poster

Sentó jósei Jukikaze

 • Japonsko

  戦闘妖精雪風

 • Japonsko

  Sentō yōsei yukikaze

 • USA

  Yukikaze

Animovaný / Drama / Psychologický / Sci-Fi / Válečný

Japonsko, 2002, 2x48 + 3x30 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Subjektiv
  ***

  Před 33 lety se v Antarktidě objevila hyperprostorová brána, kterou na Zemi zaútočili příslušníci mimozemské rasy JAM. Země se však dokázala ubránit a přenést válku na území nepřítele, jeho planetu Fairy. Válka se vede hlavně ve vzduchu a hlavním hrdinou je pilot letounu Yukikaze vybaveného AI, který se jmenuje Rei Fukai. Vítězství nepřichází, ba nikdo ani netuší co jsou JAM vlastně zač a co chtějí. V seriálu jsou opravdu krásně udělané letouny. To je jistě pozitivní, jenže tvůrci se rozhodli, že si té krásy musí divák užít dosyta a tak jsou tu mraky leteckých soubojů. A já se jich přesytil. A to je zase negativní. Nicméně *** pořád dáti mohu.(21.6.2007)

 • Hitman_47
  ****

  Sice možná jednoduchý, ale moc krásný příběh, který je zpestřen mnoha leteckými souboji ... to vše ve velmi propracovaném provedení.(2.1.2010)

 • Vavča
  ****

  Ano přiznám se, není to objektivní hodnocení, ale kdo chce vidět vynikající letecké souboje, modely letadel, vojenskou mašinérii, napětí a trošku tajemný příběh, tak si vybral správně.(28.12.2008)

 • Jeoffrey
  ***

  Někdo má rád bojové lodě, jiný zase bojové letouny. Já nepatřím ani do jedné kategorie, takže pohled na všechny ty stíhačky, které jsou na to že jde o anime z roku 2002 vlastně docela dobře udělané (i když je to z části CGI) mi toho tolik neříkal. Ale příběh je docela zajímavý a atmosféru to má. Takže pro milovníky letadel, leteckých soubojů, military, sci-fi a podobných fajn věciček určitě moc hezká show no a pro Jeoffreyho díky příběhu i atmosféře docela dobrá podívaná. 5,7/10(20.12.2016)

 • fr3ak
  ***

  Nebýt příběhu, tak tomu dám bez váhání plný počet. Pro milovníky leteckých soubojů povinnost! Pokud budete sledovat v HD s kvalitní zvukovou sestavou, tak si z toho dáte do gatí.(19.4.2011)

 • Echelon1
  ***

  Kdejaké maličkosti v príbehu mi nešli do hlavy, musel som prečítať vysvetlivky (vďaka ľuďom z českej http://yukikaze.czweb.org/) aby som pochopil určite detaily a podrobnosti. 5. diel je najlepší (ostatné ma trochu nudili – čo sa mne v rámci žánru vôbec nestáva), ale celkovo má seriál výbornú „akčnú výpravu“ (tie vzdušné súboje! A tie zábery, tie letecké zábery!) a ozvučenie. Dej mi príde akoby mu niečo chýbalo, sústreďuje sa skôr na tajomnosť. Určite neprehliadnite aj video z tvorby, štát zavítal priamo na letisko vojenských síl, aby si natočili a nahrali zvuky skutočných stíhacích lietadiel.(27.1.2017)

 • Krysap
  *****

  Poměrně nízký hodnocení nechápu. Ta série je výborná, má to atmosféru přesně jako knížky, perfektní zvuk, animaci. Uznávám jedinou vadu - pokud někdo nezná knihy, ta je asi dost problém se zorientovat v ději. Ale stejně, já to viděla poprvý před přečtením předlohy, a stejně mě to uchvátilo.. Kéž by bylo víc takových anime. Mimochodem, pokud opravdu chtějí točit film s Cruisem v hlavní roli, tak upřímně doufám, že se toho nedožiju. Aby mladýho japonskýho pilota hrál Tom Cruise, to už vážně asi někomu těžce hrabe. Hnus!(29.7.2013)