poster

Nová země (festivalový název)

 • Švédsko

  Det nya landet

 • anglický

  The New Country

Drama

Švédsko, 2000, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • acervena
  *

  Zatím největší omyl severskeho film.podzimu. Nepravděpodobná slatanina. Klišé na druhou. Nevtipné, nedojímací. Prostě špatný film.(31.10.2015)

 • dr.fish
  ****

  Imigrační roadmovie. Dobrodružství dvou ilegálů na cestě Švédskem. Nemají kam jít, kde spát a nesmí se nechat chytit. Potkávají spoustu lidí v dobrém i zlém, ale hlavním setkáním je bývalá modelka Louise, která tomu dá šťávu a jiný rozměr. Nečekejte ale žádnou velkou srandu, pořád je to především příběh lidí, kteří nemají domov. I když je štěstí pomálu, občas se usměje a je třeba si toho vážit. A nejvíc na světě je prostě přátelství. 80%(18.1.2015)

 • Slarque
  ***

  Já sice vím, že to k žánru road movie tak nějak patří, ale stejně mi tyhle filmy, ve kterých hlavní hrdinové během pár dní potkají několik různě extrémních lidí a nikoho ani vzdáleně normálního, připadají podivně vykonstruované. A díky tomu už na mě tolik nepůsobí ani závěrečné klišé. Navíc mám dojem, že Íránec i somálský kluk měli lépe napsané role, ta třetí byla prostě jen prsatá Švédka.(18.11.2015)

 • ddf76
  *****

  Tak tenhle film me dostal. Jednoduse natoceny, ale tak uprimny a hluboky film jsem uz dlouho nevidel. Vyborne napsany scenar a nemene skvely herci. Tenhle film by meli poustet u nas na radoby umeleckych skolach, potom by se v CR netocilo tolik sracek.(13.4.2009)

 • Blizzard
  ****

  Film o přátelství a životě uprchlíků v cizí zemi. Mladý Somálec Ali a Íránec Massoud se při pohledu na opakované deportace rozhodnou utéct z uprchlického tábora ve staré kraksně a právě zde začíná jejich cesta napříč Švédskem plná dobrodružství a zážitků. Oba mají jiné cíle a nově zaslíbená země pro každého představuje něco jiného. Na své pouti poznají švédskou společnost jako takovou i její rozdílné společenské vrstvy. Trochu netradiční road movie se zajímavou kamerou, charaktery jsou dobře zahrané, najdete zde zábavu, ale i dojemné okamžiky, ke kterým patří právě výborný konec tohoto snímku. (8/10)(25.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace