Simon a Stanley jsou venkovská dvojčata žijící v horách. Simon je mentálně postižený a před mnoha lety právě jeho ruka zapříčinila smrt vlastních rodičů. A zabíjení mu zachutnalo, což na vlastní kůži okusí pětice studentů, kteří si vyrazili na prázdniny k řece. Simon s nimi rozehrává brutální krvavou partii a jednoho po druhém likviduje stále bizarnějšími nástroji. A nepřestává ani poté, co se ukáže, že jeho zvířecí chování neušlo pozornosti svědků – skupině hráčů paintballu. I je čeká strašlivá smrt, protože kdo se postaví Simonovi do cesty, nemá šanci přežít. Jediný, komu se to podaří, je mladá dívka. Ale bylo by bláhové předpokládat, že pouze ona sama může zastavit čisté zlo. Bestiálně krvavý splatterhoror natočil v lokacích kalifornského Grass Valley režisér William Dear. (oficiální text distributora)

LIVINGDEAD

Čtu obsah a koukám. Koukám, že jsme se sestrou film asi špatně pochopili. Byli jsme si jistí, že to vraždí Stanley. Že Stanley zabil svého postiženého bratra a své rodiče, protože jak říkala matka na začátku - "Stanley je zlý a krutý"...... také na konci když stojí před zrcadlem se ukazuje, že je to Stanley s rozdvojenou osobností ! Takže buď jsem hloupý a nebo distributor špatně přeložil obsah filmu. Co se týče samotného filmu, zpočátku nuda, pak začínají naháněčky v lese. Velké plus dávám za nastražené pasti! Film "Simon says" řadím mezi průměrné horrory! ()

aLPaC

Bože! To byla ale 3,14čovina. Hodně dlouho jsem neviděl tak nesympatické a zároveň hloupé hlavní teenage postavy. Takže chyba je rozhodně na straně herců i scénáristů. Dvě holky jsou sice docela sexy, ale to bohužel nepomůže. Hlavní buran/vidlák/magor/Glover mě neskutečně prudil svojí uječeností, takže jsem ani neměl komu fandit. Jo a ty cool krumpáčový katapulty byly děsně trapný! Jednu hvězdu dávám za atraktivní prostředí, kde se děj celou dobu odehrává. Jinak ale nikdy více! ()

SOLOM.

Solo říká…že tohle byla teda pěkná píííčovina. Senilní Dear si na chvíli odskočil od těch svých romantických komedií a seriálů a rozhodl se zanechat pěkně páchnoucí stopu i v hororovém žánru. Kdyby ten debil natočil hororovou komedii (on jí vlastně natočil, nebo spíše parodii), možná by mu to i prošlo, ale on to snad myslel i vážně…nebýt „mistrného“ tahu v podobě angažování psychouše Crispina Glovera, který se snažil, co mohl, dopadlo by to ještě mnohem větším průserem. Takhle jsem se na tu hovadinu plnou laciných hlášek „Ty máš ale štěstí, už ti to jede…“, zhulených keců, céčkových gore scén dodíval. Místy jsem se i zasmál, především pak při masakrování hráčů paintballu a ani trocha té erotiky neuškodila. Takže za svištění krumpáčů a potáhnutí z „megašpeku“ dávám lehce podprůměrné hodnocení, nebo by mě mohl Stanley – pardon Simon trefit rovnou do prdele… ()

Karamanlis

Tuctový buranský horor, režírovaný tvorcom rodinných komédií ako Harry a Hendersonovci či Prísne tajné prázdniny Williamom Dearom. Na to, že to bol jeho debut v hororovom žánri to zase nebolo úplne najhoršie a niektoré momenty ma dokázali vcelku pobaviť (vrhač krompáčov či turbojoint). Keby sa tu vyskytoval pôsobivejší zabijak než bol tento, stvárnený Crispinom Gloverovom, tak to mohlo byť ešte o čosi lepšie... ()

Hapretor

Je mi úplně jedno co pošahaný Simon říká! Já říkám, že tohle je totální hovadina! Jedna hvězda za pár vtipů (např. krumpáče), ale je to na hranici "idiotické nudy". Např. "Wrong Turn" (jedna až čtyři) je taky totální píčovina, ale aspoň opravdu vtipná, tohle je jen blbé. Ale musim uznat, že herec v roli Simona/Stanleyho nebyl tak špatný. ()

• Robyn Lively (Leanne) a Paige Sorenson sú uvedené v úvodných titulkoch, ale v záverečných už ich mená nie sú. Harold Smith (Sty) je zasa v úvodných titulkoch uvedený ako Harold 'Smitty' Smith, ale v záverečných už ako Harold Smith. (m.a.t.o.)