Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• whitas

Všechny postavy filmu jsou nesympatické, přestylizované karikatury, které dávají tušit, že od začátku do konce bude tenhle počin nefalšovaná fraška. Samtoný děj by se vešel do 20 minut průměrného filmu, ale neuvěřitelné množství... ehm vtipů... natahuje Takovou normální rodinku na sotva vydržitelných 90 minut. Herci spolu během natáčení trávili dny i noci po dobu asi 5-6 týdnů, takže měli možnost se lépe poznat. "Připadal jsem si jako na letním táboře" rozplýval se na čt24 Patrik Hartl. Bohužel je to na výsledku vidět. Skutečnost, že naše režiséry natáčení baví, je úžasná věc, ale my diváci se chceme bavit s nimi. Hartl také doplnil, že se nesnažil kopírovat seriálovou předlohu, ale pokusil se o vlastní podání této úspěšné série. To je naprosto v pořádku, ale jestli si to představoval takhle, pak jej nemůžu považovat za dobrého režiséra. Pokud si to představoval jinak, pak neumí převést ideu na plátno a je to taktéž špatný režisér. Příště už mě může snad jedině překvapit, pokud na něj ještě někdy půjdu.(23.4.2008)

• pakobylka

Čiré zoufalství, které uvízlo v bezčasí marnosti a deziluze. Kreativita nespokojeně postává opodál, bázlivá a nerozhodná - neuroticky si okusuje nehty na rukou a chvílemi nevěřícně obrací oči v sloup, ale netroufá si přiložit ruku k dílu. Protože režie má situaci plně pod kontrolou a není zvědavá na žádné rady zvenčí - popravdě je připravená kdykoli milou kreativitu (a kohokoli kreativitě byť jen vzdáleně podobného) popadnout bez okolků za límec a nevybíravě vystrčit za dveře. V důsledku toho na place panuje krajně nevstřícná a nelaskavá atmosféra, takže humor spolu s nadhledem a bezprostředností projdou kolem v družném rozhovoru a bez špetky zájmu - natáčení nevěnují ani jediný pohled. Zůstává tady jen RODINKA. Nechce se mi posuzovat, nakolik je normální - dle mého názoru je především nezdolná ... a naprosto NESNESITELNÁ. Chudák Zdeněk - kam to dal oči ... a kde nechal rozum ... do jaké famílie se to hodlá přiženit ??? Jeho Kačenka je jiná než ostatní, to je svatá pravda ... takové jelito (útlocitnější duše nechť mi ten výraz prominou) aby pohledal !!! Nic naplat - co si chlapec navařil, to si teď musí i sníst. Třeba to pro něho nebude tak zlé ... ve srovnání se životem, který by ho čekal pod dohledem jeho matky (i když se nemohu zbavit neblahého tušení, že spadne leda tak z bláta do louže). Ať je to jak chce, netušila jsem, že lze už v zárodku zadusit a pohřbít jakýkoli nesmělý pokus o vtip a zazdít tak všechny humorné situace, které se nabízejí ... nevěřila bych, že něco takového JE MOŽNÉ - a vida, ono se to podařilo !!! Jak je vidět, ve světě filmu se dá realizovat opravdu úplně všechno.(21.3.2015)

• Gilmour93

Nedávno ve Všechnopárty režisér Patrik Hartl ukázal, že má velmi nakažlivý smích. Možná ho měl, podobně jako se to dělá v sitcomech, vložit za momenty, které považuje za vtipné, abychom je lépe poznali.. Já to vidím tak, že při každé hodnotné humorné chvíli dostala ukrajinská babka pěstí, až jí vypadl zub..(6.1.2017)

• otík

Otřesný celovečerní prefabrikát geniálního českého seriálu. Ve své podstatě příběh o ničem je zasazen na samotu u lesa do chalupy, kde žije jedna velká rodina a kam přijíždí mladý Zdeněk, aby si vzal za manželku nejmladší dceru Kateřinu, která čeká jeho dítě. No a to je asi tak vše z příběhu. Nemastná neslaná komedie by možná sama o sobě dvě hvězdičky ustála, ale jako celovečerák známého seriálu je to odpad. Čili průměr bídných 20 %. Hudba: David Kraus(3.5.2009)

• uiu

Původní seriál Taková normální rodinka je u nás doma přímo klasika. Kde jsou ty nedělní poledne, kdy jsme zasedali s obědem k televizi, abychom se podívali na další příhodu střelené rodiny? Každý díl jsem viděla nejmíň 10x a to nepřeháním, neboť když se zjevil zázrak jménem DVD přehrávač a s ním i DVD se všemi díly Takové normální rodinky, skoro nic jiného se u nás nepouštělo. A tato zfilmovaná podoba mě jako fanouška seriálu urážela. Ono se vlastně ani vůbec nejednalo o tu naši známou rodinku, nýbrž o několik lidí, kteří si jen vypůjčili jejich jména a to je všechno. Charaktery a typické chování postav ze seriálu jaksi zmizelo (například tatínek Oldříšek nebyl vůdčí osobností rodiny, jak nám to ukazuje film, nýbrž přihlouplý taťulda, který až moc miluje svoje želvy Poldinky. No a především babička, která ráda členy rodiny zabíjí, aby měla o čem psát ve své detektivce nebyla ruský přistěhovalec s šíleným českým akcentem.) K hereckému obsazení se ani vyjadřovat nebudu, protože Jiří Mádl, Eva Holubová a další... vypadá to, jako bychom neměli jiné herce, neboť tito hrají snad ve všech filmech z poslední doby. To si stačí pustit televizi a ani nevíte, co to je za film, protože tam zase hraje Holubová nebo Mádl (nemluvě o Macháčkovi nebo Vilhelmové) :)(6.7.2010)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)