Po smrti

• Německo

Afterwards - Engel im Winter

Drama / Mysteriózní / Thriller

Kanada / Francie / Německo, 2008, 107 min

Dva neokoukaní herci, k tomu John Malkovich a podivná atmosféra provázející film. Chvílemí mě dostávala, jindy mě nechávala klidným. Téma silné, ale musí se uchopit správně, v tomto případě to bylo docela obstojně provedeno a podáno. Jinak celkově téma ztráty blízkého, smrti a nějakého toho "afterlife" mě vždycky zajímala.(12.1.2011)

Vynikající atmosféra filmu, to bezesporu. Ale téma jako takové, mi nepřišlo ani šokující, ani nepochopitelné, ani znepokojivé. A nevím, jestli se to stává i vám, ale mě někdy hrozně vadí, když lidi reagujou pro mě zcela nepochopitelným způsobem – z toho jsem vnitřně rozladěná, protože to žene děj jiným směrem, než bych chtěla. Potom ta věčná nedůvěra, neschopnost druhého ani vyslechnout, natož se zamyslet, atd. Přesně proto mi lezl na nervy hlavní hrdina, kterej byl natvrdlej jako balvan a svoje interpretace (úplně debilní) chtěl nacpat někomu, kdo se ho na nic neptal.(26.4.2011)

• peiton

Dráma ako bič to síce mohla byť,ale napriek tomu emocie so mnou nezamávali ako mali.Možno by snímke pomohlo viac romantickosti do toho doslovného umierania tam a druhú polovicu mojej romantickej duše by to možno pomohlo roztopiť.Pomalo vlečúce sa mdlé scénky častokrát bez dialogov ma skôr unavovali k smrti akoby mali byť k niečomu užitočné.Zrýchlená verzia na diaľkovom ovládači tento problém razom vyriešila a život ide dalej..(21.2.2015)

Nejdříve co se povedlo. Malkovich, Duris a hudba. Špatný byl ten sklon k filosofickému blábolení na téma smrti, které provázelo celý film. Chápu, že v tomto případě je hlubokomyslné žvanění na místě, protože Malkovich se jako posel nesnaží smrt podvést, ale "jen" pomáhat budoucím nebožtíkům usmířit se se životem, ale přeci jenom bych uvítal více vypjatějších scén na úkor filosofie. I přesto ale lze najít k hlavním postavám vztah a vše relativně v poklidu ubíhá až do samotného konce, který uspokojí i trochu naštve. 60%(22.7.2014)

Nikdo nemá moc nad hodinou své smrti. Ale jen protože zemřeme, neznamená to, že přestaneme existovat...Pěkný film, avšak to líné tempo mě vyloženě udolalo. Doprovodná hudba je pomalu silnější než celý příběh. Přesto mě dobrý zážitek tak úplně neminul, spíše obešel. Evangeline je krásná a talentovaná, jen škoda, že v tomto dramatu fungovala spíše jako ozdoba. Film mi potvrdil jediné - jak starý dobrý Seagal pravil, předtucha smrti je vskutku horší, než smrt samotná..(24.6.2013)