Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

kritiklon

K této pohádce mám jen tři slova: Prapodivně-zajímavě-neobvyklé!!! Za tento zvláštní styl musím přidat hvězdu navíc ačkoliv hodnocení dám nižší! Už zde tolik nepociťuji typického Roalda Dahla ale je to zvláštní, hodně zvláštní snímek! A stojí za povšimnutí. 3,5* za 72% ()

Jimmy15

Krásný film. Podle předlohy Roalda Dahla, ano to je mistr ve svém oboru, velmi hezky promyšlený příběh. Film byl parádně zpracován, krásná podzimní krajina a loupeživé lišky. No co dodat, bez plného počtu se to ani nedá ohodnotit. ()

Renfield

Fantastický pan Lišák, občas tak trochu narcis, ale kdo by byl u Wese Andersona zcela normální že? Hlasem tahle postava ovšem neskutečně charismatická, hold výborný George Clooney se pozná. Svým způsobem to není jen hlasem (i když ten je jistě nejdůležitější), loutky jsou totiž také naprosto úchvatné, díky mimice opravdu živé, je to nádhera. Veškeré vzájemné dialogy potom dostávají zcela jiný rozměr a že jich tu je. Nejlepší scény však z velké části ovládla postava krysy, v hlasovém podání taktéž famózní Willem Dafoe! Je tomu tak samozřejmě díky westernové poctě, která musí potěšit. Navíc hudební doprovod neskutečně kvalitní (nejen v této části), Alexandre Desplat skládá poctu mistru... netřeba jmenovat. Zde mnohokrát opěvovaná "vlčí scéna" je další ze série těch nejsilnějších, zůstala mi v paměti hned po prvním zhlédnutí, nádhera. 80% ()

simply

Wes Anderson a animovaná pohádka mi připadala jako hodně zvláštní kombinace. Nicméně ani tady se neztratilo nic z jeho typické atmosféry. Fantastický pan Lišák je milý posmutnělý film s množstvím úžasných postav. ()

maty39

Podobné animáky mi moc neříkají. Prostě mě nezajímají. Nejraději mám lacine, efektní, gagy napěchované filmy typu Shreka. 70% ()

panmroz

perfektní. opět se zběsile pochybnou dramaturgií, kde si člověk uvědomí, že problém například takovýho Kameňáku rozhodně nebude dramaturgie ale míra a směr vkusu autora. s mírou nevim, ale směr mám s tímto Andersonem podobnej. ()

jilda

Krásná animace a chytlavě sympatický lišák. Mě osobně nejvíce dostával pan vačice. Film pro všechny věkové kategorie. ()

Aldanar

Nejak me to minulo... zcela... bokem... proste uplne vedle :-/ Animovane zpracovani me neoslovilo, pribeh R. Dahla me taky ze zidle nezvedl (je to pohadka nebo to melo byt poucne ci akcni?), rozdeleni podle kapitol (asi) me rusilo. Co tam mel ztvarnovat vlk? A proc je vtipny si delat legraci z vacic (a co se ji to kazdou chvili vlastne stalo - to se vyhulila ci co)? A vubec netusim, proc ty potvory pri kazde prilezitosti tancovaly??? ()

krypton22

Rozhodně nepatřím mezi fanatické obdivovatele Andersonových filmů, vlastně ani pořádně nevím, co se mi na nich líbí. V Lišákovi je nicméně jedna scéna, která tak nějak shrnuje všechny důvody, proč se na ně vždycky rád podívám. Ano, je to scéna s vlkem. ()

Dejvi21

Tenhle film mě tedy zcela minul. Opomenu nesympatickou animaci a přejdu rovnou k hlavnímu problému, z filmu není jasné, komu je určen. Měla by to být asi pohádka pro děti, což ale vyvracejí dospělácké dialogy, komedie, která však má momentů, u kterých bych se válel smíchy velmi poskrovnu. Dobrodružné to je především na začátku, ale pak už je to jen chaos, u kterého nevím, kam dál směřuje. Hlavní slabinu vidím v knižní předloze, ale když už bych se to rozhodl zfilmovat, tak ne takto. Na to, že má snímek jen 83 minut mi to žalostně neutíkalo. Nejzajímavějších je prvních 20 minut točících se kolem loupěží, ale zbytek filmu, který se odehrává v podzemí byl pro mě nekonečný. Překvapuje mě, jaké hvězdy zde zapůjčily své hlasy, páč tohle ani zdaleka nevidím na 79%. Ale třeba je chyba ve mně, třeba tento rodinný film jen není pro každého. ()

Hepy13

Příjemná a sympatická změna ve filmovém světě animovaných filmů. Z toho ''malého'' honu na Mr.Foxe jsem uchcával smíchy. Lidské postavičky svou parádní animací rozdrbali ty zvířecí. Netradiční animákový hudební doprovod. P.S - Lišku jsem v supermárketu ještě nepotkal, ale třeba veverku už ano :-) ()

Brylin

Milá rodinná animace laděná do zrzavě hnědých tónů. Jak jsme u Andersonových filmů zvyklí, celý film je plný retro nálady, spousty roztomilých gagů a lišácky ladných dialogů. Pěkné čtyři hvězdičky. ()

Kerbello

Pro mě zásadní plus hlavně režie. Užíval jsem si hravost, s jakou to bylo natočené, nápady, záběry kamery atd. Po technické stránce vymazlené. A po příběhové... dobré. Ale já prostě nerad Dahla, v jakékoliv jeho podobě. ()

nonick1

Originálně natočený animák, plný neotřelých gagů, veselý i dojemný zároveň. Nažhavíno: jak jinak, než za pět hvězd, čmuďajs! ()

waits

Dahlův Fantastický pan Lišák je jen lehce nahozený příběh, krátký jako třeba Obr Dobr, ale ne tak zábavný, proto je neuvěřitelné, jak s tímhle materiálem Anderson naložil. Je to zábavný příběh pro děti (a ještě víc pro dospělé) s osobitou a zajímavou animací o honu tří farmářů na lišku a přitom společenský film, ve kterém malý lišák řeší své pubertální starosti a Lišák se kromě snahy o záchranu života pere se svými tajnými touhami a existenciálními problémy. "Miluji tě, Lišáku. Ale neměla jsem si tě brát'" A zvířátka hrabou za doprovodu We Love You od Rolling Stones.. ()

Atheas

Absolutně originální, ale aby jsem si na to vytvořil nějaký ucelený názor, pak se na to budu muset podívat ještě jednou. No prostě jsem to všecko nepobral :D ()

Muel

| 20th Century Fox | Pekná hudba, sympatický hlavný hrdina a záverečná scéna s vlkom robí z tohto filmu príjemnú rodinnú oddychovku, ktorá síce nemá čím prekvapiť, ale pohladí vás po duši a film dopozeráte s dobrou náladou. | Dvíham na 4 kvôli precíznemu prevedeniu a faktu, že je to proste nadštandartný animák. Na Andersonove filmy si ešte musím zvyknúť, postupom času ale doceňujem jeho filmy, ktoré som videl skôr. Scéna s vlkom top. | Hodnotenie: 7/10 | ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)