V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

Trailer

duklak2

To jsem zase jednou šlápl vedle. A já, že se pobavím. Je páteční večer, těsně před půlnocí a tak mě napadlo, že si pustím nějaký film. Nejlépe něco z našich luhů a hájů. Po dlouhém vybírání mezi českými filmy v mé filmotéce, mi do oka padla Taková normální rodinka. Název velmi zajímavý. Původní seriál jsem nesledoval. Dějová linie je docela dobrá. Takové jedno normální rodinné odpoledne, oznámí dcera rodině, že je těhotná. Její rodiče jsou touto informací velmi zaskočeni a pobouřeni. Hlavně otec dcery. Ten se hned ptá, kdo je otcem dítěte. Dcera se přizná a říká, že je to jakýsi Zdeněk. Hraje ho Mádl. Zanedlouho je Zdeněk vyhozen matkou z bytu a nastěhuje se ke své přítelkyni. Tam ho všichni začnou zpovídat a zjišťovat, jestli má nějaký majetek. Jelikož je ale Zdeněk věčným studentem, tak nic, kromě svých sešitů a učebnic nevlastní. Totˇ vše k příběhu. Nechci zde spoilerovat. Výkony hlavních protagonistů mě přišly takové jalové, nemastné a neslané. Nepochopil jsem funkci postavy pana Labudy. Vždyť zde nemusel ani hrát. Mádl se zde tváří jako totální blb a neustále se něčemu směje. Babka Malkina, kterou jsem poprvé viděl v seriálu Dobrá čtvrť, mě zde moc nepobavila. I když ten její hlas je nezapomenutelný. Celkově tento film kazí pověst původnímu seriálu, jelikož z toho místo komedie vyznělo rodinné drama. A to tvůrci slibovali, že chtějí navázat na půvab a oblibu českých veseloher. Nepovedlo se jim to ani náhodou. Nad mým hodnocením jsem chvíli váhal. Nakonec dávám pouhopouhé dvě hvězdy. ()

depony

Babička "Malkina" byla vtipná jen chvilku, maminka Holubová byla fajn, postava Labudy mi připadla naprosto zbytečná, strejda Kostelný bude asi nafurt Rebelem ... i když byl vtipnej a kupodivu Mádl, kterej se svýma ďolíčkama při tom šklebení byl celkem sladkej :) ale tak moc se přemáhat pro pár vtípků, které stejně nezůstanou v povědomí diváka ... to bylo vážně zbytečný. Zase nějakou chvilku nemusím na český film ... ()

Spooner odpad!

Jeden z nejzbytečnějších českých filmů vůbec, který se snaží přiživit na slavném jméně výborného seriálu. Kromě toho názvu a jmen postav to nemá společného pomalu nic. Atmosféra žádná, charaktery úplně jiné (a debilní) a humorné situace, nebo aspoň náznak vtipu můžete hledat klidně mikroskopem a stejně nic nenajdete. Herci jsou naprosto tragický a třeba takovej Labuda tam byl naprosto zbytečnej. A režisér tam asi nebyl nebo co. Takhle hrozně už jsem u českýho filmu dlouho netrpěl (napadá mě snad jenom Panic je nanic) a i při svý krátký délce mi připadalo, že na to koukám 3 hodiny. Tohle už fakt ne, to se radši znova kouknu na všechny ty plavky, svatby apod. ()

Ivoshek odpad!

Dílo, které nijak zásadně nevybočuje z kvality tvorby Patrika Hartla. Postavy jsou zjednodušené, nereálné karikatury, k tomu humor bez vlastního nápadu. Korunu z hoven tomu nasazuje Eva AlkoHolubová, kterou upřímně nesnáším. Aspoň mohli mít tvůrci trochu slušnosti a nepropůjčovat téhle slátanině jméno poměrně kvalitní televizní zábavy. ()

Psema

Režisér Hartl si z nějakého záhadného důvodu spletl žánry a místo uvolněné rodinné komedie nabídl "něco", co osciluje mezi Crash Road a Posledními plavkami. Jen místo Čtvrtníčka, Poláška a Agáty nabídl selanku zmatených známých tváří, které tři hodiny (zhruba tak dlouhé mi to utrpení připadalo) odříkávají repliky tak nudně, až to zavání závislostí na sedativech, přičemž se motají v jedné blbě osvětlené chalupě a litují, čemu se to upsali. Pokud ovšem bylo tvůrčím záměrem způsobit publiku bolestivé křeče v oblasti žaludku a vyvolat touhu celou rodinku i s papouškem, želvami a Marianem Labudou vyvraždit během dvou minut, nemůžu říct proti Takové normální rodince ani popel. 10% ()

• Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)