Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

Kdyby mi holka přivedla domů takového bolševického noka, jako je Mádl, zděšením bych oněměla stejně, jak tady pan otec. Jinak docela milé, jenomže vtipné minimálně. Na pana Jiřího se ale dívat nedalo, sorry. A jakmile promluvil, zježily se mi chlupy i v nose. Rozesmát mě se podařilo hlavně Vandě a Ľubošovi a scénka s nezabržděným autobusem na zahradě taky supr. Ivě to s tím mahagonovým mikádem seklo a Lilianko, prosím Vás, nehrajte! 2,5*(5.1.2017)

S původním seriálem to sice nemá (krom názvu) nic společného, ale to mi nevadilo ani v nejmenším. Film to je všelijaký, někdy tam je pár dobrých fórků, ale místy je to i nuda. Přesto si myslím, že na takový pěkný průměr to stačí, zvláště pak proto, že z české produkce vznikly mnohem horší filmy.(1.11.2009)

Ále co, tady všichni nadělají... DaViD´82 mi bohužel vyfoukl to hlavní, co jsem chtěl k tomuto dílku podotknout: kdyby si ten vůl Hartl (nebo kdo to má na svědomí) odpustil tu svatokrádežnou mesalianci a nesahal drze na artefakt české komedie, mohlo to proběhnout všechno v klidu a bez emocí. Tedy samozřejmě i bez emocí na plátně, ale český divák je dávno zvyklý, že většina současné produkce je prostě jen napůl odfláknutá podívaná ke klobáse a pivu. Proč mimochodem zůstaly postavy z původní rodinky, nechaly se jim některé detaily (Poldinka, kupříkladu), ale jinak z nich nezůstalo nic? Čili, abych se nerozepisoval, kdyby se film jmenoval jinak a postavy kdyby se předělaly kompletně, mohli jsme mít nekonfliktní úsměvnou epizodu jako pilotní díl seriálu, nebo jako televizní film. Takhle dávám 3 hvězdy jen pro to, že vědomě nechci hodnotit drzost a hloupost tvůrců ohledně přiznání vzoru svého opisování (protože o remake nejde), ale fakt, že nakonec se na to dívat dá. V opačném případě bych dal odpad a nepolemizuji s nikým, kdo tak skutečně učinil.(30.8.2010)

• Snorlax

Parta ochotnických herců si za poslední peníze udělala dlouhý mejdan, kde popíjela krabicové víno a nejlevnější kořalku. Potom zmítána křečemi kocoviny si v pachu ranních cigaret chtěla zkusit vzpomenout, jak vlastně vypadal oblíbený český seriál. A lehce se motajíc, jali se podnapilí ochotníci přehrávat si nahodile scénky z populárního seriálu. Náhodou se jejich pijácké akce zúčastnil i Patrik Hartl s Tomášem Krestou a dílo zkázy bylo dokonáno. Posledně jmenovaní pánové zběsilou příšernost zaznamenali a chtějí s ní vyhrožovat svým potomkům - když budou zlobit, budou se dívat na "film" Taková normální rodinka. Tento způsob týrání by měl ale být zakázán!(24.4.2011)

• FilmFan24

Zase jeden zbytečný český film, který nezachránila ani hvězdná sestava, ze které je nejlepší Jiří Mádl, který ale sám bohužel špatný scénář nezachrání. Místo aby film odsýpal, místy se neskutečně vleče. Bezmála dvě třetiny stopáže zaberou nevalné nemastné konverzace u stolu v kuchyni. Vtipy, jsou-li nějaké, jsou vyloženě vydřené. Babka Malkina je opravdu na zabití a s ní i celý film. Parazitování na úspěšném českém televizním seriálu podle Fan Vavřincové nevyšel. Jdu si znovu, vážení a milí, pustit původní sérii. Tak asi tak...(26.10.2008)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)