Doktor Strange

• USA Doctor Strange (více)
všechny plakáty
Trailer

Dr. Stephen Strange je špičkový neurochirurg, ovšem jen do té doby, než jedné podivné noci utrpí při autohavárii poranění rukou. To prakticky vylučuje další vykonávání jeho profese. Vrhne tedy všechny prostředky na nejrůznější způsoby léčby, ale bezvýsledně. Když už je na dně svého konta i sil, dozví se od neznámého muže, že jeho naděje spočívá v cestě do Tibetu. Zde objevuje své dosud skryté magické vlohy a dozvídá se o existenci mocné entity, která se chystá vtrhnout do naší dimenze. Než však bude připraven na rozhodující boj, musí se ještě vypořádat s vlastní minulostí.
Doctor Strange se zrodil roku 1963 jako comicsový hrdina z pera legendárního Stana Lee. (Chřástal)

Trailer

Kothy

Marvel ukazuje, že taky umí udělat dobrý animák. I když oproti těm od DC pořád v některých věcech zaostává. Tento komix je plný magie. Tu se taky Doctor Strange naučí ovládat. Nejdřív ale musí projít životní lekcí a výcvikem v Tibetu. Spolu s dalšími kouzelníky bojuje proti temnotě. Ta se totiž snaží tento svět pohltit. Musí se ale vypořádat se zradou kolegy... ()

TheDarKnig

Hm, řekl bych, že zatím nejlepší animovaná marvelovka, co jsem viděl, ale jelikož jsem jich moc neviděl (DC je, narozdíl od hrané tvorby, v tomhle někde jinde), moc objektivní by to nebylo. Nicméně, mám rád temnější, ponurejší a celkově méně child-friendly komiksovky, a jelikož to u animáků moc nebývá, kromě Batmana, potěšilo tohle dílko hodně. Má to dobrý příběh a origin postavy je více než fajn, není to tak přehnaně a výbušně akční jako jiné filmy tohoto typu a taky mágové jsou přece jenom věc méně vídaná.. Trošku to taky připomíná např. Batman begins a záporáci jsou dostatečně děsiví :) takže silná spokojenost a velmi dobré 4 ()

Kryton

Dr Strange je velká neznámá v Marvel vesmíru. Není tolik znám a mě osobně byl dlouho skryt. Tak se stalo a já si dal tento nenápadný animák. Na to jak je film krátký se až moc příliš vysvětluje vznik Dr Strangeho. Sice je to velmi temný, ale neuvěřitelně ukecaný. Místy mi to připomnělo Batman Begin. Zrod hrdiny, který byl cvičen v Tibetu. Ovšem pokud už byl Dr Strange připraven, tak to stálo za to. Závěrečná bitva je povedená! Jsem zvědavý zda se Dr Strange objeví na filmovém plátně. Ovšem určitě bych dal méně ukecaného představování a cvičení. Hodnocení OST: lehký nadprůměr pro animák 6/10 ()

DaViD´82

Jak moc je to v první třetině sympatické a ostatně i dobré, tak moc je to ve zbytku ta nejhorší možná přeplácaná slátanina bez logiky, pravidel a vůbec všeho co by člověk od filmu čekal; to už není ani béčko, to je... No, takové písmeno, které by to adekvátně označilo, v abecedě ani není. Z počátku to vypadalo na marveláckou variaci na Johna Constantina, ale ve výsledku je to svět Green Lanterna a strážců kolem něj; akorát zasazený do fantasy hávu. ()

kaylin

Pokud tuhle postavu pořádně neznáte, ale chtěli byste ji poznat, tak tenhle hodinu a čtvrt dlouhý snímek je tou správnou volbou. Sledujeme skvělého chirurga, který je možná až moc sebevědomý, ale přijde úraz, který jeho kariéru ukončí. Není to ale konec, protože na doktora Strange ve skutečnosti čeká úkol ještě mnohem důležitější. Nemusí zachraňovat jednotlivé životy, může jako muž, který ovládá magii, zachraňovat celé světy. Není to nic světoborného, animačně dobré, komiksově trochu nadprůměrné, celkové mírný nadprůměr. ()

• Tvorcami postavy Doctora Strangea sú legendy spoločnosti Marvel Stan Lee a Steve Ditko. (toi-toi)
  • Postava Doctor Strange sa prvýkrát objavila v komixe v júly 1963 v sérií nazvanej "Strange Tales". (toi-toi)