Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

Mr.Terible

Dá se namítnout, že film je příliš ukecaný, ale jak pravil Marigold ve svém komentáři, žánr (bajka / anim. film) ohnul hřbet před Andersonem a nadmíra dialogů v tomto případě nemrzí. Ukecanost je Andersonovým poznávacím nakem. Jako ostatní režisérovy počiny je i FMF založen hlavně na svéráznosti jednotlivých charakterů, což bajku oprošťuje od typické schematičnosti. Pořád mi tu ale chybí takové památné momenty, jako přepadení opuštěného hotelu ze Života pod vodou. V tomto ohledu předloha (a prostředí) film svazuje. ()

Johnysman

První minuty...možná první desítky minut jsem byl rozpačitý. Ale jak čas ubíhal, rázem jsem fantastickému Mr. Foxovi přišel na chuť. Někdy jsem přímo pukal smíchy. Opravdu skvělý osobitý inteligentní humor. ()

Druhácena

I když se mě některé animáky od Pixaru líbily, pořád to pro mě byly alespoň z větší části "jen" animáky. Při sledování Pana Lišáka jsem si ale poprvé v životě neuvědomoval, že sleduju kreslený film. ()

Ellway

Nelíbila se mi atmosféra, hudba ani animace.Fantastický pan Lišák je prostě fantasticky špatný filmový vtip, který na mě působí dost amatérsky. Zlatý Míša Kulička. ()

mrakoplasH

Filmek u kterého se člověk rozhodně nenudí. Příjemná nevšední animace a trefný humor jsou v celku zárukou samo osobě, ale zde je vše podáno takovou formou, že divák má čas na pořádné zamyšlení až tak půl dne po shlédnutí. Po dlouhé době jsem z kina odcházel příjemně naladěn. ()

FEAR99

Příjemné. Můj první film od Wesa Andersona mě utvrdil v tom, že originální tvůrci ještě nevymřeli. Fantastický pan Lišák je hravý a zkrz na zkrz prošpikovaný nápady a svým specifickým humorem. Napomáhají tomu i hlasy známých herců (Clooney rulez!) a především hudba Alexanda Desplata. Skoro si troufám tvrdit, že takový animovaný film jsem v životě ještě neviděl - oldschool snímek, který v dnešní době dokáže pobavit děti i dospělé. Škoda jen, že poslední třetina trošku ztrácí tempo v porovnání s předchozím dějstvím. Ale je to jen malá piha na jinak neotřelém a velmi originálním filmu, který si zaslouží pozornost. 3,5* ()

E.T.Martin

Nikdy bych neřekl, že se mi bude líbit film od Wese Andersona, což je typ režiséra rozdělující diváky na dva tábory: MILUJI HO a NESNÁŠÍM HO. Osobně patřím do té druhé skupiny, proto mě jeho nový kousek mile překvapil. Zlodějské dobrodružství napůl mezi Wallace a Gromittem a Dannyho parťáky srší akcí i dobrými nápady, animace je prostě skvělá, stejně tak hlasy dabujících herců. Příjemný zážitek, u terého vím, že si jej brzy zopakuji. ()

Enormita

Túto rozprávočku MILUJEM !!! Keď som to videla prvý krát, tak by som tomu dala snáď iba 30% hodnotenie. Neskôr som si k tomu sadla opäť a môžem sa priznať, že do dnešného dňa som to videla hádam 20 krát. Používam to ako film, pred spaním :) Neuveriteľne ma to ukludnuje. Príbeh je tak zvláštne okúzľujúci, ľahučký a pohybuje sa na hranici detského a dospelého diváka. Český dabing sa mi taktiež moc páči, každá jedna postavička sa mi proste dostala pod kožu a nedám na Mr.Foxa dopustiť ;) ()

Muf911

Bomba film. Jen tak pro zajímavost jsem se podíval na kousíček a musel jsem to pustit celé. Spusta ftípků, bezvadný dabing, krásné loutky, příjemné tempo. Opravdu podívaná pro celou rodinu. ()

ZAUME

Skvělá pohádka s vynikajícím dabingem. Je možná trochu odvážnější, ale svým originálním zobrazením zaujme jistě spoustu lidí. Mě osobně se film velmi líbil a spoustu hlášek z něj si pamatuji do teď. ()

SelfishMan

Dosti zvláštní a rozhodně zajímavá, poměrně dospěle se tvářící a svérázně animovaná pohádka / nepohádka. Docela slušný příběh o jakési životní filosofii a touze, o potlačování své podstaty, o touze po hrdinství a nespokojení se s obyčejným životem... geniálně namluvené (v originále), bohužel ale méně vtipné než jsem čekal. Nářezový soundtrack, film působí vyrovnaně a nic tam nikde nepřebývá, ale ani nijak neomráčí. Na 5 to rozhodně necítím, to bych se musel bavit úplně jinak. 80% ()

dusa77

Kouzelné! takový ,,originál,, animák tu nebyl hodně dlouho. Perfektní scénář, vtipné dialogy a samozřejmě dokonalé zpracování. Myslím,že právě ta originalita pomáhá Andersonovi na slávě, Lišák se mu povedl a já doufám, že se dočkám pokračování a oscar za hudbu je kde??? ()

Setanta

Trochu míň líbivá, ale o to hravější animace, trochu divný, ale o to vtipnější svět :) Není to tak docela mainstream, ne každý to zkousne, ale je to nádherný a vtipný snímek. Jen by mě zajímalo, co by na něj řekly děti. ()

whimsy

Práve túto knihu od Dahla som síce nečítala, ale toto je adaptácia, akú si nepochybne zaslúži. Pocit z jeho kníh je tu vystihnutý úplne dokonale s patričnou milou iróniou a bez akejkoľvek infantilnosti (lepšie ako v Burtonovom Charliem). A vám nezostáva nič iné, len sa celý čas usmievať *trademark* :-) ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)