Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• Pepinec

Wow, pravý a nefalšovaný český remake! :-) Uznávám, že prvních pět minut jsem se usmíval, poněvadž se mi vybavily geniální a legendární scénky té pravé Normální rodinky. Když jsem však procitl z melancholie, uzřel jsem krutou realitu, která je hodná tak maximálně české "komediální" tvorbě jednadvacátého století. A aby toho nebylo málo, zase ta Holubová... Pro věčné kritiky věčných kritiků jsem si však připravil i jedno pozitivum. A sice, Ivaně Chýlkové to překvapivě slušelo.(23.3.2009)

• Psema

Režisér Hartl si z nějakého záhadného důvodu spletl žánry a místo uvolněné rodinné komedie nabídl "něco", co osciluje mezi Crash Road a Posledními plavkami. Jen místo Čtvrtníčka, Poláška a Agáty nabídl selanku zmatených známých tváří, které tři hodiny (zhruba tak dlouhé mi to utrpení připadalo) odříkávají repliky tak nudně, až to zavání závislostí na sedativech, přičemž se motají v jedné blbě osvětlené chalupě a litují, čemu se to upsali. Pokud ovšem bylo tvůrčím záměrem způsobit publiku bolestivé křeče v oblasti žaludku a vyvolat touhu celou rodinku i s papouškem, želvami a Marianem Labudou vyvraždit během dvou minut, nemůžu říct proti Takové normální rodince ani popel. 10%(8.4.2008)

• CANNIBAL

Pravděpodobně nepříliš valný remake na seriál. Na to co se v české kinematografii, povětšinou točí v poslední době za hrůzy, to ještě docela ušlo. Kdyby bejval scénář byl líp propracovanej, tak bych i hodnocení dal lepší. Ale na druhou stranu nesporně zajímavá idea. Nejhorší však na tomto filmu bylo, že tam hrál herec Jiří Mádl, kterého opravdu nemusím. Ten to přesně podtrhnul na hodnocení jen dvou hvězdiček.(30.11.2010)

• Malarkey

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal. Nevěděl jsem co od něj čekat. Odborníci ho sundali, ale od normálních lidí taky nedostal dvakrát dobrý hodnocení. Proč mi bylo ale během chvíle naprosto jasný. Holubová, Chýlková a další kopa naprosto nepříjemných herců, kteří si hrají na písečku, dělají ze sebe něco a přitom si kvalitou nesahají ani po kotníky. Jediná vyjímka je v podobě Jirky Mádla, kterej ale v tomhle filmu taky vypadá dost blbě. Takže ten film vlastně z dobrejch herců taky udělá docela debily. Tím pádem na tom něco bude, že tahle kravina má tak nízký hodnocení. Pokud si ale dobře pamatuju, tak měl ještě nižší, než má teď. Takže tu o její oblíbenost přecijenom někdo bojuje. To je dobře. Já spíš doufám, že tvůrci přestanou bojovat o granty na takovéto filmy, které hyzdí českou kinematografii. Fakt jim na tyhle filmy už nejsem vůbec zvědavej, a nejsem sám.(31.8.2010)

• triatlet

Pokud by tvůrci přímo neodkazovali na dílko Fan Vavřincové, možná bych hvězdičku přidal. Ale pokus o remake seriálu mě nepřesvědčil. Paradoxně nejvíce osvěžení přinesla postava Zdeňka. Jiřího Mádla jsem s Jaromírem Hanzlíkem srovnával nejmíň. Výkony ostatních mi připadaly jako nechtěná a hlavně nepovedená parodie. I přes použití mobilů a počítačových her působil film dost archaicky. Televizní formát by byl dostačující. Přiznám se, že druhou polovinu jsem nedokoukal.(1.11.2009)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)