poster

Pochyby

 • anglický

  Doubt

 • slovenský

  Pochybnosti

Drama

USA, 2008, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.a.t.t.
  ***

  Po skončení filmu na ovládli pochyby. Tento príbeh patrí do divadla, rovnako ako kvalitné no stále divadlom zaváňajúce herecké výkony trojice Hoffman/Streep/Adams. Ako filmová adaptácia totiž pôsobí mierne ťažkopádnym dojmom, čo umocňuje aj dej, v ktorom je skutočne silných momentov poskromne a dopredu sa posúva len veľmi pozvoľným spôsobom. Aj keď oň tu určite nejde v prvom rade, prvoradé su pochyby. To mi však ani zďaleka nestačí.(27.1.2009)

 • Trellíno
  ***

  Měl jsem obavy, že hned druhý den ráno bude po filmu v hlavě zcela prázdno a zůstanou pouze vzpomínky na precizní herecké výkony. Je tu druhý den odpoledne, a to vše se naplnilo beze zbytku. Herecký koncert (provařené to spojení, ale zde stoprocentně sedí) a film, který vlétl jedním uchem dovnitř, aby tím druhým vzápětí opustil hlavu, aniž by mě jakkoliv výrazněji zasáhl. P.S. Souhlas s KarelR. Kázání o pomluvách je skutečně dokonale výstižné.(4.2.2009)

 • larelay
  ***

  Bohuzial... A tak veeeelmi som sa tesila. A nakoniec obrovske sklamanie. Tak ako z konania sestry Aloysius, tak z celeho filmu. Urcite sa to da pripisat mojej absolutnej a nevyvratitelnej nenavisti voci Cirkvi ako takej, ale to je uz moj osobny problem. A pochybnosti o tom ziadne nemam... Rovnako ako o vynikajucich hereckych vykonoch. Ale to je uz druha vec. Tak ako saty NErobia cloveka, ani herecke vykony NEznamenaju automaticky vynimocny film :)(28.1.2009)

 • Rocky62
  ***

  Pokud bych měl hodnotit pouze herecké výkony a scénář, bylo by to na plné hodnocení. To ostatní mi asi nějak unikalo. Souboj, který svedli Philip Hoffman a M. Streep byl tak "napínavý", že kdybych sledoval bitku mezi hlemýžděm a želvou, byl bych zaujat více. Částečné napětí tu však přesto je a hlavní postavy hrají skutečně fantasticky. Takže špatný film to není, ale určité ingredience, které má kvalitní film obsahovat tu nejsou tak výrazné. Alespoň tak jsem to vnímal já.(27.4.2011)

 • EdaS
  ****

  Precizní (a snad proto trochu chladné) drama, které vám nenabídne komfort snadného závěrečného rozhřešení (což by při názvu Pochyby asi člověk čekat neměl) a které vám v hlavě bude možná vrtat ještě nějakou dobu po závěrečných titulcích. Divadelní původ je zřejmý, ale špičkové obsazení (kupodivu včetně Amy Adams) je nepřekvapivě lahůdkové.(24.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace