Reklama

Reklama

Doktor Strange

  • USA Doctor Strange (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Dr. Stephen Strange je špičkový neurochirurg, ovšem jen do té doby, než jedné podivné noci utrpí při autohavárii poranění rukou. To prakticky vylučuje další vykonávání jeho profese. Vrhne tedy všechny prostředky na nejrůznější způsoby léčby, ale bezvýsledně. Když už je na dně svého konta i sil, dozví se od neznámého muže, že jeho naděje spočívá v cestě do Tibetu. Zde objevuje své dosud skryté magické vlohy a dozvídá se o existenci mocné entity, která se chystá vtrhnout do naší dimenze. Než však bude připraven na rozhodující boj, musí se ještě vypořádat s vlastní minulostí.
Doctor Strange se zrodil roku 1963 jako comicsový hrdina z pera legendárního Stana Lee. (Chřástal)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jak moc je to v první třetině sympatické a ostatně i dobré, tak moc je to ve zbytku ta nejhorší možná přeplácaná slátanina bez logiky, pravidel a vůbec všeho co by člověk od filmu čekal; to už není ani béčko, to je... No, takové písmeno, které by to adekvátně označilo, v abecedě ani není. Z počátku to vypadalo na marveláckou variaci na Johna Constantina, ale ve výsledku je to svět Green Lanterna a strážců kolem něj; akorát zasazený do fantasy hávu. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Povedená Marvelovka ze světa, který mi byl doteď úplně cizí. Hlavním hrdinou je špičkový neurochirurg, který to dotáhne až na ochránce centra dimenzí. A je to hlavní hrdina sympatický. Nebrala mě zde ani tak nějaká hrdinská akce (které ani tolik nebylo, navíc nejsem příznivcem vcelku neomezených magických superschopností), jako spíš příběh a ten charakter. Myslím, že další jeho příběhy by mě ani bavit nemusely, ale začátek byl v pohodě. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Než se děj překousá přes začátek, je to útrpná nuda, a to nezmění ani nabušená akce ihned po úvodních titulcích. Od výcviku v tibetském táboře se věci konečně začnou trochu hýbat kupředu a z Dr. Strange se stává klasický MARVELovský komiks. Dialogy nejsou úplně tupé, na "životní osudovou cestu" Stephena se dobře kouká. Akce... ta se sice leckdy omezuje na rozmáchlé máchání rukama a skákání, ale i tak je to zábava. Dál mi tam nesedlo už jen několik vyloženě debilních scénáristických chybek (sorry, Stane) a taky fakt, že představování pozadí příběhu trvalo 60 minut. Co takhle to příště rozdělit půl na půl? Nebo prodloužit stopáž - klidně! ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Čistých 5***** to rozhodně není, ale je to natolik dobré a neočekávaně originální, že jsem zaokrouhloval hodnocení nahoru. Ve srovnání s Ultimate Avengers a Invincible Iron Man je to o tolik lepší, o kolik je Batman začíná lepší než Fanstastická čtyřka. Scénář obsahuje množství velmi originálních detailů, ale taky ovšem několik typických klišé To ale tak moc nevadí, koneckonců jde o adaptaci komiksu, kde se nejrůznějším klišé vyhnout obvykle nelze. Doctor Strange je prostě nový zrod legendy, příznivci komiksů, tohle je jasná volba! Pobavilo mě, že záporák vypadá jako Motorhead:) BTW: Piggsy, jsi šíleně mimo a to i v téměř všech svých ostatních komentářích..proč se vůbec koukáš na filmy?... ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Hm, řekl bych, že zatím nejlepší animovaná marvelovka, co jsem viděl, ale jelikož jsem jich moc neviděl (DC je, narozdíl od hrané tvorby, v tomhle někde jinde), moc objektivní by to nebylo. Nicméně, mám rád temnější, ponurejší a celkově méně child-friendly komiksovky, a jelikož to u animáků moc nebývá, kromě Batmana, potěšilo tohle dílko hodně. Má to dobrý příběh a origin postavy je více než fajn, není to tak přehnaně a výbušně akční jako jiné filmy tohoto typu a taky mágové jsou přece jenom věc méně vídaná.. Trošku to taky připomíná např. Batman begins a záporáci jsou dostatečně děsiví :) takže silná spokojenost a velmi dobré 4 ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Postava Doctor Strange sa prvýkrát objavila v komixe v júly 1963 v sérií nazvanej "Strange Tales". (toi-toi)
  • Tvorcami postavy Doctora Strangea sú legendy spoločnosti Marvel Stan Lee a Steve Ditko. (toi-toi)

Reklama

Reklama