Afro Samurai

• USA Afro Samurai
všechny plakáty

Epizody(5)

Na temnou cestu ve futuristickém feudálním Japonsku se vydává samurai prahnoucí po pomstě za vraždu svého otce, kterou na vlastní oči kdysi v mládí viděl. Ze studia Gonzo se na nás valí přehršle soubojů , krve a končetin poletujících vzduchem. Seriál částečně čerpá z RUROUNI KENUSHIN: TSUIOKUHEN a SAMURAI CHAMPLOO. (gruvacek)

Ichabod

Hodne povrchni postavy a banalni pribeh vas u teto OVA jen tak neudrzi, to spise pomerne velke mnozstvi souboju kde se krvi nesetri. Dabing je perfektni a graficka stylizace se mi tez hodne libi ale opravdu mi tady chybi vetsi hloubka a silnejsi vztah alespon k hlavni postave ovsem to se ani po dvou hodinach me nepodarilo. Jsou to slabsi ctyri hvezdicky. ()

MI-380

Chápu, že pro vyznavače akčního komiksu jde o dokonalou podívanou. Originální pohledy kamery, které jsou možné jen v animáku, jsou dosud snad nevídané. Zoufale mi tu ale chybí myšlenka a příběh. Krev, krev, nápad, krev... nestačí. 60% po prvním dílu. ()

pugs

Ep.1" Nevidíš, že je mimo? Co čest a férovost a tydle sračky? Hele, není todle zkurvenej raketomet? Ty máš zasranej rakeromet?!? Raketomet ve zkurveným batohu?!? Čekej, čekej, nemužem si vo tom promluvit? Nebudeš mít ani proslov jako mývaj zlý hoši?" Sorry, prvý seriál, ktorý musím hodnotiť hneď po prvej epizóde. Nekompromisný nášup podaný v krásnej animácíí a v mierne temnej atmosfére. Najprepracovanejšia scéna je určite v bare. Každí sa bije s každým a pri tom sa háda, kto sa pobije s "Číslom 2". Naozaj, naozaj kvalitný začiatok k seriálu. Musím si posťahovať ďaľšie:-) 9/10.IIIEp.2 "Kurva není to škoda? Vždycky, když se dáš dokupy tak se něco posere, začneš zabíjet, shoříš a nebo něco. Hele, víš, že ti trochu vohořelo to tvý afro, kámo? Posloucháš mně? Ty seš fakticky chladnokrvnej skurvysyn." Stále si to drží vysokú úroveň. Dozvedáme sa o Afrovej nemilej minulosti pomocou flashbackou, kde sa s ním k tomu aj pekne zoznámime. Vtípky jeho (asi) imaginárneho kamoša sú naozaj podarené a sexuálne narážky nemajú chyby a aspoň mňa neomrzia. Vlastne si neviem predstaviť, keby bol ten jeho kámoš "šedivé afro" reálny. Beriem to tak, že je to výtvor jeho mysli, ktorý mu dopomáha k boju a tak? No neviem, neviem, ale jeho nigga prízvuk nemá chyby. Zostávam zatiaľ na piatich hviezdach, ale tento diel len na 8/10.IIIEp.3 "Stay down motherfucker, stay down." Zase to nabralo grády ako to bolo pri prvej epizóde. Afro tu pekne ničí nepriateľov, no nevýhoda je, že sa tu všetko odohrá moc rýchlo. Celá epizóda je ako keby nejakým programom zostrihaná, aby sa tvorcovia mohli dostať k finálnej bitke "Afro-droid vs. Afro samurai Vol.2". A ja hovorím, že táto bitka je fantastická. Pohľad na afra ako si plachí v oblakoch a zároveň dáva dole robotka je naozaj, naozaj skvelá. Naozaj je škoda, že tento diel nie je tak rozvinutý, ako predošlé dva. Toto, že má byť to bratstvo?!? Veď to sú úchylný slabý típci:-) "Nešetři ho negře, ten týpek je padouch!"Áno, hlášky toho jeho kamaráta ma rozosmievajú už od prvej časti:D9/10IIIEp.4 "Oprav mě jestli se pletu. Ale nemyslím, že by méďové měli chodi v kimonu s mečema u pasu." Ďaľšia flashbacková epizódka. Začína tam, kde skončil diel tretí. A keby nie, určite by sme boli mimoriadne nasratí. Konečne sa oboznámime s Afrovou "rodinou" a dozvieme sa ako jeho nešťastné detstvo vlastne dopadlo a prečo vlastne chodí na svojich cestách "sám". Epizóda je vcelku dosť predvídateľná, keďže nám skôr všetko vysvetlia vopred flasbacky. Ale mne to neva. Bol to mega-nášup, ako sme si afro samuraia spočiatku predstavovali po celý seriál. 9/10IIIEp.5 OBSAHUJE PO VIAC SPOILEROV"Sledoval jsem tě. Viděl jsem, jak si zabil svého přítele z dětství. Dokonce jsem se zachechtal, když si jse zbavil toho svého imaginárního přítele. Vyrostl z tebe dobrý zabiják. Ale jsi stále zranitelný. Jako tvuj taťka, jsi uvnitř slabý. Nemohl unést všchnu tu krev na svých rukou z těchto neustálych boju o čelenku. Vlastně jen chtěl schovat čelenku "Číslo jedna", a ukrýt tuto legendu před světem. Ale jediné co udělal bylo, že donutil své soupeře po větší touze po moci. Lidi se prostě začali mezi sebou zabíjet. Závod smrti začal. Z těch čelenek ... muže člověk zešílet." Konečná finálna epizóda je za mnou. Afro sa musí rozhodovať nad svojimi činmi a rozmyslieť si čo bude ďalej, ako bude postupovať, presne ako v boji. Ako som písal k epizóde 4, tak toto bol ešte väčšňi masaker! Naozaj podarená epizódka, kde Afro konečne nájde to, čo hľadal. Odvetu, ktorá sa ukrýva pred očami bohov. Keď si to tak poviete - naozaj to VŠETKO robil len a len pre pomstu? Tak to svojho otca musel mať veľmi rád. Seriál, ako vlastne súboj o čelenky nemá koniec, ako sa dozvedáme na konci. Nikdy to neskončí ako boj medzi ľudmi. Táto epizóda bola naozaj mega masaker, no len tu už chýbali tie emócie. Mne to nevadilo. Užíval som si vizualitu a precítenosť tvorcov a atmosféru, ktorú dokázali navodiť. Všetko si technicky skrývali do tejto poslednej epizódy. Ja si teraz musím zohnať film, lebo seriál je naozaj skvelý! 10/10. Finálne rozhodnutie: Seriál plný skvelej atmosféry a výnimočnej vizuálnej stránky robia z tochto dielka to, na čo sa oplatí pozrieť. Úplne je to na 9/10 a finálny diel je vynikajúci. () (méně) (více)

MossIT

Jednoduchý až banální příběh, který ani na těch pět dílů nestačí. Po prvním díle už začíná nudit, snažíc se to zachránit flashbacky, které až na čtvrtý díl také nic moc zajímavého nenabízí... 5,5/10 ()

B4TM4N

Velice fresh počin. Zapomeňte na příběh, tady jde o styl! A ten kluci z Genza mají (a to dokonce "pořádně ostře vybroušený"), o RZAovi a jeho hudební složce snad ani pochybovat nelze. Drsňák s afrem jak z výstavy obří zeleniny prochází historicko-nanotechnolohickým Japonskem a usekává hlavy a končetiny všem, které potká. Provází ho jeho alterego (nebo jak to jinak slušně nazvat) se zásobou černočerných hlášek a hlasem Samuela L.Jacksona (který sice namluvil i Afra, ale ten řekne za celý seriál tak 20 slov). Dočkáte se "tak trochu drsnější" romantiky (palec nahoru), skvělého grafického zpracování a hektolitrů krve. Co chtít víc? ()

Corpsegrinder

Depresivní anime minisérie, seriál to rozhodně neni protože všechny díly dávaj dohromady přibližně stejnou stopáž jako celovečerní film. Ačkoliv nesnášim hiphop tak zde soundtrack nevadil, nápaditej design futuristickýho Japonska taky potěšil. A hlavně spousta krve a useklejch končetin přesně jak mám rád. ()

CjKukis

Primitivní příběh + Pár vět S. L . Jacksona + vyhul hrdina + hudba + grafika = naprosto geniální manga s hektolitrama krve . Prostě bájo ()

Bafo

Nebudu prozrazovat pribeh, staci rict, ze je vlastne spis debilni. Cely je to podobny pocitacovy hre ala early 90s' - Proste od bosse k bossovi se afro samuraj dostava az k megabossovi. Ale jo, nakonec se to cely o nakej "hlubsi" pribeh snazi, jenze ten - aspon v mem pripade - zustal nepochopen? (kdo je dobrej a kdo je zlej? takovadla pohadka by sakra mela bejt rozlisena na jasny strany, ne? a zrejme vubec neni) Doufam, ze jsem spis nalakal, nez prozradil. Afro samuraj totize neni prilis o pribehu, ale spis o vizualu, kterej je opravdu impozantni. Neni to uplne klasicky anime, hodne to pripomina Animatrix (pribeh o atletovi) nebo kreslene pasaze z Kill Billa jedna. Proste ten vizual stoji za shlednuti. Zbytek vlastne asi moc ne........ ()

Phorbo

Příběh... impozantní, animace... božská, ost? impozantně-božská... co více dodat... Skvělé anime, které si každý závislák , který na japonských kreslených seriálech ulítává, užije na plný pecky... 9,5/10 ()

Klay

Ta hromada skvělých soubojů nemůže úplně zastřít dějovou pustotu za kterou se skrývá nejjednodušší myslitelná revenge šablonka a pocit, že by se to dalo celé odvyprávět v průběhu 20 minut. Dobře že jde o minisérii, dívat se na to v kuse, tak je to určitě za 3*. Takhle vás aspoň s každým započatým dílem znovu okouzlí stylová animace a bitky krvavější, než ty z Kill Billa. 70% EDIT: S odstupem zaokrouhluju hodnocení dolů. Afro samurai až příliš stojí na zpracování, a kromě vzpomínek na hezké obrázky ve mně nic nenechal. Stařičký Ninja scroll taky dějově neoslní, ale i přes archaický vizuál je mnohem nápaditější, dynamičtější a hlavně zábavnější. ()

Kratoc

Už jsem pár mang viděl, ale ke štěstí potřebuji více než jenom vizuální (byť sebelepší) vjem. Chtělo by to lepší příběh, ale to bych chtěl asi až moc ... ()

werewolf69

Skvelá zmes napätia, násilia a hudby, stvárnená povedal by som až bizardnymi animáciami, ktoré miestami pôsobia karikaturistickým dojmom a to všetko umiestnené do fakt depresívneho temného prostredia. Takže po vizuálnej stránke Skvele!...škoda len že samotný príbeh filmu na mňa až taký sto percentný dojem nespravil. ()

Klajnik

Děj je úplně debilní, ale chápu, že tvůrce chtěli revenge storku plnou akce, takže si vymysleli vykonstruovaný blábol o vrazích prahnoucí se za čelenkami a snažící se získat tu s číslem jedna. Bohužel ani neni příliš jasné proč. Žvatlá se tu něco o tom, že číslo jedna je prakticky Bůh, ale nijak víc se to nerozvede. Protagonista je prázdný a všechny interakce mezi postavami jsou nudné. Dialogy jsou vyloženě špatné. Postavy neustále říkají, že něco udělají a pak se o to pokusí a nic z toho. Jen samotný Afro nic neříká. Nijak se tu nepracuje ani s legendou či mytologií. A samotné fighty na tom nejsou lépe. Vlastně mi to přijde dost nepřehledné. Postavy dělají hop a sek, pak následují záběry na to, jak z těl prská rudá. Anime animace je hnusná a uznávám její opodstatnění jen tehdy, kdy má mýt show stovky dílů a nelze se zdržovat s vizualizací. Afro Samurai má ale dílů 5 a obsah nijak nevynahrazuje ten obrazovej kýč. ()

TaanStari

Drsnější variace na Samurai Champloo s dementním příběhem a anglickým dabingem. Spojení hiphopu a samurajů už tu bylo - a stále funguje. Takovýhle dementní příběh tu už taky několikrát byl - a stále je stejně dementní :)). Dabing - pro mě určitě mínus, strašně mě rušil... ()

goniss

úplně obyčejný příběh doplněný plno krvavých a brutálních scének už v prvních minutách prvního dílu. Klasický námět, celkové provedení animace připomíná Pokémony. Ale něčím dobré a líbivé.. :) ()

raud

Jeden z nejlepších animovaných seriálů, který sem viděl. Úchvatně nakreslený s výborným příběhem a samozřejmě výbornou muzikou od RZA. ()

Puol

Moje nadšenie po zhliadnutí prvého dielu značne opadlo, ale záver je obstojný. Štýlové, krvavé s tvrdou hudbou RZA, ale i s biedným scénarom a podľa mňa aj so slabšou animáciou, ktorú zachraňuje iba neustále striekajúca krv. ()