Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

ssd3niss

Tenhle film jsem viděl už jako malý nespočetněkrát, a už v té době jsem tento film miloval. Ale až teprve po dnešním shlédnutí jsem si uvědomil, že se nejedná pouze o obyčejnou pohádku, ale o film, který člověku dokáže mnoho předat. Co se týče humoru, Wes Anderson nemá konkurenci, a v tomto filmu to jde krásně vidět. Také animace tohoto filmu je naprosto krásná a výjimečná. Nemohu zapomenout na hudbu, která filmu dodává tu příjemnou pohádkovou atmosféru. Kdybych měl tento film srovnat s ostatními filmy od Wese Andersona, tak za mě určitě číslo jedna (ano, lepší než Grandhotel Budapešť). ()

Pilouš

Po opakovaném shlédnutí jsem nad míru spokojen :) Film sám o sobě je na **** ale hudba je to, co ze snímku dělá ve výsledku něco fantastického ***** ()

Hadascz

Anderson to zase dokázal. Vykouzlil mi na rtech úsměv a ten se mě už nepustil. Jeho styl mám rád, tady je to trošinku slabší ale o to víc kouzelnější. A Clooney? Charasmatický ještě víc než obvykle ()

Gesicht

Plné hodnocení za neuvěřitelnou hravost celého filmu. S úžasem budete sledovat kolik se zase Andersonovi podařilo nacpat různých dějů do jednoho záběru. Oproti starším filmům je tento hodně přímočarý a lze tedy doporučit i těm, co se s filmy W. Andersona ještě nepotkali. Na druhou stranu tohle opravdu není film pro děti, tak pozor na to. ()

Vig

Hezká oddychovka s krásnou hudbou, ale malinko kostrbatým dějem, kdy se chvílemi nudím, chvílemi nechápu. Taky mi trošku nesedl hlas Cloonyho, občas dosti bez emocí - brala bych spíš Aleca Baldwina, ale jinak Gambon a Streep - dobrý :) ()

3dgrafik

Je to divný a atmosféra pro mě nepříjemná. Asi hlavně kvůli animaci. Fantastický pan lišák mi prostě nesednul. ()

snupko13

Jedinečné, svojské a super flegmatický hlas Clooneyho, akoby kradnúť sliepky bola tá najjednoduchšia vec na svete. :D ()

harpunka

Po dlhšej dobe konečne jeden vynikajúci animák, prekrásne zvieratká, kopec srandy.... A scéna s vlkom ma totálne dostala. ()

pavont

Par dobrych napadov, bohuzial neposunie obcasny stereotyp ba az nudu. A hoci so sa parkrat pobavillepsie hodnotit nemozem. ()

P@\/EL

Docela povedený animovaný film, jehož největším plusem je podle mého velice originální grafické ztvárnění, jež se filmu podobného ražení téměř nevyskytuje. Z filmu taky čiší taková zvláštní nepopsatelná nálada. Filmu dále nechybí ani humor a děj má docela spád. Jen co bych trochu vytknul je potrhlost a neustálenost děje. ()

KakiBonham

Fantastický pan Lišák byl pravděpodobně mým oblíbeným filmem pro rok 2009, což zapříčinily různé faktory: 1) nikdy bych nevěřila, že Wes Anderson bude natolik věrný svému stylu, že na člověka bude tak silně kapat i z animovaného filmu 2) Clooney, Murray, Streepová, Schwartzman, ach bože 3) Roald Dahl pro nás možná není to co pro anglofonní svět, nicméně pro mě je rozhodně hodně vysoko na žebříčku "dětských" autorů. ()

Alvin

Tohle je vážně ujetý a asi by to zasloužilo spíš 4, ale Mr.Fox s hlasem Cloonyho je prostě frajer. V originálním dubbingu za 5 a hotovo. ()

Nakamura san

Zatím mě Wes Anderson nikdy nezklamal.Trochu jsem měl strach,jak zvládne animovaný film,ale teď vím,že je to zcela jistě zatím jeho nejpovedenější.I v tomto animovaném filmu je zřejmá roztržitost postav,která je pro Andersona tak typická.Je to film,který pobaví napříč generacemi.Má také skvělý český dabing.Pět hvězdiček! ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)