Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

Toja34

Moc dobré. Koukali jsme se dva dospělí a dva čtyřletí kluci. NĚKOLIKRÁT v průběhu jednoho týdne. Kluci vydželi celý film a my také. Přitom to není film typu Shreck, dokonce bych si myslela, že je to hlavně pro dospělé. Příjemné překvapení ! ()

Gustik5

"Béďo, přines žebřík." Aneb jak zvíře vyzrálo nad člověkem. Roztomilý film plný fórů, u kterých jsem se opravdu dobře bavil. Jen mi chybělo původní znění. Opravdu originální film mezi tolika animáky. ()

vixina

Medzi animovanými filmami skutočne odlišné a svoje (IMHO). A vlastne to ani nebude určené deťom. Osobne som sa bavila a smiala ako sa mi už dlho pri filme nepodarilo (a to nechovám voči W. Andersonovi zatiaľ žiadny vzťah). Mr. Fox zaujal svojim vizuálom a stavil na skvelú kartu - teda an stop-motion animáciu. Niektorým príde v dnešnej dobe bezchybného digitálu otrasná, mne však naopak vyhovuje o to viac. Máme tu prakticky dve dejové linky, ktoré príbeh sleduje, musím však povedať, že to pôsobilo po celú dobu veľmi celistvo. Koniec bol síce spravený akoby narýchlo a neohrabane, ale to som schopná pričítať na vrub Dahlovi. Konečne, možno tu chýbalo pár vecí, no v tom, čo mal, rozhodne nič zlé nenájdem. Z mojej strany to preto bude 5*. ()

RISOvonVODKA

Veľmi pekná a milá rozprávka o lišiakovi, ktorý nebol spokojný so svojím pôsobením ako neúspešný žurnalista, a tak sa vrátil k pôvodnej brandži, a to kradnutiu kurí(tiež iných sránd). Skutočne zlaté, máme tam parafrázy na súčasnú situáciu a aj keď boli zvery poľudštené, stále nám režisér pripomínal, že sú predsa len divé zvieratá. Môžete sa nad tým teda zamyslieť z dvoch uhlov. Z pohľadu líšky, ktorej sa do teritória votrel človek a ona sa nesnaží nič iné ako prežiť. A z pohľadu farmárov, ktorí vkladajú veľa úsilia do svojej hydiny a nenažraté zvery im to chcú vziať. ()

Lady ButterFly

Z tohoto animáku mám poněkud smíšené pocity. Nadchla mě animace - naprostý luxus! Hudba velmi příjemná, postavy jsou místy krutě upřímné, což mě bavilo, příběh nebyl špatný, a přesto jsem se místy tak nudila, že jsem přemýšlela, zda film dokoukat, nebo ne. Vydržela jsem a jsem ráda, avšak i tak nemůžu hodnotit jinak, než jako průměr... ()

rainbof

Miloučká vtipná bajka pro děti i dospělé o tom že každý je takový jaký je a svůj osud si řídí sám. V originále musím vyzdvihnout dabing postav (které působí v českém dabingu jinak). dávám si do filmotéky do kategorie "film co musej moje děti vidět". ()

Zanian odpad!

Ano, nejsem blb, když je to animované, neznamená to že je to automaticky pro děti (South park, Griffinovi,...), ale označit toto za rodinný film - no hnus, demotivující, každopádně nevhodné pro děti. Glorifikace zlodějů, no to je snad poslední co potřebuje naše společnost. Nejde o propagaci chytrosti a ani vychytralosti (která už snad nemá být vzorem) a o propagaci zlodějů, tunelářu a kapitalistických sviní (najdeme i znaky bolševických udavačů a nátlaku!). Ok, film, ale NE PRO DĚTI A NE VZOR!!! Tímto pošpiníte dětskou duši, není vhodné ani pro pravičáky, střed ani levici, jen pro sprosté, za každou cenu ziskuchtivé svině. ()

StaryMech

Anderson (s pomocí Baumbacha a dalších) opatřil Dahlův zákusek svéráznou polevou ze starého dobrého tichého realismu, podvratného výstřednictví, suchého humoru, postdisneyovské roztomilosti, nostalgie a poezie slovem i obrazem ; nedal se přitom snazší počítačovou cestou, ale přijal výzvu klasické fázové animace s vodou ze staniolu, kouřem z vaty, krajinami z textilu a záplavou takřka hmatatelných chlupů z bůhvíčeho. Vznikla výjimečná spaghetti bajka, která na zlidštěných zvířatech ohledává přítomnost zvířete v člověku, ale také esej na téma svobody jedince, chvalozpěv na rodinu a pohádka v barvách liščí srsti a medu pro děti i dospělé (pro ty druhé víc). Po předchozím zážitku "Mary a Maxe" Australana Elliota mi "Lišák" zas na chvíli vrátil víru v budoucnost animace. Osobní vrchol : setkání s vlkem. ()

ja003

Nechal jsem se zlákat na "animák pro dospělé". Co na tom bylo dospělého? Možná postavičky mluvili trochu dospěle, ale fakt zvláštním stylem. Téměř bez emocí s apatií k ději. První půlhodinu jsem se, dá se říct, bavil, dále spíš jen vyčkával do konce skrze dlouhé momenty, kdy se od diváka očekává smích. ()

Indominus

Vůbec se mi nelíbil příběh a animace je zajímavá jen na statických fotkách, ve filmu a pohybu je sice originální ale hnusná. ()

MirINDay

Nepředvídatelné, zábavné, inteligentní humor. Tohle je ten film u kterého si dovolím říct, že je nedoceněný svou kvalitou. Navíc musím pozvednout i český dabing, který se taky povedl! Jedinečné ve svém žánru. ()

JoshSparks

Na tento film jsem natrefil vice-mene nahodou. Znal jsem nekolik filmu od Wese Andersona, ale jen 'takovou tu klasiku'. Jednou jsme si s dcerou hrali s jednou nejmenovanou stavebnici (z The Lego Movie) pri kulise z CT:D a jen tak po oku sledovali jednu z pohadek. Najednou me doslo, ze podobnou kameru, postupy - kde jsem to jen videl? Voila! Wes Anderson nebavi kazdeho (moje zena vetsinou u jeho filmu usina), me hodne. Ke spolupraci se neboji spojit s nejlepsimi herci, jeho filmy maji typicky rukopis a to mel i pan Lisak - byt 'animak'. Film je natoceny podle knihy (kterou jsem necetl), nicmene nas uchvatil a zaradil se pravem do oblibene kategorie: to muzeme kdykoli videt znovu. Za me jasnych 5. ()

karelondatra

Příjemně zvláštní, místy až podivné, a zároveň to má osobité kouzlo. Dojem z toho je ten, že vlastně nevím, co si o tom myslet, a zároveň cítím, že se mi to líbilo. ()

wowosedli

Svěží, hravé, milé. Tyto tři slova mě napadly ihned po shlédnutí tohoto filmu, a přesně takový Fantastic Mr. Fox je. Animace celého filmu nepřestává udivovat a těšit, soundtrack má jiskru a originální dabing? hohohooo naprosto skvělý ....a tohle všechno dohromady skvěle funguje, není to přeplácané, je to naopak jednoduché jak to jen jde. a tahle vycizelovaná jednoduchá dokonalost je neuvěřitelně SVĚŽÍ. Po celý film jsem se cítil podobně nezbedně jako pan lišák, tento efekt ještě umocňovaly zpívané sekvence soundtracku. Ne jednou jsem se přistihl jak se pln napětí společně s panem Lyšákem vrhám do neznáma nebezpečenství vstříc. ,,HRÁL" jsem si po celou dobu prostě jako malý kluk. Pastelové barvy, mluvící zvířátka, dobrodružství , ale to všechno v neotřelém obalu, který paroduje dnešní společnost, v obalu který dává všemu auru takové vzdálenosti realitě díky pohádkovému vizuálu a zároveň rysy tak známé ze skutečného světa že se prostě i naprostý škarohlíd musí do tohoto filmu ZAMILOVAT! ()

TheAnimalOne

Strhující vizuál, Mr. Fox je sympaťák jak sviň a dabing je top notch….ale za mě furt vládne Psí ostrov. Za další animák od pana Andersona bych bez váhání zaplatil vlastním penisem. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)