Afro Samurai

• USA Afro Samurai
všechny plakáty

Epizody(5)

Na temnou cestu ve futuristickém feudálním Japonsku se vydává samurai prahnoucí po pomstě za vraždu svého otce, kterou na vlastní oči kdysi v mládí viděl. Ze studia Gonzo se na nás valí přehršle soubojů , krve a končetin poletujících vzduchem. Seriál částečně čerpá z RUROUNI KENUSHIN: TSUIOKUHEN a SAMURAI CHAMPLOO. (gruvacek)

dee-key

Na to jakou jsem na to slyšel chválu to žádný zázrak teda nebyl. Všichni vytekli z toho, že to dabuje L. Jackson, přitom tam utrousí větu za díl. Navíc to má tak neskutečně přímočarej a plochej děj, že i ty souboje se vám za pět dílů okoukají. Je fakt, že poměr techno/tradiční Japonsko je tam slušně vyvážený, ale to je asi jediný klad seriálu. Animace mi přijde dost úděsná, už jenom kvůli té statické čelence, která je asi nagelovaná, když vlaje i v bezvětří. ()

Carlossss

Jelikož jsem člověk, který moc anime neholduje, nevěděl jsem, s čím Afro Samurai příjde. Popravdě... moc jsem mu nevěřil. Ale nečekané se stalo skutečným a já si dosytosti užíval nadpozemsky propracovaný příběh o dvou páskách, sladké chuti pomsty a jednom mlčenlivém samurai, který po tom všem touží... ()

Pirabin

Fakt jsem se na to těšil...po prvním díle musím říct, že nic moc. Vlastně se nic nestalo Afro zabil pár lidí a jde si za svou pomstou...Ale zase pěkně temná atmoška...ale zase mi vadí Mangoloidní animace...vůbec nevím jestli si pustit další díl, nebo dát šanci jinýmu seriálu... ()

Kwaichi

Výborná atmosféra, skvelé efekty, len ten príbeh a celý zmysel trochu pokrivkáva. No aspoň, že to nie je ďalší z tých seriálov s 100+ dielmi. ()

c.tucker

Perfektní temná manga, která nadchne nejen příběhem, který každého rázem chytne, rychlím spáden a dalšími promyšlenými věcmi, ale i velkým nožstvím krve a odseknutých končetin. Boj je zde především katanami a jinými japonskýmistarověkými zbraněmi, ale i pistolemi a raketomety. ()

animaxis

Toto vznikne,když se smýchá anime s američany.Seriál má spoustu dobrých vizuálních efektů,které mě celkem překvapily.Pak tu je dost jednoduchý děj a spousta krve,která ovšem asi nikomu nevadí.Celkem chápu,že když jeden díl stál 1 milion dolarů,tak to má jen pět dílů.Řekněme,že kdyby to natahovali a bylo by z toho třeba jen 50 dílů,tak bych se na to asi ani nedíval.Celý seriál jsem měl shlédnutý asi za dvě hodiny a bavil jsem se,ale picity tam nebyly skoro žádný,což od anime bohužel docela očekávám,takže jsem uvažoval o třech,nebo čtyřech hvězdičkách a nakonec dávám čtyři za snahu. ()

daEmoNickY

"Gotta catch them all" .......................................................... hodne slusna "vykradacka" ;) .............................................................. Chapu ze Lucasovi se povedl obnovit hrdinsky pribeh v podobe mladika ktery musi prekonat otce ........................... no to je jedno ............................ je to jenom o grafice a je to .................................... mmmmmm ................................. no proste mi prislo ze misto tradicnich precitlivelych prihlouplych prehnanych (......) animee postav konecne nekoho napadlo nasadit tam trosku sarkasmu (treba serial doktor House by se bez nej sesypal jako domecek s karet) ....................................................... tak do toho gulase nasypali "nigga styl" ................................... nastesti zapomeli hrdiny vyzdobit jako vanocni stromecek zlatymi retezi a budiky .................. nezapomeli ale na roboty a .................. achjo proc proc tohle vlastne psat ze ? ...................................................................... grafika je hodne o spiralach a vlnovkach o zastavovani pohybu v pulce, pusobi to jakoby se na "cosi" cekalo, taky se tam objevuji kirbyho tecky v podobe plapolajicich "afer" hlavnich hrdinu ........................................................................ divat se na to da ale az se objevi neco noveho tak po tomhle nestekne ani pes ................................................................ vzhledem k tomu jakou mam dneska nepratelskou naladu tak tomu dam ??? hvezdicek, to abych nevypadal jako zhrzenej filmovej kritik ()

gambit

Naprosto zničující atmosféra, geniálně propracovaný vizuál a skvělý hudební doprovod od RZA. Svět Afro samuraie mě okamžitě pohltil, leč musim přiznat, že po třech minutách mi byl jasný vývoj celé zápletky včetně rozuzlení. Tahle šablonovitost a předvídatelnost mi brání v udělení páté hvězdičky, přesto sem si tohle dílo maximálně vychutnal a komukoliv ho rád doporučim. ()

eye candy

Tento mini-seriál dostal do vínku koňskou dávku západní kultury a pokud ho dokoukáte až do konce vítejte v klubu všežravců s pokřiveným vkusem. Feudální Japonsko, kde se katany utkávají s raketomety, mobilní komunikací a kde nosí hlavní hrdina fro jak Foxy Brown? Zní to divně, ale spojení moderních prvků se samuraji a hiphopem se už nekolikrát osvědčilo, tak proč to nezkusit znovu (a znovu). Bohužel stylové provedení není všechno, Afro Samurai působí dost povrchně a nezáživně ve srovnání se Samurai Champloo, kterej je ve všech aspektech(kromě anglického dabingu) o třídu lepší. ()

Saraph

Afro byl v podstatě jedno z mých prvních anime. Ta animace mi ze začátku trochu vadila, ale nakonec jsem i uznal, že není vůbec špatná a dokonce jsem si ji i oblíbil. Dost mě dostal příběh, kterým si to tohle anime razí, nicméně když se díváte na nějaké 12-dílné kvalitní anime, uteče to jako voda. O to víc to uteče, když je to perfektní anime, ale jen na 5 dílů. Musím ubrat jednu hvězdu za uchvátanost. Samotný příběh je vlastně ještě mnohem kratší než 5 epizod, a sice kvůli dlouhým flashbackům. ()

neoBlast

Po dokoukání seriálu jsem se cítil, jakobych vylízal krásně barevný talíř, na kterém ale nic po celou dobu konzumace nebylo servírováno. Hip-hopová stylizace Afra je vynikající a hodně originální (pod soundtrackem je podepsán RZA). Ale k čemu. Cítím, že kdyby měl seriál šedesát dílů, tak bude stejně prázdný jako po dosavadní pětici. 50 % ()

Mihail123

Jednonucho geniálne dielo. Kto čáká pestrofarebné anime, ten sa nedočká. Afro Samurai je to najtemnešie, najbrutálnejšie anime s oku lahodiacou animáciou, kde ľudské končatiny lietajú vzduchom. Pripočítam si k tomu hlas Samuela L. Jacksona a mám o 1* navyše. Čiže u mňa jednoznačne 5*. ()

Unnamed

Člověk by nečekal, že to bude tak zábavné. Název by lidi, kteří se o ujeté anime (samuraj s afrem?!) nezajímají, mohl spíše odradit, ale byla by to chyba. Afro samuraj alespoň pro mě osobně nebyl o bojích (i ty měly však své kouzlo), ale o postavě dabované Samuelem L. Jacksonem (jejíž hlášky jsou vážně fantastické) a zajímavém stylu vyprávení (což dokazují díly prolínající se s flashbacky do Afrovy minulosti). Silné 4*. ()

VanTom

Temné, vizuálně zajímavé anime, kde se černošský samuraj vydává pomstít smrt svého otce. Přímočarou cestu originálním světem (středověké Japonsko s androidy, mobily, raketomety) lemuje množství jedinečných protivníků a flashbacků z dětství, drsného nemluvného hrdinu však sotva dokážou byť jen zpomalit. Bohužel, přestože má seriál pouhých pět epizod, brzy se stává značně monotónním a ten Afrův ukecaný společník opravdu otravuje. ()