Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• Crawler-D

Budu přísný, i když to není až takový průšvih, jak se z ukázek mohlo zdát. Ano, stále je to průšvih, ale to hlavní, co filmu sráží vaz, je, že se tak urputně snaží parazitovat na výtečném českém seriálu Taková normální rodinka, i když jenom ukradli jména a pár základních charakteristik. Je to hold o ničem a přenést nostalgicky bizarní feeling sedmdesátkového seriálu do dnešní doby, je naprostá sebevražda. Zajímavá je jen Lilian Malkinová, protože si tu infantilitu vážně užívá. Stokrát lepší než Jak se krotí krokodýli...ale tak jenom dvacetkrát.(15.4.2008)

• CANNIBAL

Pravděpodobně nepříliš valný remake na seriál. Na to co se v české kinematografii, povětšinou točí v poslední době za hrůzy, to ještě docela ušlo. Kdyby bejval scénář byl líp propracovanej, tak bych i hodnocení dal lepší. Ale na druhou stranu nesporně zajímavá idea. Nejhorší však na tomto filmu bylo, že tam hrál herec Jiří Mádl, kterého opravdu nemusím. Ten to přesně podtrhnul na hodnocení jen dvou hvězdiček.(30.11.2010)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +vtipné scény, zábavné postavy, zajímavé situace, výborné obsazení -snad jen je to jednoduší/// Protože jsem původní seriál neviděl a nemohu tedy srovnávat (asi nesrovnatelné) tak tento film nemohu jen tak odpálit a potopit. Samozřejmě obavy tu byly, ale když mám hodnotit čistě film jen sám o sobě, tak jsem dost spokojený. Výběr herců (až na Jaromíra Dulavu, který mi jako manžel Evy Holubové k ní vůbec nesedl) se opravdu povedl. Mádl, Labuda potěší a Liliana Malkina tomu všemu svojí rolí babičky kraluje. Kupodivu mi poprvé v životě byla příjemná i Eva Holubová. Celé to bylo takové roztomilé, střeštěné a zábavné. Já se prostě bavil./// Celkem 83%///(10.12.2009)

• Frajer42

Pár momentů, u kterých se bez přemáhání zvládnete zasmát v sobě film skutečně skrývá. Celkově se však nejedná o nic, co byste si po zhlédnutí nějak dlouho pamatovali. Ale to snad ani nikdo nečekal. Že se všichni budou chovat jako kreténi snad každý očekával. V rámci žánru a vzhledem k zemi původu dávám slabé 2*.(4.10.2012)

• MartinNDL

Hodně zajímavý mužstvo tahle rodinka. Kvalitní hráči jako Mádl, Dulava nebo Holubová mi dávají naději, že by se moh hrát dobrej zápas. Jenže ono to moc nefunguje. Občas klička, přihrávka nebo pokus o střelu, ale kurva prohráváme už 2:0 a to je půle. Dám si klobásku a doufám v lepší druhej poločas. Trenér Hartl je ale asi blázen a místo posílení útoku se hraje někde na polovině hrací plochy a začíná to bejt pěkná nuda. Mádl hraje dobře a po pár slušných pokusech z dálky snižuje nakonec na 1:2. Diváci ještě věří, ale týmu bohužel dochází dech. Hráčům chybí myšlenka, moment překvapení, něco originálního, čím by překvapili soupeře. Místo toho jenom marný nakopávání. V závěru dostáváme na 1:3 a není co řešit. Naštvaně opouštím stadion a nic podobnýho už nechci vidět. Někteří zklamaní diváci řvou Hartl ven, ale víme, že ho stejně nevyhodí.(31.10.2009)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)