Thriller Afterwards je natočen podle novely "Et apres..." francouzského spisovatele Guillauma Mussa. Nathan Del Amicoc (Romain Duris) je vynikající a úspěšný newyorský právník. Jeho osobní život je však chmurný od té doby, co se rozvedl s Claire (Evangeline Lilly), jeho jedinou láskou. Až do chvíle, kdy potká záhadného doktora Garretta Goodriche (John Malkovich), jenž se mu představuje jako "posel". Goodrich tvrdí, že dokáže pomocí svých smyslů určit, kdy jistí lidé zemřou a že je poslán, aby jim pomohl, dokud není pozdě. Nathan mu nevěří ani slovo, ovšem brzy poté je svědkem několika znepokoujících událostí, jež Goodrichova slova potvrdí. (Banger888)

pezz

Mysteriózna dráma (?) dobre, dajme tomu. Malkovich nepresvedčil a nie len mňa, ako čítam iné komentáre. Zbytočné epizódy skáču z jednej do druhej bez hlbšej väzby k deju, je cítiť veľká snaha o mysteriózneho ducha filmu, no nedarí a nedarí sa ju akosi vytvoriť, ani umelo vsúvanými nehodami o nikom a ničom. Vymyslené postavy a ich vymyslený vzťah k protagonistom, ktoré musia vymyslene umrieť, čo ani Posol niekedy nevidí (a mal by vidieť!). Postavy a ich vzťahy nie sú dostatočne pôsobivé (presvedčivé), aby vo vás vyvolali silnejší zážitok k filmovému dielu (ani zbytočné vulgárne prejav-y umierajúceho Jeremyho nič filmu nedávajú). Záver nie je vôbec prekvapivý ani dramatický, len tak skleslo, smutne a odovzdane končí v nekonečnu, čo predstavuje hlavná (omieľaná) téma – smrť, ktorú už bez prekvapenia očakávate u každého. Videl som viac ako Poslovia ...55% ()

madline24

Poetický film o smiřování se s vlastním životem, rodinou, světem kolem sebe ...s vědomím vlastního konce . Přestože snímek není moc dějový, poetika filmu nutí k premýšlení, stejně tak snové obrazy a krásná hudba. Jen John Malkovich (i když dobře typově vybraný) mi tam zas tak moc neseděl, protože víc než cokoliv jiného hraje.. Johna Malkoviche. ()

utopia

Nadpozemská hudba Desplata, tajemný Malkovich a překrásná Evangeline Lilly. Všechno do sebe tak pasuje a přitom Vás to tak zmate. Celou dobu si myslíte, že víte o co jde, ale na konci všeho si uvědomíte, že to bylo celé jinak. Přiznám se, že v okamžiku ,,odhalení´´ jsem seděla s otevřenou pusou a uvědomila jsem si to až po několika desítkách sekund. Příběh mě okouzlil, stejně jako již zmíněná hudba. Vše plyne tak pomalu a lehce, ale nic z toho nepostrádá náboj a je doprovázeno značnou naléhavostí díky hereckému výkonu hlavního představitele Nathana. Člověk si během filmu uvědomí spoustu věcí. Pro mě velice emocionální záležitost. ()

Šefča

Nakonec teda 4*, je to dobře natočené, povětšinou napínavé. Herecké výkony jsou perfektní. Ale je to tak depresívní, že už bych se na podobný film nekouk. ()

vixina

Uznávam, že nešlo o priemerný film (koniec koncov, javil sa byť aj celkom nezávislý), ale jednoducho mi nesadol. Jednotlivé kúsočky boli fajn, ale nejako mi to spolu nehralo. Asi proste nie som človek pre pomalé drámičky, kde nechápem, ako je to možné, že protagonistovi "to" ešte stále nedošlo. Nemusí to byť každého prípad, to určite nie, ale pre mňa príliš nepresvedčivo prevedené na to, aby som im to bohapusto zožrala. To nie. Lepšie 3*. ()

Kylee

Balzám na duši... neumím to popsat, jde o druh filmu, který asi každý musí vidět a prožít sám, pokud ho témata života a jeho konečnosti zajímají... audiovizuální stránka dokonale sedí k obsahu... film plyne jakoby pomalu a ano, chvílemi je smrštěn na pouhé hraní si se slovy o umírání, ale já osobně jsem si v tom určitou hloubku našla... doporučuji zažít.... ()

Shizzy

Na začiatku sa Afterwards zdalo ako pomaly plynúca dráma popretkávaná krásnymi hlbokými dialógmi. Po polhodine filmu však atmosféra opadla, rozhovory sa začali opakovať a celkový dojem držala už len hudba. Dokonca ani rádoby emotívny koniec so mnou nedokázal zamávať, čo je skutočne veľké mínus, vzhľadom na to, že to bolo to jediné, čo ma donútilo film dopozerať. Hviezdičku má u mňa film za prvú polovicu, druhú za nádhernú hudbu a tretiu za pekný vizuál. ()

TylerD.

Čekal jsem jiný konec. I když on se možná stal, jen už to film neukázal. Ve filmu bylo vše jak má být. Pro vyšší hodnocení bych ale potřeboval víc než vyprávění podivného příběhu. 65 % ()