Reklama

Reklama

Světlušky v zahradě

  • USA Fireflies in the Garden (více)
Trailer

Částečně autobiografické americké melodrama režiséra Dennise Lee líčí v několika prolínajících se časových rovinách osudy manželů Taylorových (Wiliam Dafoe a Julia Robertsová), jejich dětí i životních partnerů, které vyhrotí nečekaná tragédie...
Pro Lisu, jejího manžela Charlese (Julia Robertsová a William Dafoe), syna Michaela (Ryan Reynolds) a dceru Ryne (Shannon Luciová) to měla být příjemná oslava v domě Lisiny sestry Jane (Emily Watsonová). Tragická autonehoda, při níž Lisa umírá, však plány nečekaně zhatí. Na pohřbu se objevuje i Michaelova manželka Kelly (Carrie-Anne Mossová), která se svým mužem nežije, a právě ona svou přítomností otevírá Pandořinu skříňku plnou tajemství. Michaela pronásledují bolestné vzpomínky z dětství, postupně však všichni tři skrze bolest a slzy zjišťují, jak moc se navzájem potřebují, a že navzdory starým křivdám mohou znovu vytvořit rodinu. Tradiční, částečně autobiografické drama natočil scenárista a režisér Denis Lee. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (174)

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Neokázalé drama...Natočeno s lehkostí, přesto výrazně a přesně...Střídají se tu vyhrocené momenty s jemnými náznaky i obrazovou poetikou...Nejsilnější je celý snímek ve svém úvodu, pak chvíli přešlapuje na místě...Herecké obsazení lahůdkové...Jen věkově jednotlivé složení rodiny trochu hapruje. Například neuvěříte, že Emily Watson by měla být o dost mladší sestrou Julie Roberts... ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Velmi silné herecké obsazení samozřejmě vzbuzuje zvědavost. O to větší je překvapení, že všichni hráli velmi civilně a úsporně. To vše je myšleno v pozitivním slova smyslu. Je to film o lidech a vztazích mezi nimi a díky herecké umírněnosti je mnohem více uvěřitelný. Flashbacky nejsou rušivé a matoucí a vlastně jediné co mi u Světlušek v zahradě vadí je, že ve mě po deseti minutách po skončení filmu nezůstaly žádné emoce. Přesto dávám 4*, protože si vůbec nejsem jistý, že závada byla na vysílači :o) ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Snímek, na který se příjemně dívá, od nějž jsem nic nečekal a který mě dokázal potěšit a zaujmout, to jsou Světlušky v zahradě. Nevyhnu se srovnání s podobnými Winged Creatures: i tady sledujeme osudy lidí, kteří se vyrovnávají s těžkou ránou osudu. I zde je pak hlavní premisou filmu kvalitní herecké obsazení, zručná režie (debut!) a krásný scénář. V tomto případě je ale příběh o to více emocionálně nabitý, že tragédie se stala v rodině a hlavní aktéři jsou tak spolu v důvěrnějším vzájemném svazku. Já jako milovník nezávislých dramat (v tomto případě sice trochu komerčnějším) jsem si tohle skvělé umělecké dílko plné hereckých koncertů užil, ovšem kdo hledá akci, nechť se rovnou otočí o 180 stupňů :-). Ryan Reynolds je skvělý herec, spolu s Patrickem Wilsonem jej budu bedlivě sledovat... ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Rodiná dramata z USA nejsou zrovna žádaným vývozním artiklem. Je to většinou na jedno brdo a všichni víme, jak to dopadně. Světlušky jsou jiné. Napovídá tomu už obsazení, které vypadá báječně a dle toho funguje, Ryan umí zahrát všechno, Willem je osobnost, Julia hvězda, ostatní zkušení a Hayden příjemně překvapila. Kamera je velmi příjemná a nebojí se v rámci žánru až nečekaných úhlů a zbůsobů snímání. Co si ale budem namlouvat, vše stojí na příběhu a ten stojí za to. DIalogy jsou velmi přirozené, žádné zběsilé twisty, žádné šoky, vše příjemně plyne. Jen ten závěr nemusel tolik zaplout do prověřených mělčin... Rodina se sjíždí na promoci nejmladší dcery, žel dojde k tragédii a všichni se s ní musejí nějak vyrovnat a než se odhodlají k odrazu do budoucnosti, musí se vyrovnat se svou minulostí... 75% ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Dětský a dospělacky svět jsou natolik odlišné, že se v nich člověk - a lidské city - někdy ztratí. Smrt jedné ženy (matky, sestry a tety v osobě Julie Roberts) zamíchá kartami života všech zúčastněných. Co je ale hlavním kladem tohoto filmu je ta naděje na konci. Že i když je člvoěku někdy hodně úzko, že jeho rodina je tu pro něj. Hvězdně obsazené Fireflies in the Garden jsou spíše artovým snímkem, nicméně musejí nadchnout i mainstreamového diváka. Měla-li bych ale vytknout nějakou chybu, pak je to počáteční zmatenost. Dobrou půlhodinu jsem měla zmatek v tom, kdo je kdo... Tohle prolínání dvou časů zkrátka není úplně šťastné řešení. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Kritici Dennisovi Leemu vyčetli, že jednotlivé časové roviny ve filmu splývají a jsou nepřehledné - s výjimkou modelů aut je totiž od sebe neodlišuje téměř žádný rozdíl v designu šatů nebo budov. (curfew77)
  • Film se má podle scénáře odehrávat v "nejmenovaném městečku na Středozápadě nedaleko Chicaga", natáčel se ovšem v Texasu, což je z exteriérových scén docela dobře patrné. (curfew77)
  • Za kamerou stál Danny Moder, manžel Julie Roberts. (curfew77)

Reklama

Reklama