V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

Malarkey

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal. Nevěděl jsem co od něj čekat. Odborníci ho sundali, ale od normálních lidí taky nedostal dvakrát dobrý hodnocení. Proč mi bylo ale během chvíle naprosto jasný. Holubová, Chýlková a další kopa naprosto nepříjemných herců, kteří si hrají na písečku, dělají ze sebe něco a přitom si kvalitou nesahají ani po kotníky. Jediná vyjímka je v podobě Jirky Mádla, kterej ale v tomhle filmu taky vypadá dost blbě. Takže ten film vlastně z dobrejch herců taky udělá docela debily. Tím pádem na tom něco bude, že tahle kravina má tak nízký hodnocení. Pokud si ale dobře pamatuju, tak měl ještě nižší, než má teď. Takže tu o její oblíbenost přecijenom někdo bojuje. To je dobře. Já spíš doufám, že tvůrci přestanou bojovat o granty na takovéto filmy, které hyzdí českou kinematografii. Fakt jim na tyhle filmy už nejsem vůbec zvědavej, a nejsem sám. ()

KarelR

A jsme zpátky tam, kde jsme byli v listopadu. I kdybych odhlédnul od faktu, že má tenhle film něco společného s geniálním černobílým seriálem (= uzmul mu jméno a postavy), stále mi vychází devadesátiminutová nuda, která postrádá byť jediný povedený vtip a měl by se jí tudíž vyhnout každý divák, toužící po filmové zábavě. Navýsost nezajímavý děj se neuvěřitelně vleče, Hartl zabíjí potenciálně humorné situace unylou režií a chudáci herci se předhánějí v tom, kdo z nich ty vyloženě blbé dialogy ustojí lépe. Jaká je funkce postavy Mariána Labudy a k čemu měl sloužit závěrečný "zvrat", je snad lepší neřešit vůbec. 20% P.S. Hartl na tiskovce prohlásil něco ve smyslu, že se chtěl s Rodinkou "vydat jinou cestou a nelze ji tudíž srovnávat se seriálem." No to sakra... to bych musel s hodnocením klesat do záporných hodnot. ()

Tosim odpad!

Postavy se chovají jako kreténi, buď se přiblble usmívají, nebo řvou, desetiminutové etudy jsou roztažené na půl až třičtvrtě hodiny a nakonec přijde ženská a vytáhne z kabelky celej štrůdl :-D Parazitování na seriálu mě nevadí, člověk, který má jen trošku rozumu, to Patriku Hartlovi přece nemůže sežrat. Do propadliště dějin s tím. ()

DaViD´82

Taková normální rodinka má jediný zádrhel. A tím je právě název, na jehož základě divák logicky očekává komedii. Což je snad jediný žánr, který v tomto regulérním rodinném dramatu není k nalezení. Je to po všech stránkách čistý, vlastně ničím zajímavý, ale pro mě osobně překvapivě ne marný a hlavně ne trapný film s vizáží té nejlacinější televizní inscenace. Ovšem nemůžu říci, že by mě to nebavilo. Jen prostě ne v tom komediálním slova smyslu. ()

Radek99

Remake v mnoha směrech kultovního černobílého sitcomu (kultovním byl nejspíš asi proto, že v intencích československé dramatické televizní tvorby to byl sitcom všehovšudy jediný) není zas taková tragédie, jaká by se od porevolučního českého mainstreamového rodinného filmu dala očekávat... Sice selhává v tom základním, jakožto komedie vůbec nefunguje a podařených vtipných situací je v něm jako šafránu, ale podobně třeba jako Účastníci zájezdu si drží standard vkusu a široké divácké přijatelnosti bez zbytečných vulgarit a podlézání prostoduchému divákovi. Patrik Hartl sice není Hřebejk ani Svěrák, ale není ani Troška či Magnusek, což je v kontextu současné české kinematografie samo o sobě výhra. Taková normální rodinka je film spíše mírně podprůměrný, ale rozhodně neurazí a dá se na něj celkem bez problémů vydržet dodívat až do konce... Podobné filmy a seriály: Taková normální rodinka (TV seriál), Účastníci zájezdu, Jak se krotí krokodýli ()

• Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)