Doktor Strange

Animovaný / Fantasy

USA, 2007, 76 min

Avi Arad
  • DaViD´82

Jak moc je to v první třetině sympatické a ostatně i dobré, tak moc je to ve zbytku ta nejhorší možná přeplácaná slátanina bez logiky, pravidel a vůbec všeho co by člověk od filmu čekal; to už není ani béčko, to je... No, takové písmeno, které by to adekvátně označilo, v abecedě ani není. Z počátku to vypadalo na marveláckou variaci na Johna Constantina, ale ve výsledku je to svět Green Lanterna a strážců kolem něj; akorát zasazený do fantasy hávu.(5.5.2013)

Hm, řekl bych, že zatím nejlepší animovaná marvelovka, co jsem viděl, ale jelikož jsem jich moc neviděl (DC je, narozdíl od hrané tvorby, v tomhle někde jinde), moc objektivní by to nebylo. Nicméně, mám rád temnější, ponurejší a celkově méně child-friendly komiksovky, a jelikož to u animáků moc nebývá, kromě Batmana, potěšilo tohle dílko hodně. Má to dobrý příběh a origin postavy je více než fajn, není to tak přehnaně a výbušně akční jako jiné filmy tohoto typu a taky mágové jsou přece jenom věc méně vídaná.. Trošku to taky připomíná např. Batman begins a záporáci jsou dostatečně děsiví :) takže silná spokojenost a velmi dobré 4(24.6.2012)

Než se děj překousá přes začátek, je to útrpná nuda, a to nezmění ani nabušená akce ihned po úvodních titulcích. Od výcviku v tibetském táboře se věci konečně začnou trochu hýbat kupředu a z Dr. Strange se stává klasický MARVELovský komiks. Dialogy nejsou úplně tupé, na "životní osudovou cestu" Stephena se dobře kouká. Akce... ta se sice leckdy omezuje na rozmáchlé máchání rukama a skákání, ale i tak je to zábava. Dál mi tam nesedlo už jen několik vyloženě debilních scénáristických chybek (sorry, Stane) a taky fakt, že představování pozadí příběhu trvalo 60 minut. Co takhle to příště rozdělit půl na půl? Nebo prodloužit stopáž - klidně!(17.7.2010)

Jako s animovaným MARVELovským snímkem jsem byl spokojen, ale pokud by podobně vypadal i chystaný hraný film, tak bych byl zklamaný. Mytologie nepůsobila vůbec divně, natož směšně, magické souboje efektní a nápadité, Dr. Strange byl přesně takový, jakého si ho představuji, ale vývoj postav mi přišel až příliš zkratkovitý a nedotažený, což bylo ale jediné výraznější negativum.(2.5.2015)

Až do teď byl Doktor Strange pro mě úplně neznámým komiksovým hrdinou. Tento snímek nám představuje tuto zajímavou postavou a seznamuje nás s tím, jak se z něj stal bojovník proti zlu a také s dalšími důležitými postavami jeho světa. __ Animace mě docela uchvátila, příběh sice nebyl nijak překvapující, ale líbil se mi a dabing byl taky pěknej. Doufám, že se tvůrci někdy dokopou k sequelu. Byla by škoda svět Doktora Strange neobjevit trochu víc.(14.11.2010)

• - Tvorcami postavy Doctora Strangea sú legendy spoločnosti Marvel Stan Lee a Steve Ditko. (toi-toi)

• - Postava Doctor Strange sa prvýkrát objavila v komixe v júly 1963 v sérií nazvanej "Strange Tales". (toi-toi)