Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

Ulrich

Asi nebudu příliš originální, když řeknu, že nejsilnější složkou Daybreakers je ztvárnění fungování světa upírů, které by mě zajímalo i více a nevadilo by mi, kdyby tato alternativní historie byla rozpracována hlouběji v nějakém prequelu, knize nebo počítačové hře. Bohužel, jakmile se film dostane z města a začne se řešit hlavní příběh, přestává to tak nějak držet pohromadě a začíná nudit. Je škoda, že tvůrci některé motivy nerozpracovali do větší hloubky občas probleskne závan romerovské satiry, ale tvůrci to nikdy nedokáží dotáhnout do zajímavého konce. Bohužel, ani pokud dojde na akci, nemůže film překvapit ničím, snad jen až komiksově nastavenou brutalitou, kdy krev šplouchá i z oken aut (doslova). Škoda promarněné příležitosti, námět v sobě měl více, než čeho jsme se nakonec dočkali. ()

Venous666

Film by se podle mě dal ještě více napružit do pozoru a vyždímat z toho ještě nějaké plusy (tolik možností v jiném světě je přeci), ale i tak toto horrorové scifi stojí za doporučení. Ethan Hawke se postavil do roli správňáka a jde po něm upírský hajzl Sam Neil (který zde hraje ještě líp než v horizontu událostí). Všechno je propojeno s originální hudbou a tak to má pořádný říz. Tyhle postapokalyptické film, kde je lidstvo na pokraji vymření mají něco do sebe ... 80% ()

Pidzey

Zajímavě pojatá upírána,podkreslená výbornou hudbou. Svět ve kterém žijí upíři ve většině a krev je nedostatkové zboží. Ve filmu je několik dobrých nápadů ať už honička v autě za denního světla kde díry od kulek rozhodně nedělají dobře upířímu řidiči či obrácená proměna. Jediné co mě trochu vadilo je přehnaná drsnost některých scén, ale to k upírům zřejmě patří. Sam Neill je kvalitní padouch, zase. Ethan Hawke slušný klaďák a Will Dafoe konečně po nějaké době kope za ty dobrý. Celkově je film herecky nevýrazný viděl jsem všechny zůčasněné hrát jinde lépe, ale je to dostačující pro to aby mě to nerušilo. Podívat a zapomenout. Uděluji 3,5* P.S.: Ještě bych rád dodal....Tohle Svítání je mnohem lepší než jisté nejmenované Stmívání. :-D ()

Silencia90

Tento film mě bavil. Ke konci možná trochu moc masakru, ale jinak fajn nápad i pěkné zpracování. Navíc Ethanovi to tam neskutečně sluší. ()

Eratashi

Další netradičně pojaté zpracování upírství. Zpracované dle reálné představy. Boj lidí vs. upírů není o tom, kolik víc sejmete, ale o to nalézt ultimátní řešení. Hodně štěstí. ()

Bozvav

Vynikající námět, slušné herecké výkony, zajímavé zpracování, slušná hudba. Jen ty dialogy poněkud skřípaly. Jako celek slušných 75%. ()

zelda82

Zabavna jednohubka, ktera mi pripominala prvniho Bladea, ktereho mam mimochodem hodne rad. Jen skoda te caste staticnosti, logickych lapsu a nedostatku akce. Myslenka ovsem kazdopadne zajimava ()

NGP

Možná jsem očekávala víc, možná mi tam něco nehrálo, ale připadalo mi to suchý. Výborní herci, dobrý děj, ale způsob natáčení a režie - nemůžu pochválit. Průměr, ale mohlo to být něco víc... ()

BathoryMan

Svieža krv zaviala aj medzi upírov a priniesla zosebou aj originálne nápady,slušnú akciu a krásne pochmúrnu atmosféru!Bratia Spierigovi klobúk dolu!!! ()

FilmWave

Fajn vidět Ethana Hawka po delší době na plátně v hlavní roli. Hodně jsem tomuto dílku fandil, ale přece jen to nakonec nevyšlo. Velmi solidně budovaný svět a atmosféra ze začátku filmu jsou ještě před polovinou zadupány do země snahou o zápletu a akci a nic tomu nepřidá ani zoufale neúspěšná snaha o „matrixovsky“ laděné finále. Škoda, protože post-apokalyptický svět zprvu působí, na to že bavíme o upírské společnosti, velmi syrově a realisticky (navíc jsou autoři v rozhodujících chvílích dobře drsní). Labužnický Sam Neil. ()

Pitaya

Potenciál tento film měl velký, bohužel moje očekávání nenaplnil. Já miluju filmy s upírama a i přesto musím dát slabou trojku, protože od takovýchto filmů čekám hodně akce a hlavně perfektní efekty. Napříhlad jak se ten okřídlenec pověsil na strop, to vypadalo tak hloupě!!!!!Až jsem se musela smát. ()

IvcaG

Bratři Spierigové nám zde odkrývají něc co tu v upířím tématu ještě nebylo, ale hlavní myslěnku doplňuje mnoho už dávno okoukaných a nefungujících frází. 50% ()

Lobotomas

BRRip mě spočátku vtáhnul do dějě. Původně jsem jen užasl nad krásou nově vybudováného světa, obývaného převážně upíry. bohužel se ukázalo že jsem se z toho po krátké chvíli probudil. Nechápu např. ty jejich nápoje kafe?? Horká krev a říkají tomu kafe. Jaký je tedy rozdíl mezi jejich kafem , cajem nebo horkou čokoládou. Jejich svět se začal trhat a začal být částečně divný, nepřesný až děravý. Jednoduchá zapleka je vám hned jasná. Žádné napětí, žádná akce. Ono se vůbec v podstatě nic neděje. Děj se pomalu vleče. Přitom to začalo tak pěkně a mohl z toho být nádherný filmek. A pak konečně přijde konec.. ()

mala_kea

Jeden z mých očekávaných filmů, který podle traileru nabízí ultimátní řež upíři vs lidé. Po tomto traileru už jiným věřit nebudu, protože toto je ostuda akčních hororů. Takhle zahodit potenciál upírů, kteří jsou naprosto perfektní. Krve je dostatek, brutální scny rozhodně nechybí. Ethan je v cajku, Dafoe ujde, jenom ten Neill je kokot největší. Dobrá myšlenka která však nenabrala na těch správných obrátkách. ()

Raziel_cz

Já nevím, co bych k tomuhle měl napsat. Přestože to má své chyby a nejedná se o absolutní špičku, je to jeden z nejlepších žánrových filmů. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)