Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

conery1 

všechny recenze uživatele

" Pes pohryzie človeka iba vtedy, keď vycíti, že sa ho bojí. A tak je to i s guľkami. Ak máš z nich strach, dostanú ťa. " Vizuálne orgie, predčiace i Ryana nás zavedú do občianskej vojny v Číne po " druhej svetovej ", keď po Japonskej okupácii hrozila okupácia novej svetovej veľmoci ( dodnes nedávajúcej pokoj ). ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Pro evropského diváka jsou díky odlišné mentalitě některé pasáže - zejména ty poválečné - hůře stravitelné, ale patosu a přehrávání tu nenajdeme o mnoho víc než v průměrném americkém válečném filmu. V bojových scénách příliš neladí tklivý hudební podkres se zběsile "akční" kamerou, ale to je jen malá vada na kráse - válka je tu zobrazena v celé své hrůznosti a brutalitou se rozhodně nešetří. Přestože válečné dění zabírá jen něco málo přes polovinu snímku, dvouhodinová stopáž je přiměřená a snímek určitě nezklame ani milovníka vojenské historie odkojeného "Bratrstvem neohrožených". ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý vojnový film z čínskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa počas občianskej vojny v Číne, kedy veliteľ za trest po predchádzajúcej akcii dostane za úlohu spolu so svojimi zvyšnými mužmi brániť jedno územie pred mnohonásobnou presilou až kým nedostanú povel k ústupu, čo sa ale nestane a tak postupne všetko od munície až po spolubojovníkov, priateľov dochádza. A keď po vojne veliteľ zistí, že o tejto akcii nie sú žiadne záznamy, nechce nič iné, len zistiť skutočnú pravdu a zaistiť, aby všetci jeho muži boli považovaní za hrdinov. So spracovaním som dosť spokojný, film zaujme už od začiatku, keďže tu prakticky ani žiadny úvod nie je a film začína už v tom najlepšom, ale baví to stále, hlavná fáza filmu, teda obrana územia príde čoskoro a páči sa mi aj zaujímavá, aj keď trochu krátka časť z kórejskej vojny, takže prvé dve tretiny je rozhodne na čo pozerať. Tá posledná tretina filmu odohrávajúca sa po vojne už trochu zaostáva, ale aj to je zaujímavé a tak vlastne s týmto filmom po dejovej stránke nemám žiadny väčší problém, páči sa mi od začiatku až do konca. Jediné, čo sa tomu dá vytknúť a je to aj hlavný zápor celého filmu je to, že sa tu s výnimkou hlavného hrdiny prakticky k nikomu nedá vytvoriť vzťah, lebo tu na to nie je vytvorený žiadny priestor. Po prvej akcii nejaký priestor má len hlavný hrdina a jeho nový politruk a už zase nasleduje len akcia, takže postavy zomrú skôr, ako stihnú mať jedinú skutočnú scénu mimo boja. Čo sa týka akcie, tak som dosť spokojný. Určite to nie je žánrová špička, napríklad Putá vojny boli na tom lepšie, ale aj tak má vysokú kvalitu, bez problémov splňuje žánrové štandardy tejto doby, takže akcia je perfektne natočená, realisticky podaná a plná ťažkých zranení. Najkvalitejší je začiatok v meste, ale moc nezaostáva ani samotná obrana územia, kde sa už zapoja aj tanky. Herecké obsadenie nie je zlé, všetky postavy, ktoré majú trochu viac priestoru sú na tom dobre, teda hlavný hrdina Hanyu Zhang a ešte rôzni dôstojníci, ale až tak moc ich tu nie je. Réžia a technická stránka sú vydarené, s týmto scenárom sa už asi ani viac urobiť nedalo, takže som spokojný. Škoda toho jedného výrazného záporu, tento film mám rád, videl som ho viackrát a stále ma baví, radím ho do desiatky najlepších vojnových filmov vôbec, ale keby tu fungovali aj emócie, k čomu by bol potrebný práve ten priestor pre bežných vojakov, tak by patril medzi úplnú špičku. 77% ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

První půlka se myslím bude líbit všem, kdo mají rádi válečné filmy - je to drsná, realisticky natočená řežba, navíc z konfliktu, o kterém většina lidí v Evropě žádný film neviděla. Druhá půlka se už všem líbit nebude, protože se v ní neválčí, ale kecá a hází lopatou- Kapitán Gu Zi Ji ("Ku C´ Ťi") v ní hledá skoro hodinu a čtvrt svoje kámoše pod uhlím. Hodně záleží, jestli vás budou bavit reálie 50. let v Číně, lépe řečeno jejich ztvárnění.... Některým scénám se věří fakt jen težko - třeba když kapitána vyšetřují kontráši a on je pošle do prdele, aniž by se mu cokoli stalo, nebo když vojáci mají nejradši ze všech svého politruka.... Nejvíc mně ale ve filmu dostala scéna, kdy na štábu řeší, jak kapitána KuCtiho potrestat za povraždění cca 50 vzdávajících se zajatců. A dojdou k tomu, že jsou sakra ČLA a ne nějaká banda kapitalistických mordýřů, takže kapitán dostane za trest tři dny v base. :-)) ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od předchozí tradice propagandisticky profilovaných válečných spektáků z Číny kráčí "Hrdinové války" ve stopách filmů, které v novém tisíciletí vznikly v kapitalisticky orientovaných zemích. Podobně jako "Zachraňte vojína Ryana", "Nepřítel před branami" či "Pouta války" zobrazuje i čínský film obyčejné lidsky profilované hrdiny, kterak čelí hrůzám a paradoxům války. Svou výmluvnost znásobuje tím, že namísto idealismu přichází s realismem a pompézní spektakularitu nahrazuje efektivní impresí. Vedle toho také dílo zrcadlí aktuální společenskopolitický vývoj v Číně, kde sice oficiálně vládne komunismus, ale prakticky v životě lidí stále více prostoru dostávají individualita a na státní ideologii nezávislé hodnoty. Více v recenzi na Rejže.cz. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)
  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)

Reklama

Reklama