Pochyby

Doubt

• slovenský

Pochybnosti

USA, 2008, 104 min

Ve vytříbeném hereckém souboji Meryl Streep a Philipa Seymoura Hoffmana se překvapivě neztrácí ani Amy Adams, která tak dokazuje, že její herecký rozsah zdaleka nekončí u pomatených princezen. Pochybám by sice prospělo zkrácení některých scén, ale jako drama s přesahem jsou daleko kompaktnější, než zbytek letošních "oscarových vábiček", a v závěru se jim opravdu podaří přinést silnou pointu, která Vám z hlavy jen tak nepůjde. 8/10 P.S. Kázání o pomluvách bych tesal.(21.1.2009)

Co člověk dělá, když nemá jistotu? O tom bude dnešní kázání.…. Herecké výkony tří hlavních protagonistů a někdy dokonale mrazivé – až divadelní dialogy. To jediné stojí více než za zmínku. Problém, který nedělá církvi dobré jméno a hledání jistoty. Ta může být pouhou emocí, nikoliv faktem. Nenechává to na mě žádné stopy, byť jsem zvědav, jaké bude vyústění příběhu. POCHYBNOST MŮŽE BÝT POUTEM JEŽ JE STEJNĚ MOCNOU ŽIVOTNÍ OPOROU JAKO JISTOTA. A pravda? Asi spatřila ďábla. Není tu nic, co by stálo za zopakování! Snad jen A.Adams. Ale možná jsou to jen klevety. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(11.6.2009)

• Malarkey

Hrozná nuda, kde příběh se hrozně táhne a všecko co film má obsahovat hrozně nudí, včetně hereckých výkonů, které taky žádný zázrak nejsou a popravdě asi jsem moc zaujatý hlavně na P. S. Hoffmana, ale ani ten nic úchvatného nepředvádí, a ten nápad, ten příběh mi příjde naprosto zbytečnej. Ono to je přesně takové, jak říká obsah zde, ale opravdu jsem na tom neviděl nic, co by mohlo film trošičku vyvyšovat. Opravdu je to hrozně unavující a ten příběh mně příjde, jak pro sektu dělanej. Rozhodně nic úchvatného.(14.4.2009)

BAFTA Awards - 3 nominacie: Herecka v hl. ulohe Meryl Streep / Herec vo vedl. ulohe Philip Seymour Hoffman / Herecka vo vedl. ulohe Amy Adams _______ Tak ja neviem. Meryl Streep chrli film za filmom s uplne rozdielnymi zanrami a charaktermi a vzdy ma dostane. V tomto filme je jednoducho odporna, asi ako aj vo filme DIABOL NOSI PRADU (2006), len tu zase inak. Je uplne jedno, ci je tento film zly alebo dobry, (mna bavil) a hlavne vsetko sa drzi na hereckych vykonoch. Rovnako aj Philip Seymour Hoffman dokaze zahrat bestialneho teroristu spomeniem napriklad MISSION: IMPOSSIBLE 3 (2006) a teraz dobrackeho Brendana Flynna. Asi aj preto mal tento film 5 nominacii na Oscara z toho 4 su za hercov, ale ani jeden z nich Oscara nedostal. Meryl Streep nominovana za hlavnu ulohu, Oscara dostala Kate Winslet za dramu PREDCITAC (2008), Philip Seymour Hoffman za vedlajsiu ulohu, Oscara dostal Heath Ledger za akcneho TEMNEHO RYTIERA (2008) a Amy Adams a Viola Davis za vedlajsie ulohy, Oscara dostala Penelope Cruz za dramu VICKY CRISTINA BARCELONA (2008). ________ Meryl Streep - (Sestra Aloysius Beauvier) +++ Philip Seymour Hoffman - (Otec Brendan Flynn) +++ Amy Adams - (Sestra James) +++ Viola Davis - (Pani Millerová) +++ Alice Drummond - (Sestra Veronica) +++ Audrie J. Neenan - (Sestra Raymond) +++ Susan Blommaert - (Pani Carsonová) +++ Carrie Preston - (Christine Hurley) +++ Hudba: Howard Shore +++(27.12.2009)

Bez pochýb jedna z najlepšie vykonštruovaných point a jedny z najlabužníckejších dialógov, akými som mal tú časť byť kŕmený. Herci hrali čítankovo, réžia mala pod palcom každý detail, zostáva už len krútiť hlavami nad nepremenenými nomináciami. Navyše prirovnanie s klebetami a rozfúkaným perím bolo znamenité. 90%.(27.11.2009)