Doktor Strange

Doktor Strange

Animovaný / Fantasy

USA, 2007, 76 min

Avi Arad

Marvel ukazuje, že taky umí udělat dobrý animák. I když oproti těm od DC pořád v některých věcech zaostává. Tento komix je plný magie. Tu se taky Doctor Strange naučí ovládat. Nejdřív ale musí projít životní lekcí a výcvikem v Tibetu. Spolu s dalšími kouzelníky bojuje proti temnotě. Ta se totiž snaží tento svět pohltit. Musí se ale vypořádat se zradou kolegy...(14.5.2014)

Velmi dobré s obrovským potenciálem pro hranou podobu! Divím se, že Marvel právě tohoto hrdinu ještě neposlal na velké plátno, protože příběhově je Doctor Strange, z těch méně známých hrdinů, velmi zajímavý, nápaditý, pochmurný a samozřejmě náležitě akční. Příběhově asi nejkvalitněji zpracovaný komix (DC a MARVEL) v animované podobě, co jsem zatím viděl. Hodnotím sice 3*, protože jsem čekal klasickou anime bušírnu. Tahle více fantasy podívaná mi náležitě nesedla, protože jsem na ni nebyl připravený. Námětově je to ale opravdu silná marvelovka, zdánlivě podobná Batmanovi. Do filmové realizace vkládám velké naděje, mohla by mít obrovský úspěch, podobně jako již zmíněný Batman!(5.9.2012)

• DaViD´82

Jak moc je to v první třetině sympatické a ostatně i dobré, tak moc je to ve zbytku ta nejhorší možná přeplácaná slátanina bez logiky, pravidel a vůbec všeho co by člověk od filmu čekal; to už není ani béčko, to je... No, takové písmeno, které by to adekvátně označilo, v abecedě ani není. Z počátku to vypadalo na marveláckou variaci na Johna Constantina, ale ve výsledku je to svět Green Lanterna a strážců kolem něj; akorát zasazený do fantasy hávu.(5.5.2013)

Povedená Marvelovka ze světa, který mi byl doteď úplně cizí. Hlavním hrdinou je špičkový neurochirurg, který to dotáhne až na ochránce centra dimenzí. A je to hlavní hrdina sympatický. Nebrala mě zde ani tak nějaká hrdinská akce (které ani tolik nebylo, navíc nejsem příznivcem vcelku neomezených magických superschopností), jako spíš příběh a ten charakter. Myslím, že další jeho příběhy by mě ani bavit nemusely, ale začátek byl v pohodě.(29.3.2011)

nic jsem od toho neočekával, a proto jsem mohl být příjemně překvapen, jedna z věcí které mne dojem zkazily nejvíce, byly hábity mágů (ok, já vím že takhle vypadají v komiksech, ale nemůžu si pomoc, jakmile Strange přišel na scénu v hábitu, už to nebylo ono a stala se z toho skoro až plastová vidlička), jinak převládá spokojenost nad dobrým filmem(29.6.2012)

• - Tvorcami postavy Doctora Strangea sú legendy spoločnosti Marvel Stan Lee a Steve Ditko. (toi-toi)

• - Postava Doctor Strange sa prvýkrát objavila v komixe v júly 1963 v sérií nazvanej "Strange Tales". (toi-toi)