Reklama

Reklama

Světlušky v zahradě

  • USA Fireflies in the Garden (více)
Trailer

Částečně autobiografické americké melodrama režiséra Dennise Lee líčí v několika prolínajících se časových rovinách osudy manželů Taylorových (Wiliam Dafoe a Julia Robertsová), jejich dětí i životních partnerů, které vyhrotí nečekaná tragédie...
Pro Lisu, jejího manžela Charlese (Julia Robertsová a William Dafoe), syna Michaela (Ryan Reynolds) a dceru Ryne (Shannon Luciová) to měla být příjemná oslava v domě Lisiny sestry Jane (Emily Watsonová). Tragická autonehoda, při níž Lisa umírá, však plány nečekaně zhatí. Na pohřbu se objevuje i Michaelova manželka Kelly (Carrie-Anne Mossová), která se svým mužem nežije, a právě ona svou přítomností otevírá Pandořinu skříňku plnou tajemství. Michaela pronásledují bolestné vzpomínky z dětství, postupně však všichni tři skrze bolest a slzy zjišťují, jak moc se navzájem potřebují, a že navzdory starým křivdám mohou znovu vytvořit rodinu. Tradiční, částečně autobiografické drama natočil scenárista a režisér Denis Lee. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (175)

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Malé art movie o vztazích rodičů a dětí s nekonečnými hádkami táhnoucí se filmem a přísným až tyranizujícím otcem. Čeho si divák všimne ještě před samotným snímkem, je jeho kvalitní herecké obsazení, které zahrnuje hvězdy, jako jsou Julia Roberts, Ryan Reynolds, Willem Dafoe, Emily Watson nebo Carrie-Anne Moss. Celkově je film zahalen do dramatického hávu, ale najdeme zde i pár úsměvných okamžiků, jako je např. proslov Willema Dafoea a následná minuta "ticha". Díky rodinné tragédii se její členové opět po letech setkávají a prostřednictvím flashbacků se příběh filmu vrací do dětských let. O navození patřičné atmosféry po hudební stránce se stará Javier Navarrete se svými klavírními tóny. Svým začátkem mi Fireflies in the Garden připomnělo American Beauty, střed je solidní, avšak závěr je obyčejný a nijak neuchvacuje, přesto se však jedná o další z řad příjemných filmů. (7/10) ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemný film s citlivým příběhem, ve kterém se prolínají nejen dvě časové vrstvy ale i komplikované vztahy. Pokud je člověk alespoň trochu bystrý, nedělá mu sebemenší problém se v tomhle propletenci orientovat. A právě tenhle propletenec dělá z filmu velice milou podívanou. A když k tomu přičteme skvělé herecké výkony, o kterých se v podání Willema Dafoe, Julii Roberts, Ryana Reynolds a ostatních, nedalo pochybovat. Pro mě po dlouhé době sympatické, jemné a nenáročné drama, které potěšilo, rozesmálo a zahřálo u srdce. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Film má viac vecí, ktoré sú naznačené, no nikto sa im následne nevenuje. Postavy radšej mlčia, hoci je vidieť, že to v nich vrie a najradšej by všetko vykričali do sveta. Mne osobne tento typ scenárov celkom vyhovuje, pretože si myslím, že aj živote to takto funguje, že mnohým veciam, hoci dôležitým, sa skôr vyhýbame, než aby sme ich riešili s psychiatrami. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mi to přišlo docela dobrý, ale postupně se z toho stane takový obyčejný rodinný drama, na kterym mě zaujal snad akorát Willem Dafoe jako krutopřísnej foter. Ten to zahrál tak dokonale, že jsem měl chuť hodit po něm prázdnou flašku od piva, kdykoliv se objevil na obrazovce :-) Za zmínku stojí ještě Julia Roberts, kterou obvykle nemůžu ani vidět, ale tady v nepříliš rozsáhlý roli ze sebe zřejmě vypotila jeden ze svejch životních výkonů. Jinak já jsem celou dobu čekal, o čem teda je ta kniha, kterou se hlavní hrdina chystá vydat a v závěru filmu se dozvim akorát to, že tu knihu nakonec nevydá. Celkově jsem měl z filmu pocit, že po prvních cca 30 minutách poněkud začíná ztrácet dech a závěr už vypadá spíš jak nějaká epizoda z BH 90210. 55% ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem k tomuhle filmu napsat opravdu hezký vyčerpávající komentář, důkladně ho rozebrat, jenže komenty píšu s odstupem několika dní a po třech dnech už jsem prakticky vůbec nevěděl, čeho se chytit. Tak dokonale se mi ten snímek vytratil z paměti. Zůstala jenom nepříjemná vzpomínka na nudu a pocit nulového ztotožnění s hrdiny filmu. Hezké obsazení, ale jinak mě tahle typická festivalovka jednoznačně minula. Celkový dojem: 25 %. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Za kamerou stál Danny Moder, manžel Julie Roberts. (curfew77)
  • Kritici Dennisovi Leemu vyčetli, že jednotlivé časové roviny ve filmu splývají a jsou nepřehledné - s výjimkou modelů aut je totiž od sebe neodlišuje téměř žádný rozdíl v designu šatů nebo budov. (curfew77)
  • Film se má podle scénáře odehrávat v "nejmenovaném městečku na Středozápadě nedaleko Chicaga", natáčel se ovšem v Texasu, což je z exteriérových scén docela dobře patrné. (curfew77)

Reklama

Reklama