že teda dobre, ale zajtra sa vráti a bude nasratý... a potom zase odcvála, a toto robí, až kým nenájdu všetky znamenia a nezlikvidujú ho). Áno, je to volovina (fakt nechápem, prečo ich Jazdec, keďže je taký nadupaný, že môže zničiť Sochu slobody - to tam naozaj je! - jednoducho všetkých nezadupe do zeme). ALE Cunninghamova snaživá réžia plná divokých švenkov a strihov, pri ktorých by sa zadychčal aj Michael Bay, mi neprišla až taká tragická. Film rýchlo odsýpa, vzhľadom na rozpočet má solídne triky a hlavný hrdina na to, akú má slizkú vizáž, je celkom sympatická postava. Pre 10-ročných chlapcov ľahko stráviteľná, neškodná jednohubka, aj keď aj oni isto spoznajú, že toto nie je druhý Harry Potter. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (4)

  • Alexander Ludwig si vedle postavy Willa Stantona zahrál také roli svého filmového dvojčete Toma, ačkoli to v závěrečných titulích uvedeno není. (Hromino)
  • Film je volnou adaptací díla britské spisovatelky Susan Cooper "The Dark Is Rising". (Hromino)

Reklama

Reklama