Probuzení tmy

• USA The Seeker: The Dark Is Rising (více)
Trailer 2

Will Stanton, nejmladší ze šesti bratrů, se s otcem, profesorem fyziky, matkou a malou sestrou Gwen nedávno přistěhoval z Ameriky do Anglie. Jako nejmladší z chlapců je terčem nejrůznějších vtípků svých bratrů, kteří si ho zrovna dobírají, že může oči nechat na hezké dívce ve školním autobusu – Maggie Barnesové. Rodina Stantonových dostává pozvání, aby o Vánocích přišla do sídla slečny Greythorneové na punč. Pozvánku předává slečnin společník a šofér Herriman. Na Vánoce přijíždí domů i bratr Max, student, a Will musí nakonec spát na půdě. A brzy nato se začnou dít podivné věci... Dva venkované – pan Dawson a starý George – předpovědí bouři a neklidné dny. V noci skutečně sněží. Will dostane jako dárek k narozeninám kožený pásek od bratra Stephena, který slouží v armádě, a jde koupit vánoční dárek pro Gwen. Je ale zatčen dvěma policisty, kteří tvrdí, že nákup nezaplatil. Podaří se mu dostat ven, na obloze se kupí výhrůžná hejna ptáků. Will pochopí, že se s ním něco podivného děje... Na návštěvě u slečny Greythorneové zajde do parku, kde spatří strašidelně vypadajícího jezdce. Brzy za ním přijde sama slečna Greythorneová, Merriman a oba venkované, aby mu sdělili, že patří – stejně jako oni – k Dávným. Je  prý Strážcem šesti znamení světla. Před tisíci lety svedlo světlo vítěznou bitvu s tmou, představovanou podivným jezdcem v kápi, teď se ale tma opět pokouší ovládnout svět. Moc světla je ukryta v šesti znameních. Pět z nich je hmotných –z kamene, bronzu, železa, dřeva a vody. Šesté je ale v nitru; snad v nitru duše? Víc mu Merriman nesdělí. Will, vyvolený Strážce, musí do pěti dnů všech šest znamení najít, jinak svět propadne zlu a pohltí ho temnota... A brzy se o tom Will přesvědčí: když si vymkne kotník a matka zavolá lékaře, přijde místo něho jezdec, který se dokáže proměnit v libovolnou osobu. Will pochopí, že nastal čas bojovat o znamení. Je mu sice divné, že Merriman hovořil, že je vyvolený „sedmý syn sedmého syna“ – a on se narodil jako šestý, matka mu ale se slzami v očích vypráví, že se narodil jako dvojče několik minut po Tomovi, který se ale brzy nato nevysvětlitelně ztratil a nikdo ho už nikdy nenašel... (TV Prima)

Trailer 2

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,794,452Tržby Celosvetovo $31,400,740Tržby za predaj DVD v USA $10,481,621 //počet predaných kusov 542,323║ Keby takýchto fantasy filmov už nebolo dosť a hlavne keď su v takejto mizernej televíznej úrovni, kde dosť experimentálna kamera je trošku vedľa, hlavne keď sa pri každom strihu pootočí o 90stupňov, či dole hlavu??, taktiež obrazový filter nič moc nepomôže, príbeh fádny, herci ochotnícky, význam takéhoto filmu fakt nulový. /15%/ ()

TERRORDROME odpad!

A ja som si myslel že Narnia a Eragon boli blbé, ale toto... toto je jednoducho nedostihnuteľná extratrieda, naprosté dno, najdebilnejšie z debilných fantasy, vylízanosť všetkých vylízaností ( a tak ďalej ). Príbeh debilka ktorému banda dôchodcov neustále hovorí že je vyvolený, ktorý jediný môže zachrániť svet pred akýmsi čiernym jazdcom, ktorého jedinou úlohou je každých desať minút pricválať aby sa na neho náhodou nezabudlo a povedať ľuďom že ich čaká koniec sveta (aby nezabudli ). "Daj mi tie znamenia, nedám - daj mi ich, a just nedám"! Aký je zmysel tých znamení nie je známe, vie sa len to, že päť z nich predok hlavného hrdinu kedysi vyrobil a potom ich len tak zo srandy schoval aby ich nikto nenašiel. Paráda, logika exceluje v netušených sférach! Posledné šieste znamenie je niečo tajomné a metafyzické. Čo to je nám síce milí dôchodcovia vysvetlia hneď na začiatku ( aspoň mne to bolo jasné ), ale zjavne ani sami netušia o čom to bľabocú ( očividne nevideli Piaty Element, nevzdelanci ) a tak musí ten fagan nakoniec "objaviť Ameriku". Napokon, ani tvorcovia tohoto filmu netušia čo robia, to je asi jediné vysvetlenie na toto celé . Ak to náhodou ešte nie je jasné, tak tento film je naprostá, úplná a dokonalá... presne tak. ()

KarelR

Potter, LotR, Casino Royale, Ospalá díra, Gladiátor, Narnie, SW2, MI:III... Na tohle a spoustu dalších věcí, jsem si u Seekera vzpomněl, protože je buď solidně evokuje či přímo vykrádá (Weasleyovic rodinka hadr). Jinak je to čirý zlo, který je trapný, dementně natočený a málo vtipný. Sice to má svoje úžasný wtf momenty (závěrečná bitka ala Uwe Boll, tančící nůž, digitálky a štít...), ale mohlo jich bejt víc. Nepochopil jsem jedinou postavu, Jezdec je nejtrapnější záporák posledních deseti let (minimálně) a hadí babička mě bude strašit ještě dlouho ve snech. Toužíte-li shlédnout příběh, který si maximálně uboze hraje na odvrácení zkázy světa, přičemž nedává smysl a nebude vás vůbec zajímat jak skončí, Dark is Rising je přesně pro vás. ()

Psema

Will Stanton je borec. Během svého putování za šesti znameními objevuje nadpřirozené schopnosti, které jsou cool jako Tomáš Hanák v roli vlkodlaka, stíhá balit mladší dvojnici Keiry Knightley a ještě srdceryvně rozmlouvat s vytřeštenýma očima hrajícím Ianem McShanem, jehož postava úspěšně prošla lobotomií. Hlášku "Trust your powers, You are Seeker" si nezapamatujete proto že by měla koule, ale protože ji po vás bude Cunningham pálit kadencí, s jakou se každých deset minut přiřítí zbrunátnělý Jezdec, aby zopakoval svůj plán na nepředstavitelnou zkázu světa. A tím to samozřejmě nekončí. Probuzení tmy aspiruje s nuzným rozpočtem na pozici nejinvenčnějšího filmu poslední dekády, to když Cunningham objevuje dosud nepoznané (rozuměj zhovadilé) záběry kamery, které do finálního sestřihu vlepuje s rozvahou radikálního teroristy. Je to zlo, k němuž bych si dal za pár let klidně přídavek. Každý holt potřebujeme nějaké to Guilty Pleasure. Jestli vás nebaví posmívat se Ghost Riderovi, dejte Willovi šanci. Když už nic jiného, salva filmových vykrádaček a sekvence tancujícího příboru vás jistě dostanou do kolen. ()

Dannysek4U

Tak dalsi ctrnactiletej smrkac dostal sanci bejt vyvolenej a zachranit svet a zas bekdo neodolal a musel to natocit. Bohuzel. NIcmene zustava fakt, ze deti a stejne stari si v jeho pocinani urcite najdou neco, co se jim zalibi - byt je to vykradenina vseho moznyho, navic postavena na karlikovskym principu jdeme od adepta k adeptovi (od artefaktu ka artefaktu), aby nakonec zustal jen jeden (v tomhle pripade vsechny) a neco se stalo. Skoda jen ty vizaze, ktera pripomina spatnej televizni film, naprosto nemoznyho zaporaka, monstrozni klisovitosti (bez niz ale detskou fantasy nenatocite), pravekejch efektu a vseho ostatniho, co je na tomhle blaticku spatny. NIcmene s navrativsim se pohledem ditete za 50% ()

• Film je volnou adaptací díla britské spisovatelky Susan Cooper "The Dark Is Rising". (Hromino)
  • Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)