Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• dopitak

Nedokážu to nijak rozumně ani rozumově vysvětit, ale tahle nehorázná ptákovina ve mně nevyvolala předpokládaný pocit beznaděje a zoufalství. Snad je to kvůli té stoprocentní letní náladě (teď v říjnu o to víc žádané), snad kvůli příjemnému Dulavovi, kterého prostě můžu, snad kombinací více věcí.____Patrik Hartl se samozřejmě nedokázal vyhnout momentům, na které by jistě i on sám rád co nejdřív zapomenul ("Tý vole" řidiče Hrdičky a asi stopadesát dalších), nicméně v tom hnusu a bahně, které se posledních několik let v naší kinematografii objevuje, jsou i studentík Mádl a jeho afektovaná matka Chýlková-Krausová za hudebního doprovodu Krause juniora snesitelní. Aspoň mně to tak vyšlo, a jak říkám - jsem z toho sám hodně překvapený.(18.10.2008)

• darkrobyk

Zavádějící název pohřbívá i zbytky toho, co by stály za něco. Obsazeno nesympatickými herci, kteří dělají vše pro to, aby je divák ignoroval. Mohlo to být docela zajímavé drama, kdyby se vyhodily rádoby vtipné-nevtipné scénky ( autobus kličkuje mezi žábami - to se mám smát?)a dva rozkravení parchanti s pošahanou babičkou. Jedna hvězda za stíhačku Holubovou, ale vícekrát vidět netřeba.(29.8.2010)

• dom156

O čem tato pitomost vlastně byla? Sice jsem na to koukal jedním okem, jelikož kdybych na to koukal obě očima, tak bych nejspíš umřel. Přišlo mi to jako vytržené scénky z kontextu, nepochopil jsem oč filmu jde a kam směřuje. Docela velká patlanina, kde uvízlo pár dobrých herců, nejspíš vidinou slušného zisku, když se tomuto propůjčí. Film ve mě zanechal dojem prázdnoty asi bude muset přiletět Falco a zachránit mě. Nedoporučuji.(9.1.2017)

• blackrain

Jak hodnotit tento snímek s potrhlou rodinkou? Jsem na vážkách a jaksi v rozpacích. Jedině jako samostatný film a radši vůbec nevzpomínat na již legendární seriál,snad. Jako remake se tohle snad ani považovat nedá. Stejně mi všechny postavy přišly divné a nenormální. Pak je tu další zádrhel, ten název. Logicky bude divák očekovát legraci, ale ta se nějak nedostavila a když se dostavila, tak přišla s vylámanými zuby. Pokud se to bude vysílat v hlavním vysílacím čase, tak to radši přepnu jinam.(15.12.2008)

• BoredSeal

Navrhuju zakázat točit další české filmy bez speciálního povolení příčetnosti. Protože tohle byla fakt síla. A zastřešit to žánrem "komedie" nebo dokonce označit to za remake vtipného ČB stejnojmenného seriálu? Vím, co by mi pomohlo ulevit si. Rozstřílet na cucky nějakou ukrajinskou nebo sovětskou dementní babu, která se vydává v Česku za herečku rotačákem z Predátora.(31.10.2009)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)