Ztracený ostrov

Ed Marx

Kostýmy:

Swinda Reichelt
  • TERRORDROME

V 90-tych rokoch ešte ako mladistvý som bol naprosto nevyberavým konzumentom čohokoľvek hororového, ale nekonečný monotónny prúd nudne stupídnych béčiek ma nakoniec otupil až do takej miery, že dnes už si nie som istý či sa stále považujem za fanúšika žánru keď sa mu začínam vyhýbať. Označenie HOROR už ma skrátka nepriláka tak ako kedysi a aj tento film je dôkazom toho prečo. Lebo jednoducho neponúka ani teplý PRD! Ďalšia banda amerických trtkáčikov sa vyberie na výlet a stroskotajú na dákom ostrove obývanom rasou opičích rastafariánov. Stroskotanci sa chvíľu motkajú po ostrove, začujúc občas podivné funenie z krovia a potom sú opičiakmi bleskovo pobitý v štandardne chaoticky roztrasených záberoch. Neskutočne "záživná" je posledná štvrtina filmu kde jediná čo prežila behá dlhóóó... sem a tam, kľučkujúc pomedzi stromy aj slepých opoľudí. Fakt že vražedný primáti sú z nejakého neznámeho evolučného dôvodu nevidiaci a to aj napriek tomu že skáču po stromoch potom krásne ilustruje skutočnosť, že scenáristi týchto filmov môžu zároveň písať a byť pritom úplne negramotný, s roztopeným asfaltom miesto mozgovej hmoty. Hrdinka sa tak musí natrieť nejakým slizom aby ju nemohli vyčuchať a to nie je jediná vec čo nebezpečne pripomína Predátora. Žiadna časť filmu nebola zábavná, ale poslednú pol hodinu ma skutočne žrali mrle keď sa tam len potme nezmyselne naháňali a jediné doprovodné zvuky boli GŔŔŔ-GŔŔŔ od tých blbých Chujopitekov. Jediný pozitivny detail čo som si všimol bolo to že hrdinka prišla počas súboja s alfa samcom o nohavice a ostala len v gaťkách, ale vďaka tme sa ani na to nedalo veľm pozerať. Celý život čučím na filmový brak a nikdy ma nenapadlo s tým seknúť pretože ma baví sa v tom hrabať, ale takéto "horory" už nech ma láskavo bozajú v riť.(2.3.2014)

• cariada

No opět příklad dobrýho nápadu a špatnýho zpracování. Po 30 minutovém úvodu kdy se vůbec nic neděje jen nechápu proč zase lichý počet 5 lidí jede na výlet jachtou a ztroskotá někde u ostrova. Tak blbou skupinu lidí už jsem dlouho neviděl, všichni jsou rozhádaný, jedna holka to táhne s nákým tlustochem jen proto , že má prachy její bývalý jede s nima (jak pitomý, v životě bych někde nedělal křena), druhý pár taky žádná sláva. A tak se všelijak štěkají. Tohle mohli hodit do úvodních titulků a né tím zapatlat třetinu filmu. Na ostrově se chovají opět hrozně, jenže naštěstí je tam někdo pozoruje a napadne jakýsi neznámý druh lidí či opic, těžko říct. během 20 minut jsou všichni mrtvý až na jednu, která se rázem změní z ustrašený holky na hrdinku a kupodivu jí stvoření nechávají napokoji nebo či přesněji jsou snad slepý, jinak by jí museli rozsápat. Dopadne to přesně tak jak jsem si po 40 minutách myslel ,ale doslova. Hodně nepovedený horor.(4.6.2009)

• MM_Ramone

Piati mladí, nesympatickí Američania - dvaja blbečkovia, dve štetky a jeden nechutný, obézny somár, stroskotajú s malou výletnou jachtou na "Stratenom ostrove". Veľmi skoro zisťujú, že tam nie sú sami. Sú vydaní napospas nemilosrdnej rase, primitívnych, mimoriadne agresívnych kreatúr, čo vyzerajú ako potomkovia úchylného, zoofilného Predatora, ktorý sa spáril so slepou opicou. Vo filme sa objavia len krátko, až v posledných scénach. Väčšinou počuť len ich vrčanie, mľaskanie, kvílenie, fučanie a podobné pazvuky. Tento šablonovitý, béčkový horror natočil, ako svoje debutové dielo, režisér Jorg Ihle. Keďže sa jedná o jeho prvotinu, tak s prižmúreným okom, tomu dám dve hviezdičky. Ale nabudúce už budem prísnejší. **(28.4.2010)

• jefff

Ztracený ostrov mohl být klidně jeden z nejzajímavějších hororových počínu roku. Bohužel celý film je založený pouze na stokrát ohraných postupech a inovace či nový nápad je na bodu mrazu. Masky monster jsou nadruhou stranu velice povedené, herci sice neexcelují, přesto na průměrný horor bohatě stačí. Škoda jen málo propracovaného scénáře a nudné režii, mohla to být totiž slušná řežba:-)(22.4.2009)

Překvapivý horůrek. Skupinka pěti přátel si vyjede lodí na výlet po oceánu a ztroskotá na neznámém ostrově, který je obydlen podivnými stvořeními (vzdáleně připomínající Predátory), která šplhají po stromech rychleji než opice a loví ve smečkách. Pomoc nepřichází a tak jeden po druhém začínají hynout. S nízkým rozpočtem se nedaly čekat zázraky, ale režisér Jorg Ihle to nevzdal a s neznámými herci (nejznámější byla plavovláska Nikki Griffin) natočil horor, za který se není třeba stydět a který disponuje hororovou atmosférou a nízkou předvídatelností, šikovně spojenou s tím, že zpočátku není jasné, co vybafne na diváka a pochutná si na nových obyvatelích. Prostředí exotického ostrova je dobře využito a film má spád i napětí, posledních třicet minut s Jewel Staite se dostaví pěkně hutná atmosféra, opět vzdáleně připomínající jedničku Predátora.(31.8.2010)

• - Film se měl původně jmenovat The Tribe. (Chatterer)