V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

lemoun

Fakt skvělý film. Výborní herci, české prostředí a rodinné problémy. Mádl se zde předvedl zase v tom pravé světle. ()

Elissabet

České filmy už mě opravdu ničím nepřekvapí. Jakési zvláštní zpracování nepříliš originální zápletky. Holka otěhotní, přivede kluka domů a rodina je proti němu...ach jak originální...Překvapuje mě jedině to, že Mádl se tam asi snaží vypadat na 18, což mu moc nejde narozdíl od Zoubkové, která má asi působit dojmem třicátnice a taky tak působí. Sice je u filmu plus, že vidíte plno známých tváří a párkrát se i trochu zasmějete, ale stejně si říkáte: "Proč já na to koukám?". Nebudu nějak extra komentovat herecké výkoný jednotlivých postav, akorát mi Mádl do té role opravdu nesedl. A místy ty jeho grimasy už fakt byly trapné. Proto, a z dalších mnoha důvodů (kterých je fakt hodně) dávám 1* ()

Osud

Nejsem příznivcem původního seriálového zpracování a tak jsem přistupoval k filmu s celkem s otevřenou myslí, nezatíženou srovnávacími předsudky. Přesto mé hodnocení skončilo někde na hranici 1-2 hvězdiček. Na dvou to skončilo asi hlavně proto, že jsme se na to díval po ránu a Taková normální rodinka se tak stala plynulým přechodem mezi spánkem a bdělostí. Hodně plynulým... ()

tomaszon

Kdyby žádná z postav nemluvila, ale čistě jen gestikulovala, byla by to téměř průměrná groteska.. Dokoukal jsem to dokonce, ale zadřel se mi setrvačník. ()

Skunkiee

Takovej film kde se vlastně nic neděje. Nemůžu ho rovnou odsoudit ale víc než dvě hvězdičky si ode mě nezaslouží. Ani omylem. Celkem příjemná zábava na hodinu a půl ale za pár minut už nebudete vědět o čem to bylo. Naprosto zbytečný film.... ()

montel

Rodina Hanákových žije pohromadě pod jednou střechou v jedné malé vesnici. U každodenní večeře oznámí mladší dvera Kačenka, že je těhotná se Zdeňkem,kterého zná 2 měsíce a že si jej hodlá vzít. Zdeněk přijede brzy na návštěvu a ihned se stává tečem prověřování. Do všeho se zaplete také Zdeňkova maminka, která o žádné svatbě nechce ani slyšet...Příjemná oddychovka s docela dobrým obsazením,která ale nevyužila svého potenciálu. Nebýt herců Mádla a Holubové, asi bych jednu hvězdu ubral (možná i dvě jak tak přemýšlím),ale protože sem od tohoto filmu nic nečekal,docela příjemně sem to dokoukal. Slabých 50% ()

Karja

Mě se ten film líbil, dobře se u něj člověk zasměje. I když byl natočený na motivy stejnojmenného seriálu, tak je potřeba dívat se na obě verze z jiného pohledu. Seriál byl prostě na delší lokte, a tady se obdobný námět musel vlézt do devadesáti minut. Ale obě verze mají něco do sebe, jsou zábavné. Eva Holubová, která si tu zahrála jednu z hlavních rolí, mě moc nebere, ale tady mile splynula s davem, že na ni asi ještě pozměním názor. Jediné, co mě v tomhle filmu krajně vytočilo, byla scéna s Ivanou Chýlkovou. Ta jakožto matka Zdeňka (Jirka Mádl) se přijela podívat do jeho nové rodiny, kde žije se svou těhotnou přítelkyní poté, co ho vyhodila z domu. Na svou budoucí snachu se ale dívá skrze prsty a nejapně k synovi dodává, že má na lepší, ať to ještě zváží. I když to asi filmaři nemysleli zle, udělali tím přesto z vesničanů pěkné pitomce aneb měšťáci se s vesničany nemohou rovnat :-) Ale naštěstí to skončilo dobře, tím je jim odpuštěno… :-) 80 % ()

Chlo0opek

Celkem nevýrazný film. Babča hodně inspirována babčou s původního televizního seriálu, která však byla více legrační. Ale zas na to příjemné strávení jednoho odpoledne to tak špatné není. ()

giacobbe odpad!

ODPAD!!!!! A omlouvám se většině děl pro které jsem toto hodnocení použil. Nehorázné parazitování na seriálu ,- scény ve kterých jsou vykreslovány charaktery a záliby postav =babička si zkouší vraždy, tatínek na nádraží, v nádražácké uniformě,nabádá pošťačku ať dá želvičce pusinku, maminka si zpívá u vaření, sestra rozvíjí teorii o zablokovaných čakrách =jsou naprosto zbytečné a kdyby hrdiny ,,příběhu" byla běžná rodina v polovičním složení (otec,matka,dcera) ději, který se stejně ubírá odnikud nikam, by to nijak neuškodilo. Nevydařené obsazení, impotentní scénář. Překvapení na závěr filmu - Jestli Káča čeká kluka nebo holku, když má tak veliké břicho - nejobehranější očekávatelné klišé. Při sledování filmu jsem se neubránil dojmu, že sleduji jeden z milionu dílu z mýdlového seriálu. ()

Trescha

Celkem pohodová rodinná komedie.Krom názvu a jmen postav nemá s původním seriálem prakticky nic společného,což je určitě plus.Nevim jak vy,ale já jsem se nenudil a dokonce i zasmál,což se u věčiny českých komedií poslední doby často nestává;-) ()

Linsang

Podraz na diváky, kteří nalákáni názvem očekávají bláznivé osudy jedné povedené multigenerační rodinky. Neuvěřitelné zklamání!!!!! Nechápu, proč si někdo myslí, že vtipu se docílí tím, že tam bude celý film neustále někdo řvát, pobíhat, padat, utíkat, hlavně aby se pořád něco dělo. A dát dohromady Jirku Mádla a Moniku Zoubkovou, to je snad největší castingový přehmat všech dob... ()

Alvin

Na svůj černobílý originál to nemá, ale zas takový průšvih, jak to vypadá podle zdejšího hodnocení, to taky nebyl. Příjemné herecké obsazení a sem tam vtip. ()