Afro Samurai

• USA Afro Samurai
všechny plakáty

Epizody(5)

Na temnou cestu ve futuristickém feudálním Japonsku se vydává samurai prahnoucí po pomstě za vraždu svého otce, kterou na vlastní oči kdysi v mládí viděl. Ze studia Gonzo se na nás valí přehršle soubojů , krve a končetin poletujících vzduchem. Seriál částečně čerpá z RUROUNI KENUSHIN: TSUIOKUHEN a SAMURAI CHAMPLOO. (gruvacek)

Vakomlok

Skvělé propojení světů středověkého japonska, zvláštní retro science-fiction a rapových melodií. Afro samurai je temná, výrazně stylizovaná a krvavá jízda, která chytne a nepustí. Skvělé postavy, děj sem tam oživen flashbacky, které perfektně rozkrývají minulost a motivace mnohých postav. Profesionální dabing hereckých hvězd už je jenom taková lahůdka na konec. ()

Angelos odpad!

Tak tohle bylo i na mě moc... Jak to celé dopadne Vám bude jasné cca ve čtvrté minutě prvního dílu, zbytek je už jen nemastná a neslaná omáčka, která je doplněná častými flashbacky, které nám "vysvětlují," proč to a ono. Bohužel je děj tak předvídatelný, že bez těch flashbacků by to vyšlo skoro nastejno... Postavy jsou nezajímavé (navíc jich tam moc není), hlavní hrdina je nesympatický, málomluvný (Samuel moc práce neměl ^^) a primitivní. Bitky jsou přeplněné vizuálními efekty, takže jsou nepřehledné, všude samá krev a usekané končetiny. Celkově šíleně nezajímavé a i na těch 5 dílů strašně zdlouhavé. Ve 14 letech bych to asi žral, ale teď už mi ke stavu blaženosti vážně nestačí hektolitry krve, banální zápletka a jedna nahá slečna... Nothing personal ^^ PS. Jak tohle někdo může srovnávat se Samurai Champloo vážně nechápu... ()

degster

Nedotiahnutý príbeh, ktorý to ale doťahuje štýlovosťou - postáv, animácie, hudby. Ja som to tvorcom dobrovoľne zožral. ()

kihsleek

Afro Samurai provedením vysoce převyšuje průměr. Vlastně má jednu jedinou chybu. Málo dílů, do kterých je nahuštěno moc informací. Přesto si zaslouží plný počet hvězdiček, i kdyby to mělo být jen za nejvíc badass samuraje, jehož alter ego namluvil Samuel L. Jackson. P.S.: Pro lepší pochopení se vyplatí dát víckrát (Obzvláště dlouho trvalo, než mi došlo, co tam proboha dělá ten otravnej bílej "člověk"...). ()

Soubi

Samuraj s afrem, které by mu mohl Bob Marley závidět? WTF? Ale funguje to .) a pokud zrovna nečtete Sokrata v originále a rádi tu a tam vypnete u animované rubačky, kde se prolijí hektolitry krve, jděte do toho. PEACE :D ()

elishia

No hruza. Velke zklamani na tak vysoce hodnoceny serial. Kudrlinkova animace omrzi asi tak po 5 minutach, a vecne blabolici alter ego number 2 je tak neuveritelne obtezujici, ze jsem to dodivala az na treti pokus s notnym sebezaprenim a s ocekavanim nejakeho zajimaveho konce, ktery stejne probehl tak nejak nudne. Nepovedena radoby tvrdacka parodie na kvalitni samurai serialy, ze kterych udajne cerpa. Tenhle serial mi opravdu nesedl. Jednu * za par chytlavych souboju. ()

dodo669

Bieda. 2* dávam za pomerne dobré, aj keď miestami dosť neprehľadné boje a za zaujímavé sci-fi prvky. O deji sa ani hovoriť nedá, ak sa náhodou nejaký rysoval, bol dokonale predvídateľný. Bezduchá rúbačka. ()

Herr_Karotte odpad!

Sorry mladezi, ale tohle bylo prvni anime, ktere jsem musel uz behem tretiho dilu vypnout. Animace je super, aji prvni dil na me celkem zapusobil, ale potom... potom to pro me byla jenom idiocie, ktera sla mimo me. Ale verim, ze se to mozna nejakym hip-hap-hop fandum muze libit. ()

Rastman

Stylová animovaná bojovka s průměrným dějovým pozadím. Normálně by jste asi podle popisu volili menší hodnocení, ale vězte, že je to výtečná podívaná od začátku do konce. Drsňácké hlášky, stylové bojové scény a místy zajímavý příběh. Doporučuji. ()

D.e.a.t.h

Stylová minisérie, jejíž hlavním kladem je vizuální zpracování, které má tu správnou atmosféru. Jednoduchý příběh o pomstě, kterou se snaží hlavní hrdina naplnit a nikdo mu v tom nemůže zabránit. Občas mi trochu připomíná Samurai Champloo, které je ale zase o třídu výš. Hlavním záporem a rušivým elementem jsou pro mě někdy až absurdní situaci, co se překombinovanosti týče. Prostě si řeknete "tohle je moc" a proto bych to viděl na slabší 4 hvězdičky. Jen si prostě nemůžu pomoct, ale tenhle styl anime mám rád. A můžu doporučit všem, kdo mají rádi temnou atmosféru, samuraje, rychlé meče a kamené výrazy. ()

xLOBOx

Skvělá atmosféra, dokonalé efekty, hektolitry pomalu padající krve v klidném tempu vlající pásky.. Vlastně celé je to v takovém klidném duchu(lidé z Asie zřejmě řeknou že normální ale pro nás uspěchané evropany nezvykle zpomalené tempo:D) - což NEznamená v nudném!!!! Příběh vlastně není nic extra, ale o to má větší sílu - pomsta atd.. Občas je to až absurdní viz. obleček médi.. ale jinak skvělá zábava, všechny co znám tento seriál chytil a milovali ho, než ho za pár dní dokoukali..rozhodně doporučuji ()

FialovaMaska

Má to v sobě něco z Highlandera. Respektive i tady narážíme na cynický fantasy svět točící se kolem vcelku jednoduché premisy. Místo tajného spolku dlouhověkých šermířů, stínajících si navzájem hlavy, , nás tu čeká svět dvou čelních pásek. Jednu nosí ultimátní vítěz a dává mu téměř božskou moc nad světem. S druhou páskou se nese jedinečné privilegium utkat se s nositelem té první. Přidejte vcelku jednoduchou zápletku o pomstě a cti (protože ta k samuraiským filmům prostě patří) a celé to zasaďte do zajímavé lokace, která stylem odpovídá unikátnímu spletenci feudálního japonska, post-apo a sci-fi. Zábava je to švihlá a krvavá, místy trochu patetická a přehnaná, přesto zde po shlédnutí nezůstává prostor pro lítost. ()