Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Harts

Psychologické drama plné zamyšlení. "Nerad se loučím, odcházím ale spokojený, protože věřím, že síla, která mě žene to činí s vyšším vědomím..." ()

FeiNike

NEPOCHYBNE jeden z najlepších filmov, ktoré boli v posledných rokoch natočené..Kontroverzný a aktuálny námet vynikajúco spracovaný v inteligentnom a pútavom scenári, dokonale vystupňované napätie a bravúrne herectvo všetkých zúčastnených [ pri konfrontačných scénach medzi Meryl Streep a P. S. Hoffmanom som miestami skoro nedýchal ] ma úplne priklincovali k sedadlu a postarali sa o strhujúci filmový zážitok.. ()

Blaogranas

Nejvýstižněji o filmu pojednává sama obálka. Na jedné straně sestra-ředitelka, na druhé farář a uprostřed chudák mladá, sympatická, milá a dobrosrdečná sestra James. V její roli snad vystupuje i divák sám, který by se měl na nějakou stranu přiklánět. Já to ani moc nedělal, zprvu jsem chvíli stál při farářovi, ale pak už jsem jen čekal, jak se děj vyvine. A nijak mě závěr nepřekvapil, nenadchl ani neurazil ... prostě nic, téměř bez emocí. ()

Yojimbo

Snímek se drží v mezích divadelní hry, což někdy stačí a někdy zase ne. Prosté a nikterak výrazné ztvárnění dá alespoň prostor pro herecké výkony všech tří hlavních postav, které jsou bezchybně obsazené a zahrané. Takže člověk se má laespoň čím kochat, když děj prohlédne po pár minutách. ()

Hovado

Zvláštní to film. Není tu skoro ani hlávní děj, ale hutné a precizní rozhovory mezi hlavními protagonisty. Skvělé. Ale zbytek? Nic moc. ()

Kaucuk

Tohle je pro mě opravdu těžko hodnotitelný snímek. Uvažoval sem o trojce, uvažoval sem o pětce a nakonec sem se uklonil ke zlaté střední cestě. Proč chvíli tři? Hlavně kvůli tomu, že se místy opakovalo furt to samé. Jistě, poslouchalo se to fakt parádně, kázání otce Flynna byla pro uši slast. Místy parádní hudba byla zničehonic utnutá, v některých pasážích třeba úplně chyběla. Mimo to ano, je pravda že některé záběry nebyly nejlepší. Proč chvíli pět? O hlavní přednosti Pochyb nemá cenu diskutovat, tak kvalitní herecké výkony se v jednom filmu jen tak nevidí. Celkově film je takový působivý. Líbilo se mi poletující listí, dialogy všeobecně perfektní (ale to se dalo čekat), líbil se mi kontrast mezi otcem Flynnem a sestrou Aloysius, jejich povahy, víra v dobro (každý v jiné), chování lidí v jejich okolí což skvěle znázorňovala dle mého jedna z nejlepších pasáží filmu-večeře ve společnosti M.Streep vs. večeře ve společnosti P.S.Hoffmana. Částečná spokojenost/ částečně zklamání. Uvidíme co za čas udělá shlédnutí č. 2. ()

Pekisan

U mna v praci sa ma casto snazia presvedcit tak muslimovia ako aj krestania, ze prave ta ich viera je ta prava aj preto, lebo nechapu ako mozem zit bez "potrebnej" nabozenskej istoty. Pri jednom z tychto rozhovorv som sa spytal kedy on konvertoval. Odpovedal, ze on je krestan od narodenia lebo jeho rodicia boli krestania. Opytal som sa ci niekedy pochyboval o svojej viere, ci niekedy premyslal, ze mozno nie uplne vsetko je pravdive a spravne co kaze jeho Boh alebo knaz v kostole. Odpovedal silne NIE. A co by sa stalo keby tvoji rodicia boli zidia, muslimovia alebo nacisti? Ty neveris, len slepo nasledujes ludi vo svojom okoli. Ako ma chces presvedcit, ked si o svojej viere nikdy skutocne nepremyslal? Pochybujte. Pochybujte o vsetkom, vsetkych a hlavne o sebe. Posunie vas to dalej. Tak ako tento film s troma excelentnymi hereckymi vykonmi. Mozno:))P.S.: naj komentar by Bebacek:)) ()

fraktal

Lehce nadprůměrná, komorní podívaná (**), založená především na kráse Amy Adams (*), hereckém umu ostatních hvězd a pochybování (pochybnosti o pochybnosti etc.) (*) ()

Majduska

Téměř bezchybná komořina. U M.Streep je už samozřejmostí, že k hraní potřebuje minimum ze svého obličeje (natož těla) a film má výborný spád i nekonvenční vyvrcholení. ()

triana

Pre tých, ktorí sa ukájajú pri hľadaní hnusných senzácií o pokleskoch katolíckych kňazov a túžia po utvrdení sa v presvedčení o tom, aká je celá Cirkev prehnitá, nebude tento film ničím viac, len gigantickým sklamaním. Nám ostatným kladie otázku (mimo iných) na to, či sa má - a do akej miery - Cirkev prispôsobovať neustále sa meniacemu vonkajšiemu svetu, aby to nebolo viac na škodu ako na úžitok. Hodnotný film. ()

aR3Zz

Až moc ukecané drama s přílišnou motivací zaujmout (nejen oscarové) kritiky. Herecké výkony ovšem shazovat nechci, byly vynikající. 50% ()

Biopler

Komorný film s minizápletkou. Ide tu predovšetkým o súboj podriadenej s nadriadeným s využitím spojky v prospech podriadenej. Herecké výkony sú veľmi dobré a presvedčivé, výber ústrednej trojice nemohol dopadnúť lepšie. Kázeň o ohováraní skvele napísaná a zahraná brilantným Hoffmanom. Prečo po toľkej chvále len za 3*? Prostredie, v ktorom hrajú postavy mi prišlo vyumelkované a celá premisa by sa vošla do desiatich minút. Film teda vyzerá neosobný, chladný a zdĺhavý a dáva priestor len hereckej exhibícii. ()

PEZ

Prvé, čo mi udrelo do očí bola kamera. Vravím si - toto je špička, kto to točil? A hneď v úvodných titulkoch sa dozvedám, že Roger Deakins. Ako inak....čo záber, to obrázok, proste skvelé. Druhé, čo mi bachlo do očí je casting. Štvorica Streep, Hoffman, Adams a Davis sa predbiehajú, kto bude lepší. V tomto prípade neprekvapujúco, všetci štyria boli za tento film nominovaní na Oscara aj na Zlatý Glóbus - vec nevídaná! A k tomu aj režisér a scenárista v jednej osobe (John Patrick Shanley) za adaptovaný scenár. Avšak scenár si adaptoval podľa vlastnej divadelnej hry, za ktorú dostal v roku 2005 Pulitzerovu cenu! Nutno dodať, bravúrne napísaný scenár, plne vystihujúci názov filmu. Jo, táto konverzačka stála za to, film mám aj po pár dňoch stále v hlave a je vhodným kandidátom na diskusiu. [#5/2018] ()

ecis

Prakticky neznamy John Patrick Shanley vytvoril na divaka vynikajuci, scenaristicky a obsahovo plny balik pochyb, ktory je krasne zabaleny do reziserovho hodvabneho papiera a priamo odoslany pomocou charizmatickych poslickov (Streep, Hoffman), dufajme, do Oskaroveho neba. ()

Dovlatovka

I na divadelní adaptaci je film příliš chladný a nepřístupný, jako hlavní postava. Možná je na vině i to, že zobrazené prostředí a problematika nám středoevropanům příliš neříká. Herecké výkony skvělé, ale prostě mě to nezasáhlo. ()

alanP

Meryl s bezkrevnými rty vyměňuje žárovku, Seymour s těkajícím pohledem učí chlapce basket a Amy s odzbrojujícím úsměvem vysvětluje co to je, když se řekne New Deal. A mně vrtá hlavou, proč si do ředitelny nepozvali i toho kluka. ()

prasklinka

Meryl Streep a P.S. Hoffman, trochu netradiční prostředí resp. děj v roce 1964, pasáž s pomluvami, báječný závěr....není pochyb o 5*. ()

POMÍK

Slabší rozjezd, ale pak držák až do konce. Nejlepčejší jsou vlastní pochyby na závěr. Nejúžasnější je balerínka a špulící se rty Streepovky. Trochu jara v holybajbl je taky solidní, stejně tak tyč na žárovky a black Džeký Ou. Celkově bezva kousek, který nepotřebuje náročný děj a směle thrilluje aj bez thrillu. Cool je, že nelze říct, kdo je ze svaté trojice herců v tomto dílku lepčí...o tom není pochyb. (Trochu chybí song na závěr od No Doubt.) ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014