Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová verze příběhu o hrdinném válečníkovi Beowulfovi, který se se svými válečníky postavil stvůře jménem Grendel. Grendel je netvor, terorizující severské království - je strašlivý, silný a plný nenávisti. Pouze neohrožený Beowulf a jeho meč jej mohou zastavit jednou provždy. Bájný hrdina Beowulf z Geatsu cestuje se svou družinou světem a bojuje s démony a nestvůrami, které páchají na lidech zlo. Na pozvání krále přichází do dánského království Heorotu, které je sužováno netvorem Grendelem. Tato stvůra zabíjí celá léta strážce města a celé království je sužováno kletbou Grendelovy matky. Beowulf se utkává v rozhodujícím boji s Grendelem i jeho matkou a rozhoduje tak o dalším osudu království. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,Avšak Grendel je démon! Bez naděje na spásu vydaný napospas svým lítým choutkám!“ Takové a mnohé další hlášky se skrývají v tomto béčkovém fantasy filmu. Asi půl stopáže jsem si užíval obrovský příval naprosto nesmyslných replik, tu druhou půlku jsem zase pro změnu proklínal scénáristu, který dokázal vytvořit asi desetiminutový rozhovor, ze kterého se divák nic nedozví. Kostýmy jsou strašlivé, lokace jakbysmet, herci hrají příšerně a příšery jsou nepovedené a vypadají divně. Ale pochválit musím alespoň akční scény, kterých bylo poměrně dost, a sympatickou Alexis Peters. ()

V.Silver odpad!

všechny recenze uživatele

Ze studijních účelů jsem nashromáždil poměrně slušnou řádku komiksů, filmů i knih o Beowulfovi a musím říct, že tohle bylo to největší WTF na který jsem mohl narazit. Tenhle snímek není jenom totální zhovadilost, tohle je taková zhovadilost, že stojí se na ni podívat už jenom proto, jak si tvůrci představují rozmezí 5. - 7. století na evropském severu: Dánský Heorot vypadá jako nějaká kolonie antického Říma (tolik mramoru snad v Dánsku nemaj ani dneska), stateční vikingové zřejmě unesli čínské mudrce a do Evropy dostali střelný prach o takových 8 století dříve, přičemž jej bravurně použili nejen v podobě zápalného sudu vymršťovaného z katapultu, nýbrž i k výrobě semtexu, protože jinak si obří exploze naváděných šípů ze zázračného samostřílu se zaměřovací optikou (!!!) prostě nedovedu představit. Oblečení poskládané ze všech možných proveniencí vem čert, stejně tak premisu "větší rohy na helmě, víc viking", podle níž (jak vidíte na plakátu) byl Beowulf prostě nejvíc. Jo a meče z rekvizitáře Barbara Conana taky stojí z azmínku. O "kvalitě" vizuálních efektů a hereckých výkonů snad nemusím mluvit, Grendel vypadá jako rozmázlá halda pixelů a jeho matka... škoda mluvit, to se prostě musí vidět! 5% :) ()

Reklama

Bluesun 

všechny recenze uživatele

Není to tak strašné, jak tu mnozí píší. Ano, dialogy jsou patetické, Cross dělá hrozné xichty a je to prostě TV film. Na druhou stranu potvory a Alexis Peters jsou roztomilé a taky se mi líbil i výběr lokací. Že spousta věcí neodpovídá realiím, to je druhá věc. Stejně o té době každý ví pendrek ví a není to poprvé, co se "historický" film provinil proti reáliím. ()

Hadža 

všechny recenze uživatele

Jak jsem uvidel toho hada,hned jsem pojal podezreni,ale po te co vyfasofal ten granatomet ,jsem pochopil ,ze pujde o velmi nezdarilou frasku.Chtel jsem napsat ,ze to bylo na urovi serialu Herkukles ci Xena,ale nechtel bych je urazet,protoze tam byl aslepon humor.Triky opravdu katastrofalni i na tv produkci. ()

sadlokan 

všechny recenze uživatele

Přijedou na galéře,Beowulf má speciální kuši asi na osm šípů s hlavicema s obohacenym uranem,to je jeho ,zřejmě, božská síla.V nějakym polozbořenym severskym antickym městě ho očekává král B.Cross,kterej se tváří ještě víc jakože spolknul žížalu než obvykle, a de se na to!Alespoň je to krátký a podezřívám,že to mělo bejt původně dvojdílný,to by se teprve táhlo,takhle to alespoň odsejpá. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v Bulharsku v okolí města Sofie. (Terva)
  • Film je volně založený na anglosaském eposu „Beowulf“, který byl napsán neznámým anglo-saským pisatelem v 8. - 11. století. (Terva)
  • Jezdci na koních v mají třmeny, které se však začali používat až o několik staletí později. (Terva)

Reklama

Reklama